انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی بینایی سنجی کنکور 98

اگر جزو دسته ای از داوطلبان هستید که قصد دارید رشته بینایی سنجی را در فرم انتخاب رشته خود قرار دهید، توجه کنید که رشته بینایی سنجی از رشته های دانشگاهی کنکور سراسری تجربی است که بر اساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته در دوره روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری ارائه می‌گردد. بنابراین به راحتی می‌توان متوجه شد که ظرفیت این رشته بسیار کم است و قبولی در آن نیازمند کسب رتبه مناسب و همینطور انتخاب رشته اصولی است. در ادامه این مطلب آخرین رتبه و تراز قبولی رشته بینایی سنجی کنکور 98 را در دوره روزانه دانشگاه های سراسری برایتان ارائه کرده ایم، تا ضمن آشنایی با آنها، بتوانید در جهت یک انتخاب رشته درست نیز از این رتبه ها بهره ببرید. 

 

آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی کنکور 98 | روزانه

ظرفیت رشته بینایی سنجی در دانشگاه های سراسری بسیار محدود است، به طوری که این رشته فقط در دوره روزانه برخی از دانشگاه های سراسری ارائه می‌گردد، دانشگاه هایی شامل دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رشته بینایی سنجی پذیرش دانشجو دارند.

لازم است اشاره کنیم که ملاک قبولی متقاضیان در رشته بینایی سنجی در دوره روزانه دانشگاه های سراسری، رتبه‌ای است که داوطلب در سهمیه کسب کرده است، به همین دلیل داوطلبان برای تخمین شانس قبولی‌شان در رشته بینایی سنجی می‌توانند از آخرین رتبه‌ی پذیرفته شدگان بینایی سنجی کنکور 99 در سهمیه های مختلف استفاده کنند.

 

سهمیه ایثارگران 25 درصد

از سهمیه های موثر در کنکور سراسری و قبولی در رشته بینایی سنجی، سهمیه ایثارگران (25 درصد ظرفیت) است. تخصیص 25 درصد از ظرفیت رشته بینایی سنجی در هر دانشگاه ارائه دهنده به داوطلبان و دارندگان این سهمیه از مزیت‌های آن می‎‌باشد.

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی ایران 1315

 

سهمیه ایثارگران 5 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی ایران 1458

 

منطقه یک | رتبه قبولی بینایی سنجی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 1498
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 1968
دانشگاه علوم پزشکی ایران 3008

 

منطقه دو | رتبه قبولی بینایی سنجی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 4049

 

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 2395

 

مشاوره انتخاب رشته بینایی سنجی 

همانطورکه پیش‌تر نیز در این مقاله اشاره کردیم، رشته بینایی سنجی فقط در تعداد محدودی از دانشگاه های سراسری و فقط در دو دوره روزانه و پردیس خودگردان ارائه می‌شود و پذیرش آن نیز فقط به صورت با آزمون و از طریق کنکور سراسری تجربی می‌باشد.

انتخاب رشته کنکور تجربی مرحله بسیار مهمی است که اگر قصد دارید در این مرحله رشته بینایی سنجی را نیز انتخاب کنید، به هیچ وجه نباید بدون آگاهی و داشتن اطلاعات از انتخاب رشته، شتابزده و عجولانه رفتار کنید. چرا که در سال های گذشته شاهد داوطلبانی بوده ایم که با اینکه رتبه مناسبی نیز کسب کرده بودند، اما موفق به کسب قبولی نشدند و دلیل آن نیز انتخاب رشته نادرست می‌باشد. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

اگر می خواهید با آگاهی قدم در مسیر انتخاب رشته بگذارید، پیشتهاد ما به شما مشورت با یک مشاور تحصیلی است، که در این زمینه مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره دانتل در حال فعالیت هستند و چنانچه مایل باشید می‌توانید از تجارب مشاوران ما در جهت یک انتخاب رشته درست استفاده نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته بینایی سنجی پردیس کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا رشته بینایی سنجی در دانشگاه‌های آزاد ارائه می گردد؟

خیر، طبق متن مقاله رشته بینایی سنجی قثط در دوره روزانه و پردیس خودگردان دانشگاه‌های سراسری ارائه شده و جذب می کند.

محدوده رتبه‌ی قبول شدن رشته بینایی سنجی در دوره روزانه دانشگاه‌های سراسری چند است؟

هر دانشگاه با توجه به کیفیت و جایگاه علمی که دارد محدوده رتبه متفاوتی در سهمیه های موثر کنکور سراسری دارد که در متن مقاله به ایت رتبه ها اشاره کردیم.

داوطلبان کنکور تجربی و متقاضیان رشته بینایی سنجی از چه طریقی می توانند به آخرین رتبه‌ی قبول شدن بینایی سنجی در دانشگاه‌های پردیس دسترسی داشته باشند؟

متقاضیان با مطالعه مقاله فوق می توانند رتبه‌های پذیرفته شدگان پردیس خودگردان را مشاهده نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره