سایر موضوعات

سامانه میخک

کانال تلگرام تحصیلی     

سامانه میخک یکی از مهم ترین سایت ها برای ایرانیانی است که در خارج از کشور سکونت دارند. تمامی افراد مقیم کشور ایران که در خارج از کشور زندگی می‌کنند نیاز به خدمات اداری مختلفی خواهند داشت که باید آن ها را از طریق کنسولگری پیگیری نمایند. دولت سامانه میخک را راه اندازی کرده است تا دریافت خدمات برای این افراد با سهولت بیشتری انجام شود. در این مطلب به بررسی کامل سایت میخک می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

سامانه میخک

طی چند سال گذشته، تمامی افرادی که به خدمات سفارت و کنسولگری نیاز داشتند، باید حتما به صورت حضوری به دفتر کنسولگری مورد نظر خود مراجعه کرده و خدمات مورد نیازشان را دریافت می‌کردند. این مراجعه های حضوری هم انرژی و زمان و هزینه زیادی از افراد گرفته و هم دفاتر کنسولگری را نیز با شلوغی مواجه می‌کرد و در نتیجه کارها با سرعت بسیار پایینی انجام می‌شد. 

با گسترش ویروس کرونا، دولت تصمیم گرفت سامانه را راه اندازی کند تا از حضور ایرانیان خارج از کشور در کنسولگری بکاهد. این سامانه با عنوان سایت تاک یا سایت تایید اسناد کنسولگری راه اندازی شد اما پس از مدتی خدمات ارائه دهنده این سامانه افزایش پیدا کرد و نام آن نیز به سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی یا به اختصار mikhak passport یا همان سامانه میخک تغییر پیدا کرد. 

این سامانه با هدف ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور راه اندازی شده است تا فرایند ثبت درخواست های مختلف شان با سهولت و سرعت بیشتری انجام شود. در این سامانه ایرانیان می‌توانند خدمات مختلفی همچون تایید گواهی اشتغال به تحصیل، دریافت پاسپورت، وکالت نامه، گواهی سوپیشینه، کمک هزینه و غیره را دریافت نمایند. 

 

خدمات سامانه میخک 

همانطور که گفته شد این سامانه با این هدف راه اندازی شده است تا ایرانیانی که در خارج از کشور سکونت دارند، بتوانند کارهای اداری خود را انجام داده و خدمات مورد نظر خود را دریافت نمایند. برخی از مهم ترین و رایج ترین خدمات سامانه میخک به شرح زیر می‌باشد. 

✅ثبت ازدواج

✅تمدید اعتبار پاسپورت

✅دریافت گواهی سو پیشینه

✅تایید اسناد مختلف مانند وکالت نامه و گواهی اشتغال به تحصیل

✅دریافت اسناد پزشکی و کمک هزینه 

✅و…

 

ورود به سامانه میخک

افرادی که قصد استفاده از خدمات سامانه میخک را دارند، باید ابتدا در این سایت ثبت نام نمایند. بدون ثبت نام در این سایت امکان استفاده از خدمات آن وجود نخواهد داشت. نحوه ثبت نام و ورود به سامانه میخک به شرح زیر می‌باشد. 

1️⃣در مرورگر خود آدرس mikhak.mfa.gov.ir را جستجو نمایید و وارد سایت شوید. 

2️⃣بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک نمایید. 

سامانه میخک

 

3️⃣کد ملی و ایمیل خود را در کادر وارد کرده و گزینه دریافت رمز یکبار مصرف را بفشارید. 

سامانه میخک

 

4️⃣رمز ارسال شده به ایمیل را وارد نمایید. 

سامانه میخک

 

5️⃣در صفحه ثبت نام تمامی اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید. 

سامانه میخک

 

6️⃣در صفحه بعدی اطلاعات خواسته شده دیگر مانند محل سکونت، ایمیل و… را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه ثبت کلیک کنید.

 

7️⃣صفحه بعدی مربوط به تکمیل اطلاعات اقامت می‌باشد. 

8️⃣اطلاعات ارتباطی خود را نیز در صفحه بعدی درج نمایید.

سامانه میخک

 

9️⃣در نهایت بر روی گزینه ثبت نهایی کلیک کنید تا اطلاعات ثبتی به نمایش درآید. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات گزینه تایید را انتخاب کنید تا ثبت نام تان انجام شود. 

سامانه میخک

 

🔟در نهایت پس از ایجاد حساب کاربری در سامانه می‌توانید وارد پورتال شخصی خود شده و تمامی خدمات مورد نظرتان را دریافت نمایید. 

1️⃣1️⃣کنسولگری درخواست شما را بررسی کرده و در نهایت وقت مراجعه حضوری تعیین می‌کند که در آن زمان می‌توانید با ارائه مدارک مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهید. 

 

نکات مهم در مورد سامانه میخک

✅برای دریافت خدمات سایت میخک باید حتما کد ملی و ایمیل خود را در سایت وارد کنید. 

✅حتی در صورتی که قبلا در سایت تاک نام نویسی کرده اید نیز باید مجددا در سامانه میخک ثبت نام نمایید. 

✅حتما اطلاعات خود را به درستی ثبت کنید چارکه امکان ویرایش در این سامانه وجود ندارد و در صورت خطا باید به کنسولگری مراجعه کرده و درخواست ویرایش اطلاعات بدهید. 

✅چنانچه رمز عبور و نام کاربری خود را فراموش کردید، می‌توانید گزینه بازیابی رمز عبور را انتخاب کنید. 

✅امکان استفاده از این سامانه برای افراد داخل کشور ایران وجود ندارد. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی مشاوره تحصیلی تلگرام کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید. 

 

مشاوره سایت میخک

ایرانیان مقیم خارج از کشور برای دریافت خدمات مورد نیاز خود می‌توانند به سایت میخک مراجعه کنند و نیازی به مراجعه حضوری در مرحله ثبت درخواست به کنسولگری نخواهند داشت. برای استفاده از خدمات این سامانه باید یکبار در آن نام نویسی نمایید. 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه سامانه میخک برای تان وجود دارد و یا در روند ثبت درخواست با مشکلی مواجه شده اید، می‌توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه سامانه میخک می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. سامانه میخک چیست؟

    این سامانه مربوط به ایرانیان خارج از کشور است که بتوانند از این طریق خدمات کنسولی خود را دریافت نمایند. 

  2. آدرس سامانه میخک چیست؟

    ایرانیان خارج از کشور می‌توانند با آدرس mikhak.mfa.gov.ir وارد سامانه شوند. 

  3. آیا افرادی که قبلا در سامانه تاک ثبت نام کرده اند نیز باید در سایت میخک نام نویسی کنند؟

    بله تمامی افراد برای استفاده از خدمات این سامانه ملزم به ثبت نام در این سایت می‌باشند. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره