کارشناسی ارشدثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای داوطلبان این آزمون بسیار حائز اهمیت است. با تغییراتی که در سال‌های اخیر ایجاد شده است، امکان ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد 1403 به صورت بدون کنکور برای متقاضیان فراهم می باشد. پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد و بر اساس سهمیه استعداد درخشان چندین سال است که برای دانشجویان ممتاز و برتر دوره کارشناسی انجام می شود، اما از سال گذشته پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد و بر اساس سوابق تحصیلی نیز برای تمامی دانشجویان در نظر گرفته شده است. اولین قدم برای ثبت نام در این دو مرحله اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور ارشد ۱۴۰۳ می باشد که در ادامه بدان پرداخته ایم.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

در سال های گذشته دانشگاه های سراسری و آزاد فقط از میان فارغ التحصیلان برتر دوره کارشناسی به صورت بدون کنکور برای دوره کارشناسی ارشد دانشجو جذب می کردند. اما با تغییراتی که در سال گذشته در روند کنکور کارشناسی ارشد ایجاد شد، تمامی شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد می توانند بر اساس سوابق تحصیلی شان به صورت بدون کنکور انتخاب رشته کنند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1403 | استعداد درخشان

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی که در طول تحصیل خود در این مقطع جزو دانشجویان ممتاز و برتر بوده اند، می‌توانند در صورت واجد الشرایط بودن با استفاده از سهمیه استعداد درخشان به صورت بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند.

ثبت نام بر اساس سهیمه استعداد درخشان کارشناسی ارشد به صورت یکپارچه انجام نمی شود. هر دانشگاهی که طبق ظرفیت های خود قصد جذب دانشجو استعداد درخشان را داشته باشد، از طریق سایت دانشگاه فراخوان هایی را منتشر می کند. بنابراین برای اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد و بر اساس سهمیه استعداد درخشان می‌توانید سایت دانشگاه مدنظرتان را بررسی کنید.

زمان ثبت نام بدون آزمون ارشد استعداد درخشان به صورت یکپارچه نبوده و هر دانشگاه بر اساس نیاز خود اقدام به پذیرش می کند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ | سوابق تحصیلی 

در سال 99، به دلیل شیوع ویروس کرونا تصمیمات جدیدی پیرامون برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد گرفته شد. بدین صورت که مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 99، تبدیل به پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد و بر اساس سوابق تحصیلی گردید.

تمامی داوطلبانی که از نتیجه انتخاب رشته خود راضی نبودند و یا حتی اگر انتخاب رشته نکرده بودند، می توانستند در این مرحله شانس خود را در کد رشته محل هایی که ظرفیت شان تکمیل نشده است، امتحان کنند. برای مشاهده رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 کلیک کنید.

سازمان سنجش آموزش کشور تاکنون پیرامون زمان ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد 1403 اطلاعیه ای منتشر نکرده است. در صورت اطلاع رسانی در مورد زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی این مطلب بروزرسانی خواهد شد. 

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد

 

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

همانطور که گفته شد زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور ارشد توسط دانشگاه های مختلف تعیین خواهد شد. این دانشگاه ها با توجه به نیاز و ظرفیت خود اقدام به ثبت نام دانشجو می‌نمایند. معمولا زمان ثبت نام ۱ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد و تمامی داوطلبان می‌توانند در این مدت ثبت نام خود را انجام دهند. 

اما با این حال اگر داوطلبان از زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد جا مانده اند نیز نگران نباشند چراکه معمولا دانشگاه ها این مهلت را تمدید خواهند کرد. برای اطلاع دقیق از تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور ارشد باید سایت دانشگاه را مشاهده نمایید. برای کسب اطلاع سریع می‌تواند کانال دانتل کو را در تلگرام دنبال کنید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی مشاوره تحصیلی تلگرام کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1403

تمامی داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد نام نویسی کرده اند، مجاز به شرکت در مرحله انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی می باشند. اما پذیرش در مرحله ثبت نام بر اساس سهمیه استعداد درخشان فقط برای دسته ای از داوطلبان امکان پذیر است که واجد الشرایط باشند. در ادامه به شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد 1400 اشاره کرده ایم.

✅ داوطلبان تنها یک بار مجاز هستند که اقدام به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد کنند. این یک بار ثبت نام نیز باید بلافاصله پس از فارغ التحصیلی داوطلب انجام شود.

✅ دوره کارشناسی خود را حداکثر در 8 نیمسال به اتمام رسانده باشند.

✅ برای نام نویسی در زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد لازم است داوطلب سه چهارم از واحدهای درسی مقطع کارشناسی را در 6 نیمسال گذرانده باشد.

✅ داوطلب باید حداقل معدل لازم برای ثبت نام بدون کنکور ارشد را دارا باشد.

✅ داوطلب باید جزء 15 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم ورودی خود باشد.

✅ ثبت نام بدون کنکور ارشد باید براساس رشته تحصیلی مقطع کارشناسی داوطلب انجام گیرد. پذیرش در رشته‌های مرتبط نیز با نظر شورای سنجش و پذیرش استعدادهای درخشان دانشگاه مربوطه امکان پذیر خواهد بود.

⛔ پس از قبولی داوطلب در این مرحله امکان تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل برای داوطلب وجود ندارد.

توجه داشته باشید که این شرایط در واقع مهم ترین شرایط پذیرش بر اساس سهمیه استعداد درخشان می باشد و از آنجایی که ثبت نام در این مرحله به صورت اختصاصی در هر دانشگاه انجام می شود، ممکن است هر دانشگاه نیز شرایط خاص خود را داشته باشد.

بخوانی: مدارک ثبت نام ارشد بدون کنکور 1400

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

نکته ای که بایستی بدان توجه داشته باشید این است که در پذیرش بر اساس سهمیه استعداد درخشان، جذب دانشجو برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد بدون کنکور  است و از میان دانشجویان برتر انجام می شود. پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیز در کد رشته محل هایی که ظرفیت آن ها در مرحله انتخاب رشته تکمیل نشده است، انجام می‌شود. بنابراین بهتر است شما متقاضیان گرامی با داشتن یک برنامه ریزی صحیح و اصولی خود را برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آماده کنید تا بهترین نتیجه را متناسب با علاقه خود بدست آورید.

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دارید و یا در روند ثبت نام با مشکلی مواجه شده اید، می‌توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد1403 بر اساس سوابق تحصیلی چه تاریخی می‌باشد؟

    ثبت نام بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی چندین سال است که انجام نشده است اما در صورت ثبت نام بعد از اعلام نتایج نهایی خواهد بود.

  2. آیا ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دارای شرایط خاصی است؟

    بله متقاضیان باید شرایط خاصی را داشته باشند که در متن مقاله به آن پرداخته ایم.

  3. زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد بر اساس استعداد درخشان چه تاریخی است؟

    دانشگاه های مختلف در بازه های زمانی متفاوتی اقدام به پذیرش دانشجو بر اساس استعداد درخشان می‌نمایند و تاریخ دقیقی نمی‌توان برای آن تعیین کرد.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

  1. دوستان احتمال اینکه ثبت نام برا اساس سوابق تحصیلی در بهمن ماه باشه زیاد هست مثل اینکه نامه هایی به دانشگاه ازاد زده شده برای گزارش تعداد ظرفیت های ارشدش مثل اینکه می خواهند در بهمن ماه ثبت نام کنند بر اساس سوابق تحصیلی بازم زنگ بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره