مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

سن ورود به پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

کانال تلگرام تحصیلی     

سن ورود به پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ از ۴ تا ۶ سال می‌باشد. والدین می‌تواند در این سنین ثبت نام فرزند خود را در پیش دبستانی ۱ و ۲ انجام دهند. ثبت نام در مقطع پیش دبستانی می‌تواند آنها را برای ورود به مقاطع بالاتر آماده سازد. یکی از سوالات اساسی برای والدینی که می خواهند کودک خود را در این مقطع ثبت نام کنند سن مناسب کودک برای مقطع پیش دبستانی می‌باشد در این مقاله قصد داریم به بررسی سن ورود به پیش دبستانی 1403 – 1404 بپردازیم.

 

سن ورود به پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

پیش دبستانی یکی از مراحل مهم به منظور آمادگی نوآموزان برای ورود به مقطع اول ابتدایی می‌باشد کودکانی که مقطع پیش دبستانی را گذراندند نسبت به سایر کودکان از آمادگی بالاتری برخوردار هستند و می‌توانند با محیط آموزشی راحت‌تر ارتباط برقرار کنند. همچنین این کودکان پذیرش بهتری نسبت به مفاهیم درسی دارند.

دوره پیش دبستانی با تغییر نظام آموزشی دچار تغییراتی شده است که این تغییرات شامل ۲ ساله شدن دوره پیش دبستانی می باشد. در حال حاضر دوره پیش دبستانی به صورت پیش  ۱ و پیش ۲ می باشد. والدین با توجه به شرایط سن ورود به پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ می توانند برای یکی از این مقاطع اقدام نمایند.

 

سن ورود به پیش دبستانی یک

سن ورود به پیش دبستانی یک بازه سنی ۴ تا ۵ سال می باشد. به عبارت دیگر کودکان متولد شده در بازه زمانی 2 مهر 1398 الی 1 مهر 1399 می توانند در این دوره ثبت‌نام نمایند. مقطع پیش دبستانی 1 جزو نظام آموزشی کشور به حساب نمی‌آید و الزامی نمی‌باشد.

تنها کودکانی می‌توانند برای این مقطع ثبت نام انجام دهند که سن ۵ سال تمام را داشته باشد در این مقطع مفاهیمی مثل نقاشی، حفظ قرآن، ورزش و… ارائه می‌شود. این دوره به صورت مجازی و غیر حضوری نیز برگزار می شود که والدین می توانند فرزند خود را به صورت در دوره مجازی ثبت نام نمایند.

یکی از مراجل نهایی ثبت نام مراجعه به مدرسه و اطلاع به مدیر مدرسه جهت وارد کردن نام نو آموز در سامانه های کشوری سناد و مای مدیو می باشد.

 

سن ورود به پیش دبستانی دو

سن ورود به پیش دبستانی دو بازه سنی 5 تا 6 سال می باشد. به عبارت دیگر کودکان متولد شده در بازه زمانی 2 مهر 1397 الی 1 مهر 1398 می توانند در این دوره ثبت‌نام نمایند. اکثر والدین به منظور آمادگی فرزند خود متقاضی ثبت نام در این مقطع می‌باشند.

پیش‌دبستانی دو از اهمیت بیشتری نسبت به پیش‌دبستانی یک برخوردار می‌باشد. در این مقطع آمادگی لازم برای آشنایی با محیط درسی مهارت‌ها یه یادگیری مانند شناخت اعداد و حروف به نوآموزان آموزش داده می‌شود.

پس از نام نویس والدین باید همراه فرزند خود به مراکز سنجش سلامت جسمی و آمادگی مراجعه نمایند. در صورت تایید این مراکز نو آموز می تواند در دوره پیش دبستانی شرکت نماید. در غیر اینصورت باید جهت ارزیابی دقیق تر مراکز تخصصی پزشکی و درمانی مراجعه نمایند.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

بهترین سن ورود به پیش دبستانی 1403 – 1404

با توجه به فرایند رشد و تکامل کودکان سن ورود به مقاطع مختلف مشخص شده است تا در هر مرحله نوآموز بتواند آمادگی و پذیرش موضوعات را داشته باشد. به همین جهت به والدین پیشنهاد می‌شود برای داشتن فرزندی منظم با انگیزه کودک خود را در یکی از مقاطع ذکر شده ثبت نام نماید.

همچنین والدین باید در نظر داشته باشند با توجه به عوامل روانشناسی سن ورود به مدرسه با سن ورود به پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ متفاوت می‌باشد و ورود زود هنگام نوآموز به مدرسه پیامدهای مخربی به همراه دارد از این رو کودکانی که زیر سن ۶ سال باشند اجازه ثبت نام برای کلاس اول را نخواهند داشت.

پیش دبستانی شرط سنی
پیش دبستانی 1 از 4 تا 5 سالگی  2 مهر 1398 الی 1 مهر 1399
پیش دبستانی 2 از 5 تا 6 سالگی  2 مهر 1397 الی 1 مهر 1398

 

زمان و نحوه ثبت نام پیش دبستانی

نام نوسی در سال گذشته در مدارس دولتی به صورت حضوری بود. در مدارس غیرانتفاعی نیز به صورت هم حضوری و هم اینترنتی انجام گرفت. والدین بازه زمانی مشخص که معمولا در اردیبهشت می باشد می توانند با مراجعه به مدارس و مراکز مختلف اقدام به نام نویسی فرزند خود که دارای شرایط لازم از جمله سن ورود به پیش دبستانی می باشد، نمایند.

زمان ثبت نام پیش‌دبستانی معمولا در اردیبهشت می باشد. سنجش سلامت نیز در خرداد ماه انجام می شود. [/box]

والدین گرامی توجه داشته باشند یکی از مراحل ثبت نام در پیش دبستانی ۲ انجام سنجش سلامت نوآموزان دبستانی می باشد. این سنجش مهمولا در خرداد ماه انجام خواهد شد. در صورت انجام این تست دیگر کودک برای ورود به کلاس اول نیازی به انجام دوباره سنجش سلامت نمی باشد.

بخوانید: ثبت نام طرح سنجش سلامت

 

متولدین چه سالی به پیش دبستانی می روند

این مقطع باعث ایجاد یک تجربه خوب و آماده کردن کودک برای کلاس اول می‌شود. کودکانی که در سنین ۵ تا ۶ سال هستند در بهترین شرایط قرار دارند تا در این مقطع ثبت نام شوند. زیرا در این سن ورود به پیش دبستانی کودک آماده است تا مهارت‌هایی از قبیل ارتباط با افراد استقلال و مهارت‌های اجتماعی را آموزش ببیند.

برخی والدین تمایل دارند تا آموزش‌های لازم را در منزل به فرزند خود آموزش دهند. اما نکته مهم آنجا است که برخورداری از یک آموزش خوب الزامی می‌باشد تا کودکان به اشتباه مواردی را یاد نگیرند تا زمان ورود به مدرسه دچار مشکلاتی نشوند. پس پیشنهاد می‌شود کودکان پیش از ورود به مدرسه در مقاطع قبلی شرکت کند زیرا تنها این مراکز آموزشی هستند که از تکنیک‌های آموزشی اطلاع داشته و می‌تواند کودکان را به مسیر درستی هدایت کند.

 

مشاوره بهترین سن ورود به پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

والدین موظف هستند پس از آمادگی کودک برای شرکت در مقطع پیش دبستانی در یکی از این مراکز ثبت نام به عمل آورند اما نکته اساسی برای ثبت نام بدین صورت است که والدین باید بیش از ثبت نام تحقیقات لازم در مورد محیط مسیر رفت و آمد هزینه‌ها انجام دهند تا بتوانند بهترین انتخاب را برای کودک خود داشته باشند در این سنین کودکان باید برای جدا شدن از والدین آمادگی داشته باشند تا این ایجاد وابستگی کمتر شود.

همانطور که اشاره شد سن ورود به پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ در بازه ۴ تا ۶ سال می‌باشد و والدین با توجه به نیازهای کودک خود می توانند در یکی از این مقاطع ثبت نام انجام دهند ثبت نام در این مقاطع الزامی نمی‌باشد تنها به منظور آمادگی نوآموزان انجام می‌شود.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سن ورود به پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سولات متداول

 1. بهترین سن ورود به پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ چند سالگی است؟

  بهترین سن ورود با توجه به هر کودک متفاوت بوده اما می توان از سن 5 الی 6 در نطر گرفت.

 2. گذراندن دوره پیش دبستانی برای همه کودکان الزامی است؟

  گزراندن این دوره الزامی نمی باشد و این دوره جز نظام آموزش رسمی کشور شمرده نمی شود.

 3. سن ورود به پیش دبستانی 1403 – 1404 یک چند سال است؟

  کودکان ۴ تا ۵ سال تمام را می‌توانید در پیش دبستانی ۱ ثبت نام کرد.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫11 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر ببخشید در متن فرمودید 50 درصد معدل تاثیر داره منظور فقط معدل امتحانات کتبی نهم هست ؟ یا معدل کل سال نهم ؟ من معدل کتبی نهم نوبت دوم شدم 19.25 معدل مستمر نوبت دوم شد 20 معدل نوبت دوم نهم شدم 19.93 معدل کل سالانه نهم شد 19.95 الان کدوم مهم است ؟ و آیا من شانس 50 درصد قبولی رو می گیرم ؟

  1. سلام من در نوبت اول ۱۹۷۱و در نوبت دوم ۲۰ هستم اما نمیدونم چرا معدل سالانه من شده ۱۹۰۹ البته اون صفر بین آنها ممیز هست یعنی آرن ۱۹/۹این یعنی چند من که متوجه نمیشم در هشتم هم ۱۸۵۰ زده کارنامه ولی اینجا ۱۸/۵ نشون میده

 2. سلام ببخشید من معدل امتحانات کتبی نیمه دومم شد ۱۷/۳۲ و معدل تکوینی شد ۱۹ و معدل کلم شده ۱۸/۸۳ با توجه به این نمرات و شانس قبولل ۵۰ درصو رو دارم؟

 3. سلام من ترازم ۱۲۸۱۹۰ نفر آخر پذیرفته ۱۳۲۰۹۰ آیا من در لیست ذخیره مدرسه شیرودی هستم البرز چون البرز نتایج بدون ذخیره می باشد و آیا شانس قبولیم بالا هست و تقریبا چن درصد و آیا مدرسه شیرودی رشته تجربی لیست ذخیره داره‌ممنون ببخشید خیلی سوال کردم

  1. سلام من ازمون رو شرکت کردم
   الان که میگه ۵۰ درصد قبولی معدل کل رو میگه یا نوبت دوم؟
   چون معدل کلم ۲۰ شد و معدل نوبت دومم ۱۹/۸۴ شد
   الان کدوم مهمه؟
   حداقل چه ترازی داشته باشیم برای قبولی ریاضی مشهد کافیه؟

 4. سلام برای شرکت در آزمون چه شرایطی داره و برای قبولی ۵۰ درصد نمره ترم دوم هست و بهترین مدارس نمونه دوره دوم پسرانه در مشهد کدام هست

 5. سلام من در نوبت اول ۱۹۷۱و در نوبت دوم ۲۰ هستم اما نمیدونم چرا معدل سالانه من شده ۱۹۰۹ البته اون صفر بین آنها ممیز هست یعنی آرن ۱۹/۹این یعنی چند من که متوجه نمیشم در هشتم هم ۱۸۵۰ زده کارنامه ولی اینجا ۱۸/۵ نشون میده

 6. هدیه و قرآن 12صحیح 1غلط 2نزده)(فارسی 3صحیح 2 غلط 10 نزده)(عربی 9 صحیح 3 غلط3نزده)(اجتماعی 9 صحیح 2غلط 4نزده)(زبان 2 صحیح 2 غلط 6نزده)(علوم 6 صحیح3غلط و6نزده)(ریاضی3صحیح 1غلط 11نزده) علوم تجربی شیخ کلینی اسلامشهر قبول شم با معدل 19.18

  تقریبا تراز من ۱۲۵۵۷۰میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره