کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

روش صحیح مطالعه زمین شناسی کنکور تجربی

کانال تلگرام تحصیلی     

روش صحیح مطالعه زمین شناسی کنکور تجربی چگونه می باشد؟ با توجه به تغییرات اعمال شده و حذف زیرگروه ها از کنکور سراسری درس زمین شناسی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. ازین پس درس زیست شناسی ضریب صفر برای رشته هایی نظیر پزشکی و دندان پزشکی ندارد و دارای تاثیر و ضریب می باشد. ازین رو داوطلبان باید درس زمین شناسی را باید بخشی از ساعات مطالعاتی هفته خود را به مطالعه این درس اختصاص دهید. در ادامه شما را با روش صحیح مطالعه زمین شناسی تجربی آشنا خواهیم ساخت.

 

روش صحیح مطالعه زمین شناسی کنکور تجربی

در مطالعه درس زمین شناسی افراط نداشته باشید یعنی ساعت مطالعه شما در این درس نباید در حدی باشد که از ساعت مطالعه سایر درس‌ها کم کنید زیرا این درس کمترین ضریب را در کنکور تجربی دارد. روش صحیح مطالعه زمین شناسی کنکور تجربی این است که در هفته بیشتر از 4 یا 5 ساعت وقت صرف نکنید و به نسبت ضریب درس ها در کنکور، بیشتر وقت را به سایر دروس اختصاص دهید.

 

شناخت مباحث پر اهمیت و بودجه بندی

زمین شناسی کنکور نظام جدید فقط شامل یک کتاب درسی در پایه یازدهم است که تمام 20 سوال کنکور فقط از این کتاب مطرح می‌شود. حتی دانش آموزان نظام قدیم نیز باید این کتاب را مطالعه کنند زیرا در کنکور با ادغام کنکور نظام قدیم و نظام جدید، منبع طراحی سوالات کتاب‌های درسی نظام جدید خواهند بود.

اگر بدنبال درصد بالا در درس زمین شناسی نیستید، می‌توانید چندفصل را که پرتکرار و تست خیز تر هستند شناسایی و تمام وقت خود را فقط به آن فصول اختصاص دهید. فصل یک با 5 تست و فصل سه با 4 تست بیشترین سوالات زمین شناسی کنکور را در بر می گیرند و به راحتی می‌توانید با تمرین کردن به صورت روش صحیح مطالعه زمین شناسی این دو فصل، درصد بالای 40 را کسب کنید. برای مطالعه بودجه بندی جدید کنکور مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

تست زنی

روش صحیح مطالعه زمین شناسی کنکور تجربی فقط مطالعه کردن کتب درسی کافی نیست بلکه باید تست هم بزنید. تست زنی اصول خاص خودش را دارد و باید به مرور زمان با حل تست‌های متنوع، تیپ بندی سوالات را بشناسید و با دیدن یک تست بلافاصله راه حل را پیدا کنید.

پس از مطالعه کتاب درسی، درسنامه‌های کتاب کمک آموزشی یا جزوه مدرسه و استاد، باید تست‌های آموزشی را حل کنید، این تست‌ها فقط جنبه یادگیری دارند تا بتوانید نکات بیشتری را از داخل تست پیدا کنید. زمان حل تست آموزشی پس از مطالعه صحیح زمین شناسی تجربی است و هر نکته جدیدی را که به آن برخوردید، حتما در حاشیه کتاب یا جزوه خود یادداشت کنید. دقت داشته که مجموعه تستی که برای تمرین کردن انتخاب می‌کنید باید جامع باشد تا تمام جزئیات یک مبحث خاص را پوشش دهد.

پس از تست آموزشی، بهتر است تست‌های زماندار نیز حل کنید تا به مرور بتوانید مدیریت زمان در حل تست این درس را نیز به دست آورید و در جلسه کنکور سریعتر پاسخگوی سوالات باشید تا زمان بیشتری را برای دروس پراهمیت‌تر ذخیره کنید.

 

مرور کردن

زمین شناسی به دلیل جزئیات ریزی که دارد درس فراری به حساب می آید. برای آنکه مطالب فراموش نشوند باید زمانی را برای مرور کردن نیز اختصاص دهید.

مرور را می‌توانید به صورت هفتگی و ماهانه انجام دهید و مرور کردن از روی جزوه و کتاب، تست زنی و یا مطالعه خلاصه نویسی‌ها بهترین روش صحیح مطالعه زمین شناسی کنکور تجربی برای مرور هستند البته مطالعه کتاب ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد و پینشهاد می‌شود که از روش خلاصه نویسی مرور کنید.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 کانال اخبار تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

کتب کمک آموزشی

توصیه آخر برای یادگیری بهتر درس زمین شناسی تهیه یک کتاب کمک آموزشی مناسب است. البته اکثر انتشارات برای زمین شناسی کتاب‌های مناسبی را چه برای تست و چه برای آموزش تالیف کرده‌اند ولی پیشنهاد ما این است که کتاب میکروطلایی گاج را تهیه کنید.

کتاب میکروطلایی گاج زمین شناسی هم دارای درسنامه جامع است که تمام نکات کتاب درسی را ریز به ریز بررسی کرده و هم پس از هرمبحث تست‌های آموزشی قرار داده و برای تست‌ها نیز پاسخنامه تشریحی نیز دارد.

البته بازهم تاکید میکنیم که انتشارات دیگر نیز کتابهای مناسبی برای زمین شناسی دارند و اگر یکی از این کتابها را دارید، نیازی به تهیه کتاب میکروطلایی گاج نیست.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه روش صحیح مطالعه زمین شناسی کنکور تجربی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

  1. ممنون از مقاله خیلی خوبتون برای پیدا کردن پربازده ترین و مفیدترین روش مطالعه زمین شناسی برای کنکور باید از مشاورین مجرب مراکز مشاوره و راهنمایی تحصیلی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره