ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1400 | زمان دریافت کارت کنکور ارشد ۱۴۰۰

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 1400 ثبت نام کره اند، بایستی از زمان برگزاری و زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون مطلع باشند. کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از الزامات شرکت در جلسه آزمون می باشد و تمامی شرکت کنندگان موظف هستند در زمان انتشار این کارت، نسبت به دریافت آن اقدام کنند. طبق روال سال های گذشته معمولا کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد حدودا یک هفته قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. متقاضیان می بایست در موعد مقرر برای دریافت این کارت اقدام کرده و از زمان و مکان برگزاری آزمون مطلع شوند . در ادامه به نحوه دریافت و اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 می پردازیم.

.

برای دریافت مشاوره در زمینه کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید. 

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1400

با توجه به ادغام ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد، برای کلیه متقاضیان دانشگاه های سراسری اعم از دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد یک کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد منتشر می شود.

پس از اتمام مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400،  سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس اطلاعات دریافتی ثبت نام کنندگان مقدمات لازم برای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد را فراهم می کند و برای داوطلبان این کنکور، کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 را صادر می کند.

همانطور که گفتیم کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد در یک بازه زمانی چند روه تا یک هفته پیش از برگزاری آزمون منتشر می شود و از آنجایی که آزمون کارشناسی ارشد 1400 در خرداد ماه برگزار خواهد شد، سازمان سنجش زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 را از 3 خرداد ماه 1400 لغایت 5 خرداد ماه 1400 اعلام کرده است.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد 1400

سازمان سنجش که مسئول برگزاری کنکور کارشناسی ارشد برای تمامی متقاضیان این مقطع می باشد، لینک دریافت کارت ورودبه جلسه این انتحانرا نیز از طریق سایت این سازمان به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” فعال می کند. داوطلبانی که قصد دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 را دارند، کافی است طبق مراحل زیر پیش بروند و کارت خود را دریافت کنند.

مراحل دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1400

 • مرحله اول: داوطلبان می بایست در بازه زمانی تعیین شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org “مراجعه کنند.
 • مرحله دوم: پس از ورود به سایت سازمان سنجش بایستی بر روی گزینه ” کارشناسی ارشد ” از منوی رنگی سمت راست سایت کلیک کنند.

کارشناسی ارشد

 • مرحله سوم: چنانچه در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد قرار داشته باشیم، لینک مربوط به آن فعال خواهد بود که داوطلبان می توانند مستقیم از طریق لینک دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1400، نسیت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند. همینطور داوطلبان می توانند از طریق کلیک بر روی لینک ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1400 ” نیز کارت خود را دریافت کنند .
 • مرحله چهارم: پس از ورود به سامانه جامع کارشناسی ارشد ناپیوسته، بایستی بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” را کلیک کنند
 • مرحله پنجم: در این مرحله دو کادر پیش روی داوطلبان است که شامل دو روش برای دریافت کارت ورود به جلسه می باشد. در روش اول با وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام می توان کارت ورود به جلسه را دریافت کرد و در صورتی که داوطلبان به کد پیگیری خود دسترسی نداشته باشند می توانند از روش دوم که اطلاعات فردی است استفاده کرده و کارت خود را دریافت نمایند.

داوطلبان توجه داشته باشند تاکنون کارت ورود به جلسه  کنکور کارشناسی ارشد 1400 منتشر نگردیده است اما به محض انتشار این کارت، راهنمای تصویری را نیز به نحوه دریافت کارت ورود به جلسه اضافه خواهیم کرد.

در این میان ممکن است برخی داوطلبان اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش کرده و به آن دسترسی نداشته باشند . این داوطلبان می توانند با ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام نمایند . 

اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 99

همانطور که اشاره  کردیم کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از ملزومات ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد می باشد و چنانچه داوطلبی کارت ورود به جلسه خود را به همراه نداشته باشد از ورود او به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد، چراکه این کارت حاوی اطلاعات مهمی است که از آن ها جهت شناسایی داوطلب استفاده می کردد. مندرجات کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 1400 به شرح موارد زیر می باشد:

 • اطلاعات شناسنامه ای داوطلب
 • شماره داوطلبی
 • شماره پرونده
 • کد و نام رشته امتحانی
 • معدل مقطع کاردانی و کارشناسی
 • تاریخ و محل فارغ التحصیلی کارشناسی
 • سهمیه
 • حوزه امتحانی
 • زمان دقیق برگزاری امتحان

حوزه امتحانی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 1400 که در کارت ورود به جلسه کنکور قید شده است بر اساس نام و کد شهرستانی است که در هنگام ثبت نام وارد کرده است

ویرایش اطلاعات کنکور کارشناسی ارشد 99

تمامی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 1400 بایستی پس از دریافت کارت ورود به جلسه خود اطلاعات درج شده بر روی کارت را به دقت بررسی کنند چراکه در صورت وجود مغایرت در اطلاعات شناسامه ای و ثبت نامی می‌بایست نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند.

در ادامه این مطلب به روش های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1400 اشاره کرده ایم.

لینک ویرایش اطلاعات کنکور کارشناسی ارشد 1400

همه اطلاعاتی که در زمان ثبت نام کنکور ارشد وارد شده اند قابل اصلاح نیستند و فقط تعداد محدودی از آن ها قابل ویرایش هستند. از جمله موارد قابل اصلاح نام رشته تحصیلی و نام محل تحصیل دوره کارشناسی است که داوطلبان در صورت مغایرت این اطلاعات می توانند از طریق قسمت ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه سازمان سنجش وارد شوند و آن ها را اصلاح کنند.

از مهم ترین موارد ویرایش اطلاعات، معدل داوطلبانی است که دانشجوی سال آخر کارشناسی بوده و در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400، در قسمت درج معدل، میانگین واحدهای درسی خود را تا زمان ثبت نام درج کرده اند. چنانچه معدل داوطلب با معدلی که وارد شده است تفوات داشته باشد در صورت قبولی نیز داوطلب امکان ادامه تحصیل نخواهد داشت و از ادامه تحصیل محروم خواهد شد، پس در ثبت معدل نهایت دقت را داشته باشید.

باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1400

همانطور که گفته شد برخی اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از طریق لینک ویرایش کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد که در زمان دریافت کارت ورود به جلسه فعال می شود قابل ویرایش است اما داوطلبان برای ویرایش برخی اطلاعات بایستی به باجه های رفع نقص آزمون کارشناسی ارشد 1400 مراجعه کنند.

از جمله مواردی که از طریق باجه های رفع نقص کارشناسی ارشد قابل رفع است می توان به مغایرت سهمیه ثبت نامی با سهمیه درج شده بر روی کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد، جنسییت، زبان خارجی امتحانی، نوع معلولیت، وجود مشکل در عکس داوطلب و … اشاره کرد.

بنابراین داوطلبان مغایرتی همچون موارد گفته شده در اطلاعات ثبت شده بر روی کارت به ورود به جلسه خود مشاهده کردند، می بایست به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه های رفع نقص کنکور کارشناسی ارشد و یا سایت سازمان سنجش بخش مربوط به کارشناسی ارشد مراجعه نمایید .

آدرس حوزه های رفع نقص، هم زمان با انتشار کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. از جمله این موارد می توان به مغایرت زبان خارجی مندرج بر روی کارت و نوع معلولیت اشاره کرد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا