کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسری

مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ شامل چه مواردی می باشد؟ ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به دو شکل بدون کنکور و با کنکور انجام می‌گیرد. در هر دو شکل از ثبت نام، داوطلبان موظف به تکمیل فرم ثبت نام با استفاده از اطلاعات فردی و تحصیلی هستند. بنابراین آماده‌سازی مدارک ثبت‌نام قبل از اقدام به ثبت نام ضروری است و موجب تسهیل فرایند نام نویسی خواهد شد. نام نویسی کنکور دانشگاه آازاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. به طور کلی متقاضیان دانشگاه ازاد همزمان با متقاضیان دانشگاه سراسری در یک آزمون مشترک شرکت می‌کنند. در این مقاله مدارک لازم  برای ثبت نام کنکور آزاد 1402 معرفی شده است.

مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به دو دسته مدارک فردی و تحصیلی تقسیم می‌شوند. این مدارک جهت تکمیل دقیق فرم ثبت نام مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به معرفی هریک از این دو دسته مدارک پرداخته شده است.

مدرک تحصیلی 

مدارک تحصیلی ثبت نام کنکور ازاد دسته‌ای از مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 هستند که وضعیت تحصیلی داوطلبان را تعیین می‌کنند. افرادی که در کنکور ازاد ثبت نام می‌کنند، می‌بایست دارای یکی از مدارک تحصیلی زیر باشند:

❌مدرک دیپلم نظام جدید 3-3-6

❌دیپلم 4 ساله نظام قدیم

❌دیپلم نظام سالی – واحدی و مدرک پیش‌دانشگاهی

❌کاردانی (فوق دیپلم) 

❌معدل کلی و کتبی دیپلم 

❌تاریخ فارغ التحصیلی

❌کد سوابق تحصیلی

مدارک فردی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

مدارک فردی آن دسته از مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ هستند که اطلاعات شخصی داوطلب را مشخص می‌کنند. این دسته از مدارک عبارتند از:

✅اطلاعات شناسنامه‌ای (ازجمله نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، سری و سریال شناسنامه)

✅کارت ملی داوطلب و شناسنامه داوطلب

✅اطلاعات محل سکونت (آدرس محل سکونت، کد ملی)

✅شماره تلفن (ثابت و همراه)

✅سریال کارت اعتباری خریداری شده

✅کد وضعیت نظام وظیفه

✅کدپیگیری جهت استفاده از سهمیه

✅کد ۱۳ رقمی اتباع مربوط به اتباع غیر ایرانی

✅تشکیل پرونده مخصوص داوطلبان دارای معلولیت

عکس ارسالی داوطلب

از مهم ترین مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد که داوطلبان باید برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با رگذاری کنند، عکس داوطلب می باشد. نکته ای که پیرامون عکس داوطلب وجود دارد، که باید با مشخصات گفته شده مطابق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، در سایت سازمان سنجش بارگذاری شود. مشخصات عکس ارسالی داوطلب به شرح موارد زیر می باشد:

🔴سایز 4*3 یا 4*6

🔴تمام رخ

🔴در سال جاری گرفته شده باشد

🔴فرمت jpg 

🔴حداکثر اندازه 400 × 300 پیکسل و حداقل اندازه300 × 200 پیکسل

🔴کاملا واضح و بدون اثر مهر، لکه، منگنه

🔴فاقد تاخوردگی

🔴عکس رنگی و دارای زمینه سفید

🔴حداکثر حجم 70 کیلوبایت

🔴عکس ارسالی داوطلب باید مطابق مشخصات گفته شده در دفترچه باشد و اسکن عکس از روی کارت های شناسایی شامل کارت ملی، شناسنامه و …. مورد قبول نیست.

🔴 داوطلبان خانم باید یک عکس باحجاب بارگذاری کنند اما حجاب آن ها باید به گونه ای باشد که صورتشان به طور کامل مشخص باشد.

🔴 در صورتی که داوطلبان عکس خود را اشتباه ارسال کنند و یا دارای مشخصات گفته نشده نباشد، ثبت نام آن ها از بین خواهد رفت.

خرید سریال اعتباری

اولین مدارک ثبت نام کنکور آزاد خرید سریال نام نویسی می باشد. داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری باید هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و شماره سریال ۱۲ رقمی نام نویسی را دریافت کنند. متقاضیان دانشگاه آزاد نیازی به پرداخت هزینه مجدد یا اضافی نخواهند داشت و تنها هزینه ثبت نام کنکور سراسری را خواهند پرداخت. در زمان اعلام نتایج متقاضیان دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته در کدرشته محل‌های دانشگاه آزاد باید هزینه جداگانه‌ای را پرداخت کنند.

سایر نظام وظیفه و سهمیه

🟢 یک از مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد نظام وظیفه داوطلبان مرد می باشد. داوطلبان آقا باید دازای کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم باشند. در صورت استفاده از معافیت نحصیلی باید دارای شرایط باشند و منعی در خصوص نظام وظیفه خود نداشته باشند. 

🟢 داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگران و شاهد هستند باید به ارگان مربوطه خود مراجعه کرده و کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری را دریافت کنند و هنگام نام نویسی اید کد را در فرم ثبت نام وارد کنند. برای دریافت دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری کلیک کنید.

🟢 آن دسته از داوطلبان اتباع خارجی و غیر ایرانی نیازمند کد ۱۳ رقمی اتباع خارجی خود هستند و باید با توجه به مدارک اقامت خود یا گذزنامه حداقل با ۶ ماه اعتبار نبست به در یافت این کد اقدام کنند. برای دریافت کد 13 رقمی اتباع خارجی کلیک کنید.

مدارک لازم ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402

مدارک در دو مرحله مورد نیاز خواهند بود. اولین مرحله، ثبت نام کنکور است. در این مرحله، اطلاعات لازم در فرم ثبت نام درج شده و مدارک مورد نیاز در محل خواسته شده بارگذاری می‌شوند. بنابراین ارائه مدارک ثبت نام کنکور آزاد ۱۴۰۲ برای شرکت در کنکور به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد.

علاوه بر ثبت نام در کنکور، مرحله تکمیل ثبت نام نیز نیازمند ارائه مدرک از جانب داوطلب است. در این مرحله مدرک ثبت نام باید به صورت حضوری به محل دانشگاه پذیرفته شده تحویل داده شوند. البته برای مرحله تکمیل ثبت نام ممکن است هر دانشگاهی رویکردهای مختلفی پیش بگیرند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

برای ثبت نام کنکور چه مدرکی مورد نیاز است؟

جهت ثبت نام دو دسته مدارک تحصیلی و فردی مورد نیاز است. جزئیات مربوط به هریک از این مدارک در متن مقاله ارائه شد.

نحوه ارائه مدارک لازم کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ چگونه است؟

ارائه مدارک ثبت‌نام کنکور به صورت اینترنتی در زمان ثبت نام امکان‌پذیر است.

ثبت‌نام کنکور در چه زمانی انجام می‌گیرد؟

ثبت نام با آزمون دانشگاه آزاد همان ثبت‌نام کنکور سراسری در ۸ آبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره