ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان ۱۴۰۲ چه تاریخی آغاز می شود؟ دانشگاه کردستان هر ساله از میان داوطلبان واجدالشرایط، بر اساس سهمیه ارشد استعداد درخشان دانشجو می پذیرد. متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه کردستان در مهلت تعیین شده به سامانه جامع آموزشی دانشگاه مربوطه مراجعه و نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی و همینطور بارگذاری مدارک مورد نیاز اقدام نمایند. در ادامه این مقاله از سایت دانتل با ما همراه باشید تا با جزئیات بیشتری از ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان ۱۴۰۲ آشنا شویم.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان ۱۴۰۲

هر ساله تعدادی از دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه کردستان، در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند. دسته‌ ای از داوطلبان که دارای شرایط استعداد درخشان هستند، می توانند با استفاده از این سهمیه در فراخوان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان 1402 شرکت کنند.

بر این اساس، دانشگاه کردستان با هدف حمایت از دانشجویان برتر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و بر اساس آئین نامه های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد می نمایند.

دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که جزو دانشجویان 20 درصد برتر دانشگاه کردستان و همینطور دانشگاه های مشمول فراخوان ارشد بدون استعداد درخشان دانشگاه کردستان ۱۴۰۲ باشند، می توانند در رشته‌ هایی که دانشگاه کردستان در آن ها دارای پذیرش از طریق کنکور سراسری است، به صورت مازاد بر ظرفیت ثبت نام نمایند.

داوطلبان فقط می توانند در رشته دوره کارشناسی در ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان شرکت نمایند و احازه تغییر رشته را ندارند.

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه کردستان 1402

تمامی متقاضیان بایستی که در صورت واجد الشرایط بودن، در بازه‌ های زمانی اعلام شده‌ به سامانه جامع آموزشی دانشگاه کردستان به نشانی اینترنتی ” uok.ac.ir ” مراجعه کنند. سپس اقدام به تکمیل مراحل نام نویسی و بارگذاری مدارک خود نمایند. 

با توجه به فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان 1402، متقاضیان از تاریخ 10 لغایت 30 بهمن ماه 1401 فرصت دارند تا جهت ثبت نام در پذیرش ارشد استعداد درخشان دانشگاه کردستان اقدام نمایند.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان ۱۴۰۲ از طریق سایت این دانشگاه امکان پذیر می باشد. لذا داوطلبان فقط به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نمایند و نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش نمی باشد.

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان ۱۴۰۲

برای اینکه متقاضیان بتوانند نسبت به ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان 1402 اقدام کنند، باید دارای شرایط لازم باشند. در ادامه شرایط مندرج در فراخون پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه کردستان را آورده‌ ایم.

 • دسته‌ ای از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته‌ ورودی سال 1398 دانشگاه کردستان، که موفق شده‌ اند پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی و با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، از نظر میانگین جزو 20 درصد برتر دانشجویان هم رشته‌ و هم ورودی خود شوند.
 • دانشجویانی که جزو ورودی مقطع کارشناسی ارشد 1398 در دیگر دانشگاه ها هستند و مشمول فراخون ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه کردستان ۱۴۰۲ می باشند، باید پس از گذراندن شش نیمسال و حداقل سه چهارم واحدهای درسی در میان 20 درصد برتر در میان دانشجویان هم رشته‌ و هم ورودی خود قرار بگیرند.
 • بر اساس مصوبه شورای هدایت استعداد درخشان دانشگاه کردستان متقاضیان با مدرک رشته‌ های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی باید دارای حداقل معدل 16 و متقاضیان با مدرک رشته‌ های علوم انسانی، رفتاری اجتماعی و دیگر رشته‌ ها دارای حداقل معدل 17 باشند.
 • در محاسبه معدل و همینطور تعداد واحدهای درسی و نیمسال، صرفا رشته‌ تحصیلی اصلی در نظر گرفته‌ می شود. دوره های فرعی شامل کهاد و … محاسبه نمی گردد.
 • دانشجویانی که ورودی بهمن 1397 هستند، در صورت فارغ التحصیلی در 8 نیمسال می توانند نسبت به ثبت نام و همینطور ارائه مدارک اقدام کنند.
 • مدت مجاز برای متقاضیان خانم که در دوره کارشناسی پیوسته‌، فرزند دار شده‌ اند و با تائید دانشگاه از مرخصی بارداری بدون احتساب سنوات استفاده کرده‌ اند، ده نیمسال تحصیلی است.
 • متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان ۱۴۰۲ باید حتما در 8 نیمسال تحصیلی و حداکثر تا پایان 31 شهریور ماه 1402 فارغ التحصیل شوند.

سایر شرایط

 • در پذیرش بدون کنکور دانشگاه کردستان انتخاب رشته‌ در رشته‌ های مرتبط با دوره کارشناسی امکان پذیر است.
 • افراد پس از پذیرفته‌ شدن‌ در دانشگاه کردستان مطابق با آئین نامه‌ پذیرش بدون آزمون در مقطع ارشد، مجاز به تغییر رشته‌ و یا تغییر محل تحصیل نمی باشند.
 • ارائه درخواست ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان 1402 و واجد الشرایط بودن، به معنای پذیرش نخواهد بود.
 • در زمان تکمیل ثبت نام الکترونیکی نیازی به وارد کردن مشخصات دوره تحصیلی دیپلم و همینطور ارسال رزومه پژوهشی نمی باشد.
 • اعلام نتایج اولیه به معنای قبولی نهایی داوطلبان نیست. پذیرش نهایی مشروط به تائید سازمان سنجش آموزش کشور و همینطور احراز صلاحیت عمومی و انظباطی دانشجویان خواهد بود.
 • پس از اتمام تکمیل ثبت نام الکترونیکی، لازم است که شناسه کاربری و گذرواژه خود را برای دیگر مراحل یادداشت کنید.
 • گواهی ثبت نام و تائیدیه به صورت پیش فرش در سامانه وجود دارد و نیازی به اخذ آن نمی باشد.
 • در فرم ثبت نام الکترونیکی در سامانه جامع آموزشی دانشگاه کردستان به نشانی اینترنتی ” uok.ac.ir ” نیازی به تکمیل شماره مجوز نیست. به طوری که عدم ثبت آن نیز مشکلی در روند ثبت نام ایجاد نخواهد کرد.

مدارک کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه کردستان ۱۴۰۲

برای تکمیل مراحل ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه کردستان 1402 لازم است که متقاضیان برخی مدارک را در سامانه جامع آموزش دانشگاه کردستان بارگذاری کنند. در ادامه به جزئیات بیشتری در این مورد اشاره کرده ایم:

 • فرم ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان 1402 به صورت تکمیل شده‌ با اطلاعات صحیح
 • آخرین کارنامه تحصیلی داوطلب
 • فرم گواهی معدل برای متقاضیان سایر دانشگاه های مشمول فراخوان 
 • رسید واریز مبلغ 27300000 ریال از طریق درگاه الکترونیک

مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام نکرده اند، مورد بررسی قرار نمی گیرد. ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان ۱۴۰۲ با هدف حمایت از دانشجویان برتر در دانشگاه کردستان و دیگر دانشگاه های مشمول فراخوان صورت می گیرد. این فرآیند به طور کامل از کنکور کارشناسی ارشد مجزا است. به همین دلیل این دو فرآیند تداخلی با یکدیگر ندارند و متقاضیان می توانند در کنکور سراسری نیز نام نویسی و شرکت کنند.

نحوه و سایت ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان

داوطلبان در مهلت مقرر باید مدارک خود را به آدرس پستی دانشگاه کردستان ارسال نمایند. در ادامه آدرس و کدپستی این دانشگاه را می توانید یادداشت کنید. 

سنندج، بلوار پاسداران – دانشگاه کردستان- کد پستی 416/6613566176 ،دانشکده زبان و ادبیات، گروه امور حمایت از استعدادهای درخشان

نکته مهم

درج عبارت  (مربوط به پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1402 – 1403) نام و نام خانوادگی، نام دانشکده، مقطع تحصیلی و عنوان رشته مورد نظر توسط متقاضی روی پاکت الزامی است

دانلود فرم ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان

تمامی فرم های لازم در فایل زیر موجود می باشد. برای دانلود بر روی مقاله کلیک کنید.

🔽 فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد دانشگاه کردستان 1402

مشاوره ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه کردستان

متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه کردستان ۱۴۰۲ بایستی به برخی نکات توجه داشته باشند:

✅ پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه کردستان پس از فارغ التحصیلی و فقط برای یکبار امکان پذیر است.

✅ داوطلبانی که برنامه درسی‌ آن ها بر اساس مصوبه‌ شورای عالی برنامه‌ ریزی، در مقطع کارشناسی پیوسته، 9 نیمسال تحصیلی می باشد، می توانند از تسهیلات مربوطه‌ استفاده کنند.

✅ دانشگاه می تواند دسته‌‌ ای از متقاضیان را که در طول 6 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده‌‌ اند و از نظر میانگین کل در مقایسه‌ با میانگین کل دانشجویان هم رشته‌ و غیر هم ورودی خود در میان 20 درصد برتر قرار دارند را به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش کند.

✅در ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان ۱۴۰۲ مدرک های دوره های کارشناسی ناپیوسته، مجازی، نیمه حضوری، پردیس خودگردان دیگر دانشگاه ها به جز دانشگاه کردستان ، دانشگاه غیرانتفاعی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد علمی کاربردی و همینطور مدارک فارغ التحصیلات کارشناسی در دانشگاه های خارج از کشور مورد پذیرش نمی باشد.

✅ لیست رشته‌ و گرایش های مورد پذیرش در سامانه ثبت نام اینترنتی قابل رویت است.

✅ داوطلبان مجاز هستند که در سه گرایش از یک رشته‌ و مرتبط با رشته‌ مقطع کارشناسی با الویت بندی درخواست خود را ثبت کنند.

✅ اسامی پذیرفته‌ شدگان پس از بررسی و در موعد مقرر از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه اعلام می گردد.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله پیرامون ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان 1402 سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنیمرکز مشاوره دانتل استفاده کنید و پاسخ سوالات خود را از مشاوران دانتل دریافت کنید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه کردستان 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066تماس بگیرید.

 

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

سوالات متداول

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان چه تاریخی آغاز می گردد ؟

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان در بهمن ماه است. جزئیات آن را می توانید در متن مقاله فوق مطالعه کنید.

برای کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه کردستان به چه مدارکی نیاز است ؟

برای تکمیل ثبت نام با سهمیه استعداد درخشان دانشگاه کردستان به برخی مدارک شامل فرم معدل نیاز می باشد.

شرایط ثبت نام شامل چه مواردی است ؟

برای اطلاع از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه کردستان 1402 به متن مقاله فوق مراجعه کنید. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره