ثبت نام آزمون دکتریدکتری

مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ را متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، بایستی آماده کنند تا پیش از ورود به سایت ثبت نام آماده نزد خود داشته باشند تا اگر می خواهند در زمان مقرر مراحل ثبت نام خود را انجام دهند، به کمک این مدارک اطلاعات درست را در سامانه وارد کنند. در ادامه به منظور راهنمایی شما عزیزان مدارک لازم و مورد نیاز برای ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 را ارائه کرده ایم.

 

مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

اولین اقدام برای نام نویسی در آزمون دکتری دریافت دفترچه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ می باشد که توسط متقاضیان بایستی دریافت و به دقت مطالعه شود. دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد علاوه بر شرایط ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ ، لیست کد رشته محل های ارائه شده و …. مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 را نیز در بر دارد.

مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 با مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه سراسری 1401، مشترک می باشد و 

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد مشترک با یکدیگر انجام می شود و متقاضیانی که علاقه مند به ورود به این مقطع در این دانشگاه ها هستند، بایستی در همین آزمون نام نویسی کنند. مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 به شرح موارد زیر می باشد: 

 

اطلاعات شناسنامه و کارت ملی

نام نام خانوادگی نام پدر تاریخ تولد
شماره شناسنامه سری و سریال شناسنامه شماره ملی

 

عکس داوطلب

از مهم ترین مدارکی که بایستی در سایت سازمان سنجش جهت ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400، بارگذاری شود، عکس داوطلب می باشد. سازمان سنجش برای عکسی که داوطلبان بایستی در سامانه نامبرده بارگذاری کنند، مشخصاتی تعریف کرده است که به شرح موراد زیر می باشد:

✅ عکس تمام رخ 4*3 یا 4*6

✅ گرفته شده در سال جاری

✅ اسکن شده با فرمت JPG 

✅ با اندازه حداکثر 400*300 پیکسل و حداقل 300*200

✅ واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هر گونه لکه 

✅ با حجم کم تر 70 کیلوبایت 

✅ بدون حاشیه های زاید 

✅ عکس رنگی و دارای زمینه سفید 

✅ عکس اسکن شده نباید از روی کارت های شناسایی شامل کارت ملی، شناسنامه و … باشد.

✅ داوطلبان خانم بایستی که عکس باحجاب به طوری که صورت کامل آنان مشخص باشد، اسکن کنند.

چنانچه داوطلبان عکس غیر معتبری از خود را در زمان ثبت نام آزمون دکتری بارگذاری کنند، ثبت نام آن ها باطل می شود و نمی توانند در آزمون مربوطه شرکت کنند.

 

سایر مدارک لازم ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

❌ کد پستی ده رقمی

❌ شماره تلفن ثابت

❌ شماره تلفن همراه (به شماره موبایل پیامک کوتاه برای اطلاع رسانی مراحل مختلف آزمون ارسال می شود.)

❌ آدرس محل دقیق سکونت داوطلب

کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری: داوطلبان بایستی پیش از هر اقدامی جهت ثبت نام ابتدا با پرداخت هزینه، سریال 12 رقمی ثبت نام آزمون دکتری 1401 را دریافت کنند.

مدارک سهمیه داوطلبان: داوطلبانی که دارای سهیمه رزمندگان و همسر و فرزندان رزمندگان هستند و قصد استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگران را دارند باید کد پیگیری 12 رقمی سهمیه مربوطه در فرم ثبت نام درج کنند.

❌ کد وضعیت نظام وظیفه: داوطلبان آقا بایستی که  دارای وضعیت نظام وظیفه مشخص باشند و با استفاده از دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1401 کد مربوط به وضعیت خود را استخراج کرده و در فرم خود وارد کنند.

مدارک داوطلبان معلول: داوطلبانی که دارای معلولیت جسمی حرکتی هستند، بایستی که جهت شرکت در آزمون دکتری 1401 در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند.

تکمیل فرم معدل: داوطلبانی که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای هستند بایستی که نسبت به تکمیل فرم مخصوص معدل اقدام کنند.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام  دکتری

 

مشاوره ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ را دارند، می توانند پس از اینکه مدارک لازم را آماده کردند، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org ابتدا با پرداخت هزینه، کارت اعتباری ثبت نام را تهیه کنند و سپس از طریق  لینک ثبت نام آزمون دکتری مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند.

اگر می خواهید در زمان ثبت نام آزمون دکتری میزان خطا را در وارد کردن اطلاعات کاهش دهید، می توانید فرم پیش نویس ثبت نام را که در انتهای دفترچه ثبت نام قرار دارد، تکمیل کنید و پس از اطمینان در سایت سازمان سنجش وارد نمایید. تهیه اسکن مدارک نیز سرعت شما را در روندثبت نام افزایش خواهد داد.

چنانچه پیرامون مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401، سوالی دارید، مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

متقاضیان جهت ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ بایستی چه مدارکی را آماده کنند؟

متقاضیان آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 بایستی که جهت ثبت نام برخی مدارک و اطلاعات لازم را شامل اطلاعات شناسنامه ای و کارت ملی و … پیش از ورود به سایت ثبت نام آماده کنند.

متقاضیان آزمون دکتری بایستی جهت بارگذاری مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ به کدام سامانه مراجعه کنند؟

متقاضیان آزمون دکتری بایستی جهت بارگذاری مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org “مراجعه کنند.

آیا متقاضیان برای ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد بایستی مدارک لازم را به طور یکپارچه با مدارک دانشگاه های سراسری بارگذاری نمایند؟

بله، چراکه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه باهم انجام می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره