انتخاب رشته دانشگاه آزادانتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی پزشکی کنکور 99

اغلب داوطلبانی که در کنکور سراسری زیرگروه آزمایشی علوم تجربی شرکت می‌کنند، در آرزوی دستیابی به رشته پزشکی هستند که کار چندان راحتی هم نخواهد بود. متقاضیان رشته پزشکی پس از شرکت در کنکور سراسری تجربی، می‌توانند برای اینکه بدانند با توجه به رتبه ای که بدست آورده اند در چه دانشگاه هایی شانس قبولی در رشته پزشکی را دارند، می‌توانند از آخرین رتبه‌های قبولی این رشته در سالهای گذشته استفاده کنند. در واقع داوطلبان می‌توانند آخرین رتبه‌ی پذیرفته شدگان پزشکی را در دانشگاه مدنظرشان در کنکور 99 با رتبه ای که کسب کرده اند، مقایسه کنند و چنانچه رتبه‌ ها اعداد نزدیک به هم بودند، یعنی داوطلب شانی قبولی خواهد داشت. به همین منظور در ادامه این مطلب تعدادی از آخرین رتبه و تراز قبولی رشته پزشکی کنکور 99 را برای داوطلبان کنکور تجربی 1400 و علاقه مند به رشته پزشکی ارائه کرده ایم. 

 

آخرین رتبه قبولی پزشکی کنکور 99 | روزانه

رشته پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ارائه می‌گردد. متقاضیانی که قصد انتخاب این رشته را دارند بایستی توجه داشته باشند با توجه به شرکت کنندگان زیرگروه آزمایشی تجربی، بایستی رتبه بالایی کسب کنند تا بتوانند موفق به کسب قبولی در دوره روزانه دانشگاه های علوم پزشکی شوند. برای مشاهده آخرین رتبه قبولی کنکور تجربی کلیک کنید.

برای اینکه هر داوطلب یک دید کلی نسبت به رتبه‌ی پذیرفته شدگان رشته پزشکی در دوره روزانه دانشگاه سراسری مدنظرش بدست آورد، می‌تواند از آخرین رتبه‌ی پذیرفته شدگان کنکور 99 استفاده کند تا به این موضوع پی ببرد که آیا با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده است، شانس قبول شدن دوره روزانه دانشگاه های سراسری را دارد یا خیر.

تمامی متقاضیان بایستی توجه داشته باشند که ملاک پذیرش داوطلب در دوره روزانه دانشگاه های سراسری، رتبه در سهمیه می‌باشد که از سهمیه های موثر در کنکور سراسری می‌توان به سهمیه ایثارگران و سهمیه مناطق اشاره کرد، که در ادامه آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی کنکور 99 را به تفکیک سهمیه ارائه کرده ایم.

 

سهمیه ایثارگران 25 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه فردوسی – مشهد 903
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد 698

 

سهمیه ایثارگران 5 درصد

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی یزد 398
دانشکده علوم پزشکی آبادان 599

 

منطقه یک | رتبه قبولی پزشکی کنکور 99

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 22
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 119
دانشگاه علوم پزشکی ایران 145
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 492
دانشگاه علوم پزشکی یزد 863
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 336
دانشگاه علوم پزشکی شیراز 336
دانشگاه علوم پزشکی کرمان 15101

 

منطقه دو | رتبه قبولی پزشکی کنکور 99

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 7
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 232
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 295
دانشگاه علوم پزشکی تبریز 600
دانشگاه علوم پزشکی مازندران – ساری 699
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل 821
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 1152
دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس 611

 

منطقه سه 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران 39
دانشگاه علوم پزشکی ایران 48
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 57
دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس 1149
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه 487

 

آخرین رتبه قبولی پزشکی کنکور 99 | دانشگاه آزاد

رشته پزشکی علاوه بر دانشگاه های سراسری در دانشگاه های آزاد نیز ارائه می‌گردد که متقاضیان برای قبولی در این رشته از دانشگاه آزاد بایستی رتبه‌ی مناسبی کسب کنند و البته لازم است اشاره کنیم که برای قبولی در دانشگاه آزاد رتبه کشوری مدنظر است. متقاضیان رشته پزشکی کنکور 99 که قصد انتخاب این رشته را در دانشگاه آزاد دارند، می‌توانند برای انتخاب رشته کنکور 1400 و تخمین شانس قبولی خود، از آخرین رتبه‌ی پذیرفته شدگان پزشکی کنکور 99 دانشگاه آزاد به شرح جدول زیر استفاده کنند.

نام دانشگاه محل قبولی رتبه در سهمیه رتبه کشوری سهمیه
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران 1971 4096 عادی
دانشگاه آزاد واحد مشهد 879 4910 عادی
دانشگاه آزاد واحد شاهرود 1226 6474 عادی
دانشگاه آزاد واحد تبریز 1924 6453 عادی
دانشگاه آزاد واحد یزد 1046 5669 عادی
دانشگاه آزاد واحد ساری 3120 6631 عادی

 

مشاوره انتخاب رشته پزشکی

اغلب داوطلبان که در کنکور علوم تجربی ثبت نام می کنند، تمایل دارند در نتیجه درس خواندنشان، رتبه‌ای کسب کنند که بتوانند از میان رشته های خوب دانشگاهی رشته علوم تجربی همچون رشته پزشکی را انتخاب کنند. در این میان هستند داوطلبانی که رتبه‌ی مناسب نیز کسب می کنند، اما بدون آگاهی وارد فرآیند انتخاب رشته می شوند و در نتیحه یک انتخاب رشته نادرست موفق به کسب نتیجه نمی شوند. برای اطلاع و آگاهی از انتخاب رشته کنکور تجربی کلیک کنید.

برای این امر متقاضیان رشته پزشکی می توانند با یک مشاور تحصیلی در ارتباط باشند و بهترین انتخاب رشته را متناسب با رتبه‌ای که بدست آورده اند، انجام دهند. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما و همینطور کمک در انجام انتخاب رشته می باشند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه و تراز قبولی رشته پزشکی کنکور 98 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا داوطلبان کنکور سراسری 1400 که قصد انتخاب رشته پزشکی را دارند، می توانند برای تخمین شانس قبولی‌شان از آخرین رتبه‌های قبولی کنکور 99 استفاده کنند؟

بله، تمامی متقاضیان می توانند برای تخمین شانس قبولی‌شان از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان این رشته در کنکور 99 استفاده کنند.

داوطلبان کنکور سراسری 1400 از چه طریقی می توانند به آخرین رتبه‌های پذیرفته شده رشته پزشکی 99 دسترسی داشته باشند؟

در این مقاله از مرکز مشاوره تحصیلی دانتل به تعدادی از رتبه‌های پذیرفته در رشته پزشکی در سال 99 اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره