تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

مدارک ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ کدام اند؟ مدارس نمونه دولتی از مدارس خوب و برجسته کشور می‌باشد که داوطلبان بسیاری علاقه مند به ادامه تحصیل در این مدارس هستند، مدارس نمونه دولتی در پایه های هفتم و دهم اقدام به جذب دانش آموز می‌کند. آن دسته از داوطلبانی که قصد ورود به مدارس نمونه دولتی را در مقطع دهم دارند، بایستی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کردند. برای این امر داوطلبان به برخی مدارک نیاز دارند که در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون مدارک لازم و مورد نیاز برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 می‌پردازیم.

 

مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

داوطلبانی که طبق توضیحات داده شده، قصد دارند در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کنند بایستی برخی مدارک را نیز جهت ثبت نام اینترنتی خود از پیش آماده کنند. داوطلبان برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم نیاز به اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات تحصیلی و یک قطعه عکس اسکن شده خود خواهند داشت.

 

اطلاعات ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ 

همانطورکه گفته شد برای تکمیل فرآیند ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، در واقع تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام نیاز به مدارک ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم یا اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات تحصیلی و همینطور عکس اسکن شده داوطلب می‌باشد که به صورت جزئی تر این اطلاعات شامل موارد زیر است:

✅ اطلاعات شناسنامه داوطلب

✅ اطلاعات شناسنامه ای پدر داوطلب همچون نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه و …

✅ معدل نهایی پایه هشتم

✅ معدل نهایی نیمسال اول پایه نهم

✅ نام و کد مدرسه تحصیل کنونی

✅ نام و کد استان تحصیل کنونی

✅ اسکن یک قطعه عکس 4*3. با مشخصاتی شامل دارای زمینه سفید و ترجیحا جدید که در سال جاری گرفته شده باشد، عکس بایستی با فرمت jpg و حجم  72 کیلوبایت و همینطور با اندازه  200 * 300 پیکسل در سایت‌های مربوطه بارگذاری شود.

 

مراحل ثبت نام در سایت

چنانچه داوطلبان مدارک گفته شده را آماده کردند، کافی است برای تکمیل مراحل ثبت نام طبق مراحل زیر پیش بروند.

1️⃣ داوطلبان بایستی جهت ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم خود به سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استانی که در آن سکونت دارند مراجعه کنند.

2️⃣ داوطلبان بایستی در این مرحله اطلاعات خواسته شده را جهت ورود به پرتال شخصی‌شان وارد کنند.

3️⃣ پس از وارد شدن هر داوطلب به پرتال شخصی، می‌تواند فرم ثبت نام آزمون نمونه دولتی را دریافت و جهت تکمیل آن اقدام کند.

4️⃣ برای قطعی کردن ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، داوطلبان بایستی نسبت به واریز هزینه ثبت نام پس از تکمیل فرم اقدام کنند که به وسیله یک کارت عضو شبکه شتاب دارای رمز دوم میسر می‌باشد، اقدام کنند.

5️⃣ چنانچه داوطلبان تمامی مراحل ثبت نام را بدرستی انجام داده باشند، سامانه کدی را با عنوان کد پیگیری ثبت نام پس از اتمام مراحل ثبت نام در اختیار آنها قرار می‌دهد که بهتر است تا پایان آزمون نمونه دولتی نهم به دهم آن را نزد خود نگه دارند.

 

مدارک مورد نیاز ثبت نام حضوری نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

داوطلبانی که طبق نتایج نهایی آزمون نمونه دولتی جزو پذیرفته شدگان نهایی هستند، بایستی جهت تکمیل مراحل ثبت نام به همراه یکی از اولیا خود به مدرسه موردنظر مراجعه کرده و مدارک خود را جهت قطعی شدن ثبت نام به مدرسه ارائه دهند. مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری مدارس نمونه دولتی برای مقطع دهم به شرح موارد زیر است.

❌ پرینت برگه قبولی در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

❌ 6 قطعه عکس داوطلب با سایز 4*3 با مشخصات گفته شده که بایستی دارای زمینه سفید و جدید باشد.

❌ تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام حضوری مدارس نمونه دولتی که بایستی از مدرسه دریافت کنند.

❌ کارنامه قبولی سال نهم به عنوان اطلاعات سوابق تحصیلی الزامی است.

❌ مدرکی که نشان دهد دانش آموز ساکن آن منطقه می‌باشد چراکه هر دانش آموز مجاز به ثبت نام در مدارس نمونه دولتی محدوده محل زندگی خود می‌باشد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

مشاوره ثبت نام مدارس نمونه

هرسال دانش آموزان مستعد و با انگیزه بسیاری در مقاطع تحصیلی متفاوت، قصد ورود به مدارس نمونه دولتی را دارند که بایستی برای ورود به این مدارس طبق قوانین جذب دانش آموز اقدام کنند.

داوطلبانی که درحال تحصیل در مقطع نهم هستند می‌توانند در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم که هرسال از سوی وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌گردد شرکت کنند. برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به صورت استانی می‌باشد، به طوری که اگر داوطلبی علاقه مند به شرکت در این آزمون باشد بایستی به سایت ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۱ استان محل سکونت خود مراجعه کند و مراحل ثبت نام را تکمیل نماید.

زمان ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم هر ساله از سوی وزارت آموزش و پرورش هر منطقه اعلام می شود و دفترچه ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم نیز از طریق سایت هر استان در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام نمونه دولتی 1401 – 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چه مدارکی می باشد؟

در متن مقاله به بررسی این مدارک پرداخته ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره