دکتریثبت نام آزمون دکتری

مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ را متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، بایستی آماده کنند. تا پیش از ورود به سایت ثبت نام آماده نزد خود داشته باشند تا اگر می‌خواهند در زمان مقرر مراحل ثبت نام خود را انجام دهند، به کمک این مدارک اطلاعات درست را در سامانه وارد کنند. در ادامه به منظور راهنمایی شما عزیزان مدارک لازم و مورد نیاز برای ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1402 را ارائه کرده ایم.

مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

اولین اقدام برای نام نویسی در آزمون دکتری دریافت دفترچه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد می باشد که توسط متقاضیان بایستی دریافت و به دقت مطالعه شود. دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون علاوه بر شرایط ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد لیست کد رشته محل های ارائه شده و … را نیز در بر دارد.

 ثبت‌نام آزمون دکترا دانشگاه‌های سراسری و ازاد مشترک با یکدیگر انجام می شود و مدارک ثبت‌نام نیز یکسان می باشد و متقاضیانی که علاقه مند به ورود به این مقطع در این دانشگاه ها هستند، بایستی در همین آزمون نام نویسی کنند. مدارک ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به شرح موارد زیر می باشد: 

اطلاعات شناسنامه و کارت ملی

❌نام و نام خانوادگی

❌شماره شناسنامه و کد ملی

❌سری و سریال شناسنامه

❌تاریخ تولد

❌نام پدر

❌کد پستی ده رقمی

❌شماره تلفن ثابت

❌شماره تلفن همراه (به شماره موبایل پیامک کوتاه برای اطلاع رسانی مراحل مختلف آزمون ارسال می شود.)

❌آدرس محل دقیق سکونت داوطلب

عکس داوطلب

از مهم ترین مدارک ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402 بارگذاری شود، عکس داوطلب می باشد. سازمان سنجش برای عکسی که داوطلبان بایستی در سامانه نامبرده بارگذاری کنند، مشخصاتی تعریف کرده است که به شرح موراد زیر می باشد:

✅عکس تمام رخ 4*3 یا 4*6

✅گرفته شده در سال جاری

✅اسکن شده با فرمت JPG 

✅با اندازه حداکثر 400*300 پیکسل و حداقل 300*200

✅واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هر گونه لکه 

✅با حجم کم تر 70 کیلوبایت 

✅بدون حاشیه های زاید 

✅عکس رنگی و دارای زمینه سفید 

✅عکس اسکن شده نباید از روی کارت های شناسایی شامل کارت ملی، شناسنامه و … باشد.

✅ داوطلبان خانم بایستی که عکس باحجاب به طوری که صورت کامل آنان مشخص باشد، اسکن کنند.

چنانچه داوطلبان عکس غیر معتبری از خود را در زمان ثبت نام آزمون دکتری بارگذاری کنند، ثبت نام آن ها باطل می شود و نمی توانند در آزمون مربوطه شرکت کنند.

مدارک تحصیلی مورد نیاز 

از دیگر مدارک مورد نیاز ثبت نام دکتری آزاد 1401 اطلاعات تحصیلی مقاطع قبلی داوطلب می باشد که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

🔵معدل و رشته فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری

🔵آخرین معدل کسب شده برای آن دسته از دانشجویانی که تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ فارغ التحصیل خواهند شد.

🔵معدل و رشته و تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی

🔵معدل و رشته و تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کاردانی در صورت دارا بودن این مدرک

مدارک لازم ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

❌‌کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری: داوطلبان بایستی پیش از هر اقدامی جهت ثبت نام ابتدا با پرداخت هزینه، سریال 12 رقمی ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ را دریافت کنند.

❌‌مدارک سهمیه داوطلبان: داوطلبانی که دارای سهیمه رزمندگان و همسر و فرزندان رزمندگان هستند و قصد استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگران را دارند باید کد پیگیری 12 رقمی سهمیه مربوطه در فرم ثبت نام درج کنند.

❌ کد وضعیت نظام وظیفه: داوطلبان آقا بایستی که  دارای وضعیت نظام وظیفه مشخص باشند و با استفاده از دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402 کد مربوط به وضعیت خود را استخراج کرده و در فرم خود وارد کنند.

❌‌مدارک داوطلبان معلول ثبت نام آزمون دکتری آزاد: داوطلبانی که دارای معلولیت جسمی حرکتی هستند، بایستی که جهت شرکت در آزمون دکتری در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند.

❌‌تکمیل فرم معدل: داوطلبانی که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای هستند بایستی که نسبت به تکمیل فرم مخصوص معدل اقدام کنند.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام دکتری

مشاوره ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون دکتری را دارند، می توانند پس از اینکه مدارک لازم را آماده کردند، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org ابتدا با پرداخت هزینه، کارت اعتباری ثبت نام را تهیه کنند و سپس از طریق  لینک ثبت‌نام آزمون دکتری مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند.

اگر می خواهید در زمان ثبت نام آزمون دکتری میزان خطا را در وارد کردن اطلاعات کاهش دهید، می توانید فرم پیش نویس ثبت‌نام را که در انتهای دفترچه راهنما قرار دارد، تکمیل کنید و پس از اطمینان در سایت سازمان سنجش وارد نمایید. تهیه اسکن مدارک نیز سرعت شما را در روندثبت نام افزایش خواهد داد.

چنانچه پیرامون مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ سوالی دارید، مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام دکتری آزاد 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

متقاضیان جهت ثبت نام در آزمون بایستی چه مدارکی را آماده کنند؟

متقاضیان آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402 بایستی که جهت ثبت نام برخی مدارک و اطلاعات لازم را شامل اطلاعات شناسنامه ای و کارت ملی و … پیش از ورود به سایت ثبت نام آماده کنند.

متقاضیان آزمون بایستی جهت بارگذاری مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به کدام سامانه مراجعه کنند؟

متقاضیان آزمون باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org “مراجعه کنند.

آیا داوطلبان برای ثبت نام آزمون مدارک لازم را به طور یکپارچه با مدارک دانشگاه های سراسری بارگذاری نمایند؟

بله، چراکه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه باهم انجام می گردد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره