انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400 پس از اعلام نتایج نهایی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برگزار می گردد. پس از اعلام نتایج مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برخی از دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی  موفق به تکمیل ظرفیت های خود نشده اند و دارای ظرفیت خالی می باشند، این کد رشته محل ها در زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ در اختیار متقاضیانی قرار می دهد که موفق به کسب نتیجه قبولی نشده اند و یا از قبولی خود رضایت کافی ندارند. این متقاضیان می توانند در این مرحله از پذیرش دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند و شانس مجددی جهت ثبت نام و ورود به دانشگاه فرهنگیان دارند.

 

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400

پس از اتمام مهلت ثبت نام، ظرفیت های خالی در دانشگاه های فرهنگیان مشخص می شود. سازمان سنجش به داوطلبانی که مطابق کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان هستند، یک فرصت مجدد می دهد و این داوطلبان می توانند در کد رشته محل هایی که دارای ظرفیت هستند، مجدد انتخاب رشته کنند.

البته لازم است اشاره کنیم که در سال گذشته مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان برگزار نشد و برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400 نیز مشخص نمی باشد و احتمال دارد همانند سال گذشته برگزار نشود. بنابراین جهت اطلاع از زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400، بایستی منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته باشیم، که به محض اعلام در این قسمت از مقاله قرار خواهیم داد.

تا کنون اطلاعیه ای در مورد لغو یا برگزار شدن تکمیل‌ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400 منتشر نشده است. به محض اعلام در این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

 

شرایط شرکت تکمیل ظرفیت 

از مهم ترین شرایطی که داوطلبان دانشگاه های فرهنگیان در مرحله تکمیل‌ظرفیت بایستی داشته باشند، به شرح موارد زیر می باشد:

✅ داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان می باشند که دارای حداقل نمره علمی كل 6500 و بالاتر در زیرگروه آزمایشی مربوطه شوند.

✅ ورود به دانشگاه فرهنگیان دارای شرط سنی می باشد و متقاضیان بایستی در زمان ورود به دانشگاه دارای حداکثر سن 24 سال تمام باشند و به عبارتی متولدین 1/7/1375 به بعد، مجاز به ثبت نام در این مرحله هستند.

✅ متقاضیان بایستی که دارای حداقل معدل کل 14 در دوره متوسطه دوم باشند.

✅ انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت به صورت بومی گزینی می باشد و داوطلب بایستی از میان کد رشته محل هایی انتخاب کند که بومی آن منطقه باشد.

✅ متقاضیان پذیرفته شده دانشگاه‌ فرهنگيان که دارای تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش می باشند، مجاز به شرکت در تکمیل‌ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان نیستند.

✅ دسته ای از متقاضیان که جزو اسامی پذیرفته شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر يک از كد رشته‌ های تحصيلی بورسيه و يا شرايط خاص هستند که دارای تعهد خدمت به دستگاه‌ های اجرایی می باشند، مجاز به شركت در تکمیل‌‌ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نیستند.

✅ دسته ای از داوطلبان که قبلا در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شرکت کرده به دلایل مختلفی هچون پزشكی، معدل و يا سن در مرحله مصاحبه پذیرفته نشده اند، مجاز به شرکت در تکمیل‌ظرفیت فرهنگیان نمی باشند.

چنانچه داوطلبی در کد رشته محل جدیدی از دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شود، قبولی قبلی او لغو خواهد شد و داوطلب ملزم به ثبت نام در کد رشته محل جدید می باشد و امکان ثبت نام در کد رشته محل قبلی وجود نخواهد داشت. بنابراین بهتر است در این مرحله دقت لازم را داشته باشید.

 

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400

در این مطلب از سایت دانتل شرایط شرکت در تکمیل‌ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را بررسی کردیم که اولین قدم برای شرکت شما در تکمیل‌ظرفیت فرهنگیان، داشتن این شرایط می باشد. برای مشاهده کارنامه سبز کنکور 1400 کلیک کنید.

چنانچه تکمیل‌ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال 1400، برگزار شود، نحوه شرکت و همینطور لینک دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400 را برای شما عزیزان قرار خواهیم داد. برای دریافت راهنمایی های بیشتر، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دانشگاه فرهنگیان 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان دارای شرط تراز می باشد؟

بله متقاضیانی مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان هستند که تراز آن ها حداقل 6500 به بالا باشد.

شرط سنی شرکت در تکمیل‌ظرفیت دانشگاه فرهنگیان چند سال می باشد؟

حداکثر سن داوطلبان 24 سال تمام و کمتر می باشد.

آیا تکمیل‌ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1400 برگزار خواهد شد؟

در سال گذشته مرحله تکمیل ظرفیت برگزار نشد و احتمال دارد تکمیل ظرفیت 1400 نیر برگزار نشود. به محض دریافت اخباز جدید در این مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. سلام.من کنکور تجربی دادم و رتبه ام ۴۰۷۳ منطقه یک و ترازو ۱۴۰۰۰ هست.من تو انتخاب رشته سریال اعلام علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان رو نخریدم و تو اولویت هام دانشگاه فرهنگیان رو نزدم.اگه امسال دانشگاه فرهنگیان تکمیل ظرفیت داشته باشه می تونم انتخاب رشته کنم؟یه سوال دیگرم این هست که آیا در سالهای قبل سابقه داشته که در تکمیل ظرفیت رشته های دبیری زیست و شیمی هم باشه؟

 2. سلام.من کنکور تجربی دادم و رتبه ام ۴۰۷۳ منطقه یک و ترازو 8900 هست.من تو انتخاب رشته سریال اعلام علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان رو نخریدم و تو اولویت هام دانشگاه فرهنگیان رو نزدم.اگه امسال دانشگاه فرهنگیان تکمیل ظرفیت داشته باشه می تونم انتخاب رشته کنم؟یه سوال دیگرم این هست که آیا در سالهای قبل سابقه داشته که در تکمیل ظرفیت رشته های دبیری زیست و شیمی هم باشه؟

 3. سلام، من رشته انسانی هستم در کنکور 99 رتبه شد 10493 و دعوت ب مصاحبه فرهنگیان شدم ولی رد شدم ب خاطر تراز علمی الان تو شهر و منطقه ما تا 10100 قبول شده آیا امکان داره قبول بشم؟ َشهر سنندج هستم

  1. سلام، نتایج اعلام شده و قابل برگشت نیست
   رتبه و مصاحبه در کنار هم ملاک تعیین کننده ی قبولی هستند
   میتونید شانس خودتون رو برای تکمیل ظرفیت امتحان کنید
   برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد تکمیل ظرفیت با مشاورین ما درتماس باشید

 4. سلام وقتتون بخیر
  ب نظرتون تکمیل ظرفیت فرهنگیان چ زمانی برگزار میشه ؟؟ و اینکه احتمال داره ظرفیت های جدید برا تکمیل ظرفیت بدند ؟؟

  1. سلام، با سایت دانتل همراه باشید، به محض انتشار اطلاعیه های تکمیل ظرفیت اطلاعرسانی میکنیم
   درحال حاضر خبر دقیقی در دست نیست. هر اطلاعاتی هست براساس سالهای گذشته هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره