کارشناسی ارشدانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

اعلام نتایج نهایی ارشد ۱۴۰۱

کانال تلگرام تحصیلی     

اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در تاریخ ۷ شهریور منتشر شد و در دسترس قرار گرفت. در این مرحله تمامی داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته کرده بودند، نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش خود را دریافت می‌کنند. با توجه به اهمیتی که مرحله اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد دارد، بهتر است داوطلبان با جزئیات این مرحله از جمله زمان و نحوه مشاهده نتایج نهایی ارشد سراسری آشنا شوند. علاوه بر این، لازم است که داوطلبان پذیرفته شده مراحلی را برای تکمیل ثبت نام خود انجام دهند. در این مقاله به بررسی جزئیات و نحوه مشاهده نتایج نهایی ارشد 1401 پرداخته شده است.

زمان اعلام نتایج نهایی ارشد سراسری ۱۴۰۱

با توجه به آغاز نیمسال اول تحصیلی در مهرماه هر سال، بدیهی است که نتایج نهایی ارشد سراسری می‌بایست تا اواخر شهریورماه اعلام گردد. ا. امسال نتایج نهایی ارشد سراسری 1401در اوایل تیر ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شد. پیش بینی می‌شود در سال‌های آتی نیز نتایج کنکور ارشد متناسب با زمان برگزاری کنکور ارشد و در فاصله یک تا دو ماه پس از انتخاب رشته ارشد سراسری منتشر شود.

نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 اعلام شد. داوطلبان هم اکنون می توانند برای دریافت کارنامه خود به سایت سنجش مراجعه کنند.

نحوه مشاهده نتایج نهایی ارشد سراسری 1401

تمامی داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته ارشد سراسری اقدام به انتخاب رشته کرده باشند، در زمان اعلام نتایج به کارنامه نهایی خود دسترسی خواهند داشت. در ادامه نحوه مشاهده نتایج ارشد سراسری شرح داده شده است.

مراجعه به سایت سازمان سنجش: همه داوطلبانی که در فرم انتخاب رشته خود کد رشته‌های مربوط به دانشگاه‌های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و… را ثبت کرده‌اند، برای مشاهده نتیجه انتخاب رشته خود می‌بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند.

سنجش

ورود به بخش کارشناسی ارشد: تمامی اطلاعیه‌های مربوط به مقطع کارشناسی ارشد در بخش ” کارشناسی ارشد ” سایت سنجش قرار داده می‌شوند. بدین ترتیب برای دسترسی به کارنامه نهایی ارشد سراسری، لازم است وارد این بخش شد. بخش «کارشناسی ارشد» از منوی سمت راست سایت قابل دسترسی است.

کارشناسی-ارشد

انتخاب لینک ورود به سامانه اعلام نتایج: پس از ورود به بخش سراسری لینکی با نام ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ” مطابق تصویر زیر در دسترس خواهد بود. در این مرحله می‌بایست روی این لینک کلیک کرد و وارد مرحله بعدی شد.

جامع-آزمون-کارشناسی-ارشد-ناپیوسته

ورود به سیستم: در این مرحله برای ورود به سامانه اعلام نتایج نهایی ارشد ۱۴۰۱ بایستی گزینه ” ورود به سیستم ” را از سمت راست سایت انتخاب کرد.

ورود-به-سیستم

انتخاب یکی از روش‌های ورود به سیستم: داوطلبان جهت ورود به سیستم نیاز به اطلاعات ثبت نامی خود دارند. در این مرحله دو روش برای ورود به پنل هر داوطلب وجود دارد. در روش اول، داشتن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام و در روش دوم نیز روش دوم داشتن شماره پرونده، کد ملی و سال تولد داوطلب الزامی است.

کد-رهگیری-شماره-پرونده

دریافت کارنامه نهایی: پس از ورود به سیستم، میز کار داوطلب در دسترس خواهد بود. در این مرحله با انتخاب گزینه ” مشاهده نتیجه نهایی “، کارنامه نهایی قابل مشاهده است.

نتایج نهایی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

درحالی‌که نتایج اولیه کنکور ارشد سراسری و آزاد به طور مشترک منتشر می‌شود، نتایج نهایی ارشد آزاد و سراسری به ‌صورت جداگانه منتشر می‌شوند. متقاضیانی که علاوه بر انتخاب رشته ارشد سراسری در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد نیز شرکت کرده‌اند، برای مشاهده نتایج نهایی خود می‌بایست به سایت سنجش دانشگاه آزاد به آدرس اینترنتی azmoon.org مراجعه کنند.

ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد 1401

داوطلبان پذیرفته شده در هر یک دانشگاه‌های سراسری، باید توجه داشته باشند که تنها پذیرش نهایی آنان کافی نیست و بایستی نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام کنند. افرادی که با وجود پذیرش نهایی ارشد سراسری اقدامی برای تکمیل ثبت نام خود نمی‌کنند، مجاز به ورود به دانشگاه نخواهند بود.

اگر داوطلبی قصد انصراف از ادامه تحصیل در رشته پذیرفته شده داشته باشد، می‌تواند مرحله تکمیل ثبت نام را انجام ندهد. داوطلبانی که در مقطع روزانه پذیرفته شوند ولی اقدامی برای تکمیل ثبت نام انجام ندهند، سال بعد از شرکت در کنکور سراسری و انتخاب کد رشته‌های دوره‌های روزانه محروم خواهند بود. سایر داوطلبان پذیرفته شده در دوره‌های غیر روزانه می‌توانند شانس پذیرش مجدد خود را در کنکور ارشد سال آتی بیازمایند.

زمان تکمیل ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری از طرف محل دانشگاه‌های پذیرفته شدهپس از اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد تعیین می‌شود. داوطلبان پذیرفته شده می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه خود، از بازه زمانی تکمیل ثبت نام آگاه شوند. این دسته از داوطلبان می‌بایست با در دست داشتن مدارک فردی و تحصیلی در مهلت مقرر به محل دانشگاه پذیرفته شده مراجعه کنند. البته ممکن است تکمیل ثبت نام برخی از رشته‌ها در برخی از دانشگاه‌های به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام گیرد. شرایط ثبت نام غیرحضوری نیز در صورت نیاز از طرف دانشگاه مربوطه به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 1401

زمانی که دانشگاه‌های سراسری مختلف علاوه بر پذیرش نهایی دانشجویان خود، ظرفیتی برای پذیرش مجدد دانشجو برای مقطع کارشناسی ارشد داشته باشند، مرحله تکمیل ظرفیت برگزار خواهد شد. در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری، هر دانشگاهی میزان ظرفیت خود برای هر رشته را به سازمان مرکزی سنجش اعلام می‌کند تا نام آن در لیست دانشگاه‌های تکمیل ظرفیت قرار بگیرد.

بدین ترتیب در صورتی که داوطلبان از نتیجه به دست آمده خود راضی نباشند، می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری شرکت کنند. زمان برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت از طرف سایت سنجش اطلاع رسانی می‌شود. این مرحله در حدود یک تا دو هفته پس از پذیرش نهایی دانشجویان برگزار می‌شود.

برخی از داوطلبی ممکن است از نتیجه نهایی پذیرش خود راضی نبوده و یا نسبت به آن مشکوک باشد. این دسته از داوطلبان می‌توانند اعتراض خود را به صورت اینترنتی بیان کنند. سازمان سنجش شرایطی را برای این داوطلبان فراهم کرده است تا دلیل اعتراضات خود را شرح دهند. البته ضروری است که داوطلبان معترض، دلایل کافی و قانع کننده برای اعتراض به نتیجه ارشد سراسری خود داشته باشند. نتیجه اعتراض به نتایج نهایی کارشناسی ارشد درج شده توسط داوطلبان پس از بررسی کارشناسان به شکل اینترنتی به داوطلبان ابلاغ می‌شود. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه مشاهده نتایج نهایی ارشد ۱۴۰۱ تحصیلی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره