وبلاگ دانتل

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان گیلان 1400 – 1401

آزمون تیزهوشان هر ساله توسط مرکز سنجش ملی استعدادهای درخشان برای پایه های تحصیلی هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم برگزار می شود و دانش آموزان به شرط دارا بودن شرایط لازم می توانند در این آزمون شرکت نمایند. آزمون تیزهوشان در تمام استان‌ها به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود و سایت ثبت نام و اعلام نتایج نیز مشترک است لذا دانش آموزان گیلان که در آزمون تیزهوشان شرکت کرده اند، برای مشاهده نتایج باید به همان سایت ثبت نام مراجعه نمایند. در ادامه به بررسی زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان گیلان 1400 – 1401 و همچنین شرایط اعتراض به نتایج می پردازیم.

 

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان گیلان 1400 – 1401

سازمان ملی پرورش استعداد درخشان  یا به اختصار سمپاد که مسئول برگزاری آزمون تیزهوشان در مقاطع هفتم و دهم است، نتیجه این آزمون را نیز منتشر می‌کند. پس از برگزاری آزمون های تیزهوشان مقاطع هفتم و دهم و پس از گذشت یک بازه زمانی 4 تا 6 هفته، نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ و همینطور نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 از سایتهای مربوطه منتشر می‌شود.

نتایج آزمون تیزهوشان پایه هفتم و دهم در تاریخ 12 مرداد ماه 1400 اعلام شد.

بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 1400

 

سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان گیلان

همانند ثبت نام آزمون تیزهوشان در مقاطع مختلف، سایت اعلام نتایج تیزهوشان گیلان برای پایه های تحصیلی ششم به هفتم و نهم به دهم از یکدیگر مجزا می باشد.

 • نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از طریق سایت سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان به نشانی اینترنتی ” hoosh.medu.ir ” اعلام شده و در اختیار دانش آموزان پایه هفتم قرار می گیرد.
 • نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم از طریق سایت سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان به نشانی” azmoon.medu.ir ” اعلام شده و در اختیار دانش آموزان پایه دهم قرار می گیرد. 

بیشتر بخوانید: کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

 

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان گیلان 1400 – 1401

نتایج آزمون تیزهوشان به صورت اینترنتی منتشر می شود و همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، داوطلبان بایستی که برای دریافت نتایج آزمون تیزهوشان در مقطع های مربوطه به سایت های گفته شده مربوط به گیلان مراجعه کنند. در ادامه به منظور راهنمایی شما دانش آموزان عزیز، نحوه مشاهده آزمون تیزهوشان برای مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم را ارائه کرده ایم.

بیشتر بخوانید: ثبت نام آزمون تیزهوشان

 

نتایج آزمون تیزهوشان | پایه ششم به هفتم

برای مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان گیلان در پایه ششم به هفتم کافی است طبق مراحل زیر به صورت گام به گام پیش بروید و نتایج خود را دریافت نمایید.

 • گام اول: برای دریافت نتایج آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم بایستی به سامانه پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان به نشانی اینترنتی ” hoosh.medu.ir  ” مراجعه نمایید.
 • گام دوم: پس از ورود به سایت و سامانه گفته شده، صفحه ای نمایش داده می شود که بایستی در کادر های مربوطه کد ملی و رمز عبور همگام خود را وارد نمایید.

سامانه آزمون تیزهوشان متوسطه اول

 

چنانجه رمز عبور همگام خود را فراموش کرده باشید، می توانید از طریق تماس با مدیر مدرسه یا از طریق آموزش و پرورش ناحیه خود مجدد رمز عبور همگام خود را دریافت کنید.

 

 • گام سوم: در صفحه جدید نقش خود را ” دانش آموز ” و سازمان خود را ” مدرسه ” انتخاب کنید.
 • گام چهارم: در این قسمت وارد صفحه شخصی خودتان در سایت می شوید که می توانید کارنامه خود را رویت نمایید.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400

 

نتایج آزمون تیزهوشان | پایه نهم به دهم

برای مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان گیلان در پایه نهم به دهم کافی است طبق مراحل زیر به صورت گام به گام پیش بروید و نتایج خود را دریافت نمایید.

 • گام اول: برای دریافت نتایج آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم بایستی به سایت معاونت پرورش استعدادهای درخشان به نشانی اینترنتی ” azmoon.medu.ir” مراجعه نمایید.
 • گام دوم: پس از ورود به سایت، در صفحه ایجاد شده، بایستی در کادر های مربوطه کد ملی و رمز عبور همگام خود را وارد نمایید.

سامانه آزمون تیزهوشان متوسطه دوم

 

توجه : چنانچه رمز عبور همگام خود را فراموش کرده اید، نگران نباشید چرا که امکان بازیابی این رمز از طریق مدرسه و آموزش و پرورش منطقه وجود دارد.

 

 • گام سوم: در صفحه جدید نقش خود را “دانش آموز” و سازمان خود را “مدرسه” انتخاب کنید.
 • گام چهارم: در این قسمت وارد صفحه شخصی خودتان در سایت می شوید که می توانید کارنامه خود را رویت نمایید.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400

 

کارنامه قبولی

پس از رویت نتایج ششم به هفتم و همینطور نهم به دهم، دو حالت برای شما وجود خواهد شد. یا شما با عبارت ” پذیرفته شده ” در کادر وضعیت قبولی مواجه می شوید که این بدان معناست که شما موفق به کسب حدنصاب لازم برای قبولی در آزمون تیزهوشان و مدارس انتخابی تان شده اید که در ادامه می توانید نام مدرسه قبولی تان را نیز رویت کنید.

حالت دوم مشاهده عبارت “ پذیرفته نشده ” در کادر وضعیت قبولی می باشد که بدین معناست، شما حدنصاب قبولی در آزمون تیزهوشان و مدرسه های انتخابی تان را کسب نکرده اید و به عبارتی مردود شده اید.

برای داوطلبانی که موفق به کسب قبولی در آزمون تیزهوشان نشده اند، یک کارنامه نمایش داده خواهد شد که شامل تعداد سوال های درست، نادرست در هر درس و امتیاز آخرین فرد قبولی شده می باشد.

بیشتر بخوانید: کارنامه آزمون تیزهوشان 1400

 

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان گیلان 1400 – 1401

پس از اعلام نتایج تیزهوشان گیلان ، مسلم است برخی از افراد از نتیجه بدست آمده رضایت کافی ندارند و یا به عبارت ساده تر انتظار نتیجه بهتری را داشته اند که حاصل نشده است.

برای دسته ای از دانش آموزان که پس از اعلام نتایج تیزهوشان به نتایج بدست آمده اعتراض دارند، شرایط ثبت اعتراض مهیا می باشد، به طوری که در زمان ثبت اعتراضات، امکان ثبت اعتراض با تکمیل فرم درخواست تجدید نظر در سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان وجود وارد.

پس از ثبت اعتراض از سوی دانش آموزان، کارشناسان مربوطه عنوان درخواست را بررسی می کنند و نتیجه را اطلاع رسانی می نمایند.

داوطلبان برای ثبت اعتراضی با اطمینان، می توانند از کارنامه ای که تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان گیلان منتشر می شود استفاده کنند. چراکه این کارنامه شامل موارد مهمی همچون تعداد پاسخ های درست و نادرست و امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس الویت او می باشد.

توجه : داوطلبان برای اینکه بتوانند اعتراضی ثبت کنند که به قول معروف پیگیری شود و به نتیجه برسد باید حداقل سه دلیل قانع کننده داشته باشند و از اعتراض خود حداقل در چهار خط دفاع نمایند. بنابراین لازم است دانش آموزان بدانند  به چه مواردی می توانند اعتراض کنند که در ادامه به آن پرداخته ایم.

بیشتر بخوانید: اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400

 

موارد قابل قبول جهت ثبت اعتراض 

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، چنانچه دانش آموزان برای ثبت اعتراض خود دلایل کافی داشته باشند، می توانند اعتراص خود را در سامانه ثبت کنند. چنانچه اعتراض داوطلبان از موارد مهمی از جمله موارد زیر باشد از طریق کارشناسان پیگیری خواهد شد.

 • وجود اشتباه در محاسبه نمره کل دانش آموز
 • تطابق نداشتن تعداد پاسخ های درست و نادرست داوطلب طبق پاسخنامه آزمون.
 • برخی قوانین همچون قانون پذیرش مربوط به دوقلو ها اعمال نشده باشد.
 • اولویت های ثبت شده در کارنامه دانش آموز با کارت ورود به جلسه دانش آموز تطابق نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 1400

 

مشاوره اعلام نتایج آزمون تیزهوشان گیلان 1400 – 1401

نکته ای که در مورد اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم در تمامی استان‌ها به خصوص گیلان وجود دارد، این است که دانش آموزانی که جزو اسامی پذیرفته شدگان هستند، فقط می توانند در همان رشته ای که پذیرفته شده اند، ادامه تحصیل دهند.

اگر طبق هدایت تحصیلی دانش آموزی شرایط تحصیل در رشته ای که پذیرفته شده است را نداشته باشد، در واقع قبولی او لغو خواهد شد.

و نکته سوم این که اگر پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان دانش آموزی قصد تغییر مدرسه خود را داشته باشید، می تواند به کمک شرایط نقل و انتقال تیزهوشان اقدامات لازم را انجام دهد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس تیزهوشان در صورت دارا بودن شرایط خاص می توانند بین این مدارس انتقال یابند، چنانچه فرزند شما دارای این شرایط باشد می توانید در بین این مدارس انتقال یابند.  برای اطلاع از شرایط نقل و انتقال تیزهوشان، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس حاصل بفرمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان گیلان 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان چه تاریخی است؟

زمان دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان برای پایه های هفتم و دهم مشخص نشده است که به محض دریافت اخبار جدید در این مقاله قرار داده خواهد شد.

آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان وجود دارد؟

بله، چنانچه داوطلبان به نتیجه‌ای که کسب کرده اند، اعتراض داشته باشند، طبق متن مقاله می توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

آیا پس از قبولی در آزمون تیزهوشان امکان جابه‌جایی مدارس وجود دارد؟

بله، دانش آموزان چنانچه واجد شرایط ضوابط نقل و انتقال مدارس تیزهوشان باشند، می توانند در جهت تغییر مدرسه قبولی خود اقدامات لازم را انجام دهند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره