کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور ۱۴۰۰

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های گروه پیراپزشکی است که در زمینه توان حرکتی اعضای بدن انسان مطالعه می‌کند. این رشته به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، یکی از رشته‌های پرطرفدار بین داوطلبان است. رشته فیزیوتراپی سالانه در دوره‌های روزانه دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف ارائه می‌شود. داوطلبان می‌توانند با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده‌اند، اقدام به انتخاب کد رشته‌های مربوط به این رشته کنند. یکی از متداول‌ترین بحثی که بین متقاضیان انتخاب رشته مطرح است، تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آزاد است. به این دسته از داوطلبان باید گفت که در حال حاضر رشته فیزیوتراپی تنها در دوره‌های روزانه و پردیس خودگردان ارائه می‌شود. با توجه به رقابتی تنگاتنگی که بین متقاضیان رشته فیزیوتراپی دوره روزانه وجود دارد، در این مقاله لیست آخرین رتبه و تراز قبولی رشته فیزیوتراپی کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه سراسری ارائه شده است.  

آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور ۱۴۰۰ | روزانه

علاقه‌مندان به تحصیل در رشته فیزیوتراپی، برای رسیدن به این رشته به تلاش و ممارست بالایی نیاز دارند. رقابت گرم بین متقاضیان رشته فیزیوتراپی به این علت است که دانشگاه روزانه تنها دانشگاه ارائه دهنده رشته فیزیوتراپی است. البته علاوه بر دانشگاه‌های روزانه، پردیس‌های خودگردان نیز زمینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی را فراهم کرده‌اند. اما به دلیل شهریه بالای دانشگاه‌های پردیس خودگردان، هر داوطلبی حاضر به تحصیل در این دانشگاه‌ها نیست. برای مشاهده انتخاب رشته کنکور تجربی کلیک کنید.

آخرین رتبه‌ی پذیرفته شدگان فیزیوتراپی کنکور ۱۴۰۰ را با توجه به سهمیه مناطق به سه دسته تقسیم می‌کنند. افرادی که دوره سه سال آخر دبیرستان خود را در کلان‌شهرها سپری کرده‌اند، در دسته سهمیه منطقه 1 قرار می‌گیرند. همچنین افرادی که دوره سه سال آخر دبیرستان خود را در مراکز استان‌ها به غیر از کلان‌شهرها سپری کرده‌اند، در دسته سهمیه منطقه 2 قرار می‌گیرند. و در نهایت داوطلبانی که دوره سه سال آخر دبیرستان خود را در شهرستان‌های کوچک و محروم تحصیل کرده‌اند، از سهمیه منطقه 3 برخوردار خواهند بود. 

منطقه یک

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 978
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 1986
دانشگاه علوم پزشکی ایران 2076
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 2589
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 1698
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 1699

منطقه دو | رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 3027
دانشگاه علوم پزشکی تهران 3869
دانشگاه علوم پزشکی ایران 2986
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 3649
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 3368
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 4190

منطقه سه | رتبه قبولی فیزیوتراپی کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 1180
دانشگاه علوم پزشکی ایران 1278
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 1650
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 2435

مشاوره انتخاب رشته تجربی 

همانطورکه گفته شد تحصیل در رشته فیزیوتراپی تنها در دانشگاه‌های روزانه و پردیس خودگردان امکان‌پذیر است. از طرفی می‌دانیم که ظرفیت پذیرش هر رشته در هر دانشگاهی محدود است. بنابراین طبیعی است که کسب رتبه‌ی لازم برای رشته پرطرفدار فیزیوتراپی دشوار به نظر برسد. اما با این وجود باید گفت که کسب این رتبه قبولی نشدنی نیست و تنها نیاز به برنامه‌ریزی با کیفیت دارد. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

دریافت مشاوره قبولی در رشته فیزیوتراپی یکی از راهکارهای اصلی رسیدن به رشته فیزیوتراپی در دانشگاه مورد نظر است. در حال حاضر مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل این زمینه را فراهم کرده‌اند که تمام راهنمایی‌های لازم در رابطه با برنامه‌ریزی برای مطالعه و نحوه انتخاب رشته جهت رسیدن به رشته فیزیوتراپی را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته فیزیوتراپی کنکور 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

برای قبول شدن در رشته فیزیوتراپی دانشگاه روزانه چه رتبه‌ای مورد نیاز است؟

داوطلبان با توجه به سهمیه منطقه‌ای خود می‌توانند از آخرین رتبه‌ها قبولی فیزیوتراپی روزانه مطلع شوند. در متن مقاله به تعدادی از آخرین رتبه‌های قبولی فیزیوتراپی کنکور ۱۴۰۰ اشاره شده است.

اطلاع از آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی چه تاثیری در فرایند قبولی دارد؟

افرادی که آخرین رتبه قبولی فیزیوتراپی را مورد بررسی قرار می‌دهند، شانس بیشتری برای قبولی در این رشته خواهند داشت. البته این موفقیت به شرطی به دست خواهد آمد که رتبه اکتسابی در کنکور در محدوده آخرین رتبه‌های قبولی فیزیوتراپی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره