کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته زبان خارجی ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

دفترچه انتخاب رشته زبان خارجی ۱۴۰۳ در مرداد ماه منتشر و لینک دانلود آن را در ادامه مطلب قرار خواهیم داد. شرکت کنندگان در صورتی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود، مجاز به انتخاب‌رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه باشند، می توانند با دانلود دفترچه کنکور زبان از جزئیات انتخاب‌رشته شامل رشته های ارائه شده در این زیرگروه در دانشگاه های سراسر کشور، ظرفیت هر کد رشته محل، رشته های دارای شرایط خاص و … مطلع شوند.در ادامه ضمن بررسی زمان انتشار و مندرجات لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان خارجی 1403 آن را نیز قرار داده ایم.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان خارجی ۱۴۰۳

داوطلبانی که در کنکور زبان‌های خارجی شرکت کرده اند و قصد انتخاب‌رشته دارند، می توانند از طریق دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی ۱۴۰۳ لیست کدرشته محل‌ها را مشاهده کنند. تاکنون دفترچه‌ی راهنما سال جاری منتشر نشده ازین رو لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته زبان های خارجی سال گذشته را برایتان قرار داده ایم:

به محض انتشار دفترچه راهنما سال لینک دانلود جایگزین خواهد شد. البته شما داوطلبان گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام مجموعه دانتل کو از آخرین اخبار کنکور سراسری آگاهی یابید.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

چه کسانی می توانند در انتخاب رشته ۱۴۰۳ شرکت کنند؟

با توجه به تغییرات اعمالی در آزمون سراسری و برگزاری کنکور سراسری در دو مرحله، تمامی داوطلبانی که در هر کدام نوبت های کنکور سال 1403 و البته کنکور سال گذشته (به شرط شرکت نکردن در انتخاب‌رشته سال 1402) شرکت کرده اند، می توانند در انتخاب‌رشته که در مرداد ماه برگزار می شود شرکت نمایند. این داوطلبان با دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان ۱۴۰۳ کدرشته محل های انتخابی را استخراج کرده و در فرم مربوطه در سایت سنجش وارد می کنند.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته زبان های خارجی 1403

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته زبان های خارجی ۱۴۰۳ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود که تاکنون اطلاعیه ای در این مورد منتشر نکرده است. با توجه به زمان برگزاری کنکور خارجه پیش بینی می شود اعلام نتایج اولیه در مرداد ماه پس از گذشت چند روز دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان ۱۴۰۳ منتشر شود.

دفترچه کنکور زبان در مرداد ماه منتشر خواهد شد. 

داوطلبان در زمان‌های اعلام شده از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور موظف است به پایگاه اینترنتی این سازمان با آدرس الکترونیکی sanjesg.org مراجعه کنند و انتخاب های خود را در حداکثر 150 الویت وارد فرم انتخاب‌رشنته کند. برای مطالعه راهنمای جامع انتخاب مقاله زیر را بخوانید.

 

دفترچه انتخاب رشته زبان های خارجی شامل چه مواردی می باشد

توصیه ما به داوطلبان کنکور زبان‌های خارجی و البته دیگر گروه های آزمایشی این است که حتما پیش از هر اقدامی جهت انتخاب‌رشته نسبت به مطالعه دفترچه انتخاب رشته زبان خارجی ۱۴۰۳ اقدام کنند. اما دلیل این تاکید این است که این دفترچه شامل مندرجات مهمی می باشد که مطالعه آن در الویت است. از مهم ترین مواردی که در دفترچه‌ی راهنما درج گردیده است، می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

✅ شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در انتخاب‌رشته کنکور

✅ نحوه گزینش متقاصیان در کد رشته محل های مختلف

✅ شرایط پذیرش رشته های دارای شرایط خاص در دانشگاه هایی با پذیرش نیمه متمرکز همچون دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان خارجه 1403

✅ نحوه تاثیر سهمیه های مختلف (سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران 25 و 5 درصد ظرفیت، سهمیه خانواده شهدا و … )

✅ لیست کد رشته محل های ارائه شده به همراه جنسیت و ظرفیت پذیرش در دوره های مختلف شامل روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، مجازی ، پیام نور و غیرانتفاعی 

✅ شهریه دانشگاه های شهریه پرداز (نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان)

 

فصل اول توضیحات و شرایط کلی پذیرش و مسیر انتخاب رشته

فصل اول دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان خارجی ۱۴۰۳ خود شامل دو بخش می باشد. 

✅ بخش اول: این قسمت در بردارنده راهنمای عملی انتخاب‌رشته است. داوطلبانی که اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش کرده اند، با مطالعه این بخش می توانند نسبت به بازیابی آن و در نهایت دریافت کارنامه اولیه اقدام کنند. در این قسمت نحوه بررسی و تحلیل کارنامه و در نهایت چگونگی انتخاب‌رشته به کمک این اطلاعات آورده شده است.

✅ بخش دوم: در بخش دوم دفترچه انتخاب رشته زبان خارجی 1403 در بردارنده اطلاعات مرتبط با مقررات انتخاب‌رشته می باشد. این اطلاعات شامل مواردی همچون سهمیه های موثر در کنکور سراسری، نحوه بومی گزینی، نحوه پذیرش در دانشگاه ها با شرایط خاص همچون دانشگاه فرهنیگان و … می باشد.

 

فصل دوم توضیحات و جداول کدرشته محل ها

در این فصل دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان خارجی ۱۴۰۳ به موارد موردنیاز برای تکمیل فرم انتخاب‌رشته پرداخته شده است:

❌ کد رشته محل های ارائه شده در گروه آزمایشی زبان در دانشگاه های سراسر کشور 

❌ ظرفیت هر رشته محل در دوره های روزانه و غیر روزانه

❌ لیست رشته های دارای شرایط خاص

❌ لیست رشته های بدون کنکور سراسری 

❌ فرم مرتبط با گواهی تائید سهمیه وقوع بلایای طبیعی

لازم است اشاره کنیم که داوطلبانی که تمایل دارند علاوه بر کد رشته محل های با آزمون در رشته های ارائه شده به صورت بدون آزمون نیز انتخاب‌رشته کنند، می توانند با دریافت اسامی کد رشته محل های ارائه شده بر اساس سوابق تحصیلی موجود در دفترچه انتخاب رشته زبان ۱۴۰۳ تمامی الویت های خود را در یک فرم انتخاب‌رشته الویت بندی کرده و درج کنند.

 

انتخاب رشته کنکور زبان 1403

توجه داشته باشید که اگر در آزمون سراسری زبان‌های خارجی به عنوان رشته‌ی شناور در کنار یکی از کنکور های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت کرده اید، برای اطلاع از کد رشته محل های ارائه شده در هر زیرگروه در دانشگاه‌های سراسری دفترچه‌‌ی مربوط به آن را دریافت کنید. برای اطلاع از رشته های کنکور زبان کلیک کنید.

اما باید مجموعا برای دو رشته امتحانی الویت های خود را در 150 انتخاب در فرم انتخاب‌رشته درج کنید. بنابراین لازم است پیش از انتخاب‌رشته دفترچه انتخاب رشته زبان های خارجی ۱۴۰۳ را دریافت کنید، کد رشته محل های مورد نظر خود را استخراج کنید، سپس دفترچه‌ی راهنمای رشته دیگری را که در آن شرکت کرده اید را دانلود کنید و کدرشته محل های مورد نظر خود را از آن استخراج کنید و در نهایت با توجه به الویت هایی که مدنظر دارید، این کد رشته محل ها را به صورت تلفیقی الویت بندی کنید.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته زبان

 

مشاوره انتخاب رشته زبان خارجی ۱۴۰۳

یکی از موضوعات مهم این است که دفترچه انتخاب رشته زبان خارجی 1403 منتشر شده از طریق سایت سنجش فقط مختص به دانشگاه های سراسری می باشد و کد رشته محل های مربوط به دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان در پذیرش با آزمون و بدون آزمون، در آن درج گردیده است. 

در صورتی که داوطلبی علاقه مند به انتخاب کد رشته محل های ارائه شده  در دانشگاه آزاد باشد، ابتدا باید کارنامه اولیه خود را بررسی کند که مجاز به انتخاب‌رشته شده باشد (درج کد دسترسی به انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد در کارنامه اولیه) و سپس اقدام به دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب‌رشته نماید. دفترچه‌ی انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “azmoon.org” منتشر می گردد. 

چنانچه پس از دریافت دفترچه کنکور زبان ۱۴۰۳ بخشی از مندرجات آن برایتان مبهم است و نیازمند دریافت راهنمایی هستید، می توانید برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با کارشناسان این مرکز در ارتباط باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته زبان 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

دفترچه انتخاب رشته زبان خارجی ۱۴۰۳ چه زمانی منتشر خواهد شد؟

دفترچه انتخاب رشته معمولا چند روز پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری منتشر خواهد شد.

داوطلبان از چه طریقی به دفترچه‌ی انتخاب رشته کنکور دسترسی داشته باشند؟

این دفترچه در سایت سنجش منتشر می شود، البته شما داوطلبان گرامی می توانید از طریق این سایت دانلود نمایید.

در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری چه مندرجاتی وجود دارد؟

این دفترچه شامل جزییات و مواردی است که در متن مقاله به آن اشاره کرده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره