کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

نتایج رشته های دارای شرایط خاص کنکور ۱۴۰۱

نتایج رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری ۱۴۰۱ در دو مرحله نتایج اولیه و نتایج نهایی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” منتشر می گردد. داوطلبانی که‌ در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری، کد رشته محل های مربوط به رشته هایی که دارای پذیرش نیمه متمرکز می باشند را در فرم انتخاب رشته خود درج کرده اند می توانند در تاریخ های اعلام شده، جهت دریافت نتایج کنکور خود اقدام نمایند. در ادامه اطلاعات کاملی از زمان انتشار و نحوه مشاهده اعلام نتایج رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری ۱۴۰۱ ارائه کرده ایم.

زمان اعلام نتایج رشته های دارای شرایط خاص کنکور ۱۴۰۱

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری ۱۴۰۱ ، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مشخص نشده است، اما این مرحله وابسته به زمان برگزاری کنکور سراسری و مهلت انتخاب رشته می باشد که پیش بینی می شود، نتایح اولیه و زمان دعوت به مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص، در شهریور ماه باشد.

نتایج رشته های دارای شرایط خاص کنکور ۱۴۰۱ در تاریخ ۲ شهریور اعلام شد.

 در پیرو اعلام نتیجه اولیه رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری ۱۴۰۱ ، سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات برگزاری این مصاحبه و گزینش را نیز اطلاع رسانی می کند. داوطلبانی که طبق نتایج منتشر شده، جزو اسامی دعوت شدگان به مرحله مصاحبه هستند، می توانند اقدامات لازم را جهت شرکت در این مرحله انجام دهند.

زمان اعلام نتایج رشته های نیمه متمرکز ۱۴۰۱

دسته ای از داوطلبان کنکور سراسری که پس از اعلام نتیجه اولیه رشته های دارای شرایط خاص به صورت چند برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه شده اند و پس از اطلاع از شرایط شرکت در مصاحبه حضور داشته اند، می توانند برای اطلاع از نتیجه نهایی که در گرو نتیجه و امتیاز بدست آمده در مرحله مصاحبه است مطلع شوند.

نتیجه مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری به صورت همزمان با نتیجه نهایی انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد. 

تاکنون سازمان سنجش پیرامون نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه های سراسری ۱۴۰۱ اطلاعیه ای منتشر نکرده است، پیش بینی می شود این نتایج در دهه اول شهریور ماه اعلام شود.

به محض دریافت اخبار جدید پیرامون زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور و رشته های دارای شرایط خاص کنکور در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نحوه مشاهده نتایج رشته های دارای شرایط خاص کنکور ۱۴۰۱

نتایج رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری ۱۴۰۱ چه در مرحله اعلام نتایج اولیه و چه در مرحله اعلام نتایج نهایی از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود که نحوه مشاهده آن را در ادامه توضیح داده ایم. چنانچه کد رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری را در الویت های خود در فرم انتخاب رشته درج کرده اید، می توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید و نتایج خود را دریافت کنید.

راهنما تصویری

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست بر روی گزینه ” سراسری ”  کلیک کنید.

سراسری

3️⃣ در این مرحله بر روی لینک فعال “ اعلام نتیجه رشته های دارای شرایط خاص در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ” کلیک نمایید.

اعلام-نتیجه-رشته-های-دارای-شرایط-خاص-در-آزمون-سراسری-سال

4️⃣ در صفحه پیش رو دو روش جستجو برای دریافت نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص کنکور، به شرح موارد زیر پیش روی شما قرار دارد. 

                روش اول: شماره پرونده و شماره شناسنامه

                روش دوم: شماره داوطلبی و شماره شناسنامه

شماره-داوطلبی-و-شماره-شناسنامه

5️⃣ از طریق تکمیل اطلاعات یکی از روش های فوق، می توانید نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز را دریافت نمایید. چنانچه جزو اسامی دعوت شدگان به  مرحله مصاحبه می باشید، می توانید از طریق سایت سازمان سنجش از زمان، شرایط و محل برگزاری مطلع شوید.

نتایج رزشته های شرایط خاص نیمه متمرکز

دعوت شدن به مصاحبه به معنای قبولی شما نمی باشد و بایستی که در مصاحبه و معاینات پزشکی نیز موفق به کسب نتیجه قبولی شوید.

نتایج نهایی

نحوه مشاهده نتیجه نهایی رشته های دارای شرایط خاص نیز مطابق نتیجه اولیه می باشد، با این تفاوت که بایستی پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و انتخاب گزینه سراسری، بر روی لینک ” اعلام نتیجه نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ ” کلیک کنید و سپس از طریق یکی از روش های جست و جو از نتیجه نهایی مطلع گردید.

در این مرحله اسامی پذیرفته شدگان نهایی که موفق به کسب امتیاز لازم در مرحله مصاحبه شده اند، اعلام می شود. چنانچه نتیجه نهایی انتخاب رشته دانشگاه های سراسری ۱۴۰۱ اعلام گردد، راهنمای تصویری را نیز به مطالب فوق اضافه خواهیم کرد.

دانشگاه های دارای شرایط خاص کنکور سراسری ۱۴۰۱

در میان دانشگاه های سراسری کشور انشگاه شهید مطهری، دانشگاه شاهد، دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، دانشگاه غیرانتفاعی رفاه، دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) – مشهد از جمله دانشگاه هایی هستند که در تمامی رشته هادارای پذیرش نمیه متمرکز می باشند.

رشته های دکتری بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو در دانشگاه علامه طباطبایی، و کلیه رشته های دانشگاه فرهنگیان در پردیس های آموزشی و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران، تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه و همینطور کاردانی فوریت های پزشکی رشته هایی هستند که در دانشگاه های ارائه دهنده، به صورت نیمه  متمرکز ارائه می شوند.

مشاوره مصاحبه رشته های شرایط خاص کنکور ۱۴۰۱

همانطور که می دانید پس از آزمون کتبی شما عزیزان بایستی موفق به کسب امتیاز لازم در مرحله مصاحبه دانشگاه هایی که پذیرش نیمه متمرکز نیز دارند، شوید. برای موفقیت در مرحله مصاحبه لازم است که شما عزیزان آمادگی خود را جهت شرکت در این مرحله بالا ببرید. برای اطلاع از چگونگی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان کلیک کنید.

برای اطلاع از سوالات مصاحبه دانشگاه هایی که ارائه دهنده رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری ۱۴۰۱ می باشند، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

نتیجه رشته‌های خاص آزمون سراسری ۱۴۰۱ در چند مرحله منتشر می شود؟

نتایج در دو مرحله نتیجه اولیه و نهایی منتشر و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان اعلام نتیجه اولیه رشته‌های خاص کنکور سراسری چه تاریخی می باشد؟

نتیجه رشته‌های دارای شرایط معمولا در مرداد ماه منتشر می شود. در متن مقاله به زمان دقیق اعلام نتیجه اشاره شده است.

متقاضیان جهت دریافت نتیجه رشته‌های دارای شراط خاص آزمون سراسری بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

اعلام نتایح از طریق سایت سازمان سنجش sanjesh.org منتشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره