کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ اطلاعات بسیار سودمندی همچون ضوابط و شرا‌یط انتخاب‌رشته، لیست دانشگاه‌ها و ظرفیت پذیرش آن‌ها، نحوه انتخاب‌رشته و… را شامل می‌شود و مطالعه آن برای داوطلبان امری ضروری است. با توجه اهمیت انتخاب رشته بسیار مهم است که داوطلبان تمامی نکات مهم در این زمینه را بدانند تا بتوانند به بهترین نحو انتخاب رشته کنند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 می‌توانید این مطالب را تا انتها مطالعه کرده و یا از طریق شماره‌های درج شده در پایین صفحه با مشاوران مجموعه دانتل تماس بگیرید.

دفترچه راهنما انتخاب رشته ۱۴۰۳ منتشر شد. برای دانلود بر روی زیر کلیک کنید.

دانلود دفترچه انتخاب‌رشته ۱۴۰۳

مهلت انتخاب رشته آزمون سال ۱۴۰۳ از تاریخ ۳۱ تیر تا ۲ مرداد ماه (ساعت ۱۳) تمدید شد. داوطلبان می توانند نسبت انجام انتخاب‌رشته و ویرایش فرم خود اقدام نمایند. توجه داشته باشید این بازه زمانی تمدید نخواهد شد.
داوطلبان گرامی برای مشاوره در زمینه رتبه لازم برای قبولی در هر رشته و نحوه چینش الویت ها می توانید با کارشناسان دانتل کو تماس با شماره 02191005066 تماس حاصل نمایید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳

همزمان با شروع انتخاب‌رشته دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ نیز منتشر می‌شود تا داوطلبان با مطالعه آن تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند. با توجه به اهمیت دفترچه‌ی راهنما در ادامه مطلب به بررسی کامل جزییات آن می‌پردازیم.

لینک دانلود دفترچه انتخاب‌رشته را قرار داده‌ایم. برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید.

در دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان برای انتخاب‌رشته درج شده است. داوطلبان با مطالعه دفترچه‌ی راهنما باید لیست کدرشته محل های مورد نظر و انتخابی خود را استخراج کرده و سپس به ترتیب اولویت بندی در فرم وارد کنند.

حداکثر انتخاب های مجاز برای ارشد وزارت بهداشت با توجه به رشته امتحانی متفاوت است. با توجه به ظرفیت محدود دانشگاه‌ها پذیرنده ارشد وزارت بهداشت هر داوطلب می‌تواند تمامی دانشگاه‌های ارائه دهنده را انتخاب نماید و محدودیتی در زمینه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت وجود ندارد.

🔴🔴 در مقاله زیر به بررسی کامل راهنما و نکات کلیدی انتخاب رشته پرداخته لذا توصیه می کنیم حتما پیش از انتخاب‌رشته مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳

هرساله سازمان سنجش پزشکی در زمان مشخصی دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1403 را منتشر می کند و داوطلبان می توانند نسبت به دانلود آن از همین سایت اقدام نمایند. به طور معمول دفترچه‌ی راهنما همزمان با اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت منتشر می شود. 

دفترچه وزارت بهداشت ۱۴۰۳ در ۱۶ تیر ماه منتشر شد.

هنوز زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب‌رشته مشخص نشده است اما با توجه به زمانبندی سال گذشته که در 24 تیرماه بود، انتظار می رود که در سال جاری نیز دفترچه در تیرماه منتشر گردد. به محض اطلاع رسانی در مورد زمان دقیق انتشار دفترچه این مطلب بروزرسانی خواهد شد. 

دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

 

مندرجات دفترچه راهنما

دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ متشکل از دو بخش است. روش گزینش، دانشگاه‌ها و مراکز پذیرنده دانشجو، ضوابط و شرایط برخی مراکز پذیرنده، ظرفیت پذیرش و سهمیه‌های اعمال شده در آزمون جزئی از اطلاعاتی است که می‌توان از بخش اول استخراج کرد. همچنین نحوه انتخاب رشته محل‌ها به طور دقیق و مبسوط در این بخش عنوان شده است.

بخش دوم دفترچه اختصاص به جداول مورد نیاز داوطلبان دارد. دربخش دوم پنج جدول برای مراجعه داوطلبان درج است. عناوین این جداول عبارتند از:

جدول 1: انواع دانشگاه‌ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون

جدول 2: گرایش‌های رشته مامایی

جدول 3: عدم ارائه خوابگاه توسط دانشگاه‌ها

جدول 4: ظرفیت پذیرش و اسامی دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو

جدول 5: اسامی استان ها و شهرستان‌های ممنوعه برای اقامت اتباع خارجی

 

بخش اول

در این بخش دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ نحوه تحلیل اطلاعات کارنامه دریافتی داوطلبان تشریح می شود. همچنین روش گزینش دانشجو که بر اساس نمره تراز است عنوان گردیده است. سهمیه‌هایی که در این آزمون اعمال می‌شود عبارتند از:

 

ضوابط و شرایط

 • ارائه توضیح در رابطه با کارنامه اولیه
 • نحوه گزینش
 • قوانین برخی از دانشگاه‌ها
 • نکات مهم در مورد انتخاب رشته
 • نحوه انتخاب رشته

 

جدول‌ها

 • لیست گرایش‌های رشته‌های مختلف
 • ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها به همراه اسامی آن‌ها
 • وضعیت خوابگاه
 • لیست شهرها و استان‌های ممنوع برای پذیرش اتباع خارجی

 

سهمیه

 • سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران
 • سهمیه ۵ درصدی ایثارگران
 • سهمیه رزمندگان
 • سهمیه استعدادهای درخشان همراه با آزمون
 • سهمیه استعدادهای درخشان بدون آزمون

دانشگاه‌ها و مراکز پذیرنده که شامل دانشگاه روزانه، دانشگاه آزاد، پردیس خودگردان، دانشگاه ارتش، دانشگاه بقیه الله، دانشگاه شاهد و تربیت مدرس و همچنین دوره مجازی دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد، در دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 موجود است. به علاوه شرایط و ضوابط پذیرش دانشگاه‌های فوق الذکر نیز عنوان شده است.ظرفیت دانشگاه ها نیز در انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ در دسترس داوطلبان قرار دارد.

 

بخش دوم دفترچه

داوطلبان باید کدهای مورد نیاز خود برای تکمیل فرم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ را از این بخش استخراج نمایند. همچنین برای انتخاب دقیق رشته محل‌ها به اطلاعات موجود در این بخش نیاز مبرم وجود دارد.

دربخش دوم دفترچه پنج جدول برای مراجعه داوطلبان درج است. عناوین این جداول عبارتند از:

جدول 1: انواع دانشگاه‌ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون

جدول 2: گرایش‌های رشته مامایی

جدول 3: عدم ارائه خوابگاه توسط دانشگاه‌ها

جدول 4: ظرفیت پذیرش و اسامی دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو

جدول 5: اسامی استانها و شهرستان‌های ممنوعه برای اقامت اتباع خارجی

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 کانال اخبار تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

مشاوره انتخاب رشته وزارت بهداشت

داوطلبانی که نمره زبان آن ها صفر و یا منفی باشد به طور کلی مردود هستند. داوطلبانی که نمره زبان آن ها بالای صفر است اما کمتر از مقدار مجاز(25 درصد نمره زبان) است، تنها مجاز به انتخاب رشته محل در مرحله تکمیل ظرفیت می‌باشند.

دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ حاوی اطلاعات بسیار ارزشمند در مورد نحوه انتخاب‌رشته و ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها می‌باشد. داوطلبان در اواسط تیر ماه می‌توانند انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 را دانلود کرده و مطالعه نمایند و سپس فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند. 

با توجه به اهمیت انتخاب رشته توصیه می‌شود که قبل از هر اقدامی با مشاوران تحصیلی مشورت نمایید تا تمامی ابعاد آن را بسنجند و بهترین راهکار را به شما ارائه دهند. متخصصان مرکز مشاوره دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. برای دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ چه باید کرد؟

  لینک دانلود دفترچه به محض انتشار در این مقاله فعال خواهد شد.

 2. دفترچه انتخاب رشته چه زمانی منتشر می‌شود؟

  تاریخ دقیق انتشار آن هنوز مشخص نشده است اما با توجه به روند سال‌های گذشته انتظار می‌رود که در اوسط تیر ماه ۱۴۰۳ منتشر شود.

 3. در دفترچه انتخاب رشته لیست و ظرفیت دانشگاه‌ها نوشته شده است؟

  بله تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان که شامل لیست و ظرفیت دانشگاه‌ها نیز می‌شود، نوشته شده است.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره