کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر | مدارک لازم انتقالی و مهمانی

دانشجویان در رشته ها، دانشگاه ها و با سهمیه‌های مختلف در حال تحصیل هستند و در این میان هستند دانشجویانی که از دانشگاه محل تحصیل خود رضایت کافی ندارند و یا به دلایل مختلفی همچون رفتن به دانشگاه محل زندگی و یا ازدواج و …. به دنبال گرفتن انتقالی و مهمانی هستند. انتقالی و مهمانی دانشجویان با سهمیه شاهد و ایثارگر به صورت مجزا از دیگر دانشجویان انجام می‌شود که دانشجویان بایستی پیش از هر اقدامی، بدانند آیا واجد شرایط هستند یا خیر. در ادامه شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر را ارائه داده ایم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر | افراد مشمول

از مهمترین شرایط استفاده از امتیاز سهمیه شاهد و ایثارگران برای انتقالی و مهمانی این است که جزو دانشجویانی باشید که از این سهمیه برخوردارند بنابراین بهتر است در ابتدا بررسی کنیم که چه کسانی مشمول استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر برای انتقالی و مهمانی هستند.

لیست دانشجویانی که از امتیاز شاهد و ایثارگر برای نقل و انتقلات برخوردارند و می‌توانند در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه ای کلیه رشته های تحصیلی و دانشگاه ها و مراکز آموزشی تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز آموزشکده های فنی و حرفه ای که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش فعالیت کنند، به ترتیب الویت به شرح موارد زیر می‌باشد:

 1. فرزندان دختر شهدا
 2. فرزندان پسر شهدا
 3. همسران شهدا
 4. جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان
 5. همسران جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان
 6. فرزندان دختر جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان
 7. فرزندان پسر جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان
 8. جانبازان 25 درصد الی 49 درصد
 9. همسر جانباز 25 تا 49 درصد
 10. ، فرزندان دختر جانباز 25 تا 4o درصد
 11. فرزندان پسر جانباز 25 تا 4o درصد

شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر

 • دانشجویانی که از امتیاز شاهد و ایثارگر برخوردارند و مایل به ثبت درخواست انتقالی و مهمانی نیز می‌باشند باید در ابتدا حداقل نمره را در هر رشته و مقطع را کسب کنند.

نکته : منظور از حداقل نمره کل تراز در هر رشته و مقطع، نمره ای است که هرسال توسط اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر، تصویب شده و اطلاع رسانی می‌شود.

 • همانطورکه گفته شد، درخواست انتقالی و مهمانی دارندگان سهمیه شاهد و ایثارگری با رعایت الویت انجام می‌شود به طوری که اگر سهمیه نقل و انتقالات با دارندگان سهمیه شاهد و ایثارگر تکمیل نشود الویت با همسران و فرزندان جانبازان 25 الی 49 خواهد بود.
 • دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند تنها در شرایطی می توانند نسبت به انتقالی درخواست دهند که شرایط آن ها پس از بررسی توسط ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر تایید شود
 • در دانشگاه های مختلف و در هر نیمسال تحصیلی، پنج درصد از ظرفیت رشته های مختلف مختص دانشجویان شاهد و ایثارگری است که قصد انتقالی دارند.
 • دانشجویانی که دو نیمسال تحصیلی مهمان شوند و در این دو ترم مشروط نگردند می‌توانند برای گرفتن انتقالی دائم اقدام کنند در غیر این صورت به دانشگاه قبلی خود بازگردانده می‌شود.
 • ثبت درخواست انتقالی و مهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر بدون پرداخت هیچ هزینه ای صورت می‌گیرد و تحصیل آنها نیز رایگان خواهد بود.
 • دانشجویانی که قصد استفاده از امتیاز شاهد و ایثارگر را برای انتقالی و مهمانی دارند بایستی ثبت نام موقت خود را در دانشگاه مبدا انجام دهند و پس از ثبت نام در دانشگاه مقصد، پرونده و مدارک تحصیلی شان از دانشگاه مبدا به دانشگاه محل مقصد ارسال شود.
 • دانشجویان برای گرفتن انتقالی و مهمانی باید در همان دوره ای که در حال تحصیل بوده اند درخواست بدهند.

مدارک لازم برای نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر

دانشجویانی که از سهمیه شاهد و ایثارگر برخوردارند و طبق شرایط گفته شده در متن فوق، واجد شرایط ثبت درخواست انتقالی و مهمانی هستند، پیش از مراجعه به سایت سامانه سجاد و اقدام به ثبت درخواست، باید مدارکی را که نیاز است، آماده کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست انتقالی و مهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر به شرح موارد زیر می‌باشد :

 • کپی شناسنامه و کارت ملی داوطلب، شهید یا جانباز و …
 • یک قطعه عکس پرسنلی 4*3 دانشجو
 • کپی مدرک تحصیلی و کپی مدرک نظام وظیفه برای دانشجویان آقا
 • ارائه کارت یا معرفی نامه صادر شده از سوی بنیاد شهید یا جانبازان برای همسر و فرزندان دختر و پسر شهدا
 • ارایه کارت و یا معرفی نامه صادر شده از سوی اداره ایثارگران و جانبازان برای آزادگان و همسر و فرزندان آنها و جانبازان 10 درصد
 • ارائه کارت و یا معرفی نامه صادر شده از سوی یگان مربوطه برای رزمندگان با سابقه شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه یا بیشتر

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا