وبلاگ دانتل

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ چه تاریخی آغاز می شود؟ دانشگاه صنعتی ارومیه هر ساله از میان داوطلبان واجدالشرایط، بر اساس سهمیه ارشد استعداد درخشان دانشجو می پذیرد. متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه در مهلت تعیین شده به سامانه جامع آموزشی دانشگاه مربوطه مراجعه و نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی و همینطور بارگذاری مدارک مورد نیاز اقدام نمایند. در ادامه این مقاله از سایت دانتل با ما همراه باشید تا با جزئیات بیشتری از ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه 1403 آشنا شویم.

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳

هر ساله تعدادی از دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه صنعتی ارومیه ، در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند. دسته‌ ای از داوطلبان که دارای شرایط استعداد درخشان هستند، می توانند با استفاده از این سهمیه در فراخوان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ شرکت کنند.

داوطلبان فقط می توانند در رشته دوره کارشناسی در ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه شرکت نمایند و احازه تغییر رشته را ندارند.

بر این اساس، دانشگاه صنعتی ارومیه با هدف حمایت از دانشجویان برتر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و بر اساس آئین نامه های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد می نمایند.

دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که جزو دانشجویان 20 درصد برتر دانشگاه صنعتی ارومیه و همینطور دانشگاه های مشمول فراخوان ارشد بدون استعداد درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ باشند، می توانند در رشته‌ هایی که دانشگاه صنعتی ارومیه در آن ها دارای پذیرش از طریق کنکور سراسری است، به صورت مازاد بر ظرفیت ثبت نام نمایند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی ارومیه 1403

تمامی متقاضیان بایستی که در صورت واجد الشرایط بودن، در بازه‌ های زمانی اعلام شده‌ به سامانه جامع آموزشی دانشگاه صنعتی ارومیه به نشانی اینترنتی ” uut.ac.ir ” مراجعه کنند. سپس اقدام به تکمیل مراحل نام نویسی و بارگذاری مدارک خود نمایند. 

با توجه به فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳  متقاضیان از تاریخ 25 آذر تا 20 دی ماه 1402 فرصت دارند تا جهت ثبت نام در پذیرش ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه اقدام نمایند.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ از طریق سایت این دانشگاه امکان پذیر می باشد. لذا داوطلبان فقط به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند و نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش نمی باشد.

 

دانلود فرم ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه

❌❌ برای دانلود هر یک از فرم های لازم بر روی متن کلیک کنید.

🔽 فراخوان پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه لرستان

🔽 فرم الف – مخصوص دانشجویان کارشناسی دانشگاه صنعتی ارومیه

🔽 لیست کد رشته‌های کارشناسی

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳

برای اینکه متقاضیان بتوانند نسبت به ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه 1403 اقدام کنند، باید دارای شرایط لازم باشند. در ادامه شرایط مندرج در فراخون پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی ارومیه را آورده‌ ایم.

 • دسته‌ ای از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته‌ ورودی سال 1399 دانشگاه صنعتی ارومیه  که موفق شده‌ اند پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی و با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، از نظر میانگین جزو 20 درصد برتر دانشجویان هم رشته‌ و هم ورودی خود شوند.
 • دانشجویانی که جزو ورودی مقطع کارشناسی ارشد 1399 در دیگر دانشگاه ها هستند و مشمول فراخون ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ می باشند، باید پس از گذراندن شش نیمسال و حداقل سه چهارم واحدهای درسی در میان 20 درصد برتر در میان دانشجویان هم رشته‌ و هم ورودی خود قرار بگیرند.
 • بر اساس مصوبه شورای هدایت استعداد درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه ، متقاضیان با مدرک رشته‌ های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی باید دارای حداقل معدل 16 و متقاضیان با مدرک رشته‌ های علوم انسانی، رفتاری اجتماعی و دیگر رشته‌ ها دارای حداقل معدل 17 باشند.
 • در محاسبه معدل و همینطور تعداد واحدهای درسی و نیمسال، صرفا رشته‌ تحصیلی اصلی در نظر گرفته‌ می شود. دوره های فرعی شامل کهاد و … محاسبه نمی گردد.
 • دانشجویانی که ورودی بهمن 1397 هستند، در صورت فارغ التحصیلی در 8 نیمسال می توانند نسبت به ثبت نام و همینطور ارائه مدارک اقدام کنند.
 • مدت مجاز برای متقاضیان خانم که در دوره کارشناسی پیوسته‌، فرزند دار شده‌ اند و با تائید دانشگاه از مرخصی بارداری بدون احتساب سنوات استفاده کرده‌ اند، ده نیمسال تحصیلی است.
 • متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ باید حتما در 8 نیمسال تحصیلی و حداکثر تا پایان 31 شهریور ماه 1403 فارغ التحصیل شوند.

 

سایر شرایط

 • در پذیرش بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ، انتخاب رشته‌ در رشته‌ های مرتبط با دوره کارشناسی امکان پذیر است.
 • افراد پس از پذیرفته‌ شدن‌ در دانشگاه صنعتی ارومیه ، مطابق با آئین نامه‌ پذیرش بدون آزمون در مقطع ارشد، مجاز به تغییر رشته‌ و یا تغییر محل تحصیل نمی باشند.
 • ارائه درخواست ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه 1403 و واجد الشرایط بودن، به معنای پذیرش نخواهد بود.
 • در زمان تکمیل ثبت نام الکترونیکی نیازی به وارد کردن مشخصات دوره تحصیلی دیپلم و همینطور ارسال رزومه پژوهشی نمی باشد.
 • اعلام نتایج اولیه به معنای قبولی نهایی داوطلبان نیست. پذیرش نهایی مشروط به تائید سازمان سنجش آموزش کشور و همینطور احراز صلاحیت عمومی و انظباطی دانشجویان خواهد بود.
 • پس از اتمام تکمیل ثبت نام الکترونیکی، لازم است که شناسه کاربری و گذرواژه خود را برای دیگر مراحل یادداشت کنید.
 • گواهی ثبت نام و تائیدیه به صورت پیش فرش در سامانه وجود دارد و نیازی به اخذ آن نمی باشد.
 • در فرم ثبت نام الکترونیکی در سامانه جامع آموزشی دانشگاه صنعتی ارومیه به نشانی اینترنتی ” uut.ac.ir ” نیازی به تکمیل شماره مجوز نیست. به طوری که عدم ثبت آن نیز مشکلی در روند ثبت نام ایجاد نخواهد کرد.

 

مدارک کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه 1403

برای تکمیل مراحل ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ لازم است که متقاضیان برخی مدارک را در سامانه جامع آموزش دانشگاه صنعتی ارومیه بارگذاری کنند. در ادامه به جزئیات بیشتری در این مورد اشاره کرده ایم:

 • فرم ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه 1403 به صورت تکمیل شده‌ با اطلاعات صحیح
 • صفحه اول شناسنامه
 • كارت ملی 
 • كارنامه كارشناسی
 • گواهی رتبه رشته در مقطع كارشناسی
 • آخرین کارنامه تحصیلی داوطلب
 • فرم گواهی معدل برای متقاضیان سایر دانشگاه های مشمول فراخوان 
 • رسید واریز مبلغ 200 هزار تومان به صورت واریز به حساب 0200614095005 دانشگاه به نام سایر منابع دانشگاه صنعتی ارومیه و ضمیمه كردن تصویر فیش واریزی در مدارک ایمیل شده و ارسال اصل فیش واریزی در مدارک پستی

مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام نکرده اند، مورد بررسی قرار نمی گیرد. ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ با هدف حمایت از دانشجویان برتر در دانشگاه صنعتی ارومیه و دیگر دانشگاه های مشمول فراخوان صورت می گیرد. این فرآیند به طور کامل از کنکور کارشناسی ارشد مجزا است. به همین دلیل این دو فرآیند تداخلی با یکدیگر ندارند و متقاضیان می توانند در کنکور سراسری نیز نام نویسی و شرکت کنند.

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

نحوه و سایت ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه

داوطلبان در مهلت مقرر ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان تمامی مدارک خود را به ایمیل momtaz-msc@uut.ac.ir ارسال کنند. 

داوطلبان پس از ارسال ایمیل باید اصل و کپی مدارک لازم را به صورت حضوری به دانشگاه لرستان به آدرس شهرستان خرم آباد، کیلومتر ۵ جاده تهران، سازمان مرکزی دفتر امور استعدادهای درخشان پست کرده و یا با مراجعه حضوری، مدارک را تحویل دهند.

آدرس دانشگاه:

آذربایجان غربی، ارومیه، ابتدای جاده بند، بالاتر از گلشهر 2، دانشگاه صنعتی ارومیه، دبیرخانه هیات اجرایی جذب هیأت علمی

کدپستی: 17165-57166 

صندوق پستی: 419-57155

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی ارومیه

تقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ بایستی به برخی نکات توجه داشته باشند:

✅ پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی ارومیه پس از فارغ التحصیلی و فقط برای یکبار امکان پذیر است.

✅ داوطلبانی که برنامه درسی‌ آن ها بر اساس مصوبه‌ شورای عالی برنامه‌ ریزی، در مقطع کارشناسی پیوسته، 9 نیمسال تحصیلی می باشد، می توانند از تسهیلات مربوطه‌ استفاده کنند.

✅ دانشگاه می تواند دسته‌‌ ای از متقاضیان را که در طول 6 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده‌‌ اند و از نظر میانگین کل در مقایسه‌ با میانگین کل دانشجویان هم رشته‌ و غیر هم ورودی خود در میان 20 درصد برتر قرار دارند را به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش کند.

✅در ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ مدرک های دوره های کارشناسی ناپیوسته، مجازی، نیمه حضوری، پردیس خودگردان دیگر دانشگاه ها به جز دانشگاه صنعتی ارومیه ، دانشگاه غیرانتفاعی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد علمی کاربردی و همینطور مدارک فارغ التحصیلات کارشناسی در دانشگاه های خارج از کشور مورد پذیرش نمی باشد.

✅ لیست رشته‌ و گرایش های مورد پذیرش در سامانه ثبت نام اینترنتی قابل رویت است.

✅ داوطلبان مجاز هستند که در سه گرایش از یک رشته‌ و مرتبط با رشته‌ مقطع کارشناسی با الویت بندی درخواست خود را ثبت کنند.

✅ اسامی پذیرفته‌ شدگان پس از بررسی و در موعد مقرر از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه اعلام می گردد.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله پیرامون ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه 1403 سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره دانتل استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را از مشاوران دانتل دریافت کنید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی ارومیه ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه چه تاریخی آغاز می گردد؟

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه در بهمن ماه است. جزئیات آن را می توانید در متن مقاله فوق مطالعه کنید.

برای کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه به چه مدارکی نیاز است؟

برای تکمیل ثبت نام با سهمیه استعداد درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه به برخی مدارک شامل فرم معدل نیاز می باشد.

شرایط ثبت نام شامل چه مواردی است؟

برای اطلاع از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه به متن مقاله فوق مراجعه کنید. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره