کارشناسی ارشدانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

اعتراض به نتایج نهایی کارشناسی ارشد 1400

زمان اعتراض به نتایج نهایی ارشد 1400 چند روز پس از اعلام نتایج امکان وذیر می باشد. دسته ای از داوطلبان که پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، به نتیجه بدست آمده اعتراض دارند، می توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعتراض خود را ثبت کنند. در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی از اعتراض به نتایج نهایی ارشد ۱۴۰۰ ارائه کرده ایم.

 

زمان اعتراض به نتایج نهایی کارشناسی ارشد 1400

بسیاری از متقاضیان پس از اعلام نتیجه نهایی آزمون کارشناسی ارشد، به نتیجه بدست آمده معترض هستند و گمان می کنند که در کد رشته محل بهتری شانس قبولی داشتند و یا در هیچ کد رشته محلی پذیرفته نشده اند و تقاضای بررسی مجدد دارند، این دسته از داوطلبان می توانند در تاریخ هایی که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی (sanjesh.org) اعلام می گردد، مراجعه کنند و از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اعتراض خود را ثبت نمایند.

زمان اعتراض به نتیجه نهایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پس از اعلام نتیجه نهایی انتخاب رشته می باشد. بدین صورت که پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد، به بخش سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، بخش جدیدی با عنوان بخش اعتراض به نتیجه قبولی اضافه می شود که متقاضیان از طریق این بخش می توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

زمان دقیق ثبت درخواست اعتراض به نتایج کنکور ارشد 1400 نیز مشخص نیست، اما به محض اعلام نتیجه در این قسمت زمان دقیق را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

نحوه ثبت اعتراض به نتایج نهایی کارشناسی ارشد 1400

ثبت اعتراض به نتیجه نهایی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری، همانطور که گفته شد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد. اگر قصد ثبت درخواست اعتراض به نتیجه قبولی خود را دارید، کافی است طبق مراحل زیر عمل کنید.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی سمت چپ سایت بر روی گزینه “ ورود به سیستم پاسخگویی ” کلیک نمایید.

ورود به سیستم اعتراض نتایج کنکور کارشناسی ارشد

3️⃣ چنانچه قبلا در این در سامانه عضو شده اید، بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک کنید و در غیر این صورت ابتدا مراحل عضویت خود را در سامانه انجام دهید.

ورود به سامانه درخواست

 

عضویت در سایت

4️⃣ بر روی گزینه ” عضویت در سایت ” کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه یک فرم برای شما نمایش داده می شود. در این فرم بایستی اطلاعاتی خود را شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، تابعیت، کدملی، شماره تلفن همراه، پست الکترونیکی و … وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک نمایید.

عضویت در سامانه اعتراض نتایج کنکور کارشناسی ارشد

5️⃣ در ادامه عضویت در سایت، سامانه یک نام کاربری و رمز عبور به شماره تلفن همراه و ایمیلی که وارد کرده اید، ارسال می کند، 

6️⃣ پس از تکمیل مراحل عضویت در سایت، مجدد به صفحه اول بازگردید و بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک کنید و پست الکترونیک، رمز عبور و کد ملی خود را وارد کنید.

ورود به سامانه اعتراض نتایج کنکور کارشناسی ارشد

7️⃣ در این مرحله برای رویت درخواست هایی که مجاز به ثبت آن ها می باشید، نوع آزمون خود را ” کارشناسی ارشد ”  و سال تحصیلی خود را ” 1400 ” انتخاب کتید و سپس بر روی گزینه ” جستجو ” کلیک کنید.

کنکور کارشناسی ارشد

8️⃣ در این مرحله بایستی ” اعتراض نتایج نهایی آزمون کارشناسی ” را انتخاب کنید.

اعتراض نتایج کنکور کارشناسی ارشد

9️⃣ در آخر اطلاعات فردی شما را نمایش داده می شود و شما باید شماره پرونده و شماره داوطلبی آزمون کارشناسی ارشد خود را وارد کنید و پس از وارد شدن به صفحه درخواست اعتراض، متن اعتراض خود را نوشته و ارسال نمایید.

توجه داشته باشید که اگر عنوان درخواست اعتراض شما در میان گزینه های نمایش داده نبود، می توانید با انتخاب گزینه درخواست عمومی، مشکل خود را عنوان کنید.

? در انتهای ثبت درخواست، سامانه به شما یک شماره درخواست می دهد، که باید آن را یادداشت کنید و جهت دریافت پاسخ اعتراض خود از آن استفاده نمایید.

 

مشاوره زمان اعتراض به نتایج نهایی ارشد 1400

توصیه ما به شما عزیزان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد 1400 این است که ابتدا پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته ارشد در دانشگاه های سراسری، منتظر انتشار کارنامه سبز ارشد که سه روز پس از اعلام نتایج منتشر می شود، باشید و سپس اگر مطابق مندرجات کارنامه سبز خود که نشان می دهد داوطلب در چه کد رشته محل هایی شانس قبولی داشته و دارد، اگر اعتراض داشتید ثبت نمایید.

معمولا پس از انتشار کارنامه سبز کنکور سراسری، متقاضیان پیرامون اعتراض به نتیجه نهایی ارشد تجدید نظر می کنند، اما اگر کد رشته محل قبولی خود را دوست ندارید و مطابق کارنامه سبز خود در الویت های بعدی خود شانس قبولی داشتید، می توانید در سایت سازمان سنجش، تقاضای بررسی اشتباه در انتخاب رشته و الویت بعدی داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اعتراض به نتیجه نهایی ارشد 1400 و تحلیل درست کارنامه سبز ارشد، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان نتایج نهایی ارشد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری جهت ثبت درخواست اعتراض به نتاج کارشناسی ارشد به کدام سایت مراجعه کنند؟

ثبت درخواست از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش انجام گیرد.

زمان ثبت درخواست اعتراض به نتایج نهایی ارشد 1400 چه تاریخی می باشد؟

پس از اعلام نتایج نهایی که معمولا در شهریور اعلام می شود می توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

نحوه اعتراض به نتایج نهایی کارشناسی ارشد چگونه می باشد؟

در متن مقاله راهنما و نحوه ثبت درخواست اعتراض را شرح داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره