کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر | شرایط و مدارک

کانال تلگرام تحصیلی     

شرایط انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر از سوی اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگران اعلام می شود. دانشجویانی که دارای سهیمه شاهد و ایثارگر می باشند، چنانچه به دلایل مختلفی از دانشگاه محل قبولی خود رضایت نداشته باشند و قصد گرفتن انتقالی و مهمانی داشته باشند، می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی ” shahed.saorg.ir” مراحل نقل و انتقالات خود را انجام دهند تا در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد مراحل ثبت نام خود را طی کنند. در ادامه این مطلب به شرایط و مدارک نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر اشاره کرده ایم.

 

انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر

وزارت علوم در هرسال زمانی را برای دانشجویانی که قصد انتقالی دارند، در نظر می گیرد. در این بازه زمانی دانشجویان می توانند به صورت اینترنتی درخواست نقل و انتقال و میهمانی خود را ثبت نمایند.

اما انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر نسبت به دیگران دانشجویان فرایند جداگانه ای دارد. ثبت درخواست نقل و انتقالات در سایت اداره کل امور شاهد و ایثارگران انجام می‌شود.

 

دانشجویان مجاز به استفاده از سهمیه ایثارگری

همانطور که می‌دانید تمامی دانشجویان به عنوان دانشجوی شاهد و ایثارگر شناخته نمی‌شوند و از امکان استفاده از امتیازات شاهد و ایثارگری را ندارند. افراد مجاز به استفاده از سهمیه انتقالی دانشجویان شاهد با اولویت رسیدگی به درخواست نقل و انتقالات و میهمانی به شرح زیر هستند. 

✔ فرزندان دختر و پسر شهدا

✔ همسر شهدا

✔ جانبازان بیشتر از ۵۰ درصد و آزادگان

✔ همسر جانبازان بیشتر از ۵۰ درصد و آزادگان

✔ دختران جانبازان بیشتر از ۵۰ درصد و آزادگان

✔ پسران جانبازان بیشتر از ۵۰ درصد و آزادگان

✔ جانبازان ۲۵ درصد تا ۴۹ درصد

✔ رزمنده با حداقل شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه تاقبل از تاريخ 24/7/67 ( همسر و فرزندان آنان)

✔ برادر و خواهر شهيد

✔ جانباز  5% تا 24% (همسر و فرزندان آنان)

توجه داشته باشید که هر ساله ۵ درصد از ظرفیت پذیرش در مقاطع مختلف برای مهمانی و انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر تعلق می‌گیرد.

 

زمان انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر ۱۴۰۲

دانشجویان دانشگاه شاهد که قصد انتقالی و میهمانی دارند، باید در بازه زمانی تعیین شده اقدامات لازم را انجام دهند. معمولا تاریخ نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگران از اواخر خرداد شروع شده و تا اواخر تیر ادامه می یابد.

در سال 1402طبق اطلاعیه ها دانشجویان می توانند از 18 خرداد تا 20 تیر برای ثبت درخواست اقدام نمایند. توجه داشته باشید که جانبازان کمتر از 25 درصد و خانواده آن ها برای ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی باید مانند سایر دانشجویان از طریق سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام نمایند.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. [/bo

 

شرایط انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر 1402

همانطور که اشاره کردیم نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر طبق شرایط خاصی انجام می شود. مهم ترین این شرایط انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر به شرح موارد زیر می باشد:

✅ اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سالانه حداقل نمره کل تراز در هر رشته، مقطع و گروه آزمایشی را اعلام کند و دانشجو جهت نقل و انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر بایستی که موفق به کسب حداقل نمره لازم در هر رشته و مقطع شود.

✅ در صورتی که ظرفیت دانشگاه با دانشجویان جدیدالورود تکمیل نشود، امکان ثبت درخواست انتقالی برای دانشجویان ورودی سال های گذشته وجود دارد.

✅ در صورتی که ظرفیت سهمیه انتقال با داوطلبان دارای اولویت بیشتر تکمیل نشود، امکان درخواست نقل و انتقال و میهمانی برای همسر و فرزندان جانبازان 25 الی 49 درصد وجود دارد.

✅ امکان ثبت انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در موارد خاص و یا تایید ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وجود دارد.

✅ دانشجویانی که پس از گرفتن مهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر، یک یا دو نیمسال تحصیلی مشروط نشوند، می توانند برای انتقالی دائم اقدام نمایند.

✅ این دسته از دانشجویان در صورت گرفتن انتقالی و مهمانی ملزم به پرداخت شهریه نمی باشند.

✅ امکان تغییر دوره در نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر وجود ندارد.

✅ در هر ترم تنها 5 درصد از ظرفیت پذیرش مقاطع مختلف ظرفیت است که به نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر اختصاص داده می شود.

 

مدارک لازم برای انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر 1402

دانشجویانی که دارای سهمیه شاهد و ایثارگر هستند و قصد ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر را دارند، بایستی که برای مراحل انجام ثبت نام خود برخی مدارک را نیز در سامانه بارگذاری کنند. هر دانشجو بایستی مطابق با سهمیه ای که دارند، مدارک لازم را آماده کنند. مهم ترین این مدارک به شرح موارد زیر می باشد:

ایثارگر و دانشجو مدارک لازم برای انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر
فرزند، همسر، پدر و مادر شهيد
 • ارائه پشت و رو كارت شاهد
 • يا معرفی نامه بنياد شهيد و امور ايثارگران
 • صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو
آزاده،جانباز 25 درصد و بالاتر و فرزند و همسر آنان
 • ارائه پشت و رو کارت جانبازی و آزادگی
 • يا معرفی نامه بنياد شهيد و امور ايثارگران
 • صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و ايثارگر
جانباز 5 درصد تا 24 درصد، فرزند و همسر آنان
 • ارائه معرفی نامه یا کارت جانبازی بنياد شهيد و امور ايثارگران
 • به همراه صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و ايثارگر
رزمنده بالای 6 ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، فرزند و همسر آنان
 • كارت ايثار یا معرفی نامه از یگان مربوطه برای رزمندگان بالای 6 ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه
 • صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و رزمنده
برادر و خواهر شهيد
 • معرفی نامه از بنياد شهيد و امور ايثارگران در زمینه انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر
 • صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو
در تمامی موارد بالا، چنانچه شناسنامه فرد دارای توضیحات باشد، بارگذاری صفحه آخر نیز از الزامات می باشد.

 

نحوه ثبت درخواست انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر

دانشجویان برای درخواست انتقالی باید به صورت اینترنتی و در سایت امور شاهد و ایثارگران ثبت درخواست خود را انجام دهند. نحوه انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر به شرح زیر می باشد.

1️⃣آدرس shahed.saorg.ir را در مرور گر خود جستجو کرده و وارد سایت اداره کل امور شاهد و ایثارگران شوید.

2️⃣بر روی گزینه ورود به سامانه میهمانی و انتقال کلیک کنید.

ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر

3️⃣گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

4️⃣در صفحه باز شده قوانین انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر را مطالعه کرده و تیک گزینه مطالعه قوانین را فعال کنید و سپس گزینه  تایید را انتخاب نمایید.

5️⃣اطلاعات خواسته شده را با دقت در کادر های مربوطه درج کرده و رمزی عبور با 8 رقم وارد نمایید.

6️⃣گزینه پیامک یا تلفنی را انتخاب کنید تا کد فعالسازی برایتان ارسال شود و سپس آن را در کادر وارد کنید.

6️⃣در پایان این مرحله نام کاربری و رمز عبوری به شما داده می شود. به صفحه اول برگردید و پس از انتخاب گزینه ورود و درج نام کاربری و رمز عبور، فرم انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر را تکمیل کنید.

 

مشاوره شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر

دانشجویانی که قصد ثبت‌نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که برای انتقالی در برخی از دانشگاه ها داشتن شرایط دیگری نیز الزامی است که قبل از درخواست باید از آن ها مطلع شوند. 

اشاره ای کردیم که ثبت نام مهمانی و نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر در صورتی انجام می شود که دانشگاه مبدا و مقصد داوطلب موافقت کند. لازم است اشاره کنیم که تمامی دانشگاه ها موظف هستند که با درخواست نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر موافقت کنند.

در صورتی که هرگونه سوال یا ابهام در زمینه انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر برای تان وجود دارد، می‌توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز  مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر، می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

 1. شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر شامل چه مواردی است؟

  در متن مقاله فوق به شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر اشاره کرده ایم.

 2. برای انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر چه زمانی باید اقدام کرد؟

  دانشجویان برای ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی می‌توانند از خرداد تا تیر ماه اقدام نمایند. 

 3. برای نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر چه باید کرد؟

  ثبت درخواست از طریق سامانه shahed.saorg.ir انجام شده و نیازی به مراجعه حضوری نیست. 

کانال تلگرام تحصیلی     

‫7 دیدگاه ها

 1. سلام. در صورتی که در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد تحصیل کرده و بنیاد هزینه هر ۸ ترم رو پرداخت کرده باشد. برای انتقالی در دانشگاه سراسری در مقطع دکترای عمومی پزشکی هزینه انتقالی رو پرداخت میکنه ؟ تا چه سقفی ؟ فرزند آزاده و جانباز ۲۵٪ هستم

 2. سلام …بعد از اینکه دانشجو انتقالی بگیرد ودر دانشگاه مقصد پذیرفته شود ،باید شهریه ای به دانشگاه جدیدجهت تحصیل پرداخت کند یا امکان دریافت خوابگاه ودیگر خدمات دانشجویی را مشابه دیگر دانشجویان دارا میباشد؟؟

 3. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی فنی دانشکده دختران کرج هستم ،اگه برای ترم بعد برای دانشکده فنی ولیعصر دختران درخواست مهمان بدم ایا خوابگاه بهم تعلق میگیره و اینکه سهمیه ایثارگری ۵ درصد هم دارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره