وبلاگ دانتل

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ چه تاریخی آغاز می شود؟ دانشگاه لرستان هر ساله از میان داوطلبان واجدالشرایط، بر اساس سهمیه ارشد استعداد درخشان دانشجو می پذیرد. متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه لرستان در مهلت تعیین شده به سامانه جامع آموزشی دانشگاه مربوطه مراجعه و نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی و همینطور بارگذاری مدارک مورد نیاز اقدام نمایند. در ادامه این مقاله از سایت دانتل با ما همراه باشید تا با جزئیات بیشتری از ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان 1403 آشنا شویم.

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان ۱۴۰۳

هر ساله تعدادی از دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه لرستان ، در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند. دسته‌ ای از داوطلبان که دارای شرایط استعداد درخشان هستند، می توانند با استفاده از این سهمیه در فراخوان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ شرکت کنند.

داوطلبان فقط می توانند در رشته دوره کارشناسی در ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان شرکت نمایند و احازه تغییر رشته را ندارند.

بر این اساس، دانشگاه لرستان با هدف حمایت از دانشجویان برتر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و بر اساس آئین نامه های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد می نمایند.

دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که جزو دانشجویان 20 درصد برتر دانشگاه لرستان و همینطور دانشگاه های مشمول فراخوان ارشد بدون استعداد درخشان دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ باشند، می توانند در رشته‌ هایی که دانشگاه لرستان در آن ها دارای پذیرش از طریق کنکور سراسری است، به صورت مازاد بر ظرفیت ثبت نام نمایند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه لرستان 1403

تمامی متقاضیان بایستی که در صورت واجد الشرایط بودن، در بازه‌ های زمانی اعلام شده‌ به سامانه جامع آموزشی دانشگاه لرستان به نشانی اینترنتی ” lu.ac.ir ” مراجعه کنند. سپس اقدام به تکمیل مراحل نام نویسی و بارگذاری مدارک خود نمایند. 

با توجه به فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان ۱۴۰۳  متقاضیان از تاریخ 11 تا 30 آذر ماه 1402 فرصت دارند تا جهت ثبت نام در پذیرش ارشد استعداد درخشان دانشگاه لرستان اقدام نمایند.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ از طریق سایت این دانشگاه امکان پذیر می باشد. لذا داوطلبان فقط به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند و نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش نمی باشد.

 

دانلود فرم ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان

❌❌ برای دانلود هر یک از فرم های لازم بر روی متن کلیک کنید.

🔽 فراخوان پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه لرستان

🔽 دانلود فرم شماره 1

🔽 دانلود فرم شماره 2

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان ۱۴۰۳

برای اینکه متقاضیان بتوانند نسبت به ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان 1403 اقدام کنند، باید دارای شرایط لازم باشند. در ادامه شرایط مندرج در فراخون پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه لرستان را آورده‌ ایم.

 • دسته‌ ای از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته‌ ورودی سال 1399 دانشگاه لرستان ، که موفق شده‌ اند پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی و با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، از نظر میانگین جزو 20 درصد برتر دانشجویان هم رشته‌ و هم ورودی خود شوند.
 • دانشجویانی که جزو ورودی مقطع کارشناسی ارشد 1399 در دیگر دانشگاه ها هستند و مشمول فراخون ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ می باشند، باید پس از گذراندن شش نیمسال و حداقل سه چهارم واحدهای درسی در میان 20 درصد برتر در میان دانشجویان هم رشته‌ و هم ورودی خود قرار بگیرند.
 • بر اساس مصوبه شورای هدایت استعداد درخشان دانشگاه لرستان ، متقاضیان با مدرک رشته‌ های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی باید دارای حداقل معدل 16 و متقاضیان با مدرک رشته‌ های علوم انسانی، رفتاری اجتماعی و دیگر رشته‌ ها دارای حداقل معدل 17 باشند.
 • در محاسبه معدل و همینطور تعداد واحدهای درسی و نیمسال، صرفا رشته‌ تحصیلی اصلی در نظر گرفته‌ می شود. دوره های فرعی شامل کهاد و … محاسبه نمی گردد.
 • دانشجویانی که ورودی بهمن 1397 هستند، در صورت فارغ التحصیلی در 8 نیمسال می توانند نسبت به ثبت نام و همینطور ارائه مدارک اقدام کنند.
 • مدت مجاز برای متقاضیان خانم که در دوره کارشناسی پیوسته‌، فرزند دار شده‌ اند و با تائید دانشگاه از مرخصی بارداری بدون احتساب سنوات استفاده کرده‌ اند، ده نیمسال تحصیلی است.
 • متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ باید حتما در 8 نیمسال تحصیلی و حداکثر تا پایان 31 شهریور ماه 1403 فارغ التحصیل شوند.

 

سایر شرایط

 • در پذیرش بدون کنکور دانشگاه لرستان ، انتخاب رشته‌ در رشته‌ های مرتبط با دوره کارشناسی امکان پذیر است.
 • افراد پس از پذیرفته‌ شدن‌ در دانشگاه لرستان ، مطابق با آئین نامه‌ پذیرش بدون آزمون در مقطع ارشد، مجاز به تغییر رشته‌ و یا تغییر محل تحصیل نمی باشند.
 • ارائه درخواست ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان 1403 و واجد الشرایط بودن، به معنای پذیرش نخواهد بود.
 • در زمان تکمیل ثبت نام الکترونیکی نیازی به وارد کردن مشخصات دوره تحصیلی دیپلم و همینطور ارسال رزومه پژوهشی نمی باشد.
 • اعلام نتایج اولیه به معنای قبولی نهایی داوطلبان نیست. پذیرش نهایی مشروط به تائید سازمان سنجش آموزش کشور و همینطور احراز صلاحیت عمومی و انظباطی دانشجویان خواهد بود.
 • پس از اتمام تکمیل ثبت نام الکترونیکی، لازم است که شناسه کاربری و گذرواژه خود را برای دیگر مراحل یادداشت کنید.
 • گواهی ثبت نام و تائیدیه به صورت پیش فرش در سامانه وجود دارد و نیازی به اخذ آن نمی باشد.
 • در فرم ثبت نام الکترونیکی در سامانه جامع آموزشی دانشگاه لرستان به نشانی اینترنتی ” lu.ac.ir ” نیازی به تکمیل شماره مجوز نیست. به طوری که عدم ثبت آن نیز مشکلی در روند ثبت نام ایجاد نخواهد کرد.

 

مدارک کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه لرستان 1403

برای تکمیل مراحل ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ لازم است که متقاضیان برخی مدارک را در سامانه جامع آموزش دانشگاه لرستان بارگذاری کنند. در ادامه به جزئیات بیشتری در این مورد اشاره کرده ایم:

 • فرم شماره ۱ ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان 1403 به صورت تکمیل شده‌ با اطلاعات صحیح
 • فرم شماره 2 تکمیل شده تایید وضعیت تحصیلی برگزیدگان علمی (مختص دانشجویان سایر دانشگاه ها)
 • تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی صفحه (مختص دانشجویان سایر دانشگاه ها)
 • تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد
 • ریزنمرات تایید شده کارشناسی تا نیمسال ششم در یک صفحه (مختص دانشجویان سایر دانشگاه ها)
 • گواهی رتبه 20 درصد برتر با امضاء معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل (مختص دانشجویان سایر دانشگاه ها)
 • فرم گواهی معدل برای متقاضیان سایر دانشگاه های مشمول فراخوان 
 • رسید واریز مبلغ 150 هزار تومان از طریق درگاه الکترونیک
 • فایل های مدارک و مستندات به صورت JPG تهیه شوند
 • فایل های بارگذاری شده به صورت فشرده (RAR ,Zip) پیوست گردد.

مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام نکرده اند، مورد بررسی قرار نمی گیرد. ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ با هدف حمایت از دانشجویان برتر در دانشگاه لرستان و دیگر دانشگاه های مشمول فراخوان صورت می گیرد. این فرآیند به طور کامل از کنکور کارشناسی ارشد مجزا است. به همین دلیل این دو فرآیند تداخلی با یکدیگر ندارند و متقاضیان می توانند در کنکور سراسری نیز نام نویسی و شرکت کنند.

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

نحوه و سایت ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان

داوطلبان در مهلت مقرر ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان تمامی مدارک خود را به ایمیل Estedadarshad.lu@gmail.com ارسال کنند. 

داوطلبان پس از ارسال ایمیل باید اصل و کپی مدارک لازم را به صورت حضوری به دانشگاه لرستان به آدرس شهرستان خرم آباد، کیلومتر ۵ جاده تهران، سازمان مرکزی دفتر امور استعدادهای درخشان پست کرده و یا با مراجعه حضوری، مدارک را تحویل دهند.

نتایج پذیرش اولیه از طریق سایت دانشگاه به آدرس lu.ac.ir بخش اطلاعیه ها اعلام خواهد شد

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه لرستان

تقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ بایستی به برخی نکات توجه داشته باشند:

✅ پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه لرستان پس از فارغ التحصیلی و فقط برای یکبار امکان پذیر است.

✅ داوطلبانی که برنامه درسی‌ آن ها بر اساس مصوبه‌ شورای عالی برنامه‌ ریزی، در مقطع کارشناسی پیوسته، 9 نیمسال تحصیلی می باشد، می توانند از تسهیلات مربوطه‌ استفاده کنند.

✅ دانشگاه می تواند دسته‌‌ ای از متقاضیان را که در طول 6 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده‌‌ اند و از نظر میانگین کل در مقایسه‌ با میانگین کل دانشجویان هم رشته‌ و غیر هم ورودی خود در میان 20 درصد برتر قرار دارند را به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش کند.

✅در ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ مدرک های دوره های کارشناسی ناپیوسته، مجازی، نیمه حضوری، پردیس خودگردان دیگر دانشگاه ها به جز دانشگاه لرستان ، دانشگاه غیرانتفاعی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد علمی کاربردی و همینطور مدارک فارغ التحصیلات کارشناسی در دانشگاه های خارج از کشور مورد پذیرش نمی باشد.

✅ لیست رشته‌ و گرایش های مورد پذیرش در سامانه ثبت نام اینترنتی قابل رویت است.

✅ داوطلبان مجاز هستند که در سه گرایش از یک رشته‌ و مرتبط با رشته‌ مقطع کارشناسی با الویت بندی درخواست خود را ثبت کنند.

✅ اسامی پذیرفته‌ شدگان پس از بررسی و در موعد مقرر از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه اعلام می گردد.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله پیرامون ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان 1403 سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره دانتل استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را از مشاوران دانتل دریافت کنید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه لرستان ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان چه تاریخی آغاز می گردد ؟

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان در بهمن ماه است. جزئیات آن را می توانید در متن مقاله فوق مطالعه کنید.

برای کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه لرستان به چه مدارکی نیاز است ؟

برای تکمیل ثبت نام با سهمیه استعداد درخشان دانشگاه لرستان به برخی مدارک شامل فرم معدل نیاز می باشد.

شرایط ثبت نام شامل چه مواردی است ؟

برای اطلاع از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه لرستان به متن مقاله فوق مراجعه کنید. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره