ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲ چند روز پیش از برگزاری آزمون در اختیار داوطلبان خواهد گرفت. هر داوطلب برای شرکت در آزمون سراسری موظف به گرفتن کارت می‌باشد، چراکه به همراه داشتن آن از ملزومات شرکت در آزمون می‌باشد. در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 می‌پردازیم، تمامی داوطلبان کنکور سراسری می ‎توانند برای اخذ این کارت از اطلاعات این مقاله استفاده کنند.

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲

با توجه به برگزاری در دو نوبت برای هر نوبت کارت ورود به جلسه جداگانه ای منتشر می شود. زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور در یک بازه زمانی چند روزه پیش از شروع آزمون در هر نوبت منتشر می‌گردد. در ادامه با توجه به تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۲ زمان انشتار کارت را در جدول زیر قرار داده ایم. 

نوبت کنکور زمان برگزاری آزمون انتشار کارت
کنکور بهمن ماه ۱۴۰۱ 29 و 30 دی 1401 25 دی 1401
کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ 14 و 15 تیر 1402 10 تیر 1402

کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۲ حاوی اطلاعات شناسنامه ای و ثبت نامی داوطلب، همراه با کارت ملی وی جهت شناسایی برای شرکت و حضور در جلسه استفاده می‌شود. لازم است تاکید کنیم که همراه داشتن این کارت از الزامات است و چنانچه داوطلب کارت خود را به همراه نداشته باشد، مجاز به شرکت در جلسه آزمون نخواهد بود.

داوطلبانی که در چند گروه آزمایشی اقدام به ثبت نام در کنکور سراسری 1402 کرده اند، باید برای هر گروه آزمایشی کارت مربوطه را همراه داشته باشد.(کارت‌ها جداگانه هستند و نمی توان از یک کارت برای ورود به همه گروه های آزمایشی استفاده کند.

راهنمای گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور 1402

همانطور که اشاره کردیم برای تمامی داوطلبان، کارت ورود به جلسه آزمون صادر و داوطلبان برای دریافت آن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و پس از وارد کردن اطلاعات خود نسبت به گرفتن آن اقدام کنند. در ادامه نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۲ را شرح داده ایم. 

👈 مراجعه به سایت سازمان سنجش

👈 ورود به بخش دریافت کارت

👈 وارد کردن اطلاعات لازم

👈 دریافت کارت و تهیه پرینت از آن

راهنما تصویری

1️⃣ داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش به نشانی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند.

2️⃣ پس از ورود از قسمت سمت راست سایت ” سراسری ” را انتخاب کنند.

سراسری

3️⃣ بر روی لینک فعال ” کارت شرکت در آزمون سراسري سال 1402 ” کلیک کنند.

کارت ورود به جلسه کنکور سراسر

4️⃣ دراین مرحله داوطلبان می‌توانند به چهار روش کارت وروبه جلسه کنکور خود را دریافت کنند.

        ✅ روش اول: شماره پرونده + کدرهگیری رسید ثبت نامی

        ✅ روش دوم: شماره پرونده + کد ملی

        ✅ روش سوم: شماره پرونده و شماره داوطلبی

        ✅ روش چهارم: شماره سریال شناسنامه و شماره شناسنامه

روش های دریافت

5️⃣ در این مرحله داوطلبان باید تمامی موارد و مطالب را مطالعه کنند و گزینه ” متن بالا را مطالعه و از مفاد آن آگاه شدم ” را فعال کنند و سپس بر روی تایید کلیک کنید.

آگاهی از مفاد آزمون

7️⃣ اگر داوطلبان یکی از روش‌های فوق را انتخاب و اطلاعات خواسته شده را وارد کنند، در نهایت کارت ورود جلسه آزمون سراسری ۱۴۰۲ برای داوطلب نمایش داده می‌شود؛ که یک برگه پرینت از آن تهیه کرده و همراه خود سرجلسه آزمون داشته باشند.

چنانچه داوطلبی اطلاعات ثبت نامی خود را برای ورود به سایت سنجش و دریافت کارت فراموش کرده باشد، می‌توانند به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و درخواست خود را مبنی بر بازیابی اطلاعات خود اقدام کند و نیازی به مراجعه به باجه های رفع نقص کنکور سراسری نیست.

ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۲

داوطلبانی که نسبت به اخذ کارت ورود به جلسه آزمون 1402 اقدام می‌کنند و در نهایت آن را از سایت سازمان سنجش اخذ می‌کنند، با نهایت دقت مندرجات آن را بررسی نمایند تا در اطلاعات شناسنامه ای و ثبت نامی مندرج در آن مغایرتی وجود نداشته باشد. هر داوطلب برای رفع مغایرت های مندرج در کارت‌خود، می‌تواند از طریق روش‌های گفته شده در ادامه نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

مراجعه به سایت سازمان سنجش

در اولین روش ویرایش اطلاعات داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، از طریق لینک ویرایش اطلاعات ثبت نامی کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲ اطلاعات خود را ویرایش کنند. اطلاعات قابل ویرایش از طریق لینک ویرایش اطلاعات ثبت نامی به شرح موارد زیر می‌باشد:

🟢 محل اخذ مدرک ماقبل ديپلم

🟢 محل اخذ مدرک ديپلم

🟢 وضعیت تحصيلی و اشتغال

🟢 محل تولد

🟢 سری و سریال شناسنامه

🟢 سهمیه

مراجعه به آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصيلی

برخی اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۲ از طریق مراجعه به آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی، امکان پذیر می‌باشد. این اطلاعات به شرح موارد زیر می‌باشد:

🔵 نام و نام خانوادگی

🔵 شماره شناسنامه و شماره ملی

🔵 سال تولد

🔵 كد دانش آموزی و نوع ديپلم

🔵 منطقه اخذ ديپلم و سال اخذ

🔵 اطلاعات سوابق تحصيلی

🔵 عنوان مدرک پيش دانشگاهی و سال اخذ مدرک پیش دانشگاهی

🔵 كد دانش آموزی پيش‌ دانشگاهی و منطقه اخذ مدرک پيش‌ دانشگاهی

🔵 هرگونه مشكل درخصوص نمرات آموزش و پرورش 

مراجعه به باجه های رفع نقص

در زمان ویرایش اطلاعات کارت ورود جلسه آزمون سراسری داوطلبان می‌توانند از طریق باجه های رفع نقص اطلاعاتی شامل موارد زیر را نیز ویرایش کنند. چنانچه هر گونه ابهام و مشکل در کارت شما وجود داشت می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

🔴 دين

🔴 زبان خارجی امتحانی

🔴 معلوليت و بهيار

🔴 اطلاعات مربوط به جنسیت

🔴 مشکلات مربوط به عکس 

🔴 اشکلات شماره داوطلبی مندرج بر روی كارت ورود به جلسه

❌❌ لازم است اشاره کنیم که اطلاعیه درباره ثبت نام داوطلبانی که از ثبت نام کنکور سراسری 1402 جامانده اند منتشر نشده است.  ❌❌

بخوانید: آدرس باجه رفع نقص کنکور

مشاوره کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲

داوطلبان که دارای سهمیه هستند اما سهمیه آن ها تایید نشده و در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری درج نشده است، باید در مهلت ویرایش سهمیه خود را ویرایش کنند و سپس به ارگان مربوطه مراجعه کرده و تاییدیه سهمیه خود را اخذ کنند. در غیر این صورت برای داوطلب سهمیه مناطق لحاظ خواهد شد. 

توصیه می کنیم در روزهای آغازین انتشار کارت آن را دریافت کنید و به روزهای آخر موکول نکنید تا در صورت مغایرت اطلاعات فرصت تصحیح و ویرایش آن را داشته باشید. شما داوطلبان گرامی برای ویرایش و انتخاب رشته کنکور سراسری می توانید با مشاوران مرکز مشاوره دانتل تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه برگزاری کنکور سراسری 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

تا کنون تاریخ دقیق انتشار کارت اعلام نشده است. این کارت در چند روز مانده به برگزاری آزمون منتشر خواهد شد.

داوطلبان کنکور سراسری از طریق چه سایتی کارت آزمون را دریافت کنند؟

از طریق سایت سازمان سنجش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید.

آیا داوطلبان می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات کارت خود اقدام کنند؟

بله، چندین روش برای اصلاح اطلاعات درج شده بر روی کارت وجود دارد که در متن مقاله به آن ها اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره