انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

آخرین رتبه و تراز قبولی رشته فیزیوتراپی کنکور 98 | دانشگاه دولتی و آزاد

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های گروه پیراپزشکی است که در زمینه توان حرکتی اعضای بدن انسان مطالعه می‌کند. این رشته به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، یکی از رشته‌های پرطرفدار بین داوطلبان است. رشته فیزیوتراپی سالانه در دوره‌های روزانه دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف ارائه می‌شود. داوطلبان می‌توانند با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده‌اند، اقدام به انتخاب کد رشته‌های مربوط به این رشته کنند. یکی از متداول‌ترین بحثی که بین متقاضیان انتخاب رشته مطرح است، تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آزاد است. به این دسته از داوطلبان باید گفت که در حال حاضر رشته فیزیوتراپی تنها در دوره‌های روزانه و پردیس خودگردان ارائه می‌شود. با توجه به رقابتی تنگاتنگی که بین متقاضیان رشته فیزیوتراپی دوره روزانه وجود دارد، در این مقاله لیست آخرین رتبه و تراز قبولی رشته فیزیوتراپی کنکور 98 دانشگاه سراسری ارائه شده است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه رشته فیزیوتراپی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور 98 | روزانه

علاقه‌مندان به تحصیل در رشته فیزیوتراپی، برای رسیدن به این رشته به تلاش و ممارست بالایی نیاز دارند. رقابت گرم بین متقاضیان رشته فیزیوتراپی به این علت است که دانشگاه روزانه تنها دانشگاه ارائه دهنده رشته فیزیوتراپی است. البته علاوه بر دانشگاه‌های روزانه، پردیس‌های خودگردان نیز زمینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی را فراهم کرده‌اند. اما به دلیل شهریه بالای دانشگاه‌های پردیس خودگردان، هر داوطلبی حاضر به تحصیل در این دانشگاه‌ها نیست.

آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور 98 را با توجه به سهمیه مناطق به سه دسته تقسیم می‌کنند. افرادی که دوره سه سال آخر دبیرستان خود را در کلان‌شهرها سپری کرده‌اند، در دسته سهمیه منطقه 1 قرار می‌گیرند. همچنین افرادی که دوره سه سال آخر دبیرستان خود را در مراکز استان‌ها به غیر از کلان‌شهرها سپری کرده‌اند، در دسته سهمیه منطقه 2 قرار می‌گیرند. و در نهایت داوطلبانی که دوره سه سال آخر دبیرستان خود را در شهرستان‌های کوچک و محروم تحصیل کرده‌اند، از سهمیه منطقه 3 برخوردار خواهند بود. در ادامه آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور 98 برای سهمیه مناطق 1، 2 و 3 ارائه شده است.

 

منطقه 1 | رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور 98

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران1418
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران1986
دانشگاه علوم پزشکی مشهد1699
دانشگاه علوم پزشکی مشهد2829
دانشگاه علوم پزشکی تبریز1698
دانشگاه علوم پزشکی شیراز1875
دانشگاه علوم پزشکی شیراز2895
دانشگاه علوم پزشکی ایران2076
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران2210
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان2589
دانشگاه علوم پزشکی بابل2695
دانشگاه علوم پزشکی بابل2725

 

منطقه 2 | رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور 98

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران2119
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران3000
دانشگاه علوم پزشکی تهران3869
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران2468
دانشگاه علوم پزشکی ایران2986
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان3368
دانشگاه علوم پزشکی تبریز3649
دانشگاه علوم پزشکی شیراز3790
دانشگاه علوم پزشکی مشهد4190

 

منطقه 3 | رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور 98

دانشگاهرتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران1180
دانشگاه علوم پزشکی تهران2389
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران1490
دانشگاه علوم پزشکی ایران1278
دانشگاه علوم پزشکی شیراز1650
دانشگاه علوم پزشکی مشهد1935
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران2270
دانشگاه علوم پزشکی تبریز2435

 

مشاوره انتخاب رشته فیزیوتراپی

همانطورکه گفته شد تحصیل در رشته فیزیوتراپی تنها در دانشگاه‌های روزانه و پردیس خودگردان امکان‌پذیر است. از طرفی می‌دانیم که ظرفیت پذیرش هر رشته در هر دانشگاهی محدود است. بنابراین طبیعی است که کسب رتبه قبولی برای رشته پرطرفدار فیزیوتراپی دشوار به نظر برسد. اما با این وجود باید گفت که کسب این رتبه قبولی نشدنی نیست و تنها نیاز به برنامه‌ریزی با کیفیت دارد.

دریافت مشاوره قبولی در رشته فیزیوتراپی یکی از راهکارهای اصلی رسیدن به رشته فیزیوتراپی در دانشگاه مورد نظر است. در حال حاضر مشاوران انتخاب رشته دانتل این زمینه را فراهم کرده‌اند که تمام راهنمایی‌های لازم در رابطه با برنامه‌ریزی برای مطالعه و نحوه انتخاب رشته جهت رسیدن به رشته فیزیوتراپی را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.

 

سوالات متداول

  1. برای قبول شدن در رشته فیزیوتراپی دانشگاه روزانه چه رتبه‌ای مورد نیاز است؟

داوطلبان با توجه به سهمیه منطقه‌ای خود می‌توانند از آخرین رتبه‌ها قبولی فیزیوتراپی روزانه مطلع شوند. در متن مقاله به تعدادی از آخرین رتبه‌های قبولی فیزیوتراپی کنکور 98 اشاره شده است.

  1. اطلاع از آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی چه تاثیری در فرایند قبولی دارد؟

افرادی که آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی را مورد بررسی قرار می‌دهند، شانس بیشتری برای قبولی در این رشته خواهند داشت. البته این موفقیت به شرطی به دست خواهد آمد که رتبه اکتسابی در کنکور در محدوده آخرین رتبه‌های قبولی فیزیوتراپی باشد.

  1. آیا مرحله انتخاب رشته تنها مرحله‌ای است که در آن اطلاع از رتبه‌های قبول شدگان فیزیوتراپی کنکور 98 اهمیت پیدا می‌کند؟

اهمیت اطلاع از آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور 98 نه تنها در زمان انتخاب رشته، که در زمان برنامه ریزی برای مطالعه کنکور 98 قابل درک است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته فیزیوتراپی کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا