دکتریثبت نام آزمون دکتری

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۲

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۲ چند روز پیش از برگزاری آزمون منتشر می شود. داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند این کارت را دریافت کنند. هرسال داوطلبان بسیاری در آزمون دکتری شرکت می‌کنند، در سال جاری نیز تعداد متقاضیان زیادی برای ثبت نام در آزمون دکترا اقدام کرده اند تا بتوانند با توجه به عملکردشان وارد مقطع دکترا شوند. یکی از نکاتی که تمامی شرکت کنندگان بایستی بدان توجه داشته باشند، این است که پیش از حاضر شدن در جلسه کنکور، کارت آزمون دکتری خود را از سایت سازمان سنجش، دریافت کنند به منظور راهنمایی داوطلبان در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1402 می‌پردازیم.

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۲

از آنجایی که داشتن کارت ورود به جلسه آزمون دکتری۱۴۰۲ یکی از ملزومات حضور در جلسه آزمون است، سازمان سنجش آموزش کشور چند روز تا یک هفته قبل از برگزاری آزمون، برای هر داوطلب کارت ورود به جلسه منتشر می‌کند. هر داوطلب موظف است نسبت به دریافت آن اقدام کند.

زمان برگزاری آزمون در تاریخ 11 اسفتدماه 1401 می باشد. احتمالا کارت ورود به جلسه آزمون دکتری در تاریخ 8 اسفند ماه منشتر خواهد شد.

به منظور شناسایی داوطلبان در تاریخ برگزاری آزمون دکتری و همینطور در اختیار قرار دادن اطلاعات مهمی همچون نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه برای شناسایی داوطلب و همینطور شماره پرونده، شماره داوطلبی، سهمیه ثبت نامی، گروه آزمایشی، کد رشته امتحانی و نام رشته امتحانی، بایستی این کازت در روز برگزاری آزمون همراه داوطلبان باشد.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه 

کارت آزمون دکتری ۱۴۰۲ در روزهای پایانی و نزدیک به زمان برگزاری آزمون منتشر خواهد شد. تمامی متقاضیانی که در این آزمون نام نویسی و کد رهگیری ثبت نام دریافت کرده‌اند، می‌توانند طبق آخرین اطلاعیه‌های سازمان سنجش نسبت به دریافت کارت خود از این سایت اقدام کنند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه دکتری 1402 اوایل اسفند ماه می باشد.

بهتر است تمامی داوطلبان در روزهای ابتدایی نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند تا در صورت وجود هر گونه مشکل در کارت ورود به جلسه، وقت کافی برای اصلاح آن داشته باشند.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه دکتری 1402

در تاریخ‌های اعلام شده در اسفندماه، لینک مربوط دریافت کارت آزمون دکتری ۱۴۰۲ فعال خواهد شد. تمامی کسانی که در این آزمون ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند در ادامه نحوه دریافت کارت ورود به جلسه دکتری را شرح داده ایم:

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ گزینه ” دکتری تخصصی ” را از منوی رنگی سمت راست سایت انتخاب نمایید.

دکتری تخصصی

3️⃣ بر روی لینک فعال ” دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ( Ph.D) سال 1402 ” کیلک نمایند.

4️⃣ با کلیک بر روی لینک فعال، صفحه جدیدی ایجاد می‌شود که در این صفحه، امکان دریافت کارت به چهار روش فراهم است و با انتخاب یکی از چهار روشی که شرح دادیم و تکمیل آن، امکان دریافت کارت وجود دارد.

  • روش اول: شماره پرونده و سریال ثبت نام
  • روش دوم: شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام
  • روش سوم: شماره پروند و کدملی
  • روش چهارم: شماره پرونده و شماره داوطلبی

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

نحوه ویرایش کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۲

همانطورکه پیش تر نیز اشاره کردیم، تمامی داوطلبان بایستی در روزهای ابتدایی نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری خود اقدام کنند. چراکه احتمال وجود برخی خطاها و اشتباهات سیستمی در زمان ثبت نام و تکمیل فرم اینترنتی وجود دارد. و چنانچه اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت نامی داوطلب مندرج در کارت آزمون دکتری 1402 با واقعیت مغایرت داشت باشد، نمی‌تواند در آزمون شرکت کند.

بنابراین داوطلبان باید به یکی از روش های رفع نقص کارت از طریق لینک مربوط به آن در سایت سازمان سنجش و یا از طریق باجه های رفع نقص، نواقص کارت خود را رفع کنند.

ویرایش اینترنتی از طریق سایت سنجش

سازمان سنجش آموزش کشور با پیش بینی خطاهای احتمالی و وجود نواقص در کارت ورود به جلسه دکترا داوطلبان، همزمان با فعال شدن لینک مربوط به دریافت کارت آزمون دکتری لینک ” ویرایش ثبت نام دکتری ” نیز فعال می‌کند، تا تمامی متقاضیان بتوانند از طریق آن اطلاعات ثبت نامی خود را ویرایش کرده و نواقص را برطرف کنند. سپس مجددا کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۲ با اطلاعات درست را دریافت کنند.

داوطلبان می‌توانند از طریق این لینک اطلاعات خود را ویرایش کنند.

🟡نام خانوادگی و نام، شماره شناسنامه، كد ملی و تاریخ تولد

🟡دانشگاه یا موسسه فارغ التحصیلی مقطع كارشناسی، معدل و تاریخ فارغ التحصیلی مقطع كارشناسی

🟡موسسه فارغ‌ التحصیلی یا دانشگاه كارشناسی‌ ارشد، معدل و تاریخ فارغ‌ التحصیلی كارشناسی‌ ارشد، 

🟡هیات علمی شامل مربی، آموزشی، رسمی و دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی 

ویرایش از طریق باجه های رفع نقص

داوطلبان می‌توانند برای رفع نقص در عکس کارت ورود به جلسه دکتری 1402 اطلاعات مربوط به سهمیه، جنسیت، نوع معلولیت و تغییر زبان خارجی امتحانی از طریق باجه رفع نقص دکتری نیز اقدام کنند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

مشاوره کارت آزمون دکتری ۱۴۰۲

داوطلبان متقاضی بر ادامه تحصیل در مقطع دکترا در تمامی دوره‌های روزانه، شبانه و دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد باید در این آزمون مشترک شرکت کنند. پذیرش در دوره دکترا به صورت نیمه متمرکز آزمون کتبی و مصاحبه انجام می گیرد.

پیشنهاد می کنیم داوطلبان در جلسه آزمون آرامش خود را حفظ کرده و دچار استرس نشود.  درب‌های ورودی نیم ساعت پیش از برگزار آزمون بسته می‌شود. پس متقاضیان باید یک ساعت پیش از برگزاری آزمون در مکان تعیین شده حضور داشته باشند. علاوه بر کارت ورود به جلسه آزمون دکتری داوطلبان باید کارت ملی یا شناسانه خود را نیر همراه داشته باشند. 

چنانچه در زمینه نحوه دریافت کارت آزمون دکتری و نکات مهم در جلسه آزمون سوالی دارید می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس گرفته تا به صورت کامل راهنمایی شوید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون دکتری ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

کارت ورو به حلسه آزمون دکتری ۱۴۰۲ در چه تاریخی منتشر می شود؟

کارت آزمون دکتری سه روز پیش از برگزاری آزمون از طریق سایت سنجش منتشر می شود.

آیا می توان کارت آزمون را ویرایش کرد؟

بله در صورت اشتباه در اطلاعات مندرج در کارت می توانن آ» را از طریق سایت سنجش یا باجه رفع نقص ویرایش کرد.

برای دریافت کارت ورود به جلسه به چه اطلاعاتی نیازمندیم؟

داوطلبان از طریق شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام می توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره