ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

کنکور کارشناسی ارشد 1400 در 6 گروه آزمایشی و در 131 کد رشته امتحانی در روزهای 6 تا 8 مرداد ماه برگزار خواهد شد و داوطلبانی که در موعد مقرر ثبت نام این آزمون را از طریق سایت سنجش انجام داده اند، برای حضور در آزمون باید کارت ورود به جلسه آزمون سراسری کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ را از سامانه سنجش دریافت نمایند. 

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

آزمون کارشناسی ارشد 1400 با تصمیم ستاد کرونا و سازمان سنجش آموزش کشور با تاخیر برگزار خواهد شد و طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده در سایت سنجش، زمان برگزاری این آزمون در روزهای 6 تا 8 مرداد خواهد بود. در صورتی که اجرای آزمون مجدد به تعویق نیافتد، داوطلبان می توانند از اوایل مردادماه کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

طبق اطلاعیه سامان سنجش زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد در اوایل مرداد ماه 1400 منتشر می شود.

 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد تمام داوطلبان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود و با توجه به برگزاری همزمان و مشترک آزمون ارشد دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد، متقاضیان انتخاب رشته هر دو دانشگاه باید یک کارت ورود به جلسه دریافت کرده و در یک آزمون مشترک شرکت نمایند.

 

مراحل گام به گام

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی “ sanjesh.org ” مراجعه  کنید.

2️⃣ از منوی سمت راست سامانه گزینه ” کارشناسی ارشد ” را انتخاب نمایید.

کارشناسی ارشد

3️⃣ پس از ورود به صفحه اختصاصی کارشناسی ارشد بر روی لینک فعال شده ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 –  (کارت ورود به جلسه آزمون) ” کلیک کنید.

4️⃣ در مرحله بعدی گزینه “ورود به سیستم ” را انتخاب نمایید.

5️⃣ سپس باید با یکی از دو روش پیش رو، کارت خود را دریافت نمایید.

  • روش اول: شماره پرونده + کد ملی + سال تولد
  • روش دوم: شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام

 

فراموشی اطلاعات دریافت کارت شرکت در آزمون ارشد 1400

همانطور که در مراحل گفته شده مشاهده کردید، برای دریافت کارت ورود به جلسه حتما باید شماره پرونده خود را داشته باشید. اگر به هر دلیلی شماره پرونده خود را فراموش کرده اید و در دسترس ندارید، می توانید در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواستی مبنی بر بازیابی اطلاعات کنکور ارشد ارسال کنید و پس از دریافت شماره پرونده خود، کارت ورود به جلسه را مطابق مراحل فوق، دریافت نمایید. برای راهنمایی کامل در خصوص نحوه دریافت کد رهگیری و شماره پرونده کنکور ارشد 1400 بر روی لینک کلیک نمایید.

 

ویرایش کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

در کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد اطلاعات تحصیلی و مشخصات شناسنامه ای داوطلب درج شده است که باید مطابق با مشخصات واقعی داوطلب باشد. اگر در هر یک از بندهای مندرج در کارت ورود به جلسه مغایرتی را مشاهده نمودید لازم است که پیش از برگزاری آزمون برای اصلاح کارت خود اقدام کنید.

اصلاح برخی اطلاعات اشتباه در کارت آزمون ارشد از طریق سایت سنجش امکان پذیر است اما برای رفع بعضی اطلاعات اشتباه باید به باجه های رفع نقص و به صورت حضوری مراجعه کنید.

 

ویرایش کارت آزمون ارشد در سایت سنجش

در صورت مغایرت در بندهای زیر باید حداکثر تا یک روز قبل از آزمون به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و از طریق لینک ویرایش اطلاعات اقدام نمایید.

 نام خانوادگی نام سال تولد شماره شناسنامه و کد ملی
معدل کاردانی تاریخ و دانشگاه فارغ التحصیلی کاردانی معدل مقطع کارشناسی تاریخ و دانشگاه فارغ التحصیلی کارشناسی 

 

باجه های رفع نقص سازمان سنجش

مشکلات زیر نیز فقط به صورت حضوری و با مراجعه به باجه های رفع نقص سازمان سنجش مستقر در مراکز استان ها، قابل حل هستند. برای مراجعه به باجه رفع نقص باید شناسنامه و یا کارت ملی خود را به همراه داشته باشید.

جابجا بودن عکس داوطلب فاقد مهر بودن عکس عدم وضوح تصویر  بدون عکس بودن کارت 

جهت رفع مشکلات عکس کارت آزمون ارشد لازم است 2 قطعه عکس 4*3 به مسئول باجه رفع نقص تحویل دهید.

موارد دیگر ویرایش کارت آزمون ارشد:

⛔ درخواست داوطلبان در خصوص تغییر کد و نام رشته امتحانی و یا تغییر محل برگزاری آزمون پذیرفته نمی شود.

❓❗ داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران که سهمیه آنها در کارت آزمون اعمال نشده است، باید از بخش ویرایش اطلاعات سایت سنجش نسبت به ویرایش کارت خود اقدام کنند و در صورت تایید ارگان ذیربط، سهمیه برای آنها اعمال می شود.

❗❗ داوطلبانی که سهمیه ایثارگران آنها مورد تایید ارگان مربوطه نیست، باید پس از ویرایش اطلاعات در سایت سنجش حداکثر تا دو روز بعد از برگزاری آزمون به ارگان ذیربط مراجعه کرده و مشکل خود را پیگیری کنند.

❌ دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که در زمان ثبت نام آزمون ارشد معدل واقعی خود را در فرم ثبت نام درج نکرده اند، باید در زمان کارت وزود به جلسه از بخش ویرایش اطلاعات سایت سنجش، معدل خود را اصلاح کنند.

 

مشاوره کنکور کارشناسی ارشد 1400

در این مطلب راهنمای کاملی از زمان و نحوه دریافت کارت کنکور کارشناسی ارشد 1400 ارائه شد. همچنین توضیح داده شد که در صورت فراموشی اطلاعات خود چه اقداماتی را باید انجام دهید و اگر کارت شما مشکلی داشت، چگونه برای رفع نقص آن اقدام نمایید. در صورت داشتن مشکل در دریافت کارت آزمون خود و یا نیازمند راهنمایی در هر زمینه کنکور ارشد، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کارت آزمون کارشناسی ارشد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 1400 در چه تاریخی منتشر می شود؟

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد از اوایل مرداد ماه می توانند کارت آزمون خود را دریافت کنند.

چه اطلاعاتی برای دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد نیاز است؟

شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام، برای دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد نیاز است.

در صورت فراموشی اطلاعات ثبت نام، آیا امکان کارت کنکور کارشناسی ارشد وجود دارد؟

داوطلبان که شماره پرونده و کد پیگیری خود را فراموش کرده‌اند می توانند از طریق سیستم پاسخگویی سایت سنجش اطلاعات خود را بازیابی نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره