ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۱

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۱ در روزهای نزدیک به زمان برگزاری آزمون، برای تمامی داوطلبانی که ثبت نام کرده اند، منتشر می‌شود. هر داوطلب برای شرکت در آزمون سراسری موظف به دریافت کارت می‌باشد، چراکه به همراه داشتن آن از ملزومات شرکت در آزمون می‌باشد. در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 می‌پردازیم، تمامی داوطلبان کنکور سراسری می ‎توانند برای دریافت این کارت از اطلاعات این مقاله استفاده کنند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۱

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۱ در یک بازه زمانی چند روزه پیش از شروع آزمون منتشر می‌گردد. تا کنون اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش منبی بر تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۱ و انتشار کارت منتشر نشده است. پیش بینی این آزمون در تیر ماه برگزار شود.

تاکنون زمان دریافت کارت کنکور سراسری منتشر نشده است. به محض انتشار در این بخش از مقاله بروزرسانی خواهد شد.

کارت ورود به جلسه کنکور 1401 حاوی اطلاعات شناسنامه ای و ثبت نامی داوطلب، همراه با کارت ملی وی جهت شناسایی برای شرکت و حضور در جلسه استفاده می‌شود. لازم است تاکید کنیم که همراه داشتن این کارت از الزامات است و چنانچه داوطلب کارت خود را به همراه نداشته باشد، مجاز به شرکت در جلسه آزمون نخواهد بود.

داوطلبانی که در چند گروه آزمایشی اقدام به ثبت نام در کنکور سراسری 1401 کرده اند، باید برای هر گروه آزمایشی کارت مربوطه را همراه داشته باشد.(کارت‌ها جداگانه هستند و نمی توان از یک کارت برای ورود به همه گروه های آزمایشی استفاده کند.)

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1401

همانطور که اشاره کردیم برای تمامی داوطلبان، کارت ورود به جلسه آزمون صادر و داوطلبان برای دریافت آن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و پس از وارد کردن اطلاعات خود نسبت به دریافت آن اقدام کنند. در ادامه نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۱ را شرح داده ایم. 

👈 مراجعه به سایت سازمان سنجش

👈 ورود به بخش دریافت کارت

👈 وارد کردن اطلاعات لازم

👈 دریافت کارت و تهیه پرینت از آن

آموزش تصویری دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۱

1️⃣ داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش به نشانی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند.

2️⃣ پس از ورود از قسمت سمت راست سایت ” سراسری ” را انتخاب کنند.

سراسری

3️⃣ چنانچه در زمان دریافت کارت باشیم لینک مریوط به آن فعال خواهد بود که بر روی گزینه ” دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 1401 ” کلیک کنند.

4️⃣ دراین مرحله داوطلبان می‌توانند به چهار روش کارت وروبه جلسه کنکور خود را دریافت کنند.

        ✅ روش اول: شماره پرونده + کدرهگیری رسید ثبت نامی

        ✅ روش دوم: شماره پرونده + کد ملی

        ✅ روش سوم: شماره پرونده و شماره داوطلبی

        ✅ روش چهارم: شماره سریال شناسنامه و شماره شناسنامه

اگر داوطلبان یکی از روش‌های فوق را انتخاب و اطلاعات خواسته شده را وارد کنند، در نهایت کارت ورود جلسه آزمون سراسری 1401 برای داوطلب نمایش داده می‌شود؛ که یک برگه پرینت از آن تهیه کرده و همراه خود سرجلسه آزمون داشته باشند.

چنانچه داوطلبی اطلاعات ثبت نامی خود را برای ورود به سایت سنجش و دریافت کارت فراموش کرده باشد، می‌توانند به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و درخواست خود را مبنی بر بازیابی اطلاعات خود اقدام کند و نیازی به مراجعه به باجه های رفع نقص کنکور سراسری نیست.

ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۱

داوطلبانی که نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون 1401 اقدام می‌کنند و در نهایت آن را از سایت سازمان سنجش دریافت می‌کنند، با نهایت دقت مندرجات آن را بررسی نمایند تا در اطلاعات شناسنامه ای و ثبت نامی مندرج در آن مغایرتی وجود نداشته باشد. هر داوطلب برای رفع مغایرت های مندرج در کارت‌خود، می‌تواند از طریق روش‌های گفته شده در ادامه نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

مراجعه به سایت سازمان سنجش

در اولین روش ویرایش اطلاعات داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، از طریق لینک ویرایش اطلاعات ثبت نامی کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۱ ، اطلاعات خود را ویرایش کنند. اطلاعات قابل ویرایش از طریق لینک ویرایش اطلاعات ثبت نامی به شرح موارد زیر می‌باشد:

🟢 محل اخذ مدرک ماقبل ديپلم

🟢 محل اخذ مدرک ديپلم

🟢 وضعیت تحصيلی و اشتغال

🟢 محل تولد

🟢 سری و سریال شناسنامه

🟢 سهمیه

مراجعه به آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصيلی

برخی اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور 1401 از طریق مراجعه به آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی، امکان پذیر می‌باشد. این اطلاعات به شرح موارد زیر می‌باشد:

🔵 نام و نام خانوادگی

🔵 شماره شناسنامه و شماره ملی

🔵 سال تولد

🔵 كد دانش آموزی و نوع ديپلم

🔵 منطقه اخذ ديپلم و سال اخذ

🔵 اطلاعات سوابق تحصيلی

🔵 عنوان مدرک پيش دانشگاهی و سال اخذ مدرک پیش دانشگاهی

🔵 كد دانش آموزی پيش‌ دانشگاهی و منطقه اخذ مدرک پيش‌ دانشگاهی

🔵 هرگونه مشكل درخصوص نمرات آموزش و پرورش 

مراجعه به باجه های رفع نقص

در زمان ویرایش اطلاعات کارت ورود جلسه کنکور، داوطلبان می‌توانند از طریق باجه های رفع نقص اطلاعاتی شامل موارد زیر را نیز ویرایش کنند. چنانچه هر گونه ابهام و مشکل در کارت شما وجود داشت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

🔴 دين

🔴 زبان خارجی امتحانی

🔴 معلوليت و بهيار

🔴 اطلاعات مربوط به جنسیت

🔴 مشکلات مربوط به عکس 

🔴 اشکلات شماره داوطلبی مندرج بر روی كارت ورود به جلسه

❌❌ لازم است اشاره کنیم که تمامی داوطلبانی که از ثبت نام کنکور سراسری 1401 نیز جامانده اند، می‌توانند در این بازه زمانی، با مراجعه به این باجه های رفع نقص مشکل خود را مطرح کرده و در صورت موافقت ثبت نام خود را انجام دهند. ❌❌

بخوانید: دریافت آدرس باجه رفع نقص کنکور

مشاوره کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401

داوطلبان که دارای سهمیه هستند اما سهمیه آن ها تایید نشده و در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری درج نشده است، باید در زمان ویرایش سهمیه خود را ویرایش کنند و سپس به ارگان مربوطه مراجعه کرده و تاییدیه سهمیه خود را اخذ کنند. در غیر این صورت برای داوطلب سهمیه مناطق لحاظ خواهد شد. 

توصیه می کنیم در روزهای آغازین انتشار کارت ورود به جلسه آن را دریافت کنید و به روزهای آخر موکول نکنید تا در صورت مغایرت اطلاعات فرصت تصحیح و ویرایش آن را داشته باشید. شما داوطلبان گرامی برای ویرایش و انتخاب رشته کنکور سراسری می توانید با مشاوران مرکز مشاوره دانتل تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه برگزاری کنکور سراسری 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

تا کنون تاریخ دقیق انتشار کارت اعلام نشده است. این کارت در چند روز مانده به برگزاری آزمون منتشر خواهد شد.

داوطلبان کنکور سراسری از طریق چه سایتی کارت آزمون را دریافت کنند؟

از طریق سایت سازمان سنجش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید.

آیا داوطلبان می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات کارت خود اقدام کنند؟

بله، چندین روش برای اصلاح اطلاعات درج شده بر روی کارت وجود دارد که در متن مقاله به آن ها اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره