کارشناسی ارشدانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ همزمان با آغاز فرآیند انتخاب‌رشته منتشر و در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. این دفترچه شامل شرایط و قوانین انتخاب‌رشته و همینطور لیست کدرشته محل های ارائه شده دانشگاه های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا ضمن اطلاع از زمان دقیق انتشار دفترچه، از طریق لینک موجود در مقاله نسبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403 نیز اقدام کنید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳

دفترچه انتخاب رشته ارشد 1403 دارای دو بخش می باشد. بخش اول به شرح شرایط و قوانین انتخاب‌رشته و نحوه و راهنما تکمیل فرم در سایت سنجش پرداخته است. در بخش دوم دفترچه‌ی راهنمالیست کدرشته محل های ارائه شده را در بر دارد.

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۳ در جدول زیر به محض انتشار فعال می شود. لیست کدرشته محل های ارائه شده در هر گروه آزمایشی به همراه دانشگاه های ارائه دهنده و ظرفیت هر کدرشته محل، در دفترچه‌ی راهنما درج گردیده است. در ادامه می توانید از طریقی لینک دانلود، دفترچه‌ی راهنما را دریافت کنید.

لینک دانلود دفترچه راهنما
دفترچه سال گذشته دانلود کنید
دفترچه سال ۱۴۰۳ منتشر نشده

در مقاله زیر به بررسی و نکات اصلی در زمان انتخاب رشته ارشد پرداخته‌ایم. توصیه می کنیم حتما پیش از انجام فرآیند انتخاب‌رشته مقاله زیر را به صورت مطالعه نمایید. چنانچه پس از مطالعه هنوز دارای ابهام و سردرگمی در زمینه انتخاب‌رشته می‌باشید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو تماس بگیرید تا کارشناسان این مجموعه شما را در این راه یاری کنند.

حتما بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته کنکور ارشد

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403

بر اساس رویه سال های گذشته دفترچه انتخاب رشته ارشد 1403 معمولا چند روز قبل از شروع مهلت انتخاب‌رشته و یا به طور همزمان با آن منتشر می گردد. 

دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۳ در اواخر اردیبهشت ماه منتشر شد.

با توجه به آخرین اطلاعیه و اخباری که از طریق سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد (سایت سنجش)‌ اعلام شده است، نتایج اولیه در اردیبهشت ماه منتشر می شود. با توجه به این بازه زمانی انتظار می رود که دفترچه‌ی راهنما انتخاب‌رشته در اواخر اردیبهشت ماه و یا اوایل خرداد ماه منتشر گردد.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

جزئیات دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۳

کنکور کارشناسی ارشد در شش گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی برگزار می گردد. پس از برگزاری این آزمون سازمان سنجش، دفترچه‌ی راهنما را در این شش گروه آزمایشی منتشر می کند. دفترچه‌ انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ شامل اطلاعات مهمی می باشد که هر داوطلبی بایستی پیش از هر گونه اقدامی برای انتخاب‌رشته، این دفترچه‌ی را مطالعه کنند. 

✅ شرایط و ضوابط شرکت در انتخاب رشته

✅ شرایط دانشگاه ها و موسسات

✅ فرم های مربوطه 

✅ کدرشته محل های ارائه شده برای شش گروه آزمایشی علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی ، کشاورزی ، هنر و دامپزشکی

دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 1403 دارای سه فصل مختلف است که در هر کدام توضیحاتی ارائه شده است. در جدول زیر به هر فصل دفترچه همراه با مندرجات آن پرداخته ایم:

فصل اطلاعات 
فصل اول:
توضیحات
 • نحوه دریافت کارنامه اولیه
 • نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد
 • توضیحات کارنامه ارشد 
 • شیوه گزینش دانشگاه ها
 • بورسیه و معرفی رشته هایی که دارای شرایط خاص هستند.
 • سهمیه کنکور ارشد
 • شرایط پذیرش استعدادهای درخشان
فصل دوم:
جداول کدرشته محل ها
 • کدرشته محل های مربوط به شش گروه آزمایشی به همراه دانشگاه و موسسات آموزشی ارائه دهنده
فصل سوم:
شرایط دانشگاه‌ها و فرم ها
 • ضوابط و مقررات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
 • فرم مخصوص معدل
 • فرم تاییدیه فارغ التحصیلان
 • پیش نویس فرم انتخاب رشته

 

لیست کدرشته محل های ارائه شده

لیست کدرشته محل ها در بخش دوم دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۳ قرار دارد. این لیست به چند گروه آموزشی اعم از علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی تقسیم بندی می شود. داوطلبان با توجه به مجموعه و کد امتحانی خود می توانند از بین رشته های ارائه شده در دانشگاه های مختلف با توجه به رتبه کسب شده در کارنامه اولیه اقدام به انتخاب‌رشته نمایند. 

در ستون آخر جدول کدرشته محل ها در بخش توضیحات در برخی کدرشته ها توضیحاتی درج شده است که داوطلبان باید پیش از انتخاب این کد نسبت بررسی شرایط لازم آن آگاهی داشته باشند. این شرایط در بخش پیوست دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1403 به صورت کامل شرح داده شده است.

 

دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1403

پس از اعلام نتایج اولیه مسیر دانشگاه های سراسری و آزاد از یکدیگر جدا می شود و دسته ای از داوطلبان که علاقه مند هستند در انتخاب‌رشته ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند، باید به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با آدرس azmoon.org مراجعه کنند.

در واقع دانشگاه آزاد کدرشته محل های ارائه شده در واحد های مختلف را به صورت جداگانه و در قالب دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1403 منتشر می کند. تمامی متقاضیان می توانند با رعایت شرایط و ضوابط لازم اقدام به چینش و الویت بندی انتخاب های خود در فرم انتخاب‌رشته کنند. در مقاله زیر می توانید این دفترچه‌ی راهنما را دانلود کنید.

 

مشاوره انتخاب رشته 1403

آنچه که در این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است، نحوه الویت بندی انتخاب‌ها می باشد چراکه در هر انتخاب که داوطلب در آن موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی شده باشد، موفق به کسب قبولی نیز می شود و انتخاب های بعدی او از بین می روند. 

داوطلبانی که مجاز به انتخاب‌رشته هستند، می توانند پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ جداول موجود در آن را مورد بررسی قرار دهند و در نهایت 100 کدرشته محل را استخراج کرده و بر اساس فاکتورهایی که مدنظر دارند؛ در فرم انتخاب‌رشته اینترنتی فعال در سایت سنجش الویت بندی نمایند. 

انتخاب‌رشته کنکور ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد نیازمند داشتن اطلاعات و آگاهی از انتخاب‌رشته اصولی می باشد. در صورتی که تصمیم گرفته اید فرم انتخاب‌رشته را با کدرشته محل های مورد علاقه تان تکمیل کنید، توصیه می شود برای اطلاع از نحوه چینش الویت ها و درج آن ها در فرم انتخاب‌رشته، حتما از مشاوره افراد آگاه در این زمینه بهره ببرید. برای ارتباط با مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۳ چه تاریخی است؟

دفترچه‌ی راهنما قبل از شروع مهلت انتخاب رشته و یا همزمان با آن منتشر می شود.

آیا دفترچه‌ی انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه منتشر می شود؟

بله دفترچه دانشگاه آزاد به صورت مجزا از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می شود.

آیا کدرشته محل های دانشگاه آزاد نیز در دفترچه‌ راهنما دانشگاه سراسری درج گردیده است؟

خیر ، دفترچه‌ی انتخاب‌رشته فقط شامل کدرشته محل های دانشگاه سراسری است و کدرشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد در دفترچه‌ای جداگانه ای منتشر می گردد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره