تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 | شرکت در مدارس تیزهوشان

آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم هرسال به منظور جذب دانش آموز برای پایه دهم برگزار می‌شود. افرادی که مایل هستند تا دوره متوسطه دوم خود را در مدارس تیزهوشان تحصیل کنند، می‌بایست در آزمون ورودی ثبت نام کرده و امتیاز لازم را کسب کنند. با توجه به اینکه مدارس تیزهوشان از امکانات تحصیلی خوبی برخوردار هستند، سال به سال بر طرفداران آن افزوده می‌شود. بدین ترتیب با توجه به ظرفیت پایین پذیرش مدارس تیزهوشان، ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان تنها براساس شرایطی خاص امکان پذیر است. در این مقاله شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400- 1401 مورد بررسی قرار گرفته و معرفی شده‌اند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400

دانش آموزان پایه نهم در صورتی که مایل به ورود به مدارس تیزهوشان باشند، ابتدا می‌بایست در آزمون ورودی مرتبط ثبت نام کنند. ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نیز تنها برای واجدین شرایط امکان پذیر است. در ادامه مهمترین شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم بیان شده است.

 • متقاضیان ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 1400 می‌بایست تابعیت ایرانی داشته باشند. برای اتباع غیر ایرانی نیز شرایط خاص دیگری وجود دارد که واجدین آن فرصت ثبت نام در این آزمون را خواهند داشت.
 • افرادی که در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ثبت نام می‌کنند، می‌بایست مشغول به تحصیل در پایه نهم باشند.
 • ضروری است که معدل کل داوطلب در نوبت دوم پایه هشتم حداقل 19 باشد.
 • ممکن است برخی از شهرها دارای بیش از یک مدرسه سمپاد یا تیزهوشان باشند. در این صورت متقاضیان مجاز هستند تا سه مدرسه را به ترتیب اولویت خود انتخاب کنند. در هر صورت داوطلب باید مدارس را بر اساس محل سکونت خود انتخاب کند.
 • حوزه‌ای که دانش آموز بعنوان محل آزمون انتخاب می‌کند، بایستی بر اساس محل سکونت او باشد.
 • دوقلوها یا چندقلوهای همجنس یا غیرهمجنس در یک وضعیت بخصوص می‌توانند در مدارس تیزهوشان تحصیل کنند. اگر یکی از همزادها در یکی از مدارس تیزهوشان پذیرفته شود، دیگری در صورت کسب حداقل 80 درصد امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد نظر، بعنوان مازاد بر ظرفیت پذیرفته خواهد شد.
 • دانش آموزانی که دوره اول متوسطه خود را در مدارس تیزهوشان تحصیل کرده‌اند، نیاز به شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم نخواهند داشت. این دانش آموزان در صورت کسب حداقل معدل 16 در خردادماه پایه نهم، می‌توانند دوره دوم متوسطه را نیز در این نوع مدارس تحصیل کنند.

بخوانید: دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400

منابع آزمون مدارس تیزهوشان

افرادی که می‌خواهند برای ادامه تحصیل وارد مدارس سمپاد یا تیزهوشان شوند، می‌بایست با آمادگی کاملی در آزمون ورودی آن شرکت کنند. یکی از موارد مهم در این رابطه شناخت منابع آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم است. آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم از دو دسته سؤالات استعداد تحصیلی و سؤالات استعداد تحلیلی تشکیل می‌شود.

سؤالات استعداد تحصیلی سؤالاتی هستند که با توجه به دروس تحصیلی طراحی می‌شوند. سؤالات استعداد تحلیلی نیز سؤالاتی هستند که با هدف سنجش هوش داوطلبان طراحی و ارائه می‌شوند. ناگفته نماند که تنها ملاک سنجش و پذیرش دانش آموز برای پایه نهم مدارس تیزهوشان همین آزمون ورودی است. بدین ترتیب افرادی که موفق شوند تا امتیازات بالاتری در آزمون ورودی کسب کنند، شانس ورود به مدارس تیزهوشان نهم به دهم را خواهند داشت.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم هرسال از بهمن آغاز شده و تا اسفند ادامه می‌یابد. دانش آموزان متقاضی می‌توانند در طول این بازه زمانی به سایت مربوطه مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام کنند. ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم از طریق سایت ثبت نام مدارس سمپاد به آدرس azmoon.medu.ir انجام می‌گیرد.

با مراجعه به سایت معرفی شده در بازه زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 ، دسترسی به فرم ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم امکان پذیر خواهد بود. این فرم می‌بایست با اطلاعات دقیق تکمیل گردد. در صورتی که خطایی در تکمیل فرم ثبت نام از جانب دانش آموز رخ دهد، مسئولیت آن با وی خواهد بود. وجود خطا در درج اطلاعات مهم از جمله معدل، پذیرش نهایی دانش آموز را لغو خواهد کرد. توصیه ما به داوطلبین این است پیش از انجام ثبت نام از شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم مطلع گردید.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم و همچنین ششم به هفتم، نیاز به پرداخت هزینه دارد. هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم برای همه متقاضیان یکسان است و در جهت برگزاری آزمون از آنان أخذ می‌شود. پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام مدارس سمپاد انجام می‌گیرد.

بخوانید: نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400

5 الی 6 هفته پس از ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، این آزمون در سراسر کشور برگزار می‌شود. تمامی ثبت نام کنندگان در یک روز و در یک ساعت مشخص می‌توانند در آزمون سمپاد نهم به دهم شرکت کنند. شرط ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان به همراه داشتن کارت ورود به جلسه است. کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم از چند روز قبل از برگزاری آزمون در دسترس قرار خواهد گرفت. این کارت برای تمام کسانی که هزینه ثبت نام را پرداخت و کد رهگیری دریافت کرده‌اند، قابل دریافت خواهد بود.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 | شهریه مدارس

یک نکته مهم در رابطه با مدارس تیزهوشان، پرداخت شهریه است. هزینه‌ای که برای تحصیل در این مدارس پرداخت می‌شوند، به دلیل امکانات رفاهی و آموزشی مناسب این مدارس است. به طور کلی مدارس تیزهوشان دارای ویژگی‌هایی منحصر به فرد هستند که موجب ارتقای سطح این مدارس شده‌اند. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • دارا بودن معلمان با تجربه و درجه یک
 • دارا بودن برنامه‌های تقویتی متفاوت
 • دارا بودن امکانات آزمایشگاهی پیشرفته
 • برگزاری آزمون‌های سنجش پیشرفت تحصیلی
 • برنامه ریزی برای آماده سازی دانش آموزان برای شرکت در کنکور و ورود به دانشگاه

شهریه مدارس تیزهوشان نهم به دهم برای هر یک از پایه‌های تحصیلی متفاوت است. علاوه بر این مدارسی که امکانات بالاتری دارند، شهریه بالاتری نیز دریافت می‌کنند. شهریه مدارس تیزهوشان برای پایه های تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم به طور میانگین 4.000.000 الی 8.500.000 تومان است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام من امسال پایه نهم هستم
  یعنی سال 1400_1401 رو دارم در مدارس تیزهوشان تحصیل میکنم
  خیلی ها میگن که قراره آزمون تیزهوشان برای ما برگزار بشه
  درسته این حرف؟
  ینی ما هم آزمون میدیم؟

  1. دانش آموزان پايۀ نهم مدارس استعدادهاي درخشان از شرکت در آزمون ورودي معاف هستند .

   پذيرش نهايي اين دسته از دانش آموزان در پايه دهم، منوط به احراز شرايط ادامۀ تحصيل در پايۀ نهم سال تحصيلي 1398-1399 مدارس استعدادهاي درخشان مطابق ماده 15 آيين نامه ارزشيابي تحصيلي و تربيتي دوره اول متوسطه مصوب جلسه 16 کميسيون معين شوراي عالي آموزش و پرورش مورخ 14/7/1397 است

  2. سلام دانش آموزان سمپادی نهم از آزمون معافند طبق مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش درسال ۹۷انشاالله تا آخر بهمن دفترچه ثبت نام میاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره