انتخاب رشته و مصاحبه دانشگاه آزاددکتری

رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد

کانال تلگرام تحصیلی     

رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد برای شرکت در جلسه مصاحبه الزامی است تا اساتید بر این اساس یک دید کلی از وضعیت داوطلب داشته و بر این اساس او را مورد ارزیابی قرار دهند. رزومه ساختار مشخصی دارد که باید به درسی نوشته شود. هر بخش اهمیت خاصی در رزومه دارد و با نگارش صحیح آن می توان شانس موفقیت در مصاحبه را افزایش داد. هرگونه اشتباه در نوشتن رزومه امتیاز منفی برای تان به همراه خواهد داشت. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد می توانید این مطلب را تا انتها مطالعه کرده و یا با مشاوران مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد

برای پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه آزاد داوطلبان باید علاوه بر شرکت در آزمون کتبی و کسب رتبه حد نصاب، در مصاحبه شفاهی نیز شرکت کنند. در جلسه مصاحبه داوطلبان باید مدارک خود که شامل رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد نیز می شود را به اساتید ارائه دهند تا بر این اساس مورد ارزیابی قرار گیرند. 

اماده کردن روزمه بخش بسیار مهمی در روند مصاحبه دکترا است چراکه داوران با توجه به رزومه داوطلب دید کلی نسبت به شرایط و مهارت های او پیدا می کنند. در واقع رزومه مدرکی است که تمامی توانایی ها و استعدادهای شا و سوابق پژهشی تان را در برمی گیرد. در رزومه نباید دروغ و یا زیاده گویی و اغراق دیده شود و باید به صورت مختصر اما به طور دقیق تهیه شود. با توجه به اهمیت بسیار زیاد رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد در این مطلب به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت. 

 

ساختار کلی رزومه مصاحبه دکترا

همانطور که گفته شد رزومه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به همین دلیل باید به طور صحیحی نوشته شود. رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد یک ساختار کلی دارد که با رعایت ان می توانید رزومه ای مناسب برای خود آماده نمایید. بخش های مختلف رزومه مصاحبه دکتری به شرح زیر می باشند. 

 

مشخصات فردی

در این قسمت همانطور که از نام آن پیداست باید مشخصات شخصی خود را درج نمایید. نام و نام خانوادگی، سن، اطلاعات محل سکونت و شماره تماس جز مشخصات فردی محسوب می شوند. در این بخش باید یک ایمیل معتبر با اشاره به نام و نام خانوادگی تان نیز درج شود. درج ایمیل با حروف غیر مرتبط به نام و نام خانوادگی در ایمیل درست نیست.

رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد

 

رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد | سوابق تحصیلی

در این قسمت نیز باید تمامی اطلاعات مربوط به دانشگاه محل تحصیل قبلی و رتبه تان در آزمون های سابق را درج کنید. در صورتی که هرگونه مدرک علمی، جایزه یا افتخار علمی و فرهنگی کسب کرده اید، باید اطلاعات مربوط به آن ها را از جدید به قدیم در رزومه خود وارد نمایید. 

توجه داشته باشید که هر یک از سوابق تحصیلی درج شده در رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد باید با مدرک ثابت شوند و در غیر این صورت مورد قبول نخواهند بود. پس تمامی مدارک مربوط به این بخش را در روز مصاحبه با خود به همراه داشته باشید. دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های دولتی که امکان دریافت اصل دانشنامه را ندارند، با مشکلی در این زمینه مواجه نخواهند شد. دانشجویانی که در زمان ثبت نام دکتری دانشجو بوده اند نیز باید تا زمان مصاحبه گواهی فارغ التحصیلی خود را ارائه دهند. 

 

سوابق علمی و پژوهشی

در این قسمت از رزومه مصاحبه دکترا cv دانشگاه آزاد باید تمامی سوابق علمی و پژوهشی خود را وارد کنید. در قسمت قبلی باید مدارک تحصیلی را از جدید به قدیم وارد می کردید اما در این قسمت باید کارها را بدون توجه به تاریخ و صرفا بر اساس مهم بودن و شناخته شدن آن درج کنید. 

این قسمت از رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد بسیار حائز اهمیت است و اساتید به این قسمت توجه بسیار زیادی نشان می دهند. مقاله های استخراج شده از پایان نامه، کتاب نوشته شده بر اساس پایان نامه، ترجمه و تالیف کتاب و هرگونه فعالیت پژوهشی و علمی در این قسمت قرار خواهد گرفت. 

 

سوابق شغلی

در صورتی که هرگونه شغل و سابقه فعالیت حرفه ای و کاری در طول دوران تحصیل خود داشته اید، باید آن ها را با درج نام موسسه، مدت همکاری و تمامی جزییات در رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد خود وارد کنید.

البته سوابق شغلی در مصاحبه چندان مورد توجه قرار نمی گیرند مگر اینکه کار شما با رشته تحصیلی تان در مقطع دکترا مرتبط بوده یا مربوط به تدریس باشد. اگر در حال حاضر کاری غیر مرتبط دارید، آن را در رزومه خود درج نکنید چراکه ممکن است با توجه به عدم آزاد بودن کامل وقتتان به عنوان دانشجو پذیرش نشوید. 

 

مهارت های مربوط به کارآگاه و دوره های آموزشی 

در این قسمت باید هرگونه مهارتی که از طریق شرکت در کارآگاه و دوره های خصوصی کسب کرده اید را عنوان کنید. مدرک زبان انگلیسی، مدرک کامپیوتر، نرم افزار و هرگونه مهارت مربوط به رشته تحصیلی می تواند در این بخش از رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد قرار گیرد. 

 

معرف ها

در صورتی که بتوانید با اساتید عضو هیئت علمی خود ارتباط برقرار کرده و از آن ها معرف نامه دریافت کنید، رزومه تان بسیار ارزشمند شده و آن معرف نامه ها را باید به ذکر دقیق مشخصات معرف در رزومه قرار دهید. 

 

مدارک و مستندات

همانطور که گفته شد برای هر یک از بخش های مختلف رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد و عناوین درج شده باید مدارک و مستنداتی ارائه شود و در غیر این صورت ادعا شما مورد قبول قرار نخواهد گرفت. برای این منظور در انتها رزومه خود یک فایل مجزا شامل تمامی مدارک و مستندات ضمیمه کنید. 

 

نکات مهم در نوشتن رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد

رزومه شما باید به صورت حرفه ای آماده شود و در غیر این صورت اساتید با مشاهده ان متوجه ضعف شما در ساخت رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد خواهند شد و این برای تان یک امتیاز منفی محسوب می شود. نکات مهم و کلیدی در نوشتن روزمه به شرح زیر می باشد. 

✅ فونت تایپ مطالب باید 11 و یا 12 بوده و حاشیه آن نیز 1.5 تا 2.5 سانتی متر باشد تا چشم نواز بوده و به راحتی خوانده شود. 

✅ رزومه خود را بسیار طولانی نکنید چراکه اساتید زمان و حوصله کافی برای مطالعه تمامی آن ها نخواهند داشت. حال ایده آل این است که از دو برگه A4 به صورت دو رو استفاده نمایید. 

‌✅ از علائم نگارشی در رزومه خود به صورت صحیح استفاده نمایید. 

✅ به هیچ عنوان رزومه را به صورت دست نویس ارائه ندهید و حتما آن را تایپ کنید. 

‌✅ قبل از حاضر کردن رزومه نگاهی به دستورالعمل های دانشگاه مورد نظر خود بیندازید و در صورت درج نکات خاص در مورد نوشتن رزومه، آن ها را رعایت کنید. 

‌✅ در هنگام نوشتن رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد از افراد متخصص کمک بگیرید تا هیچ اشتباهی در کارتان وجود نداشته باشد. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

اشتباهات رایج در نوشتن رزومه دکترا

برخی از اشتباهات در نوشتن و آماده کردن رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد بسیار رایج هستند و ممکن است هر یک از داوطلبان با ان ها مواجه شوند. با توجه به امتیاز منفی نادرست بودن رزومه، بهتر است از این اشتباهات رایج مطلع بوده و در هنگام نوشتن رزومه این موارد را رعایت کنید. این اشتباهات به شرح موارد زیر هستند. 

❌ درج اطلاعات خصوصی، مذهبی، خانوادگی و نژادی در رزومه

❌ استفاده از رنگ های مختلف در تایپ روزمه (در نوشتن رزومه تنها باید از رنگ مشکی استفاده شود تا رزومه حالت رسمی داشته باشد.)

‌❌ بیشتر شدن رزومه از 3 صفحه و توضیحات طولانی و اضافه

❌ درج اهداف و آرزوها در رزومه

‌❌ قرار دادن عکس و لینک صفحات مجازی در رزومه تحصیلی

❌ خط کشیدن زیر بخش های مختلف (برای نشان دادن اهمیت یک بخش از بلد کردن استفاده کنید)

 

مشاوره رزومه تحصیلی

در هنگام نوشتن رزومه باید ساختار صحیح آن را رعایت کرده و تا حد امکان از اشتباهات رایج در رزومه خودداری نمایید. رزومه صحیح می تواند شانس موفقیت شما در مصاحبه دکترا را افزایش دهد پس توصیه می شود که برای نوشتن آن از مشاوران تحصیلی کمک بگیرید. 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد برای تان وجود دارد، می توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مصاحبه دکترا دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

  1. نوشتن رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد به چه صورت است؟

    در متن مقاله به طور کامل در مورد نوشتن رزومه توضیح داده شده است. 

  2. آیا در رزومه مصاحبه دکتری cv دانشگاه آزاد می توان اهداف خود را نیز درج کرد؟

    خیر اهداف و آرزو ها به هیچ عنوان نباید در رزومه ذکر شوند. 

  3. آیا می توان از چند رنگ در نوشتن رزومه استفاده کرد؟

    خیر رزومه باید به صورت تک رنگ نوشته شود تا حالت حرفه ای و رسمی داشته باشد. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره