ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به دو شکل بدون کنکور و با کنکور انجام می‌گیرد. در هر دو شکل از ثبت نام، داوطلبان موظف به تکمیل فرم ثبت نام با استفاده از اطلاعات فردی و تحصیلی هستند. بنابراین آماده‌سازی مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد قبل از اقدام به ثبت نام ضروری است و موجب تسهیل فرایند ثبت نام خواهد شد. ثبت نام کنکور دانشگاه آازاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. به طور کلی متقاضیان دانشگاه ازاد همزمان با متقاضیان دانشگاه سراسری در یک آزمون مشترک شرکت می‌کنند. در این مقاله مدارک لازم و مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1400 معرفی شده است.

 

مدارک برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به دو دسته مدارک فردی و تحصیلی تقسیم می‌شوند. این مدارک جهت تکمیل دقیق فرم ثبت نام مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به معرفی هریک از این دو دسته مدارک پرداخته شده است.

 

مدارک تحصیلی

مدارک تحصیلی ثبت نام کنکور ازاد دسته‌ای از مدارک هستند که وضعیت تحصیلی داوطلبان را تعیین می‌کنند. افرادی که در کنکور ازاد ثبت نام می‌کنند، می‌بایست دارای یکی از مدارک تحصیلی زیر باشند:

  • مدرک دیپلم نظام جدید
  • مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم
  • مدرک پیش‌دانشگاهی
  • مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

با توجه به اطلاعات تحصیلی معرفی شده، داوطلبان باید تمام اطلاعات مربوط به مدرک مربوطه را در فرم ثبت نام درج کنند. برخی از مهمترین اطلاعات عبارتند از: معدل کلی و کتبی دیپلم، تاریخ فارغ التحصیلی و کد سوابق تحصیلی.

 

مدارک فردی 

مدارک فردی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد آن دسته از مدارک هستند که اطلاعات شخصی داوطلب را مشخص می‌کنند. این دسته از مدارک عبارتند از:

✅ اطلاعات شناسنامه‌ای (ازجمله نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، سری و سریال شناسنامه)

✅ اطلاعات کارت ملی داوطلب

✅ عکس داوطلبی ( با فرمت jpg، با اندازه حداکثر 400*300 و حداقل 300*200، لا ابعاد 4*3 و یا 4*6، با کیفیت مناسب و بدون هرگونه لکه)

✅ اطلاعات محل سکونت (آدرس محل سکونت، کد ملی)

✅ شماره تلفن (ثابت و همراه)

✅ شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده

✅ کد وضعیت نظام وظیفه

✅ کد پیگیری جهت استفاده از سهمیه

✅ کد مربوط به اتباع غیر ایرانی

✅ تشکیل پرونده مخصوص داوطلبان دارای معلولیت

 

نحوه ارائه مدارک ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

مدارک در دو مرحله موردنیاز خواهند بود. اولین مرحله، ثبت نام کنکور است. در این مرحله، اطلاعات لازم در فرم ثبت نام درج شده و مدارک مورد نیاز در محل خواسته شده بارگذاری می‌شوند. بنابراین ارائه مدارک ثبت نام دانشگاه ازاد برای شرکت در کنکور به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد.

علاوه بر ثبت نام در کنکور، مرحله تکمیل ثبت نام نیز نیازمند ارائه مدرک از جانب داوطلب است. در این مرحله مدرک ثبت نام باید به صورت حضوری به محل دانشگاه پذیرفته شده تحویل داده شوند. البته برای مرحله تکمیل ثبت نام ممکن است هر دانشگاهی رویکردهای مختلفی پیش بگیرند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد چه مدرکی مورد نیاز است؟

جهت ثبت نام دو دسته مدارک تحصیلی و فردی مورد نیاز است. جزئیات مربوط به هریک از این مدارک در متن مقاله ارائه شد.

نحوه ارائه مدارک ثبت نام کنکور چگونه است؟

ارائه مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی در زمان ثبت نام امکان‌پذیر است.

ثبت نام کنکور در چه زمانی انجام می‌گیرد؟

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد از دهه سوم بهمن‌ماه آغاز شده و تا اواخر اسفندماه ادامه می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره