تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 | مدارک لازم

مدارس نمونه دولتی از مدارس خوب و برجسته کشور می‌باشد که داوطلبان بسیاری علاقه مند به ادامه تحصیل در این مدارس هستند، مدارس نمونه دولتی در پایه های هفتم و دهم اقدام به جذب دانش آموز می‌کند. آن دسته از داوطلبانی که قصد ورود به مدارس نمونه دولتی را در مقطع دهم دارند، بایستی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کردند. برای این امر داوطلبان به برخی مدارک نیاز دارند که در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون مدارک لازم و مورد نیاز برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 می‌پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام مدارس آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم

هرسال دانش آموزان مستعد و با انگیزه بسیاری در مقاطع تحصیلی متفاوت، قصد ورود به مدارس نمونه دولتی را دارند که بایستی برای ورود به این مدارس طبق قوانین جذب دانش آموز اقدام کنند.

داوطلبانی که درحال تحصیل در مقطع نهم هستند می‌توانند در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم که هرسال از سوی وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌گردد شرکت کنند. برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به صورت استانی می‌باشد، به طوری که اگر داوطلبی علاقه مند به شرکت در این آزمون باشد بایستی به سایت ثبت نام نمونه دولتی استان محل سکونت خود مراجعه کند و مراحل ثبت نام را تکمیل نماید.

زمان ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم هر ساله از سوی وزارت آموزش و پرورش هر منطقه اعلام می شود و دفترچه ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم نیز از طریق سایت هر استان در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

بخوانید: شرایط شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400

مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401

داوطلبانی که طبق توضیحات داده شده، قصد دارند در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کنند بایستی برخی مدارک را نیز جهت ثبت نام اینترنتی خود از پیش آماده کنند.

داوطلبان برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم نیاز به اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات تحصیلی و یک قطعه عکس اسکن شده خود خواهند داشت.

مراحل ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

چنانچه داوطلبان مدارک گفته شده را آماده کردند، کافی است برای تکمیل مراحل ثبت نام طبق مراحل زیر پیش بروند.

 • مرحله اول: داوطلبان بایستی جهت ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم خود به سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استانی که در آن سکونت دارند مراجعه کنند.
 • مرحله دوم: داوطلبان بایستی در این مرحله اطلاعات خواسته شده را جهت ورود به پرتال شخصی‌شان وارد کنند.
 • مرحله سوم: پس از وارد شدن هر داوطلب به پرتال شخصی، می‌تواند فرم ثبت نام آزمون نمونه دولتی را دریافت و جهت تکمیل آن اقدام کند.
 • مرحله چهارم: برای قطعی کردن ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، داوطلبان بایستی نسبت به واریز هزینه ثبت نام پس از تکمیل فرم اقدام کنند که به وسیله یک کارت عضو شبکه شتاب دارای رمز دوم میسر می‌باشد، اقدام کنند.

لازم است اشاره کنیم که چنانچه داوطلبان تمامی مراحل ثبت نام را بدرستی انجام داده باشند، سامانه کدی را با عنوان کد پیگیری ثبت نام پس از اتمام مراحل ثبت نام در اختیار آنها قرار می‌دهد که بهتر است تا پایان آزمون نمونه دولتی نهم به دهم آن را نزد خود نگه دارند.

اطلاعات مورد نیاز در فرم ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

همانطورکه گفته شد برای تکمیل فرآیند ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، در واقع تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام نیاز به مدارک ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم یا اطلاعات شناسنامه ای، اطلاعات تحصیلی و همینطور عکس اسکن شده داوطلب می‌باشد که به صورت جزئی تر این اطلاعات شامل موارد زیر است:

 • اطلاعات شناسنامه داوطلب
 • اطلاعات شناسنامه ای پدر داوطلب همچون نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه و …
 • معدل نهایی پایه هشتم
 • معدل نهایی نیمسال اول پایه نهم
 • نام و کد مدرسه تحصیل کنونی
 • نام و کد استان تحصیل کنونی
 • اسکن یک قطعه عکس 4*3. با مشخصاتی شامل دارای زمینه سفید و ترجیحا جدید که در سال جاری گرفته شده باشد، عکس بایستی با فرمت jpg و حجم  72 کیلوبایت و همینطور با اندازه  200 * 300 پیکسل در سایت‌های مربوطه بارگذاری شود.

بخوانید: ویرایش ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400

مدارک مورد نیاز در زمان ثبت نام حضوری آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401

داوطلبانی که طبق نتایج نهایی آزمون نمونه دولتی جزو پذیرفته شدگان نهایی هستند، بایستی جهت تکمیل مراحل ثبت نام به همراه یکی از اولیا خود به مدرسه موردنظر مراجعه کرده و مدارک خود را جهت قطعی شدن ثبت نام به مدرسه ارائه دهند. مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری مدارس نمونه دولتی برای مقطع دهم به شرح موارد زیر است.

 • پرینت برگه قبولی در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم
 • 6 قطعه عکس داوطلب با سایز 4*3 با مشخصات گفته شده که بایستی دارای زمینه سفید و جدید باشد.
 • تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام حضوری مدارس نمونه دولتی که بایستی از مدرسه دریافت کنند.
 • کارنامه قبولی سال نهم به عنوان اطلاعات سوابق تحصیلی الزامی است.
 • مدرکی که نشان دهد دانش آموز ساکن آن منطقه می‌باشد چراکه هر دانش آموز مجاز به ثبت نام در مدارس نمونه دولتی محدوده محل زندگی خود می‌باشد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: نحوه ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره