کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی رادیولوژی کنکور ۱۴۰۰

رتبه قبولی رادیولوژی کنکور ۱۴۰۰ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور گروه تجربی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. ظرفیت پذیرش رشته پرتوشناسی رادیولوژی کمتر از رشته های علوم پزشکی است و در سال گذشته کمتر از هزار نفر ظرفیت به این رشته اختصاص داده شد بود. بنابراین با توجه به تعداد زیاد متقاضیان و کم بودن ظرفیت، قبولی در رشته پرتوشناسی رادیولوژی نیازمند کسب رتبه مناسبی است. در ادامه به بررسی آخرین رتبه قبولی رادیولوژی پرتوشناسی کنکور 1400 می‌پردازیم. 

رتبه قبولی پرتوشناسی رادیولوژی کنکور ۱۴۰۰  | روزانه

تعدادی از دانشگاه های علوم پزشکی روزانه همچون دانشگاه علوم پزشکی مشهد، علوم پزشکی شهرکرد، علوم پزشکی یزد، علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و … در رشته پرتوشناسی رادیولوژی هر ساله از طریق کنکور تجربی دانشجو پذیرش می‌کنند و اگر شما علاقه مند به تحصیل در این رشته در دانشگاه روزانه هستید، باید با بررسی کارنامه و رتبه قبولی رادیولوژی سالهای گذشته شانس قبولی خود را ارزیابی کنید. برای مشاهده رتبه قبولی تجربی کلیک کنید.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته

سهمیه درصد ایثارگران

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران 1282
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 2194
دانشگاه علوم پزشکی مشهد 1722

سهمیه 25 درصد ایثارگران

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران 1898
دانشگاه علوم پزشکی همدان 3164
دانشگاه علوم پزشکی اراک 2681

منطقه یک | رتبه قبولی رادیولوژی کنکور 1400

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 2601
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران 1954
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان 3549
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 2868
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد 6605
دانشگاه علوم پزشکی ایران 3012

منطقه دو 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران 2497
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 5654
دانشگاه علوم پزشکی ایران 3325
دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس 7759
دانشگاه علوم پزشکی اراک 9409
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل 12705
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر 8200

منطقه سه | رتبه قبولی رادیولوژی کنکور ۱۴۰۰

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 3391
علوم پزشکی بندرعباس 5999
دانشگاه علوم پزشکی همدان 3586
علوم پزشکی کرمانشاه 8651

برای مشاهده و آگاهی از رتبه قبولی همه رشته های دانشگاهی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان به مقاله زیر مراجعه کنید.

👈 رتبه قبولی کنکور👉

مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی

داوطلبان کنکور تجربی در زمان انتخاب رشته که سازمان سنجش تعیین می‌کند، مجازند که با توجه به نمرات و رتبه در زیرگروه های مختلفی که در کارنامه کنکور برای آنها درج شده است، انتخاب رشته دانشگاه های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، ازاد و … را انجام دهند. برای اطلاع و آگاهی از انتخاب رشته تجربی کلیک کنید.

هر یک از دانشگاه های سراسری و آزاد شرایط انتخاب رشته متفاوتی دارند، رشته های ارائه شده در هر دانشگاه متفاوت است، بعضی از دانشگاه ها رشته های علوم پزشکی را ارائه نمی‌دهند که بسیاری از داوطلبان از این موضوع اطلاعی ندارند، در بعضی دانشگاه ها شانس قبولی بیشتر است و بسیاری دیگر از موارد که شما در زمان انتخاب رشته از انها اطلاع ندارید و همین ندانستن ها باعث می‌شود که انتخاب رشته را غلط انجام دهید.

متاسفانه در سالهای گذشته داوطلبان بسیاری بوده اند که با وجود رتبه قبولی رادیولوژی مناسبی که داشته اند اما به خاطر انتخاب رشته اشتباه شانس پذیرش در رشته و دانشگاه عالی را از دست داده اند و دلیل اصلی اشتباه بودن انتخاب رشته این دسته از داوطلبان، کمک نگرفتن از افراد مجرب و مشاوران توانمند بوده است.

پس اگر شما نمی‌خواهید به سرنوشت داوطلبان گفته شده دچار شوید و زحمات چندین ساله خود را با انتخاب رشته غلط هدر ندهید، حتما از تجربیات فردی توانمند بهره مند شوید و بهترین توصیه ما به شما استفاده از خدمات مشاوره تلفنی به دلیل سهولت دسترسی است. مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی تلفنی دانتل آماده ارائه خدمات کنکور و مشاوره انتخاب رشته و انجام انتخاب رشته حرفه ای و با شانس قبولی بالا برای شما داوطلبان عزیز هستند. برای ارتباط با مشاوران می توانید تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه قبولی رشته رادیولوژی کنکور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

آیا رشته تکنولوژی پرتوشناسی در دانشگاه آزاد نیز ارائه می‌گردد؟

خیر، دانشگاه آزاد در رشته تکنولوژی پرتوشناسی ظرفیت پذیرش ندارد.

آیا دانشگاه شبانه در رشته رادیولوژی ظرفیت پذیرش دارد؟

دانشگاه شبانه هیچ یک از رشته های شاخه پزشکی و پیراپزشکی کنکور تجربی را از جمله رشته تکنولوژی پرتوشناسی ارائه نمی دهد.

با حداقل چه رتبه ای امکان قبولی در رشته تکنولوژی پرتوشناسی وجود دارد؟

رتبه قبولی رادیولوژی در دانشگاه های روزانه و پردیس خودگردان و همچنین سهمیه های مناطق و ایثارگری متفاوت است که در این مطلب بررسی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره