کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد وزارت بهداشت

نحوه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ را داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، باید بدانند. تمامی مراحل نام نویسی در آزمون ارشد رشته های گروه پزشکی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می شود. داوطلبان بایستی با اطلاع از زمان ثبت نام در این آزمون در مهلت مقرر به سایت sanjeshp.ir مراجعه کنند و با پرداخت هزینه نام نویسی در این آزمون مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند. در ادامه مراحل و راهنما تصویری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 را به صورت گام به گام ارائه کرده ایم.

 

نحوه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

این آزمون به صورت یکپارچه جهت ورود داوطلبان به دوره های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد برگزار می گردد. برای ثبت نام در این آزمون متقاضیان بایستی در بازه های زمانی مشخصی که از سوی سایت سازمان سنجش پزشکی کشور اعلام می گردد، اقدام نمایند.

تاکنون زمان ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ از سوی این مرکز اعلام نشده است، اما پیش بینی می شود طبق روال سال های گذشته این فرآیند در اواخر اسفند ماه انجام شود و متقاضیان بتوانند فرم تقاضانامه این آزمون را تکمیل نمایند.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام ارشد وزارت بهداشت

 

مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

برای انجام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، متقاضیان بایستی که چند مرحله را پشت سر بگذارند. این مراحل اصلی اما کلی به شرح موارد زیر است:

✅ مراجعه به سایت ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ (سنجش پزشکی) با آدرس sanjeshp.ir

✅ دانلود دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ و مطالعه دقیق مندرجات آن

✅ بررسی شرایط ثبت نام ارشد وزارت بهداشت مندرج در دفترچه

✅ آماده نمودن مدارک ثبت نام ارشد وزارت بهداشت در صورت واجد الشرایط بودن

✅ پرداخت هزینه ثبت نام

✅ تکمیل فرم تقاضانامه

✅ دریافت کد رهگیری ثبت نام و اتمام مراحل نام نویسی

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

در ادامه نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ را قرار داده ایم:

1️⃣ به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی “ sanjeshp.ir ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” ارشد ” کلیک کنید.

3️⃣ در این مرحله لازم است بر روی لینک فعال ” ثبت نام جدید و پرداخت هزینه ”  کلیک نمایید.

4️⃣ در این مرحله نیز مجدد گزینه ” ثبت نام جدید و پرداخت هزینه ” را انتخاب کنید.

5️⃣ تیک عبارت ” ورود با کد ملی ” را فعال کرده و پس از وارد کردن کد ملی در قسمت مربوطه، بر روی گزینه ” مشاهده ”  کلیک کنید.

6️⃣ برای پرداخت هزینه لینک ” پرداخت الکترونیکی ”  فعال می باشد که لازم است آن را انتخاب کنید. (پس از پرداخت هزینه، لینک آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت فعال می گردد؛ که داوطلبان می توانند با دریافت فرم ثبت نام، اطلاعات فردی و تحصیلی خود را درج نمایند)

7️⃣  تیک گزینه ” پرداخت هزینه – رشته اول امتحانی (از یک گروه) “را فعال کرده و در نهایت  گزینه ” ادامه “را انتخاب کنید.

8️⃣ داوطلب باید اطلاعات خواسته شده شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، نام پدر، ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کند؛ و سپس گزینه ” ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” را انتخاب نماید.

9️⃣ اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را وارد کنید و هزینه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای یک رشته امتحانی را پرداخت کنید.

? پس از اتمام مراحل ثبت نام، سامانه یک کد پیگیری ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می دهد که به معنای تکمیل مراحل نام نویسی است که بایستی آن را دریافت کرده و تا پایان مراحل این آزمون نزد خود نگه دارند.

به محض فعال شدن لینک ثبت نام راهنما تصویری را اضافه خواهیم کرد.

 

نحوه تکمیل فرم ثبت نام

پس از پرداخت هزینه، متقاضیان باید فرم تقاضانامه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را تکمیل کنند. در ادامه به نحوه تکمیل فرم نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ که به طور کلی دارای چهار قسمت است اشاره کرده ایم: 

1️⃣ تکمیل مشخصات شناسنامه ای: بهتر است مدارک مربوط به اطلاعات شناسنامه ای را از قبل اسکن گرفته و آماده داشته باشید.

2️⃣ تکمیل اطلاعات مربوط به محل سکونت شامل استان، شهر، آدرس پستی، شماره تلفن و آدرس پست الکترونیکی 

3️⃣ تکمیل اطلاعات مربوط به سهمیه شامل نوع سهیمه و مستندات مربوط به آن

4️⃣ تکمیل مشخصات آموزشی شامل رشته امتحانی و حوزه امتحانی، مقطع، رشته و دانشگاه محل تحصیل، شروع و پایان تحصیل و…، وضعیت نظام‌وظیفه و …

 

توجه

⚠ هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال گذشته مبلغ 90 هزار تومان همراه با 850 تومان جهت خدمات پیامک کوتاه بوده است که این مبلغ برای جاماندگان به 120 تومان افزایش داشته است.

✅ چنانچه داوطلبان قصد دارند در دو کد رشته امتحانی نام نویسی کنند، بایستی که پس از تکمیل مراحل فوق، از طریق  لینک پرداخت هزینه آزمون برای رشته دوم جهت نام نویسی مجدد اقدام کنند.

❌ می توانید برای کاهش خطا در زمان تکمیل فرم تقاضانامه در سایت مرکز سنجش پزشکی از فرم پیش نویسی موجود در انتها دفترچه راهنما استفاده کنید.

 

مشاوره قبولی ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۱

رشته های امتحانی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در چهار گروه ارائه می گردد. هر داوطب مجاز است از میان رشته های امتحانی ارائه شده در دو کد رشته امتحانی شرکت کنند. اما نکته ای که بایستی بدان توجه داشته باشند این است که بایستی مطابق مدرک کارشناسی و یا بالاتر در دو رشته  امتحانی از دو گروه متفاوت به گونه ای شرکت کنند که مرتبط با مدرک کارشاسی آن ها باشد.

بنابراین در کنکور کارشناسی ارشد رشته های پزشکی شراط تجانس وجود دارد و متقاضیان بایستی در زمان انتخاب رشته به تناسب ین مدرک و همان رشته توجه داشته باشند. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از لیست مربوط به آن، دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را مطالعه کنید.

اگر پیرامون نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ سوالی دارید می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مشاوران مجموعه دانتل به پاسخ سوالات خود برسید و همینطور می توانید ثبت نام خود را به مشاوران این مرکز بسپارید.

رشته های مجاز کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

متقاضیان جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی “sanjeshp.ir ” انجام می شود.

آیا ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 نیازمند پرداخت هزینه است؟

بله، داوطلبان ملزم به پرداخت هزینه پیش از تکمیل فرم تقاضانامه خود می باشند.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱ به چه صورتی است؟

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 به صورت گام به گام در متن مقاله فوق ارائه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره