مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

مدارک ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403

کانال تلگرام تحصیلی     

مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403  کدام اند؟ مدارس نمونه دولتی از مدارس خوب و برجسته کشور می‌باشد که داوطلبان بسیاری علاقه مند به ادامه تحصیل در این مدارس هستند، مدارس نمونه دولتی در پایه های هفتم و دهم اقدام به جذب دانش آموز می‌کند. آن دسته از داوطلبانی که قصد ورود به مدارس نمونه دولتی را در مقطع دهم دارند، بایستی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کردند. برای این امر داوطلبان به برخی مدارک نیاز دارند که در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون مدارک لازl برای ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم می‌پردازیم.

مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403

داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون ورودی، باید مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403 جهت ثبت نام اینترنتی خود از پیش آماده کنند. داوطلبان برای ثبت نام نیاز به اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات تحصیلی و یک قطعه عکس خود خواهند داشت.

✅اطلاعات شناسنامه داوطلب

✅اطلاعات شناسنامه ای پدر داوطلب همچون نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه و …

✅معدل نهایی پایه هشتم

✅معدل نهایی نیمسال اول پایه نهم

✅نام و کد مدرسه تحصیل کنونی

✅نام و کد استان تحصیل کنونی

مشخصات عکس داووطلب

🔴اسکن یک قطعه عکس 4*3

🔴دارای پس زمینه سفید و در سال جاری گرفته شده

🔴فرمت عکس jpg و حجم  72 کیلوبایت

🔴اندازه  200 * 300 پیکسل

مراحل ثبت نام در سایت

داوطلبان پس از تهیه مدارک ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم کافیست برای تکمیل مراحل نام نویسی طبق مراحل زیر پیش بروند.

1️⃣ داوطلبان بایستی جهت ثبت نام آزمون خود به سامانه ثبت نام نمونه دولتی استانی که در آن سکونت دارند مراجعه کنند. برای مشاهده سایت استانی خود مقاله زیر را مطالعه کنید.

👈 سایت ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم 👉

2️⃣ داوطلبان بایستی در این مرحله اطلاعات خواسته را جهت ورود به پرتال شخصی‌شان وارد کنند.

3️⃣ پس از وارد شدن هر داوطلب به پرتال شخصی، می‌تواند فرم را تکیمل و مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی را نظیر عکس را آپلود کند.

4️⃣ برای قطعی کردن ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، داوطلبان بایستی نسبت به واریز هزینه ثبت نام پس از تکمیل فرم اقدام کنند که به وسیله یک کارت عضو شبکه شتاب دارای رمز دوم میسر می‌باشد، اقدام کنند.

5️⃣ چنانچه داوطلبان تمامی مراحل ثبت نام را بدرستی انجام داده باشند، سامانه کدی را با عنوان کد پیگیری ثبت نام پس از اتمام مراحل ثبت نام در اختیار آنها قرار می‌دهد که بهتر است تا پایان آزمون نمونه دولتی نهم به دهم آن را نزد خود نگه دارند.

مدارک لازم ثبت نام حضوری نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403

داوطلبانی که طبق نتایج نهایی آزمون نمونه دولتی جزو پذیرفته شدگان نهایی هستند، بایستی جهت تکمیل مراحل ثبت نام به همراه یکی از اولیا خود به مدرسه موردنظر مراجعه کرده و مدارک خود را جهت قطعی شدن ثبت نام به مدرسه ارائه دهند. مدارک لازم ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم به شرح موارد زیر است.

❌پرینت برگه قبولی در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

❌6 قطعه عکس داوطلب با سایز 4*3 با مشخصات گفته شده که بایستی دارای زمینه سفید و جدید باشد.

❌تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام حضوری مدارس نمونه دولتی که بایستی از مدرسه دریافت کنند.

❌کارنامه قبولی سال نهم به عنوان اطلاعات سوابق تحصیلی الزامی است.

❌مدرکی که نشان دهد دانش آموز ساکن آن منطقه می‌باشد چراکه هر دانش آموز مجاز به ثبت نام در محدوده محل زندگی خود می‌باشد. 

مشاوره ثبت نام مدارس

هرسال دانش آموزان مستعد و با انگیزه بسیاری در مقاطع تحصیلی متفاوت، قصد ورود به مدارس نمونه دولتی را دارند که بایستی برای ورود به این مدارس طبق قوانین جذب دانش آموز اقدام کنند.

داوطلبانی که درحال تحصیل در مقطع نهم هستند می‌توانند در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم که هرسال از سوی وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌گردد شرکت کنند. برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به صورت استانی می‌باشد، به طوری که اگر داوطلبی علاقه مند به شرکت در این آزمون باشد بایستی به سایت استان محل سکونت خود مراجعه و مراحل نام نویسی را تکمیل و مدارک ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم را بارگزاری کنید.

زمان ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم هر ساله از سوی وزارت آموزش و پرورش هر منطقه اعلام می شود و دفترچه راهنما نیز از طریق سایت هر استان در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. چنانچه در زمینه نام نویسی و نحوه برنامه ریزی برای قبولی در این آزمون نیازمند مشاوره و راهنمایی می باشید می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام نمونه دولتی 1402 – 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403 چه مدارکی می باشد؟

در متن مقاله به بررسی این مدارک پرداخته ایم.

زمان ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی چه تاریخی می باشد؟

معمولا ثبت نام در فروردین ماه آغاز می شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره