انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۱ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است. این سازمان که مجری برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401 می باشد، به منظور اطلاع رسانی شرایط و قوانین انتخاب رشته و همینطور لیست کد رشته محل های کارشناسی ارشد، پس از اعلام نتایج اولیه و یا به طور همزمان با آن، دفترچه‌ای را با عنوان دفترچه‌ی راهنمای انتخاب‌رشته کارشناسی ارشد 1401 از طریق سایت sanjesh.org منتشر می کند. در ادامه همراه ما باشید تا ضمن اطلاع از زمان دقیق انتشار دفترچه، از طریق لینک موجود در مقاله نسبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 نیز اقدام کنید.

لینک دانلود دفترچه راهنما ذر ادامه مقاله قرار داده شده است.

دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

اولین مرحله پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401، اعلام نتایج اولیه است. متقاضیانی که در جلسه آزمون کارشناسی ارشد حضور داشته اند، می توانند با دریافت کارنامه اولیه از وضعیت مجاز بودن و یا نبودن خود برای انتخاب رشته مطلع شوند. داوطلبانی که مجاز به انتخاب‌رشته شده اند، می توانند وارد فرآیند انتخاب‌رشته شوند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 1401 اسامی کدرشته محل های ارائه شده را در بر دارد، شامل دیگر موارد مهم پیرامون آزمون کارشناسی ارشد همچون شرایط دانشگاه ها، فرم های مورد نیاز و … نیز می باشد.

بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۱ ، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org فعال می شود. لیست کد رشته محل های ارائه شده در هر گروه آزمایشی به همراه دانشگاه های ارائه دهنده و ظرفیت هر کد رشته محل، در دفترچه‌ی راهنما درج گردیده است. در ادامه می توانید از طریقی لینک دانلود، دفترچه‌ی راهنما را دریافت کنید.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند، می توانند پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 ، جداول موجود در آن را مورد بررسی قرار دهند و در نهایت 100 کد رشته محل را استخراج کرده و بر اساس فاکتورهایی که مدنظر دارند؛ در فرم انتخاب‌رشته اینترنتی فعال در سایت سنجش الویت بندی نمایند. 

آنچه که در این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است، نحوه الویت بندی انتخاب‌ها می باشد چراکه در هر انتخاب که داوطلب در آن موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی شده باشد، موفق به کسب قبولی نیز می شود و انتخاب های بعدی او از بین می روند. 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

بر اساس رویه سال های گذشته دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۱ ، معمولا چند روز قبل از شروع مهلت انتخاب‌رشته و یا به طور همزمان با آن منتشر می گردد. 

دفترچه انتخاب رشته ارشد 1401 در تاریخ ۳۱ خرداد ماه منتشر و در سایت قرار گرفت.

با توجه به آخرین اطلاعیه و اخباری که از طریق سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد (سایت سنجش)‌ اعلام شده است، نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1401 در خرداد ماه منتشر می شود. با توجه به این بازه زمانی انتظار می رود که دفترچه‌ی راهنما انتخاب‌رشته در اواخر اردیبهشت ماه و یا اوایل خرداد ماه منتشر گردد.

جزئیات دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 1401

کنکور کارشناسی ارشد در شش گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی برگزار می گردد. پس از برگزاری این آزمون سازمان سنجش، دفترچه‌ی راهنما را در این شش گروه آزمایشی منتشر می کند. دفترچه‌ انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۱ شامل اطلاعات مهمی می باشد که هر داوطلبی بایستی پیش از هر گونه اقدامی برای انتخاب‌رشته، این دفترچه‌ی را مطالعه کنند. 

✅ شرایط و ضوابط شرکت در انتخاب رشته

✅ شرایط دانشگاه ها و موسسات

✅ فرم های مربوطه 

✅ کد رشته محل های ارائه شده برای شش گروه آزمایشی علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی ، کشاورزی ، هنر و دامپزشکی

دفترچه‌ی انتخاب‌رشته دارای سه فصل مختلف است که در هر کدام توضیحاتی ارائه شده است. در جدول زیر به هر فصل دفترچه همراه با مندرجات آن پرداخته ایم:

فصل اطلاعات 
فصل اول:
توضیحات
 • نحوه دریافت کارنامه اولیه
 • نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد
 • توضیحات کارنامه ارشد 
 • شیوه گزینش دانشگاه ها
 • بورسیه و معرفی رشته هایی که دارای شرایط خاص هستند.
 • سهمیه های موثر 
 • شرایط پذیرش استعدادهای درخشان
فصل دوم:
جداول کد رشته محل ها
 • کد رشته محل های مربوط به شش گروه آزمایشی به همراه دانشگاه و موسسات آموزشی ارائه دهنده
فصل سوم:
شرایط دانشگاه‌ها و فرم ها
 • ضوابط و مقررات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
 • فرم مخصوص معدل
 • فرم تاییدیه فارغ التحصیلان
 • پیش نویس فرم انتخاب رشته

مشاوره انتخاب رشته 1401

کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می شود؛ به همین دلیل تمامی علاقه مندان کنکور ارشد در یک آزمون شرکت می کنند. اما پس از اعلام نتایج اولیه مسیر دانشگاه های سراسری و آزاد از یکدیگر جدا می شود و دسته ای از داوطلبان که علاقه مند هستند در انتخاب‌رشته ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند، باید به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با آدرس azmoon.org مراجعه کنند.

در واقع دانشگاه آزاد کد رشته محل های ارائه شده در واحد های مختلف را به صورت جداگانه و در قالب دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ منتشر می کند. تمامی متقاضیان می توانند با رعایت شرایط و ضوابط لازم اقدام به چینش و الویت بندی انتخاب های خود در فرم انتخاب‌رشته کنند. در مقاله زیر می توانید این دفترچه‌ی راهنما را دانلود کنید.

انتخاب‌رشته کنکور ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد نیازمند داشتن اطلاعات و آگاهی از انتخاب‌رشته اصولی می باشد. در صورتی که تصمیم گرفته اید فرم انتخاب‌رشته را با کد رشته محل های مورد علاقه تان تکمیل کنید، توصیه می شود برای اطلاع از نحوه چینش الویت ها و درج آن ها در فرم انتخاب‌رشته، حتما از مشاوره افراد آگاه در این زمینه بهره ببرید. برای ارتباط با مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان انتشار دفترچه انتخاب‌رشته 1401 چه تاریخی است؟

دفترچه‌ی انتخاب‌رشته ارشد 1401 قبل از شروع مهلت انتخاب رشته و یا همزمان با آن منتشر می شود.

آیا دفترچه‌ی انتخاب رشته ارشد د انشگاه آزاد به صورت جداگانه منتشر می شود؟

بله دفترچه‌ی انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد به صورت مجزا از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می شود.

آیا کد رشته محل های دانشگاه آزاد نیز در دفترچه‌ی انتخاب‌رشته ارشد 1401 درج گردیده است؟

خیر ، دفترچه‌ی انتخاب‌رشته کارشناسی ارشد 1401 فقط شامل کد رشته محل های دانشگاه سراسری است و کد رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد در دفترچه‌ای جداگانه ای منتشر می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره