مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چیست؟ دانش آموزان در زمان تغییر پایه تحصیلی از مقطع نهم به دهم یکی از مهمترین مراحل تحصیل خود یعنی انتخاب رشته را نیز انجام می‌دهند. به همین دلیل این مقطع برای داوطلبان و خانواده ها از اهمیت زیادی برخوردار است که بتوانند در این پایه وارد مدارس نمونه دولتی شوند. اما باید توجه داشته باشید که فقط دانش آموزان واجد شرایط اقدام به ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403 هستند.

شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

همانطورکه گفته شد داوطلبانی مجاز به ثبت نام و شرکت در جلسه آزمون نمونه دولتی هستند که دارای شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این آزمون باشند که در ادامه این شرایط را ارائه کرده ایم.

بخوانید: راهنما ثبت نام نمونه دولتی 

شرایط عمومی ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

✅ داشتن تابعیت ایرانی از مهمترین شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم می‌باشد.

✅ چنانچه داوطلبی دارای تابعیت ایرانی نباشد می‌تواند تحت شرایط خاصی در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کند، به طوری که بایستی شرایط درج شده در دفترچه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم را داشته باشد.

شرایط اختصاصی ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم

✅ داوطلبانی می‌توانند در آزمون شرکت کنند که در حال تحصیل در پایه نهم باشند.

✅ شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی برای ورود به پایه دهم دارای شرط معدل می‌باشد به طوری که داوطلبان بایستی در امتحانات پایانی نوبت دوم، حداقل معدل 17 را در مقطع نهم کسب کرده باشند.

✅ داوطلبانی که وارد مرحله ثبت نام می‌شوند فقط تنها مجاز به انتخاب یکی از شاخه‌های نظری از میان زیرگروه های علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی می‌باشند.

✅ همینطور داوطلبانی که قصد انتخاب شاخه فنی و حرفه ای دارند، فقط مجاز به انتخاب یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای می‌باشند.

✅ آزمون ورود به مدارس نمونه دولتی در خارج از کشور برگزار نمی‌گردد به همین دلیل دانش آموزان دارای شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ خارج از کشور نیز هستند بایستی برای  ثبت نام، در تاریخ های اعلام شده به سایت اداره آموزش و پرورش استان محل سکونت خود در ایران مراجعه کنند.

✅ دانش آموزانی که جزو عشایر هستند و دائما در حال کوچ هستند بایستی  در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود که هستند، در سایت همان استان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مشاوره ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون نمونه دولتی دارند باید در ابتدا دفترچه راهنمای آزمون را دریافت کنند و سپس تمامی قسمت های آن را به دقت مطالعه کنند. یکی از بخش های مهم دفترچه بخشی است که به شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم پرداخته است. طبق مندرجات این دفترچه داوطلبانی می‌توانند در آزمون شرکت کنند که واجد شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم باشند که در ادامه این شرایط را ارائه کرده ایم.

لازم است متقاضیان آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به نکات زیر توجه داشته باشند.

1️⃣ در نتایج نهایی علاوه بر نمره آزمون، معدل داوطلب نیز تاثیر گذار است، به طوری که پاسخ نهایی متشکل از 50 درصد نمره آزمون و 50 درصد معدل پایه نهم می‌باشد، بنابراین دانش آموزانی که دارای معدل بالایی هستند، شانس قبولی بیشتری نیز دارند.

2️⃣ لازم است اشاره کنیم که دانش آموزان هر منطقه در واقع با داوطلبانی که از همان منطقه شرکت کرده اند، رقابت می‎کنند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرامی مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

سوالات متداول

شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ چیست؟

در متن مقاله به بررسی ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم پرداخته ایم.

داوطلبان در چه تاریخی باید به سایت مربوطه جهت نام نویسی مراجعه کنند؟

داوطلبان دارای شرایط ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم در فروردین ماه جهت نام نویسی باید اقدام کنند.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫11 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر ببخشید در متن فرمودید 50 درصد معدل تاثیر داره منظور فقط معدل امتحانات کتبی نهم هست ؟ یا معدل کل سال نهم ؟ من معدل کتبی نهم نوبت دوم شدم 19.25 معدل مستمر نوبت دوم شد 20 معدل نوبت دوم نهم شدم 19.93 معدل کل سالانه نهم شد 19.95 الان کدوم مهم است ؟ و آیا من شانس 50 درصد قبولی رو می گیرم ؟

  1. سلام من در نوبت اول ۱۹۷۱و در نوبت دوم ۲۰ هستم اما نمیدونم چرا معدل سالانه من شده ۱۹۰۹ البته اون صفر بین آنها ممیز هست یعنی آرن ۱۹/۹این یعنی چند من که متوجه نمیشم در هشتم هم ۱۸۵۰ زده کارنامه ولی اینجا ۱۸/۵ نشون میده

 2. سلام ببخشید من معدل امتحانات کتبی نیمه دومم شد ۱۷/۳۲ و معدل تکوینی شد ۱۹ و معدل کلم شده ۱۸/۸۳ با توجه به این نمرات و شانس قبولل ۵۰ درصو رو دارم؟

 3. سلام من ترازم ۱۲۸۱۹۰ نفر آخر پذیرفته ۱۳۲۰۹۰ آیا من در لیست ذخیره مدرسه شیرودی هستم البرز چون البرز نتایج بدون ذخیره می باشد و آیا شانس قبولیم بالا هست و تقریبا چن درصد و آیا مدرسه شیرودی رشته تجربی لیست ذخیره داره‌ممنون ببخشید خیلی سوال کردم

  1. سلام من ازمون رو شرکت کردم
   الان که میگه ۵۰ درصد قبولی معدل کل رو میگه یا نوبت دوم؟
   چون معدل کلم ۲۰ شد و معدل نوبت دومم ۱۹/۸۴ شد
   الان کدوم مهمه؟
   حداقل چه ترازی داشته باشیم برای قبولی ریاضی مشهد کافیه؟

 4. سلام برای شرکت در آزمون چه شرایطی داره و برای قبولی ۵۰ درصد نمره ترم دوم هست و بهترین مدارس نمونه دوره دوم پسرانه در مشهد کدام هست

 5. سلام من در نوبت اول ۱۹۷۱و در نوبت دوم ۲۰ هستم اما نمیدونم چرا معدل سالانه من شده ۱۹۰۹ البته اون صفر بین آنها ممیز هست یعنی آرن ۱۹/۹این یعنی چند من که متوجه نمیشم در هشتم هم ۱۸۵۰ زده کارنامه ولی اینجا ۱۸/۵ نشون میده

 6. هدیه و قرآن 12صحیح 1غلط 2نزده)(فارسی 3صحیح 2 غلط 10 نزده)(عربی 9 صحیح 3 غلط3نزده)(اجتماعی 9 صحیح 2غلط 4نزده)(زبان 2 صحیح 2 غلط 6نزده)(علوم 6 صحیح3غلط و6نزده)(ریاضی3صحیح 1غلط 11نزده) علوم تجربی شیخ کلینی اسلامشهر قبول شم با معدل 19.18

  تقریبا تراز من ۱۲۵۵۷۰میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره