ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

باجه رفع نقص سازمان سنجش کنکور 1400

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله کنکور سراسری را در تمامی زیر گروه ها برای داوطلبان برگزار می کند. متقاضیان شرکت در کنکور سراسری 1400 بایستی پیش از برگزاری آزمون، در تاریخ های اعلام شده توسط این سازمان، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که اقدام به تهیه کارت ورود به جلسه خود می کنند، بایستی به دقت مندرجات آن را بررسی کنند تا هیچ گونه مشکلی وجود نداشته باشد. در صورت وجود مشکلی یکی از راه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 ، مراجعه داوطلب به باجه های رفع نقص سازمان سنجش می باشد که در ادامه مطالبی را پیرامون آن ارائه داده ایم. 

 

باجه های رفع نقص سازمان سنجش کنکور سراسری 1400

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از ملزوماتی است که داوطلبان باید در روز برگزاری کنکور سراسری به همراه داشته باشند، بنابراین بایستی در روزهای پایانی و نزدیک به روز برگزاری کنکور سراسری 1400، که تاریخ آن از سوی سازمان سنجش اعلام می شود، داوطلبان باید کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

حال در این میان هستند داوطلبانی که پس از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری خود متوجه وجود برخی اشتباهات در اطلاعات ثبت نامی و شناسنامه ای مندرج در آن می شوند که بایستی هر چه سریعتی نسبت به رفع آن ها اقدام کنند.

سازمان سنجش برای این دسته از داوطلبان شرایطی را فراهم کرده است که بتوانند اطلاعات خود را اصلاح کرده و کارت ورود به جلسه خود را با اطلاعات درست دریافت کنند. یکی از این راه ها ویرایش اطلاعات از طریق لینک موجود در سایت سنجش است که در واقع تمامی اطلاعات را نمی توان از این طریق ویرایش کرد بنابراین داوطلبان بایستی به سراغ راه دوم که باجه‌های رفع نقص سازمان سنجش است، مراجعه کنند.

 

زمان مراجعه به باجه رفع نقص سازمان سنجش کنکور سراسری 1400

از زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور تا حداکثر یک روز قبل از برگزاری آزمون سراسری گروه آزمایشی مربوطه، فرصت مراجعه به باجه‌های رفع نقص وجود دارد. اما توصیه می‌شود که همان روز اول که کارت خود را دریافت کردید، در صورت وجود هر گونه اشتباهی در آن سریعا به باجه رفع نقص استان و شهر خود مراجعه کنید زیرا ممکن است اصلاح اشتباهات موجود تا چند روز زمان ببرد. مخصوصا اشتباه در اعمال سهمیه های رزمندگان و ایثارگری که باید ارگان مربوطه نیز شرایط استفاده از سهمیه را برای شما تایید کند.

زمان مراجعه به باجه رفع نقص سازمان سنجش کنکور سراسری 1400
گروه هاي آزمايشی زمان مراجعه به باجه رفع نقص
هنر سه‌شنبه 8 تیرماه
علوم انسانی سه‌شنبه 8 تیر و چهارشنبه 9 تیر ماه 
علوم ریاضی و فنی
علوم تجربی چهار‌شنبه 9 تیر و پنجشنبه 10 تیر
زبان های خارجی پنجشنبه 10 تیر و جمعه 11 تیر ماه

 

 

موارد رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

حال سوالی که ممکن است برای داوطلبان به وجود آید، این است که چه اطلاعاتی از کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 را می توان ویرایش کرد. لازم است مجدد تاکید کنیم که برخی نواقص موجود در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از طریق لینک ویرایش اطلاعات موجود در سایت سازمان سنجش، قابل ویرایش است. اما به منظور ویرایش برخی اطلاعات داوطلبان بایستی به باجه های رفع نواقص کارت ورود به جلسه مراجعه کنند. از جمله اطلاعاتی که داوطلبان می توانند از طریق باجه های رفع نقص کنکور سراسری 1400 نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند، شامل موارد زیر می باشد:

دين زبان خارجی امتحانی معلوليت و بهيار اطلاعات مربوط به جنسیت
مشکلات مربوط به عکس  اشکلات شماره داوطلب مندرج بر روی كارت ورود به جلسه

داوطلبانی که به دلایل مختلفی از ثبت نام کنکور سراسری 1400 جا مانده اند، می توانند به باجه های رفع نقص کنکور سراسری 1400 مراجعه کنند و دلایل خود را مطرح کنند و نسبت به ثبت نام خود در این آزمون اقدام نمایند.

 

عدم اعمال سهمیه رزمندگان و ایثارگری

داوطلبانی که مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگری 5 درصد و 25 درصدی هستند اما در زمان ثبت نام آزمون سراسری این سهمیه را اعمال نکرده اند، این فرصت را دارند که در زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور، به مراکز رفع نقص سازمان سنجش مراجعه و پیگیری های لازم را برای بهره مندی از سهمیه خود انجام دهند.

داوطلبانی که سهمیه ایثارگری آن ها در کارت ورود به جلسه اعمال نشده تا تاریخ 12 تیر ماه 1400 فرصت دارند در سایت سازمان اطلاعات خود را ویرایش کنند تا سهمیه آن ها اعمال شود. چنانچه داوطلبی در تاریخ مشخص شده نسبت به تصحیح سهمیه خود اقدام نکند، فقط سهمیه مناطق برایش لحاط خواهد شد.

 

مشکلات عکس

داوطلبانی که در کارت ورود به جلسه خود مشکلاتی همچون فاقد عکس بودن، واضح نبودن و کیفیت پایین عکس، نداشتن مهر بر روی عکس، درج عكسی غیر از عكس داوطلب و … وجود دارد، می‌بایست ضمن همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر، 2 قطعه عکس 4*3 خود را نیز تهیه و به باجه رفعع نقص مراجعه کنند. لازم به ذکر است که در صورت عدم اعمال اصلاحات در عکس اشتباه کارت ورود به جلسه، از حضور داوطلب در حوزه امتحانی ممانعت می‌شود. همچنین عکس باید مربوط به سال جاری داوطلب باشد.

 

اشتباه در نظام آموزشی

داوطلبانی که نظام قدیمی هستند اما در کارت ورود به جلسه برای آنها نظام جدید درج شده است و همچنین داوطلبان نظام جدیدی که در کارت ورود به جلسه نظام قدیمی محسوب شده اند، لازم است با مراجعه به باجه های رفع نقص و ارائه مدارک مورد نیاز، این مشکل را حل نمایند.

 

عدم اعمال معلولیت

داوطلبانی که بنا بر توضیحات دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور، دچار معلولیت هستند اما در فرم ثبت نام کنکور این بند را مشخص نکرده اند، می‌توانند با مراجعه به باجه های رفع نقص اقدامات لازم را انجام دهند تا در صورت نیاز در جلسه کنکور تمهیدات و شرایط لازم برای آنها فراهم شود.

 

اشتباه در جنس، دین، زبان خارجی امتحانی 

تنها راه حل رفع این سه ایراد در کارت ورود به جلسه کنکور نیز مراجعه حضوری به باجه های رفع نقص مستقر در مراکز استان هاست.

 

آدرس باجه های رفع نقص سازمان سنجش کنکور سراسری 1400

مشخصات مندرج در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری شامل اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، نام پدر، جنسیت، زبان خارجی مورد نظر، کد و نام رشته امتحانی، عکس و …. می‌باشد که امکان ایجاد اشتباه در هر یک از موارد ذکر شده وجود دارد.

برای اصلاح برخی از اشتباهات موجود در کارت ورود به جلسه نیازی نیست که به باجه های رفع نقص مراجعه کنید و می‌توانید از طریق سایت sanjesh.org اشتباهات موجود را رفع کنید. از جمله این اشتباهات می‌توان به اشتباه در نام، نام خانوادگی، شماره ملی  و … اشاره کرد.

اما داوطلبان در صورتی که پس از دریافت کارت ورود به جلسه در اطلاعات جنسیت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت و سهمیه بهیار شاهد مغایرتی بودند، لازم است که با در دست داشتن مدارک لازم به باجه های رفع نقص سازمان سنجش مستقر در مراکز استان ها مراجعه کنند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه برگزاری کنکور سراسری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

داوطلبان کنکور سراسری 1400 برای ویرایش چه اطلاعاتی باید به باجه‌های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری مراجعه کنند؟

داوطلبان می توانند برای ویرایش اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه که در متن مقاله به آن ها اشاره مردین به باجه‌های رفع نقص سازمان سنجش مراجعه کنند.

داوطلبان در زمان مراجعه به باجه‌های رفع نقص کنکور سراسری، چه مدارکی را باید همراه داشته باشند؟

مدارکی همچون کارت ملی یا شناسنامه عکس دار را همراه خود داشته باشند.

داوطلبان کنکور سراسری چگونه می توانند به آدرس به باجه‌]ای رفع نقص کارت ورورد به جلسه دسترسی داشته باشند؟

سازمان سنجش هر سزاله لیست آدرس باجه‌]ای رفع نقص را منتشر می کند که در داخل مقاله مقاله می توانید این لیست را دانلود و مشاهده نمایید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. وقت بخیر،من سهمیه ام را ویرایش کردم در کارت ورود به جلسه ام،و پیامک ویرایش هم برام اومد،ولی موقع پرینت کارت ورود به جلسم دوباره سهمیه مناطق نوشته شده بود،مگه نباید سهمیه ایثار زده میشد؟ الان چیکار کنم که مطمعن بشم ثبت شده سهمیه ام؟

    1. وقت شما هم بخیر
      در سایت سازمان سنجش درخواست خودتون رو ثبت کنید طی ۷۲ ساعت بررسی میشه جواب میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره