کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسری

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. علاقه‌مندان به شرکت در آزمون سراسری باید در تاریخ هایی که در سایت سنجش اطلاع رسانی می شود. مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند. از آنجایی که آزمون سراسری 1402 دو بار در سال برگزار خواهد شد. جهت نام نویسی در این آزمون نیز دو بازه زمانی اعلام می شود و متقاضیان می توانند متناسب با میزان آمادگی خود در یکی از این دو آزمون و یا هر دو نام نویسی کنند. برای اطلاع از زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 نوبت دی در تاریخ 22 آبان ماه از ساعت 8 صبح تا 5 عصر تمدید شد. این اخرین مهلت ثبت‌نام می باشد و تمدید نخواهد شد.

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

در صورتی که از داوطلبان آزمون سراسری 1402 باشید، حتما اطلاع دارید که از سال 1402 تغییرات بسیاری در این آزمون اعمال می گردد که یکی از آن ها برگزاری این آزمون دو بار در سال است. تمامی جزئیات مرتبط با برگزاری آزمون سراسری از جمله زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می شود.

نوبت کنکور زمان ثبت نام  زمان برگزاری آزمون
کنکور دی ماه ۱۴۰۱ 22 آبان (ساعت 8 صبح تا 5 عصر 29 و 30 دی 1401 
کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ 15 الی 21 فروردین ماه 1402 14 و 15 تیر 1402

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری در همان روز یا چند رو قبل از نام نویسی منتشر می شود و داوطلبان قبل از نام نویسی باید این دفترچه را به صورت کامل مطالعه کنند. در این دفترچه تمامی ضوابط و شرایط به صورت کامل شرح داده شده است و در قسمت های دیگر آن نحوه ثبت‌نام قرارد داده شده است.

زمان ثبت نام کنکور دی ماه نوبت اول 1402

باتوجه به اطلاعیه های سازمان سنجش اولین دوره ثبت‌نام آزمون سراسری در آبان ماه خواهد بود. داوطلبان در این بازه زمانی با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند نام نویسی خود را انجام دهند. 

به دنبال تصویب برگزاری آزمون برای دو بار در سال، مقرر شده است که زمان ثبت نام کنکور نوبت اول سراسری 1402 از تاریخ 8 الی 14 آبان ماه 1401 انجام شود. که مهلت تا 18 آبان ماه تمدید شد.

زمان ثبت نام کنکور تیر ماه نوبت دوم ۱۴۰۲

متقاضیانی که تمایل دارند در نوبت دوم آزمون سراسری 1402 ثبت نام کنند، باید در تاریخ 15 الی 21 فروردین 1402 به سایت سنجش مراجعه کنند و نسبت به تکمیل مراحل نام نویسی خود اقدام کنند.

در صورت ایجاد هر گونه تغییر در تاریخ های اعلام شده جهت زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد. داوطلبان گرامی توصیه می شود حتما پیش از اقدام به نام نویسی در تاریخ ثبت‌نام حتما مقاله راهنما کامل زیر را مطالعه نمایید. 

بخوانید: راهنما جامع ثبت نام آزمون سراسری

تمدید مهلت نام نویسی

برخی از متقاضیان که علاقه مند به ثبت‌نام در آزمون سراسری می باشند، اما به دلیل عدم آگاهی از زمان دقیق نام نویسی از این مرحله جا مانده اند، می توانند در زمان‌هایی که سازمان سنجش به عنوان تمدید تمدید مهلت ثبت نام کنکور اعلام می نماید، در این مرحله ثبت‌نام خود را انجام دهند.

تمدید زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ تا چهارششنبه 18 آبان ماه 1401 تمدید شد.

داوطلبانی هم که در تاریخ اعلام شده جهت ثبت‌نام آزمون سراسری مراحل نام نویسی خود را انجام داده اند. می توانند در زمان تمدید مهلت ثبت‌نام این آزمون اطلاعات وارد شده خود را ویرایش کنند.

داوطلبان در این تاریخ تمدید مهلت می توانند نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمایند. داوطبانی نیز که در روزهای آغازین نام نویسی آزمون سراسری ۱۴۰۲را انجام داده اند در فرصت مجدد می توانند نسبت به ویرایش و تصحیح اطلاعات آزمون سراسری اقدام نمایند.

زمان ثبت نام با تاخیر کنکور ۱۴۰۲

آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به نام نویسی در زمان ثبت نام کنکور 1402 نشده اند. می توانند در فرصت مجدد می توانند نام نویسی را تکمیل کرده و در کنکور سراسری شرکت کنند. 

تاکنون تاریخ ثبت نام با تاخیر آزمون سراسری 1402 اعلام نشده است. به محض اعلام در این بخش از مقاله بروزرسانی خواهد شد.

در مهلت فرصت مجدد، داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ نام نویسی خود را تکمیل کرده‌اند. چنانچه در اطلاعات ورودی خود اعم از عکس داوطلبی، معدل دیپلم و سوابق تحصیلی، مدارک هویتی یا اطلاعات دیگری که وارد کرده‌اند. می توانند در این تاریخ نسبت به ویرایش اطلاعات نام نویسی خود اقدام کرده و این اطلاعات را تصحیح نمایند.

مراحل ثبت نام

نام نویسی آزمون سراسری به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. متقاضیان می توانند در تاریخ نام نویسی این آزمون مطابق مراحل زیر اقدام و در آزمون مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند.

1️⃣ مراجعه به سایت سازمان سنجش “ sanjesh.org ” در زمان ثبت نام کنکور

2️⃣ دانلود دفترچه راهنما نام نویسی کنکور سراسری 1402 و مطالعه دقیق مندرجات و بخش های مختلف آن

3️⃣ بررسی شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام کنکور سراسری و رفتن به مراحل بعدی در صورت واجد الشرایط بودن

4️⃣ آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز

5️⃣ خرید کارت اعتباری با پرداخت هزینه ثبت نام 

6️⃣ تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام و دریافت کد رهگیری

برای مشاهده راهنما کامل نحوه ثبت‌نام می توانید مقاله نحوه ثبت نام آزمون سراسری را مطالعه نمایید.

مشاوره زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402

دسته ای از داوطلبان که در هیچ کدام از بازه های زمانی در نظر گرفته شده جهت ثبت‌نام کنکور سراسری موفق به ثبت‌نام کنکور سراسری نشده اند. می توانند با پرداخت هزینه و سپس خرید کارت اعتباری از طریق سایت سازمان سنجش و سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، درخواست ثبت‌نام در این آزمون را داشته باشند. برای اطلاع از زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل نیز تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون سراسری 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار آزمون

14 آبان 1401: طبق اطلاعیه سازمان سنجش آن دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده‌اند. تا ۱۸ آبان ماه فرصت دارند در سایت سنجش مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند.

21 مرداد 1401: با توجه به تغییرات اعمال شده کنکور سراسری آزمون ۲ با در سال برگزار خواهد شد و داوطلبان در هر دو نوبت می توانند در آزمون شرکت کنند. در متن مقاله زمان ثبت نام کنکور و تاریخ برگزاری آزمون را اعلام کرده ایم.

 

سوالات متداول

تاریخ ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۲ چه تاریخی می باشد؟

کنکور سراسری 1402 در دو نوبت برگزار می گردد که جزئیات مرتبط با آن را در متن مقاله فوق آورده ایم.

آیا مهلت ثبت‌نام آزمون سراسری تمدید نیز می شود؟

بله، هر ساله پس از اتمام مهلت نام نویسی آزمون، سازمان سنجش در یک بازه زمانی مجزا در اسفند ماه نیز مهلت ثبت‌نام را تمدید نیز می نماید.

نحوه ثبت‌نام آزمون سراسری به چه صورت می باشد؟

در متن مقاله فوق به نحوه ثبت‌نام اشاره کرده ایم.

‫24 دیدگاه ها

  1. سلام
   بله زمان ثبت نام کنکور 1401 تمدید شد.
   از تاریخ 1 تا 4 اسفند می تونید ثبت نام خود را انجام دهید.

    1. سلام
     امکان دارد زمان ثبت نام کنکور جاماندگان تمدید شود ولی هنوز اطلاعیه ای رسمی از سازمان سنجش مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1401 منتشر نشده است.

  1. سلام
   امکان دارد زمان ثبت نام کنکور جاماندگان تمدید شود ولی هنوز اطلاعیه ای رسمی از سازمان سنجش مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1401 منتشر نشده است.

 1. سلام لطفاً اگر تمدید جا ماندگان تمدید شد اطلاع رسانی کامل بشه که فرزندمان یکسال عقب نیفته

  1. سلام تا کنون سازمان سنجش زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 برای جاماندگان تمدید نکرده است.

 2. چجوری مطلع بشیم من مریض شده بودم نشد ثبت نام‌کنم لطفا یک بار دیگه تمدید کنید ثبت نام‌کنکور رو یک سال کم‌نیست

    1. سلام تا کنون اطلاعیه زمان ثبت نام کنکور سراسری اعلام نشده است.
     در سال های گذشته در زمان دریافت کارت ورود به جلسه امکان ثبت نام فراهم شده بود اما تا کنون اطلاعیه اعلام نشده است.

 3. سلام تکلیف ما که اینهمه درس خوندیم چی میشه؟؟باید یه فکری به حال ما بکنن دیگه با این وضعیت کرونا خیلیا درگیر بودن و نتونستن ثبت نام کنن کاملا مشخصه تعداد زیادی از ثبت نام جا موندن باید یه فکری به حال ما کنن خواهشن اگه راهی هست بگین ما انجام بدیم

  1. سلام متاسفانه زمان ثبت نام کنکور سراسری تمام شده.
   در سال های گذشته سازمان سنجش در زمان دریافت کارت ورود به جلسه مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری را فراهم می کرد.
   امکان دارد امسال نیز در این بازه زمانی بتوانید ثبت نام کنید.

 4. سلام سایت برای ثبت نام کنکور باز میشه یان
  من جا موندم برای کنکور 1401 میخوام خواهشا بگین باید چیکار کنیم

  1. سلام
   در سیستم پاسخگویی سنجش درخواست خود را ثبت کنید.
   سال گذشته در زمان دریافت گارت ورود به جلسه امکان ثبت نام آزمون سراسری فراهم شد البته در سال جاری اطلاعیه مبنی بر تمددی مهلت ثبت نام کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش منتشر نشده

 5. باسلام – با مدرک دیپلم قرآنی مورد تایید سنجش هم می شود در کنکور سراسری شرکت کرد ؟ با تشکر

  1. سلام در صورت معادل بودن این مدرک مدر کدیپلم بله می توانید در ثبت نام کنکور شرکت کنید.

  1. سلام طبق اطلاعیه سازمان سنجش زمان ثبت نام کنکور دی ماه تمدید نخواهد شد.
   البته می توانید در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره