ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

مدارک ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1400 | لیست مدارک لازم و مورد نیاز

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به دو شکل بدون کنکور و با کنکور انجام می‌گیرد. در هر دو شکل از ثبت نام، داوطلبان موظف به تکمیل فرم ثبت نام با استفاده از اطلاعات فردی و تحصیلی هستند. بنابراین آماده‌سازی مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد قبل از اقدام به ثبت نام ضروری است و موجب تسهیل فرایند ثبت نام خواهد شد. ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. به طور کلی متقاضیان دانشگاه آزاد همزمان با متقاضیان دانشگاه سراسری در یک آزمون مشترک شرکت می‌کنند. در این مقاله مدارک لازم و مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1400 معرفی شده است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

زمانبندی ثبت نام کنکور سراسری 1400

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد همزمان با ثبت نام کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. به طور کلی یک آزمون مشترک برای دانشگاه آزاد و سراسری برگزار می‌شود. بنابراین داوطلبان با شرکت در یک آزمون مجاز هستند تا شانس پذیرش خود در دانشگاه‌های آزاد و سراسری را بیازمایند. به طور معمول زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد از دهه سوم بهمن‌ماه آغاز شده و تا اوایل اسفندماه ادامه می‌یابد.

همزمان با آغاز مهلت ثبت نام کنکور آزاد، دفترچه راهنمای ثبت نام نیز منتشر می‌شود. داوطلبان می‌توانند با مطالعه این دفترچه از جزئیات ثبت نام از جمله شرایط و مدارک موردنیاز آگاه شوند. بنابراین جزئیات مربوط به مدارک ثبت نام کنکور آزاد از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام ارائه می‌شود. پس از اینکه داوطلبان مدارک مورد نیاز را شناسایی و آماده‌سازی کردند، می‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند. در ادامه محتوی دفترچه را مورد بررسی قرار داده ایم.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1400

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به دو دسته مدارک فردی و تحصیلی تقسیم می‌شوند. این مدارک جهت تکمیل دقیق فرم ثبت نام مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به معرفی هریک از این دو دسته مدارک پرداخته شده است.

مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400 |مدارک تحصیلی

مدارک تحصیلی ثبت نام کنکور آزاد دسته‌ای از مدارک هستند که وضعیت تحصیلی داوطلبان را تعیین می‌کنند. افرادی که در کنکور آزاد ثبت نام می‌کنند، می‌بایست دارای یکی از مدارک تحصیلی زیر باشند:

 • مدرک دیپلم نظام جدید
 • مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • مدرک پیش‌دانشگاهی
 • مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

با توجه به اطلاعات تحصیلی معرفی شده، داوطلبان باید تمام اطلاعات مربوط به مدرک مربوطه را در فرم ثبت نام درج کنند. برخی از مهمترین اطلاعات عبارتند از: معدل کلی و کتبی دیپلم، تاریخ فارغ التحصیلی و کد سوابق تحصیلی.

مدارک ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1400 | مدارک فردی 

مدارک فردی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد آن دسته از مدارک هستند که اطلاعات شخصی داوطلب را مشخص می‌کنند. این دسته از مدارک عبارتند از:

 • اطلاعات شناسنامه‌ای ( ازجمله نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، سری و سریال شناسنامه)
 • اطلاعات کارت ملی داوطلب
 • عکس داوطلبی ( با فرمت jpg، با اندازه حداکثر 400*300 و حداقل 300*200، لا ابعاد 4*3 و یا 4*6، با کیفیت مناسب و بدون هرگونه لکه)
 • اطلاعات محل سکونت (آدرس محل سکونت، کد ملی)
 • شماره تلفن (ثابت و همراه)
 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
 • کد وضعیت نظام وظیفه
 • کد پیگیری جهت استفاده از سهمیه
 • کد مربوط به اتباع غیر ایرانی
 • تشکیل پرونده مخصوص داوطلبان دارای معلولیت

مراحل بعد از آماده‌سازی مدارک 

ثبت نام دانشگاه آزاد در چند مرحله متفاوت انجام می‌گیرد. هریک از این مراحل دارای زمانبندی خاصی هستندپ. در ادامه مراحل کلی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد شرح داده شده است.

 1. دریافت دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد: در اولین گام از ثبت نام بهتر است به سراغ دفترچه راهنمای ثبت نام رفت. این دفترچه از طرف مرکز سازمان سنجش کشور منتشر می‌شود.
 2. آماده‌سازی مدارک ثبت نام: قبل از اینکه ثبت نام را آغاز کنیم، بهتر است مدارک مورد نیاز آماده‌سازی شوند. این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند موجت تسهیل و تسریع فرایند ثبت نام شود.
 3. پرداخت هزینه ثبت نام: کارت اعتباری را می‌توان از طریق سایت سازمان سنجش خریداری کرد. دسترسی به فرم ثبت نام تنها از طریق شماره سریال کارت اعتباری امکان‌پذیر است.
 4. اقدام به ثبت نام اینترنتی: ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد و می‌توان فرایند ثبت نام را آغاز کرد.
 5. شرکت در کنکور: تمامی ثبت نام کنندگان با به همراه داشتن کارت ورود به جلسه می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
 6. دریافت نتایج اولیه و اقدام به انتخاب رشته: داوطلبانی که در آزمون شرکت می‌کنند، می‌توانند نتایج خود را دریافت کنند. در مرحله اعلام نتایج اولیه وضعیت مجاز به انتخاب رشته داوطلبان مشخص می‌شود. متقاضیان با استفاده از شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌توانند در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته کنند.
 7. دریافت نتیجه نهایی و تکمیل ثبت نام: در مرحله نهایی از اعلام نتایج کنکور، وضعیت نهایی پذیرش داوطلب مشخص می‌شود. افرادی که در این مرحله پذیرفته شوند، بایستی برای تکمیل ثبت نام اقدام کنند.

نحوه ارائه مدارک ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد 1400

مدارک در دو مرحله موردنیاز خواهند بود. اولین مرحله، ثبت نام کنکور است. در این مرحله، اطلاعات لازم در فرم ثبت نام درج شده و مدارک مورد نیاز در محل خواسته شده بارگذاری می‌شوند. بنابراین ارائه مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد برای شرکت در کنکور به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد.

علاوه بر ثبت نام در کنکور، مرحله تکمیل ثبت نام نیز نیازمند ارائه مدارک از جانب داوطلب است. در این مرحله مدارک ثبت نام باید به صورت حضوری به محل دانشگاه پذیرفته شده تحویل داده شوند. البته برای مرحله تکمیل ثبت نام ممکن است هر دانشگاهی رویکردهای مختلفی پیش بگیرند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد چه مدرکی مورد نیاز است؟

جهت ثبت نام دو دسته مدارک تحصیلی و مدارک فردی مورد نیاز است. جزئیات مربوط به هریک از این مدارک در متن مقاله ارائه شد.

 • نحوه ارائه مدارک ثبت نام کنکور چگونه است؟

ارائه مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی در زمان ثبت نام امکان‌پذیر است.

 • ثبت نام کنکور در چه زمانی انجام می‌گیرد؟

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد از دهه سوم بهمن‌ماه آغاز شده و تا اواخر اسفندماه ادامه می‌یابد.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا