تحصیل در خارجسایر موضوعات

تحصیل در استرالیا

کانال تلگرام تحصیلی     

تحصیل در استرالیا یکی از گزینه های مناسب برای متقضایان تحصیل در کشور های خارجی می باشد. استرالیا در حال حاضر از سیستم آموزشی بسیار قدرتمندی برخوردار است و استانداردهای بالایی برای آموزش دارد. برای تحصیل در استرالیا باید ویزای تحصیلی دریافت کنید که شرایط ضوابطی داشته و باید مراحل آن به درستی طی شود. مسیر دریافت ویزای تحصیلی چندان ساده نیست و هرگونه خطا در این مسیر منجر به اتلاف وقت و هزینه بسیار زیادی خواهد شد. به همین دلیل لازم است که از تمامی جزییات آن اطلاع دقیق داشته باشید. برای کسب اطلاع بیشتر می توانید این مطلب را تا انتها مطالعه کرده و یا با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

تحصیل در استرالیا

استرالیا یکی از کشور های پیشرفته است که به دلیل شرایط زندگی مناسب به یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی در سال های اخیر تبدیل شده است. استرالیا از سیستم آموزشی بسیار قوی برخوردار است و  دانشگاه های این کشور جز دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته اند. در نتیجه استرالیا کشوری مناسب برای مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل دانشجویان محسوب می شود. 

برای تحصیل در استرالیا شرایطی وجود دارد که متقاضیان باید به طور دقیق از آن ها اطلاع داشته باشند و در غیر این صورت در مسیر مهاجرت و دریافت ویزا با مشکل مواجه می شوند. به همین دلیل در این مطلب به بررسی دقیق تحصیل در استرالیا و جزییات آن می پردازیم. 

 

اطلاعاتی در مورد استرالیا

سیستم آموزشی کشور استرالیا در لیست برترین کشورهای جهان قرار دارد و بسیاری از دانشگاه های این کشور جز برترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند. زبان اصلی در این کشور انگلیسی می باشد و اکثر مهاجران به این زبان صحبت می کنند. 

استرالیا 6 ایالت و 2 قلمرو دارد و جمعیت آن نیز 27 میلیون نفر می باشد. پایتخت این کشور شهر کانبرا بوده و حکومت آن نیز پادشاهی مشروطه پارلمانی فدرال می باشد. شرایط آب و هوایی استرالیا گرم و مرطوب است و زمستان های آن بسیار کوتاه می باشد که این یکی از معایب تحصیل در استرالیا محسوب می شود. هزینه زندگی در این کشور بالاست اما به تناسب درآمد و میزان حقوق نیز بالا می باشد. 

 

مزایای تحصیل در استرالیا

تحصیل در کشور استرا‌لیا مزایایی دارد که متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور باید قبل از هر اقدامی از آن ها اطلاع کامل داشته باشند. آگاهی از مزایای مهاجرت تحصیلی  به افراد کمک می کند تا بتوانند به درستی تصمیم گیری کنند. مزایای تحصیل در استرالیا به شرح موارد زیر می باشد. 

✅ سیستم آموزشی استرالیا بسیار قدرتمند می باشد و دانشگاه های این کشور جز برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. 

✅ هزینه تحصیل در استرالیا نسبت به هزینه تحصیل در سایر کشورهای انگلیسی زبان کمتر و مقرون به صرفه تر می باشد. 

‌✅ دانشجویان در طول تحصیل امکان کار دانشجویی و کسب درآمد را خواهند داشت. 

✅ ویزای تحصیلی استرالیا با سهولت بیشتری نسبت به کشورهایی مثل آمریکا و کانادا صادر می شود. 

✅ بالا بودن سطح زندگی و امکانات رفاهی در استرالیا

‌✅ امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال

✅ امکان تحصیل فرزندان در مدارس استرالیا

‌✅ امکان دریافت ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی

✅ دریافت اقامت دائم پس از کار در استرالیا

 

شرایط تحصیل در استرالیا

در سال های اخیر تقاضا برای مهاجرت به استرالیا افزایش یافته است و ایرانیان بسیار زیادی نیز برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کرده اند. پس از شیوع ویروس کرونا و کاهش جذب مهاجر در دوران همه گیری، استرالیا پذیرش مهاجر را بسیار افزایش داد تا کمبود جمعیت را جبران کند اما این مساله منجر به کاهش کیفیت در ملاک های مورد نظر دولت استرالیا برای پذیرش مهاجر شد.

با توجه به این مساله در حال حاضر قوانین و شرایط دریافت ویزای تحصیلی تغییر کرده است و نسبت به قبل کمی سخت گیرانه تر شده است. شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به استرالیا این است که فرد شرایط سنی در هر  مقطع را داشته باشد و دو دوز واکسن مورد تایید تزریق کرده باشد. توجه داشته باشید که برای تحصیل در استرالیا باید حداقل 14 روز از تزریق دوز دوم واکسن گذشته باشد. 

 

تحصیل در مدارس استرالیا

افراد زیر 18 سال این امکان را دارند که در مدارس استرالیا به تحصیل بپردازند. تحصیل در مدارس استرالیا در مقاطع مختلف پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان می باشد. تمامی دانش آموزان از سنین 6 تا 18 سالگی مجبور به تحصیل در مدارس هستند. دانش آموزان بومی استرالیا می توانند به صورت رایگان به تحصیل در مدارس بپردازند اما دانش آموزان مهاجر و خارجی باید در ازای ثبت نام در مدارس شهریه پرداخت نمایند. 

برای تحصیل در استرالیا در مدارس این کشور دو راه وجود دارد؛ راه اول این است که یکی از والدین یا هر دوی آن ها ویزا و اقامت استرالیا را داشته باشند. در این صورت می توانند با ویزای خود برای ثبت نام فرزندشان در مدرسه اقدام کنند.

روش دیگر این است که والدین برای دریافت ویزای تحصیلی فرزند کمتر از 18 سال خود اقدام کنند و یکی از آن ها نیز ویزای همراه یا همان گاردین را دریافت کرده و به عنوان والد با فرزند خود به استرالیا مهاجرت کند. در صورتی که در مدارس شبانه روزی ثبت نام کنید، دانش آموز می تواند به تنهایی و بدون نیاز به همراه به استرالیا برود و در این شرایط مدرسه به عنوان قیم او شناخته می شود. 

داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در مدارس استرالیا الزامی نیست و همین که دانش آموز بتوانند مهارت خود در زبان را در آزمون اولیه ثابت کند، پذیرش می شود. البته ممکن است بعضی از مدارس استرالیا در دو سال آخر تحصیل در مدرسه، درخواست ارائه مدرک زبان را داشته باشند. 

 

تحصیل در دانشگاه های استرالیا

برای تحصیل در استرالیا در دانشگاه لازم است که حداقل مدرک دیپلم 12 ساله را داشته باشید. حداقل سن درخواست ویزای تحصیلی دانشگاهی 18 سال می باشد. محدودیت در حداکثر سن برای ویزای تحصیل در استرالیا وجود ندارد اما با این حال اگر فرد در سنین 18 تا 30 باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهد داشت. 

روزمه تحصیلی متقاضی باید در وضعیت خوبی قرار داشته باشد و مدرک زبان نیز با نمره 6 تا 6.5 ارائه گردد. داشتن گپ تحصیلی شانس دریافت ویزا را کاهش می دهد و تنها در صورتی گپ قابل قبول است که دلیل قانع کننده ای مثل یادگیری زبان، خدمت سربازی یا مشکلات پزشکی وجود داشته باشد.

متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی باید ثابت کنند که از تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه برخوردار می باشند. جزییات تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی در استرالیا به شرح موارد زیر می باشد. 

 

تحصیل در استرالیا |‌ تحصیل در مقطع کارشناسی

از برترین دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی در استرالیا می توان به دانشگاه سیدنی، ملبورن، نیو ساوت ولز، موناش و کوئینزلند اشاره کرد. آموزش در این مقطع به صورت دوره های تئوری و عملی برگزار می شود تا دانشجویان علاوه بر کسب دانش، تجربه و مهارت نیز در حوزه تحصیلی خود پیدا کنند و برای ورود به بازار کار آماده شوند. داشتن حداقل نمره  6 تا 6.5 مدرک آیلتس، نمره حداقل 79 تافل و یا نمره حداقل 42 PTE برای تحصیل کارشناسی الزامی می باشد. متقاضیان برای تحصیل در استرالیا در این مقطع باید دیپلم 12 ساله ارائه دهند. 

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

استرالیا یکی از بهترین کشور ها برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد چراکه دوره های آموزشی در این مقطع بسیار متنوع بوده و استرالیا این امکان را مهیا کرده تا دانشجویان بتوانند مدارک تحقیقاتی، کار درسی و حرفه ای دریافت کنند. با وجود این دوره های تحصیلی در مقطع ارشد، دانشجویان می توانند دانش علمی و تجربه تحقیقاتی خود را گسترش دهند. 

داشتن مدرک زبان آیلتس از مهم ترین ضروریات برای پذیرش دانشگاه در این مقطع و تحصیل در استرالیا می باشد. دانشجویانی که مدرک کارشناسی داشته باشند، مجاز به درخواست پذیرش خواهند بود و محدودیت سنی خاصی در این زمینه وجود نخواهد داشت. از بهترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توان به دانشگاه ملبورن، سیدنی، دانشگاه استرالیای غربی، ولونگونگ، کرتین، فناوری سیدنی، دانشگاه ملی استرالیا، کوئینزلند، آدلاید و موناش اشاره کرد. 

 

تحصیل در استرالیا |‌ تحصیل در مقطع دکتری

آخرین مرحله تحصیلی در استرالیا مقطع دکتری می باشد که یک دوره 3 تا 5 ساله است و دانشجویان باید به صورت تمام وقت به تحصیل بپردازند. داشتن مدرک کارشناسی ارشد با نمره حداقل 5.5 در مقیاس 7.0 بخش تحقیقاتی از الزامات پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه های استرالیا می باشد. حداقل نمره مدرک آیلتس در مقطع دکتری نیز 7 می باشد. 

از سوی دیگر متقاضیان باید یک بیانیه هدف یا همان SOP ارائه دهند که حداکثر دو صفحه باشد و علاقه آن ها و برنامه هایشان برای آینده را مشخص سازد. برای پذیرش در مقطع دکترا و تحصیل در استرالیا باید دو توصیه نامه از اساتید نیز داشته باشید. برخی از دانشگاه های مناسب برای تحصیل دکتری در استرالیا دانشگاه سیدنی، ملبورن، کوئینزلند، نیو ساوت ولز و دانشگاه ملی استرالیا هستند. 

تحصیل در استرالیا

 

مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

برای اینکه بتوانید به صورت تحصیلی به کشور استرالیا مهاجرت کنید، لازم است که در دو مرحله مدارک خود را ارسال کرده و تکمیل کنید. مرحله اول مربوط به پذیرش تحصیلی دانشجو از دانشگاه می باشد و مرحله دوم نیز پس از دریافت پذیرش دانشگاه با ارسال مدارک به سفارت برای دریافت ویزای تحصیلی انجام می شود. مدارک مورد نیاز برای هر یک از این مراحل به شرح موارد زیر می باشد.

 

تحصیل در استرالیا | مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه

✅ ریز نمرات و مدارک تحصیلی مقاطع قبلی همراه با ریز نمرات به صورت ترجمه شده

✅ مدرک زبان انگلیسی

‌✅ فرم پذیرش دانشگاه به صورت تکمیل شده

✅ رزومه تحصیلی از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا

✅ انگیزه نامه

‌✅ 2 تا 3 توصیه نامه (مقاطع ارشد و دکتری)

✅ کاور لتر (به منظور افزایش قوت پرونده)

‌✅ ارائه مقاله با توجه به مقطع و درخواست دانشگاه

✅ برخی از دانشگاه ها ممکن است سوابق کاری و بیمه را نیز دریافت کنند. 

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی

✅ مدارک هویتی به صورت ترجمه شده

✅ عکس گرفته شده در سال جاری

‌✅ مدرک زبان معتبر از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا

✅ نامه پذیرش از دانشگاه

✅ انگیزه نامه و توصیه نامه

‌✅ فرم های درخواست ویزا به صورت تکمیل شده

✅ فیش واریز هزینه های سفارت 

✅ مدرک بانک برای اثبات توانایی مالی

‌✅ هرگونه مدرک مربوط به رزومه کاری و تحصیلی برای افزایش شانس دریافت ویزا

 

ویزای تحصیل در استرالیا

همانطور که گفته شد برای ادامه تحصیل و مهاجرت به استرالیا، لازم است که ویزای تحصیلی دریافت کنید. در روند دریافت ویزای تحصیلی، تمامی مدارک مربوط به سوابق تحصیلی، دانش زبان و توانایی مالی برای پرداخت هزینه ها در استرالیا به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. در نهایت اگر که تمامی مدارک کامل باشد، ویزای تحصیلی پس از یک تا چها ماه برای متقاضی صادر می شود. 

ویزای تحصیل در استرالیا این امکان را به دانشجو می دهد که 90 روز قبل شروع ترم ترم تحصیلی به استرالیا سفر کند. اگر هنوز محل اقامت خود را پیدا نکرده اید، در هفته اول این 90 روز باید محل اقامت را مشخص کرده و آدرس آن را نیز به دانشگاه اطلاع دهید.

در صورت مشخص بودن محل اقامت و سایر اقدامات ضروری، می توانید قبل از شروع ترم در کشور به گشت و گذار پرداخته و با فرهنگ این کشور آشنا شوید و حتی زبان خود را تقویت کنید. هزینه ویزای دانشجویی استرالیا (ساب کلاس 500) 710 دلار استرالیا می باشد. اعتبار این ویزا نیز حداکثر 5 ساله خواهد بود. 

 

مراحل دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

برای دریافت ویزای تحصیل در استرالیا لازم است که مراجلی را طی نمایید تا با درخواست تان با موفقیت انجام شده و ویزای تحصیلی صادر شود. اطلاع از مراحل دریافت ویزا به شما کمک می کند تا اقدامات خود را به درستی انجام داده و با مشکلاتی چون اتلاف وقت و هزینه و یا ریجکت ویزا مواجه نشوید. مراحل دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به صورت زیر می باشد. 

 

مرحله اول

در مرحله اول دریافت ویزا باید مدرک خود را آزاد کنید. اگر هنوز در حال تحصیل هستید، بهتر است که تلاش و کوشش خود را افزایش دهید تا نمرات و معدل بهتری کسب کنید. هرچه معدل و ریز نمرات شما بهتر باشد، شانس پذیرش از دانشگاه های برتر افزایش می یابد. اگر که فارغ التحصیل شده اید نیز باید اقدامات لازم در جهت آزادسازی مدرک تحصیلی خود را انجام داده و سپس مدارک را برای ترجمه ببرید.

 

مرحله دوم

برای تحصیل در استرالیا لازم است که حتما به زبان انگلیسی مسلط بوده و مدرک زبان آیلتس یا دیگر مدارک مثل تافل را دریافت نمایید. استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و به همین دلیل بایستی حداقل نمره 6 تا 6.5 را در آزمون آیلتس کسب نمایید. در صورت کسب نمرات پایین تر با داشتن شرایط خاص می توانید به صورت مشروط برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.  

 

تحصیل در استرالیا |‌ مرحله سوم

پس از دریافت مدرک زبان لازم است که مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. شما این امکان را دارید که مجددا به تحصیل در یک مقطع بپردازید اما در هر صورت باید مدرک مقطع قبلی را داشته باشید. 

در انتخاب دانشگاه و تعداد درخواست ها برای پذیرش محدودیتی وجود ندارد و می توانید برای تمامی دانشگاه های استرالیا درخواست خود را بفرستید. مدارک شما برای پذیرش از دانشگاه باید کامل باشد و در غیر این صورت موفق به دریافت پذیرش نخواهید شد. 

 

مرحله چهارم

و در نهایت پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه می توانید برای دریافت ویزای تحصیل در استرالیا به سفارت درخواست دهید. دریافت ویزا مهم ترین مرحله و در واقع سخت ترین مرحله است و هیچ اطمینانی وجود ندارد که صرف دریافت نامه پذیرش، ویزا نیز برای شما صادر شود. 

در این مرحله باید تمامی مدارک خود را آماده کرده و به صورت دقیق ترجمه نمایید. ترجمه اشتباه در مدارک منجر به ریجکت ویزا خواهد شد. هرگونه نقص در مدارک نیز می تواند روند دریافت ویزا را طولانی کرده و یا حتی ویزا را ریجکت کند. در صورت کامل بودن مدارک، ویزای شما صادر خواهد شد و می توانید به استرالیا مهاجرت نمایید. 

 

هزینه تحصیل در استرالیا

همانطور که گفته شد یکی از مدارک مهم برای دریافت پذیرش دانشگاه و ویزای تحصیلی، نامه بانک برای اثبات توانایی مالی می باشد چراکه در پس از مهاجرت به استرالیا باید توانایی پرداخت شهریه دانشگاه و دیگر هزینه های زندگی را پرداخت نمایید. دانشجویان خارجی امکان تحصیل رایگان در استرالیا را نخواهند داشت مگر در شرایطی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی شوند. 

شهریه تحصیل در استرالیا به موارد مختلفی همچون دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی دارد. به طور کلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید سالانه در حدود 20 تا 45 هزار دلار و برای تحصیل در مقطع ارشد و دکترا، سالانه تقریبا 25 تا 50 دلار پرداخت نمایید. هزینه تحصیل در مقاطع و رشته های مختلف در استرالیا به صورت تقریبی به شرح زیر می باشند. 

👈 هزینه تحصیل در مدارس خصوصی: 10 تا 30 هزار دلار

👈 شهریه تحصیل در کالج ها: 20 تا 40 هزار دلار

‌👈 هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی: 20 تا 45 هزار دلار

‌👈 هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: 25 تا 50 هزار دلار

👈 شهریه تحصیل در مقطع دکتری: 25 تا 50 هزار دلار

‌👈 هزینه رشته های مهندسی: 25 تا 65 هزار دلار

👈 شهریه رشته های پزشکی: 80 تا 165 هزار دلار

👈 هزینه بیمه دانشجویی تحصیل در استرالیا: از 480 دلار شروع می شود. 

 

تحصیل در استرالیا | ارزان ترین دانشگاه های استرالیا

👈 دانشگاه ولونگونگ

👈 دانشگاه ویکتوریا

‌👈 دانشگاه فلیندرز

👈 دانشگاه نیو انگلند

👈 کالج کسب و کار IPAG 

 

گران ترین دانشگاه های استرالیا

👈 دانشگاه سیدنی

👈 دانشگاه ملی استرالیا

‌👈 دانشگاه ملبورن

👈 دانشگاه کوئینزلند

👈 دانشگاه موناش

 

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه و شهریه دانشگاه تنها بخشی از هزینه هایی است که باید پراخت کنید و پس از مهاجرت و ورود به کشور استرالیا نیز برای زندگی باید ماهانه هزینه های مشخصی را بپردازید. میزان هزینه زندگی در استرالیا به موارد مختلفی مثل شهر محل زندگی، سبک زندگی و غیره بستگی دارد. بخشی از هزینه های زندگی در استرالیا به شرح موارد زیر می باشد.

 

تحصیل در استرالیا | هزینه مسکن

بیشترین سهم هزینه های زندگی در استرالیا به اجاره یا خرید مسکن اختصاص دارد. هزینه اجاره در هر یک از شهرهای استرالیا متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت که برای اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید حدود ۲ هزار دلار و آپارتمان یک خوابه خارج از شهر ۱۸۰۰ دلار پرداخت نمایید.

دانشجویان می توانند با اجاره خوابگاه های دانشجویی، میزان هزینه پرداختی مهاجرت به استرالیا برای مسکن را تا حدی کاهش دهند. در ادامه به صورت دقیق تری به بررسی مسکن دانشجویی برای تحصیل در استرالیا خواهیم پرداخت. 

 

هزینه مواد غذایی

هزینه مواد غذایی نیز در این کشور با توجه به شهر محل زندگی و یا خرید از فروشگاه های مختلف متفاوت می باشد. به طور کل میزان هزینه لازم برای خرید مواد غذایی یک نفر در کشور استرالیا ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلار می باشد که البته این هزینه در شهرهایی مثل سیدنی بیشتر می شود. میزان هزینه تقریبی مواد غذایی پس از مهاجرت برای تحصیل در استرالیا به شرح موارد زیر می باشد. 

‌🟣 بطری آب ۱.۵ لیتری: ۳ دلار

🟣 یک کیلو گرم برنج: ۲.۸۵ دلار

‌🟣 نان سفید: ۳ دلار

🟣 ۱۲ عدد تخم مرغ: ۵.۹ دلار

‌🟣 یک کیلوگرم گوشت گاو: ۲۰.۳ دلار

🟣 یک کیلو گرم سینه مرغ: ۱۲.۵ دلار

‌🟣 یک لیتر شیر: ۱.۹۰ دلار

🟣 سیب زمینی (یک کیلوگرم): ۳.۳۴ دلار

‌🟣 گوجه فرنگی (یک کیلوگرم): ۶.۷۷ دلار

🟣 پیاز (یک کیلوگرم): ۲.۹۰ دلار

🟣 پرتغال (یک کیلوگرم): ۳.۹۸ دلار

‌🟣 موز (یک کیلوگرم): ۳.۷۵ دلار

🟣 خرید غذا در رستوران های معمولی: ۱۵۰ تا ۴۰۰ دلار 

🟣 خرید غذا از رستوران های مک دونالد: ۶۰ تا ۱۵۰ دلار

 

هزینه حمل و نقل

بعد از ورود به کشور استرالیا باید برای جابجایی و حمل و نقل هزینه بلیت را پرداخت کنید. در استرالیا می توان برای حمل و نقل از تاکسی، اتوبوس، مترو و یا ماشین شخصی استفاده کرد. هزینه حمل و نقل در این کشور به صورت تقریبی به شرح موارد زیر می باشد. 

🔵 هزینه تاکسی: ۲.۳۰ دلار

🔵 بلیت مترو به صورت ماهانه: ۱۷۰ دلار

‌🔵 بلیت حمل و نقل محلی: ۴.۶۰ دلار

🔵 یک گالن بنزین: ۲.۵ دلار

 

سایر هزینه های تحصیل در استرالیا

🟠 هزینه های سیستم گرمایشی و سرمایشی و برق آپارتمان: ۳۳۰ دلار

‌🟠 خرید اینترنت و هزینه تلفن: ۴۵ دلار

🟠 هزینه خرید پوشاک: ۳۵۰ دلار

 

تحصیل رایگان در استرالیا

در برخی از تبلیغات مهاجرتی دیده می شود که از عنوان تحصیل در استرالیا به صورت استفاده می کنند. اما باید گفت که تحصیل رایگان در استرالیا امکان پذیر نمی باشد و دانشجویان خارجی تنها با پرداخت شهریه می توانند به تحصیل در دانشگاه های این کشور بپردازند. حتی دانشجویان بومی استرالیا نیز موظف به پرداخت شهریه (کمتر از دانشجویان خارجی) برای تحصیل در دانشگاه می باشند. 

البته در صورتی که دانشجو رزومه تحصیلی بسیار خوب و یا شرایط خاصی داشته باشد، می تواند از بورسیه های تحصیلی استفاده کند که در این صورت هزینه تحصیل او کمتر خواهد شد. در مقطع دکتری نیز شانس دریافت بورسیه کامل وجود دارد که در این صورت شهریه به طور کامل حذف می شود. اما با توجه به رقابت شدید بر سر دریافت این بورسیه شانس کمی برای دریافت آن وجود خواهد داشت. 

 

بورسیه های تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی یکی از محبوب ترین گزینه ها برای دانشجویان خارجی در حال تحصیل در استرالیا می باشد. با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل، بسیاری از دانشجویان خارجی به دنبال راهی برای دریافت بورسیه های تحصیلی هستند تا از این طریق بتوانند شهریه و هزینه های پرداختی خود را کاهش دهند. 

بیشترین بورسیه های تحصیلی استرالیا برای مقطع دکتری ارائه می شود. البته دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز شانس دریافت بورسیه تحصیلی خواهند داشت اما تعداد بورسیه ها در این مقطع کمتر می باشد. در مقطع کارشناسی نیز تقریبا بورسیه ای ارائه نمی شود و امکان دریافت بورسیه در این مقطع بسیار پایین خواهد بود. 

بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارند و از طرف دولت، دانشگاه و یا موسسات خصوصی ارائه خواهند شد. میزان مبلغ بورسیه مبلغ دقیقی ندارد و هر دانشجو با توجه به نوع بورسیه دریافتی خود کمک هزینه مشخصی را دریافت خواهد کرد. ممکن است برخی از بورسیه ها ماهانه و یا سالانه مبلغی را به دانشجو دهند و یا شهریه دانشگاه را کاهش دهند. برخی از شرایط مهم برای دریافت بورسیه تحصیل در استرالیا به صورت زیر می باشد. 

👈 بالا بودن نمره مدرک زبان

👈 بالا بودن نمرات دانشجو در آزمون ورودی

‌👈 داشتن مقالات ISI

👈 رزومه تحصیلی و کاری قوی

👈 کسب موفقیت در حوزه های هنری، ورزشی و غیره

‌👈 داشتن سابقه انجام خدمات داوطلبانه

👈 بودن در دوره تز محور و ارتباط مستقیم با استاد برای دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری

 

تحصیل در استرالیا | تحصیل بدون مدرک زبان در استرالیا

همانطور که گفته شد استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و دوره های آموزشی در دانشگاه نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود. به همین دلیل دانشجویان خارجی باید سطح زبان انگلیسی مناسبی داشته باشند تا بتوانند در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. دانشجویان کشورهای انگلیسی زبان مثل آمریکا، کانادا، انگلیس و غیره این امکان را دارند که بدون ارائه مدرک زبان به تحصیل در استرالیا بپردازند. 

اما ایران جز کشورهای انگلیسی زبان نیست و در نتیجه متقاضیان ایرانی برای تحصیل در استرالیا بایستی حتما مدرک زبان انگلیسی با نمره قابل قبول داشته باشند. حداقل نمره مدرک آیلتس برای پذیرش در دانشگاه های استرالیا 6 تا 6.5 می باشد. 

حال این سوال به وجود می آید که آیا در صورت کمتر بودن نمره مدرک زبان، به هیچ عنوان امکان تحصیل در استرالیا وجود نخواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال پرتکرار باید گفت که تحصیل در استرالیا برای این افراد وجود دارد و می توانند با پذیرش مشروط ویزای تحصیلی را دریافت نمایند. 

منظور از پذیرش مشروط این است که ویزای تحصیلی برای شما صادر می شود اما موظف هستید که پس از ورود به استرالیا با هزینه خودتان در دوره های آموزش زبان شرکت کنید تا سطح مهارت تان در زبان انگلیسی به حد قابل قبول برسد. البته پذیرش مشروط تنها در صورتی انجام می شود که تمامی معیار های پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی را داشته باشید و تنها نمره مدرک زبان تان کمتر از حد معمول باشد. 

اکثر دانشگاه های استرالیا دوره های زبان انگلیسی را برای دانشجویان با پذیرش مشروط برگزار می کنند که از مهم ترین آن ها می توان به دانشگاه های باند، نیو ساوت ولز، آدلاید، مک کواری، کوئینزلند، دانشگاه صنعتی سوئین‌برن و دانشگاه استرالیای جنوبی اشاره کرد. 

 

تحصیل در استرالیا | دوره های آموزش زبان

در استرالیا دوره های زبان انگلیسی متفاوت از کلاس های درسی است که تا به حال گذرانده اید. در این کشور دوره های آموزش زبان به صورت پروژه ای و گروهی انجام می شود. با شرکت در این دوره ها می توانید مهارت مکالمه و نوشتاری خود را به طرز چشمگیری بهبود بخشید. در کلاس های آموزش زبان استرالیا این امکان را دارید که با افراد مختلف صحبت کرده و زبان خود را تقویت نمایید. برخی از دوره های زبان انگلیسی برای تحصیل در استرالیا به شرح زیر می باشند. 

زبان انگلیسی عمومی: با شرکت در این دوره ها می توانید سطح خود در مهارت های چهارگانه را برای امور روزمره، تحصیل و کار تقویت کنید. 

دوره های آکادمیک: دانشجویان برای تحصیل در استرالیا در دانشگاه های این کشور باید در این دوره شرکت کنند. 

دوره آموزشی زبان انگلیسی هدفمند: با شرکت در این دوره ها می توانید مهارت خود در یک زمینه خاص را تقویت نمایید. 

‌دوره آموزشی آمادگی آزمون: چنانچه قصد شرکت در آزمون هایی مثل تافل یا آیلتس را دارید، باید در این دوره ها شرکت کنید. 

آموزش مربیان: مربیان زبان انگلیسی برای تقویت مهارت و افزایش دانش خود می توانند در دوره های آموزشی برای مربیان شرکت نمایند. 

تور های آموزشی: دانش آموزانی که قصد دارند در زمان تعطیلات به کلاس زبان رفته و مهارت خود را افزایش دهند، بایستی در این دوره های زبان برای تحصیل در استرالیا شرکت کنند. 

 

دلایل قابل قبول برای توجیه گپ تحصیلی

همانطور که در بالا گفته شد، یکی از شرایط مهم برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، این است که گپ تحصیلی نداشته باشید و در غیر این صورت گپ باید توجیه قابل قبولی داشته باشد. هر یک از دلایل قابل قبول برای گپ تحصیلی نیز مدت مشخصی دارد و در صورت بیشتر شدن زمان آن، هیچ توجیهی قبول نخواهد شد. برخی از دلایل قابل قبول برای توجیه گپ تحصیل در استرالیا به شرح موارد زیر می باشد. 

گذراندن خدمت سربازی: به اندازه طول مدت زمان خدمت برای گپ تحصیلی مهلت دارید. 

از دست دادن اعضا خانواده: در صورتی که یکی از اعضا درجه یک را از دست داده باشید، تقریبا یک سال گپ تحصیلی قابل توجیه می باشد. 

آموزش زبان: تقریبا یک سال زمان برای یادگیری زبان انگلیسی و دریافت مدرک قابل قبول می باشد. 

بیماری و آسیب جسمی: گپ تحصیلی به اندازه طول مدت درمان و نقاهت قابل قبول می باشد. 

ازدواج، طلاق یا تولد فرزند: هر یک از این موارد به اندازه 6 ماه تا 1 سال دلیل قابل قبول برای گپ تحصیلی می باشند. 

پژوهش و تحقیق: به اندازه طول مدت پژوهش دلیل قابل قبول برای گپ خواهید داشت. 

گذراندن دوره های فنی حرفه ای: در صورت معتبر بودن دوره آموزشی می توانید یک تا دو سال از گپ تحصیلی خود را توجیه کنید. 

نکته مهم: ممکن است این تصور اشتباه را داشته باشید که بیماری ها و مشکلات روحی روانی نیز دلیل قابل قبولی برای گپ تحصیلی هستند. اما باید گفت که این مشکلات توجیه گپ را نخواهند کرد و حتی در صورت درمان کامل نیز ممکن است بر روی درخواست ویزای تحصیل در استرالیا شما تاثیر گذاشته و منجر به ریجکت ویزا شود. برای توجیه گپ تحصیلی خود می توانید از مشاوران مجموعه دانتل کو کمک بگیرید. 

 

مسکن دانشجویی در استرالیا

دانشجویان پس از ورود به کشور استرالیا باید مکانی را برای اقامت خود در نظر بگیرند. هزینه مسکن بیشترین سهم در هزینه های زندگی در استرالیا را دارد. گزینه های زیادی برای مسکن دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار دارد که می توانند از آن ها استفاده نمایند. محبوب ترین گزینه ها برای اقامت دانشجویان در حال تحصیل در استرالیا به شرح موارد زیر می باشد. 

تحصیل در استرالیا | خوابگاه

اکثر دانشگاه های استرالیا خوابگاه هایی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته اند که ممکن است در پردیس و یا کمی دور تر از آن باشد. خوابگاه های دانشجویی به صورت آپارتمان هستند و خدمات و امکانات متنوعی دارند. دانشجویان در هنگام انتخاب نوع خوابگاه خود باید به هزینه آن توجه داشته و بر این اساس مسکن مورد نظر خود را برگزینند.

 

واحد مسکونی

راه دیگر دانشجویان در طول تحصیل در استرالیا این است که یک خانه مسکونی در شهر برای خود اجاره نمایند. در استرالیا خانه به صورت مبله معمولا وجود ندارد و در هنگام اجاره مسکن باید نسبت به تهیه وسایل منزل نیز اقدام نمایید. می توان با اجاره مسکن به صورت مشترک، هزینه اجاره بها را کاهش داد. 

 

زندگی با خانواده های استرالیایی

یک راه دیگر برای اجاره مسکن در استرالیا این است که با خانواده های استرالیایی زندگی کنید. برخی از خانواده ها یک اتاق از خانه خود را به دانشجویان خارجی اجاره می دهند که مبلغ آن نیز تقریبا 100 تا 300 دلار به صورت هفتگی می باشد. برای آشنایی با این خانواده ها می توانید از دانشگاه محل تحصیل خود کمک بگیرید. 

 

تحصیل در استرالیا | بیمه دانشجویی استرالیا

یکی از قوانین کشور استرالیا این است که تمامی دانشجویان خارجی باید بیمه درمانی داشته باشند. بدون دریافت بیمه ویزای تحصیلی برای دانشجویان صادر نخواهد شد. بیمه دانشجویان بین المللی Overseas Student Health Cover (OSHC) نام دارد و باید کل مدت زمان تحصیل در استرالیا را پوشش دهد. 

اهمیت داشتن بیمه درمانی برای دانشجویان خارجی به این دلیل است که هزینه خدمات درمانی در استرالیا بسیار بالا می باشد. اهمیت این مساله با توجه به درآمد اندک دانشجویان در طول تحصیل بیشتر نیز می شود چراکه ممکن است در صورت بیماری و مشکلات جسمی با چالش ها و محدودیت های جدی مواجه شوند. نداشتن بیمه دانشجویان را نیز دچار استرس و اضطراب می کند و با دریافت آن می توانند با آسودگی بیشتری به زندگی و تحصیل در استرالیا بپردازند. 

دانشجویان برای دریافت بیمه دانشجویی (برای تنها یک نفر) باید سالانه در حدود 480 دلار بپردازند. این هزینه برای یک زوج به 2600 دلار و برای یک خانواده به 4200 دلار خواهد رسید. با دریافت بیمه دانشجویی می توان از اکثر خدمات درمانی مثل ویزیت دکتر، آمبولانس، بستری و درمان در بیمارستان و دارو استرالیا استفاده کرد. از خدماتی که تحت پوشش بیمه دانشجویی استرالیا نمی باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد. 

❌ خدمات زیبایی

❌ دندان پزشکی

‌❌ چشم پزشکی

❌ فیزیوتراپی

‌❌ خدمات درمانی و بهداشتی بدون تجویز پزشک

❌ نسخه های بدون حمایت PBS

 

کار حین تحصیل در استرالیا

اشتغال و کار در طول تحصیل از مهم ترین نیاز های دانشجویان بین المللی می باشد. با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی در استرالیا، اکثر دانشجویان به منبع درآمدی نیاز دارند تا بتوانند از طریق آن بخشی از هزینه های خود را پرداخت کنند. برای کار دانشجویی باید ترم تحصیلی شروع شده باشد و غیر از آن امکان کاره پاره وقت وجود نخواهد داشت. 

کار دانشجویی در طول تحصیل در استرالیا زمان مشخصی دارد و بیشتر از مدت مشخص امکان کار وجود نخواهد داشت. دانشجویان این امکان را دارند که در هر دو هفته به مدت 48 ساعت کار پاره وقت مشغول شوند. چنانچه مدت زمان کار دانشجو از این حد بیشتر شود متخلف شناسایی شده و حتی ممکن است ویزای خود را نیز از دست بدهد. 

دانشجویان با 48 ساعت کار در دو هفته می توانند حداقل 700 دلار استرالیا به دست آورند. پرداخت مالیات برای تمامی افرادی که در استرالیا حقوق دریافت می کنند الزامی است. برای این منظور هر فرد باید به اداره مالیات مراجعه کرده و کد مالیاتی یا TFN دریافت کند. اینگونه مالیات به صورت خودکار از حقوق فرد کسر می شود.

در صورت نداشتن پرونده مالیاتی میز این مبلغ در بانک بلوکه می شود تا وضعیت مالیات مشخص گردد. در صورتی که مالیات خود را پرداخت نکنید و یا با کارفرماهای متخلف در حوزه مالیاتی مشغول به کار شوید، ممکن است با مشکلات جدی در این زمینه مواجه شوید که ویزای شما را خطر خواهد انداخت. 

با توجه به اینکه نرخ بیکاری در استرالیا بسیار پایین است، اکثر افراد می توانند به راحتی کاری برای خود پیدا کنند. البته دانشجویان به دلیل محدودیت در زمان کار کردن باید به سراغ کار های پاره وقت مثل گارسون، پیک رستوران، صندوق دار، بازاریابی، پرستاری کودک، نگه داری از حیوانات خانگی، تایپ، ترجمه و غیره بروند. 

 

تحصیل در استرالیا | ویزای کاری استرالیا پس از تحصیل

پس از پایان تحصیلات مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی نیز تموم می شود و دانشجویان دیگر نمی توانند با ویزای خود به اقامت در استرالیا ادامه دهند. در این شرایط یا باید به کشور خود بازگردند و یا از طریق روش های مختلف اقامت خود را تمدید کرده و در استرالیا بمانند. 

اکثر افرادی که برای تحصیل در استرالیا اقدام می کنند، قصد دارند که برای همیشه در این کشور بمانند به ادامه زندگی خود بپردازند. بهترین راه برای تمدید اقامت، تغییر ویزای تحصیل به ویزای کاری می باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند تا 18 ماه در استرالیا بمانند و کاری برای خود پیدا کنند.

پس از یافتن کار، می توان برای دریافت ویزای کاری اقدام کرد. ویزای کاری پس از تحصیل تقریبا 2 تا 4 سال اعتبار خواهد داشت. در صورت بروز مشکل در دریافت ویزای کاری پس از تحصیل می توانید با مشاوران مجموعه دانتل کو مشورت نمایید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای تحصیلی

ویزای تحصیل در استرالیا به صورت موقت صادر می شود و با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو، دو تا چهار سال اعتبار خواهد داشت. پس از پایان تحصیلات دانشجو دیگر امکان اقامت دائم با این ویزا را نخواهد داشت و تنها می تواند به صورت موقت در استرالیا مانده و کاری برای خود پیدا کند. 

پس از یافتن کار، ویزای دانشجویی به ویزای کاری 485 تغییر پیدا می کند. در صورتی که فرد برای مدت 2 سال در این کشور به کار پرداخته و مالیات نیز پرداخت کند، اقامت دائم برای او صادر خواهد شد. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه راه های دریافت اقامت دائم استرالیا، می توانید با مشاوران و متخصصان مجموعه دانتل کو مشورت نمایید. 

 

ریجکت ویزای تحصیل در استرالیا

بسیاری از افرادی که نامه پذیرش از دانشگاه را دریافت می کنند، تصور می کنند که روند مهاجرت شان تمام شده است و با نامه پذیرش می توانند به راحتی ویزای تحصیلی دریافت کرده و مهاجرت کنند. این در حالیست که نامه پذیرش هیچ تضمینی برای دریافت ویزا نیست و تنها یکی از مدارک مهم است که تمامی متقاضیان باید داشته باشند. 

در هنگام کسب اطلاع از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا متوجه می شوید که مدارک برای پذیرش دانشگاه و دریافت ویزای تحصیل تا حد بسیار زیادی شبیه بهم هستند. همین تشابه مدارک ممکن است این باور اشتباه را در افراد ایجاد کرده باشد که دریافت ویزا چندان مرحله سخت و مهمی نیست. اما همین باور باعث شده تا بسیاری از متقاضیان در هنگام درخواست ویزا به جزییات توجه نکنند و با نقص در مدارک یا سایر اشتباهات با ریجکت ویزا مواجه شوند. 

در فرایند پذیرش دانشگاه، درخواست فرد تنها از جهت تحصیلی بررسی می شود و در صورتی که دانش زبان و رزومه علمی خوبی داشته باشد، واجد شرایط پذیرش محسوب خواهد شد. اما فرایند صدور ویزا با ابعاد گسترده تری سروکار دارد و به بررسی دلیل مهاجرت و انگیزه ادامه تحصیل و توانایی زندگی در کشور مقصد می پردازد.

در نتیجه ممکن است یک فرد با روزمه علمی و تحصیلی بسیار قوی، از طرف سفارت واجد شرایط مهاجرت تشخیص داده نشود و ویزای او ریجکت شود. در صورت ریجکت شدن ویزای تحصیل در استرالیا می توانید اقداماتی را انجام دهید که به شرح موارد زیر می باشند. 

یافتن علت ریجکتی ویزا

در مرحله اول باید علت ریجکت شدن ویزای تحصیلی خود را پیدا کنید. در صورتی که بدون یافتن علت و حل آن مجددا برای دریافت ویزا درخواست دهید، دوباره با ریجکت مواجه می شوید و کارتان بسیار سخت خواهد شد. معمولا چند دلیل رایج برای ریجکت شدن ویزا وجود دارد که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. 

👈 نقص در مدارک

👈 ضعیف یا نادرست بودن ترجمه

‌👈 عدم اثبات توانایی مالی

👈 قانع نشدن ماموران بررسی برای بازگشت شما به کشور پس از پایان تحصیل

👈 ضعف در مهارت زبان

‌👈 نبود دلیل کافی برای تحصیل در خارج از کشور

👈 ضعیف بودن رزومه یا انگیزه نامه برای تحصیل در استرالیا

‌👈 نداشتن وابستگی خانوادگی در کشور 

👈 گپ تحصیلی غیر قابل توجیه

👈 پناهنده بودن اقوام درجه یک در کشور استرالیا

 

تحصیل در استرالیا | برطرف کردن مشکل

پس از یافتن علت ریجکت شدن ویزای تحصیلی خود، باید آن مشکل را برطرف کنید. در واقع یافتن علت ریجکتی از بیشترین اهمیت برخوردار است و پس از پیدا کردن علت می توانید به راحتی آن را برطرف سازید. مثلا اگر مدارک نقص دارد می توانید آن ها را تکمیل کرده و یا در صورت مشکل در ترجمه، مدارک تان را به طور دقیق تری ترجمه نمایید. 

 

اقدام مجدد برای دریافت ویزا

پس از حل مشکل قبلی و با اطمینان از درست بودن تمامی مدارک و دارا بودن شرایط لازم، می توانید مجددا برای دریافت ویزای تحصیل در استرالیا درخواست دهید. برای اطمینان از بروز مشکل در فرایند دریافت ویزا، بهتر است که با مشاوران و متخصصان این حوزه مشورت نمایید. 

 

دانشگاه های استرالیا

در هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در استرالیا، بسیار مهم است که از دانشگاه های برتر این کشور اطلاع داشته باشید. هرچه سطح علمی یک دانشگاه بالاتر بوده و جایگاه بهتری داشته باشد، معیارهای سخت گیرانه تری نیز برای پذیرش دانشجو خواهد داشت. در هنگام انتخاب دانشگاه و درخواست پذیرش حتما این نکته را مد نظر قرار دهید. از برترین دانشگاه های استرالیا برای ادامه تحصیل می توان به موارد زیر اشاره کرد. 

🟢 دانشگاه نیو ساوت ولز

🟢 دانشگاه سیدنی

‌🟢 دانشگاه ملی استرالیا

🟢 دانشگاه موناش

🟢 دانشگاه کوئینزلند

‌🟢 دانشگاه استرالیای غربی

🟢 دانشگاه آدلاید

‌🟢 دانشگاه فناوری سیدنی

🟢 دانشگاه مک‌کواری

 

بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

در دانشگاه های استرالیا تقریبا تمامی رشته های تحصیلی ارائه می شود اما با این حال برخی از رشته ها در این کشور از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و توجه بیشتری به ان ها نشان داده می شود. برخی از بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا به شرح موارد زیر می باشند. 

🟡 مهندسی فناوری

🟡 پزشکی

‌🟡 داروسازی

🟡 دندانپزشکی

‌🟡 حسابداری

🟡 امور مالی

‌🟡 مدیریت

‌🟡 علوم کامپیوتر

🟡 فناوری اطلاعات

 

تحصیل پزشکی در استرالیا

یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در سرتاسر جهان رشته پزشکی می باشد. استرالیا جز مقاصد مناسب برای مهاجرت تحصیلی پزشکان محسوب می شود چراکه سیستم آموزشی استرالیا در زمینه آموزش پزشکی استانداردهای بسیار بالایی دارد و دانشگاه های برتر این کشور مثل ملبورن و سیدنی جز بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته پزشکی محسوب می شوند. 

دوره های آموزش پزشکی تحصیل در استرالیا در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. دوره کارشناسی 6 ساله است و دو نوع عمومی و جراحی را در بر می گیرد. پس از اتمام دوره کارشناسی پزشکی، دانشجویان می توانند شروع به تحصیل در دوره ارشد پزشکی کنند. 

متقاضیان می توانند به تحصیل در رشته های دندان پزشکی، داروسازی و رشته پیراپزشکی نیز در استرالیا بپردازند. شهریه رشته های گروه پزشکی در استرالیا به دانشگاه محل تحصیل و رشته تحصیلی بستگی دارد. مثلا رشته دندان پزشکی بسیار گران قیمت است. اما به طور کلی می توان گفت که برای تحصیل در رشته های پزشکی باید سالانه در حدود 70 تا 100 هزار دلار پرداخت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در استرالیا در رشته های پزشکی می توانید با مشاوران دانتل کو مشورت نمایید. 

 

مشاوره مهاجرت تحصیلی

هر ساله افراد بسیار زیادی تصمیم به مهاجرت به کشورهای خارجی می گیرند. یکی از روش های نسبتا آسان برای مهاجرت از طریق دریافت ویزای تحصیلی می باشد. استرالیا با داشتن سیستم آموزشی قدرتمند یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت تحصیلی می باشد.

امکان ادامه تحصیل در مقاطع مختلف از مدرسه تا دکتری در استرالیا وجود دارد. دریافت ویزای تحصیلی کار چندان ساده ای نیست و برای جلوگیری از هرگونه مشکل یا ریجکت ویزا، لازم است که جزییات مربوط به آن اطلاع کامل داشته باشید و تا حد امکان از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید. 

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه تحصیل در استرالیا برای تان وجود دارد، می توانید با مشاوران و متخصصان در این زمینه مشورت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تحصیل در استرالیا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. شرایط تحصیل در استرالیا چیست؟

    از مهم ترین شرایط برای تحصیل در استرالیا می توان به تزریق واکسن کرونا، داشتن مدرک زبان و روزمه تحصیلی قوی اشاره کرد. در متن به طور دقیق در مورد شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا صحبت شده است. 

  2. آیا امکان مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان به استرالیا وجود دارد؟

    در صورتی که فرد روزمه قوی داشته باشد اما مدرک زبان او کمتر از حد قابل قبول باشد، می تواند به صورت مشروط ویزای تحصیلی دریافت کند و پس از ورود به استرالیا در دوره های آموزش زبان شرکت نماید. 

  3. آیا امکان تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد؟

    دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی شهریه پرداز هستند اما در صورت دریافت بورسیه های تحصیلی می توان تا حدی هزینه ها را کاهش داد. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره