انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. دانشگاه پیام نور دارای روش های آموزشی متفاوتی است و کلاس های درسی نیز در آن به صورت نیمه حضوری و آنلاین برگزار می گردد و نسبت به دیگر دانشگاه ها شهریه کمتری را در مقابل کیفیتی که دارد، دریافت می کنند. در ادامه مقاله به بررسی زمان، دفترچه و نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد پیام نور 1403 خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳

پس از برگزاری آزمون توسط سازمان سنجش برای تمامی حاضرین در جلسه آزمون، یک کارنامه اولیه منتشر می شود. از مندرجات مهم کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد، وضعیت مجاز شدن و یا نشدن شرکت کنندگان برای انتخاب‌رشته می باشد. به طوری که داوطلبان فقط می توانند در کدرشته محل هایی انتخاب‌رشته کنند که در آن ها مجاز شده اند.

تاکنون تاریخ انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور 1403 از سوی سازمان سنجش اعلام نگردیده است، اما احتمالا مشابه سال های گذشته در اردیبهشت ماه انجام شود. 

در تاریخ های اعلام شده توسط سازمان سنجش، با مطالعه دفترچه اقدام به تکمیل فرم انتخاب‌رشته با کدرشته محل های مورد علاقه خود نمایند.

هر ساله انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور به صورت همزمان با دیگر دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش sanjesh.org انجام می شود.

 

نحوه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه پیام نور 1403

متقاضیانی که مجاز به انتخاب‌رشته در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری هستند، در صورتی که در زمان ثبت نام آزمون نسبت به انتخاب‌رشته در این دانشگاه اعلام علاقه مندی کرده اند و یا کارت اعتباری مربوط به انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ را خریداری کرده اند، می توانند برای انتخاب‌رشته اقدام کنند.

در ابتدا متقاضیان باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور 1403 را دریافت کنند و پس از مطالعه مندرجات آن، اقدام به استخراج کدرشته محل های مورد علاقه شان که در دانشگاه پیام‌نور ارائه شده است، نمایند. پس از الویت بندی کدرشته محل های کارشناسی ارشد پیام‌نور، متقاضیان می توانند آن ها را مطابق مراحل زیر در سایت سنجش درج کنند.

 

راهنما تصویری

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” مراجعه کنید. در منوی پایین بر روی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک نمایید.

انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور

2️⃣ از منوی قسمت راست سایت بر روی گزینه ” انتخاب رشته ” کلیک نمایید.

انتخاب رشته ارشد پیام نور

3️⃣ به منظور درج کدرشته محل‌های مورد نظر، بر روی لینک فعال ” انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403 ” کلیک کنید. (این لینک در زمان انتخاب‌رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری ۱۴۰۳ در سایت سنجش فعال خواهد شد.)

ارشد

4️⃣ در این مرحله انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ وارد صفحه جدیدی خواهید شد که لازم است نکات درج شده در آن را به طور کامل مطالعه کنید. در پایان نیز بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.

انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه پیام نور

5️⃣ برای ورود به سامانه، سیستم دو روش به شما پیشنهاد می کند. لازم است مطابق با اطلاعاتی که در اختیار دارید، یکی از روش ها را انتخاب کرده و پس از وارد کردن موارد خواسته شده وارد سامانه شوید.

  1. روش اول : وارد کردن شماره پرونده + شماره پیگیری ثبت نام
  2. روش دوم : وارد کردن شماره پرونده + شماره داوطلبی + کد ملی

شماره پرونده

6️⃣ در این مرحله فرم انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ نمایش داده می شود که لازم است با کدرشته محل های دلخواه خود آن را تکمیل نمایید.

        🔴 طی این مرحله متقاضیان مجاز هستند کدرشته محل های مرتبط با دوره هایی که در آن مجاز به انتخاب‌رشته شده اند، شامل روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام‌نور و پردیس خودگردان را حداکثر در 100 کدرشته محل در فرم مربوطه درج کنند. البته متقاضیان تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه پیام نور حتی می توانند تمامی 100 کدرشته محل را به دانشگاه پیام نور اختصاص دهند.

7️⃣ پس از درج الویت های کارشناسی ارشد، چنانچه متقاضیان تمامی مراحل را به درستی طی کرده باشند، می توانند  کد رهگیری 15 رقمی را دریافت کرده و نزد خود نگه دارند.

 

نکات مهم انتخاب رشته

  • قبل از انتخاب رشته ارشد پیام نور ۱۴۰۳ سعی کنید اطلاعات لازم پیرامون شهریه دانشگاه پیام‌نور، کیفیت و جایگاه علمی دانشگاه های مختلف، مسافت و … به دست آورید.
  • پس از وارد کردن کدرشته محل های مورد علاقه خود در فرم انتخاب‌رشته و تائید نهایی، می توانید تا قبل از اتمام مهلت انتخاب‌رشته نسبت به ویرایش آن ها اقدام کنید.
  • در صورتی که در موعد مقرر اقدام به انتخاب‌رشته نکنید، به منزله انصراف شما از این مرحله خواهد بود.
  • تمامی انتخاب های خود را به سه دسته خوش بینانه (شانس قبولی کم)، نرمال (شانس قبولی متوسط) و بدبینانه (شانس قبولی بالا) تقسیم نمایید و به همین ترتیب در فرم انتخاب‌رشته درج کنید.
  • برای اطلاع از محدوده قبولی رشته مورد نظرتان در دانشگاه‌های پیام‌نور، می توانید از رتبه های قبولی سال های گذشته استفاده کنید. 
  • چنانچه در دو رشته امتحانی اصلی و شناور در کنکور ارشد ثبت نام کرده اید و در هر دو رشته در دانشگاه پیام‌نور مجاز به انتخاب‌رشته شده اید، لازم است فرم انتخاب‌رشته را به صورت تلفیقی از کدرشته محل های دو رشته الویت بندی کنید. 

 

مشاوره انتخاب رشته

انتخاب رشته ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ از حساسیت بالایی برخوردار است و لازم است برای انجام آن اطلاعات کافی داشته باشید تا در نهایت موفق به کسب قبولی شوید. توصیه می شود اگر می خواهید در کدرشته محل مورد علاقه تان پذیرفته شوید، از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل مشاوره کارشناسی ارشد دریافت کنید و همینطور انتخاب‌رشته خود را به کارشناسان مجرب این مرکز بسپارید.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد پیام نور می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ از طریق چه سایتی انجام می شود؟

انتخاب‌رشته به صورت همزمان با دیگر دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.

داوطلبان مجاز به درج چند کدرشته محل در فرم انتخاب‌رشته هستند؟

هر کدام از متقاضیان در این مرحله می توانند حداکثر 100 کدرشته محل را درج نمایند.

زمان انتخاب‌رشته چه تاریخی است؟

تاریخ انتخاب‌رشته احتمالا در اردیبهشت ماه باشد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره