دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگردان

ویرایش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

کانال تلگرام تحصیلی     

هر ساله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دوره های مختلف روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور، مجازی و پردیس خودگردان استقبال می شود. پذیرش در این دوره ها بر اساس سوابق تحصیلی است و ثبت نام و انتخاب رشته آن در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” انجام می شود. این سازمان امکان ویرایش ثبت نام بدون کنکور را نیز برای داوطلبان فراهم کرده است تا اگر در فرم انتخاب رشته خود مواردی را به اشتباه وارد کرده اند، بتوانند نسبت به ویرایش آن اقدام کنند. در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور 1400 ارائه کرده ایم.

 

ویرایش ثبت نام بدون کنکور سراسری 1400

برای ثبت نام بدون آزمون در هرکدام از این دو نیمسال تحصیلی سازمان سنجش یک بازه زمانی را در نظر می گیرد و طی اطلاعیه هایی، تاریخ ثبت نام را به متقاضیان اعلام می کند.

داوطلبان بایستی در این تاریخ های مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و اطلاعات خود را شامل اطلاعات فردی، شناسنامه ای، سوابق تحصیلی، محل سکونت را وارد کنند و سپس در فرم انتخاب رشته خود نیز لیست کد رشته محل های مورد نظر خود را طبق الویت بندی که در نظر دارند وارد نمایند.

بهتر است در زمان وارد کردن اطلاعات خود نهایت دقت را داشته باشید و امکان بروز خطا را کاهش دهید. اما چنانچه در برخی اطلاعات خود متوجه مغایرت شدید، نگران نباشید چراکه امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد.

سازمان سنجش آموزش کشور امکان ویرایش اطلاعات را برای دو گروه از متقاضیان فراهم کرده است. دسته اول که قصد ایجاد تغییر در فرم انتخاب رشته خود را بر اساس اصلاحیه های منتشر شده دارند و گروه دوم که قصد ویرایش اطلاعاتی که نادرست وارد کرده اند را دارند.

 

زمان ویرایش ثبت نام بدون کنکور سراسری 1400

زمان ویرایش ثبت نام بدون کنکور 1400 به صورت همزمان با شروع انتخاب رشته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری می باشد. بدین صورت که داوطلبان از روزی که اطلاعات خود را در سامانه وارد کردند و فرم انتخاب رشته را نیز متناسب با الویت های خود تکمیل نمودند، می توانند تا اتمام مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

تا به امروز سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 و به دنبال آن زمان ویرایش اطلاعات اعلام نکرده است، اما پیش بینی می شود مطابق سال گذشته در مرداد برای ثبت نام نیمسال اول و در صورت اینترنتی بودن ثبت نام در بهمن ماه، ویرایش اطلاعلات نیز در اواخر بهمن و اوایل اسفندماه انجام گردد.

البته لازم است اشاره کنیم که به محض اعلام شدن زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 در نیمسال اول و دوم، در این مقاله زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری را قرار خواهیم داد.

 

نحوه ویرایش ثبت نام بدون کنکور سراسری 1400

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری وابسته به نحوه ثبت نام است. بدین معنی که اگر ثبت نام این مرحله به صورت اینترنتی باشد، ویرایش آن نیز اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ”  sanjesh.org ” خواهد بود.

با توجه به اینکه ثبت نام رشته های بر اساس سوابق تحصیلی ورودی مهرماه هر ساله به صورت اینترنتی انجام می شود، داوطلبان می توانند برای ثبت نام در این مرحله نیز به صورت اینترنتی عمل کنند. 

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیز در سال گذشته به صورت اینترنتی برگزار گردید. در ادامه به منظور راهنمایی شما عزیزان مراحل ویرایش اطلاعات ثبت نامی را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده ایم.

 

راهنمای ویرایش ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری

داوطلبانی که ثبت نام رشته های بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام داده اند و پس از ثبت نهایی متوجه اشتباهی در اطلاعاتی که وارد کرده اند، شده اند و یا با توجه به انتشار اصلاحیه ها خواهان ایجاد تغییراتی در فرم انتخاب رشته خود هستند و قصد دارند کد رشته محلی را اضافه و یا حذف نمایند، می توانند طبق مراحل زیر پیش بروند و اطلاعات ثبت نامی خود را ویرایش کنند.

  • مرحله یک: به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید و سپس از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک نمایید.

سراسری

  • مرحله دو: در این مرحله چنانچه در زمان و تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری قرار داشته باشیم، لینک مربوط به ثبت نام فعال خواهد بود. بنابراین بایستی بر روی گزینه ” سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه یا بهمن ماه سال 1400 ” کلیک کنید.
  • مرحله سه: پس از ورود به سامانه داوطلبان بایستی بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک نمایند.
  • مرحله چهار: برای ورود به سیستم تمامی متقاضیان می توانند از دو طریق به پرتال شخصی خود وارد شوند.  متقاضیان بایستی یا اطلاعات ثبت نامی خود شامل شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام و یا اطلاعات ثبت نامی و فردی خود شامل شماره پرونده، کد ملی و سال تولد خود را وارد کنند و پس از وارد کردن عبارت امنیتی بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک کنند.
  • مرحله پنج: داوطلبان پس از وارد کردن هر کدام از دو روش بالا می توانند اطلاعاتی که قبلا خود در سامانه وارد کرده اند را ویرایش نمایند.

 

چنانچه از زمان ثبت نام تاکنون شماره پرونده خود را فراموش کرده اید و بدان دسترسی ندارید، نگران نباشید چراکه می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات خود را بازیابی کنید.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400  بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب انجام می شود. این بدین معنی است که  متقاضیان نبایستی گمان کنند که چون این رشته ها به صورت بدون آزمون ارائه می شود، هر کد رشته محلی را قرار دهند موفق به کسب قبولی می شوند و نباید هم از قرار دادن رشته های مورد علاقه خود بترسند، فقط بایستی که الویت ها را رعایت نمایند.

بنابراین در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و همینطور ویرایش فرم انتخاب رشته بر اساس اصلاحیه های جدید سازمان سنجش، متقاضیان بایستی به یک نکته توجه داشته باشند و آن این است که انتخاب های خود را بر اساس الویت هایشان در فرم انتخاب رشته بچینند.

شما عزیزان برای کاهش خطا در فرم انتخاب رشته و چینش کد رشته محل ها با الویت های متناسب با سوابق تحصیلی تان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و ضمن دریافت مشاوره، پاسخ سوالات خود را نیز دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

در ویرایش اطلاعات ثبت نامی متقاضیان چه اطلاعاتی را می توانند ویرایش کنند؟

تمامی متقاضیان چنانچه متوجه اشتباهی در اطلاعات شناسنامه‌ای، اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و چینش انتخاب رشته خود شوند، می توانند نسبت به ویرایش آن اقدام نمایند.

نحوه ویرایش اطلاعات در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به چه صورت است؟

در متن مقاله اشاره کردیم که متقاضیان بایستی که با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

آیا به جز زمان ثبت نام، در بازه زمانی دیگری امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد؟

چنانچه زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراس تمدید گردد، مهلت ویرایش ثبت نام بدون کنکور نیز تمدید خواهد شد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره