تحصیل در خارجسایر موضوعات

مهاجرت به سوئد

کانال تلگرام تحصیلی     

مهاجرت به سوئد برای افرادی که مشتاق زندگی در کشورهای خارجی هستند گزینه‌ای عالی است. این کشور دانشگاه‌های برتر زیادی دارد و از موقعیت‌های شغلی متعدد برخوردار است. کیفیت زندگی و امکانات رفاهی در سوئد در سطح بسیار بالایی قرار دارد. اما سوئد معایبی هم دارد که متقاضایان مهاجرت باید حتما از آن‌ها آگاه باشند. پس از دریافت اقامت بلند مدت، مهاجران پس از مدتی می‌توانند اقامت دائم نیز دریافت کرده و برای همیشه در این کشور به زندگی خود ادامه دهند. برای کسب اطلاع از روش‌های اقامت سوئد می‌توانید این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و یا از طریق شماره‌های درج شده در پایین صفحه با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید.

 

مهاجرت به سوئد

سوئد یک کشور توسعه یافته است که از امنیت بالایی برخوردار است و امید به زندگی در این کشور بسیار بالاست. این کشور دانشگاه های برتر زیادی دارد که از رنکینگ بالایی برخوردارند و موقعیت‌های شغلی فراوانی نیز در این کشور وجود دارد. کیفیت بسیار بالای زندگی باعث شده است که مردم زیادی سوئد را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. اما با وجود این امکانات سوئد کشور بسیار گران قیمتی است. روش‌های متعددی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد که در این مقاله آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

مزایای مهاجرت به سوئد

همانطور که گفته شد سوئد کشوری با امکانات رفاهی بسیار زیاد است و مهاجرت به این کشور مزایای بسیار زیادی دارد. برخی از مهم‌ترین این مزایا به شرح زیر می‌باشند.

 • خدمات بسیار زیاد و با کیفیت
 • موقعیت‌های شغلی متعدد و درآمد بالا
 • آب و هوای مطلوب
 • فرهنگ عالی و برابری جنسیتی
 • داشتن دانشگاه‌ها با رنکینگ بالا
 • بالا بودن سرعت اینترنت
 • استفاده از زبان انگلیسی در بین مردم
 • امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی سوئد

 

معایب مهاجرت به سوئد

با وجود مزایای بسیار زیاد، کشور سوئد معایبی نیز دارد که پس از مهاجرت ممکن است باعث مشکل شود. اطلاع از معایب مهاجرت به سوئد می‌تواند در تصمیم گیری برای اخذ اقامت سوئد به شما کمک کند. برخی از این معایب به شرح زیر هستند.

 • زمستان‌های طولانی و تاریک
 • گران بودن هزینه‌ها
 • قانون مالیاتی سخت و سنگین
 • سختی پیدا کردن مسکن
 • اجتماعی نبودن مردم
 • عدم پوشش همه هزینه‌های درمانی
 • سختی پیدا کردن شغل برای مهاجران

 

شرایط مهاجرت به سوئد

همانطور که گفته شد برای مهاجرت به سوئد روش‌های متعددی وجود دارد. در هر یک از این روش‌ها شرایط فرق می‌کند و مدارک متفاوتی لازم است. اما به طور کلی برای اخذ اقامت سوئد بایستی حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید و از تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌ها نیز برخوردار باشید. مدرک زبان مورد نیاز با توجه به نوع ویزای شما می‌تواند انگلیسی یا سوئدی باشد.

 

شرایط سنی

برای مهاجرت به سوئد باید حاقل ۱۸ سال سن داشته باشید. با توجه به نوع ویزای مهاجرتی حداکثر سن متفاوت است. مثلا برای تحصیل در سوئد در مقطع دکتری حداکثر سن قابل قبول ۳۵ سال می‌باشد. همچنین برای دریافت ویزای کاری نیز بایستی حداکثر ۴۱ سال سن داشته باشید. شرط سنی برای دیگر روش‌های مهاجرت همچون ازدواج و سرمایه گذاری مشخص نشده است.

 

مدارک مور نیاز برای اخذ اقامت سوئد

 • پاسپورت معتبر
 • تکمیل شده فرم در خواست مهاجرت
 • عکس
 • بیمه درمانی به ارزش حداقل ۳۰ هزار یورو
 • برگه بانک برای اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های مهاجرت به سوئد

 

مهاجرت با ویزای تحصیلی سوئد

برای مهاجرت تحصیلی باید در ابتدا مدارک خود را برای دانشگاه‌های سوئد بفرستید تا از یکی از آن‌ها نامه پذیرش دریافت کنید. با دریافت نامه پذیرش می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. در سال‌های گذشته تحصیل در دانشگاه‌های سوئد رایگان بود اما در حال حاضر قانون تغییر کرده است و دانشجویان بین المللی باید برای تحصیل شهریه پرداخت کنند. شهریه تحصیل در دانشگاه‌های سوئد ۹ تا ۱۷ هزار یورو در سال می‌باشد که نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه زیادی است. دریافت اقامت دانشجویی سوئد بر خلاف کشورهای دیگر در سفارت سوئد در کشور مبدا داده می‌شود. شرایط و مدارک دریافت ویزای تحصیلی به صورت زیر است.

 • داشتن پاسپورت
 • نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر سوئد
 • مدرک اثبات توانایی مالی برای پراخت هزینه‌های تحصیل و زندگی پس از مهاجرت به سوئد (حداقل 860 دلار در ماه)
 • مدرک زبان انگلیسی یا سوئدی (با توجه به درخواست دانشگاه)
 • داشتن بیمه درمانی

شما می‌توانید با داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره ویزای تحصیلی دریافت کرده و در دوره‌های آموزشی سوئد زبان خود را تقویت کنید. شما می‌توانید به دو صورت حضوری و آنلاین برای درخوسات اقامت دانشجویی اقدام کنید. در روش حضوری باید تمامی مدارک را به سفارت تحویل دهید. در روش آنلاین بایستی مدارک در سایت مهاجرت سوئد بارگزاری شده و سپس برای مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت مراجعه کنید.

مهاجرت به سوئد

 

مهاجرت به سوئد با ویزای کاری

کشور سوئد از میزان درآمد بسیار بالایی برخودار است و نرخ بیکاری نیز بسیار پایین است. به همین دلیل بسیاری از افراد علاقه‌مندند که از طریق دریافت ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنند. برای دریافت ویزای کاری باید حتما از یک کارفرمای سوئدی جاب آفر دریافت کنید. بدون دریافت پیشنهاد کاری امکان دریافت ویزا وجود ندارد. پس از دریافت جاب آفر برای مهاجرت به سوئد بایستی به سفارت مراجعه کرده و برای ویزا درخواست دهید. (امکان درخواست ویزا به صورت آنلاین نیز وحود دارد.)

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • جاب آفر
 • تعیین حقوق و مزایا
 • بیمه درمانی
 • مدرک تحصیلی و سابقه کار مرتبط با حوزه شغلی
 • مدارک اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی (حداقل 1250 دلار در ماه)

 

مراحل دریافت ویزای کاری

 • برقراری ارتباط با کارفرمایان سوئدی و ارسال مدارک برای آن‌ها
 • دریافت پیشنهاد کاری برای مهاجرت به سوئد
 • تحویل مدارک لازم به سفارت سوئد
 • مصاحبه در سفارت و صدور ویزای کاری

 

مهاجرت پرستاران

سوئد یکی از مقاصد پرطرفدار برای پرستاران است. برای مهاجرت به این کشور از طریق رشته پرستاری باید در ابتدا یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید. (کارفرمایان موظفند ابتدا آگهی استخدام در سوئد و اتحادیه اروپا منتشر کنند و در صورت عدم یافتن نیروی مورد نظر می‌توانند پرستاران بین المللی را استخدام نمایند.) پس از دریافت جاب آفر پرستاران بایستی در آرمون ووردی (پزشکی و زبان سوئدی) شرکت کرده و در صورت قبولی استخدام شوند. یک دوره آموزش بالینی نیز پس از مهاجرت به سوئد برای پرستاران بین المللی اجباری است.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت ویزای سوئد و مهاجرت می‌توان از طریق سرمایه گذاری اقدام کرد. سوئد کشوری با اقتصاد کارآمد است که نرخ تورم در آن پایین بوده و ثبات قیمت برقرار است. سرمایه گذاری در این کشور یک روش امن و سودده است که در عین حال دریافت و اخذ اقامت سوئد را نیز امکان پذیر می‌کند. برای سرمایه گذاری روش‌های متعددی همچون خرید سهام، خرید اوراق قرضه، کارآفرینی، خرید ملک و ثبت شرکت را پیش رو دارید. سرمایه اولیه هر یک از این روش‌ها متفاوت است. دو روش اصلی سرمایه گذاری در سوئد به شرح زیر هستند.

 

ثبت شرکت

برای مهاجرت به سوئد و ثبت شرکت باید سرمایه‌‌ای به مبلغ حداقل ۵۰ هزار کرون در اختیار داشته باشید. میزان مسئولیت فرد در این روش بسیار پایین است. علاوه بر این برای دریافت اقامت باید بتوانید هزینه زندگی برای دو سال را نیز پرداخت کنید. برای این منظور باید ۲۰۰ هزار کرون برای خود، ۱۰۰ هزار برای همسر و ۵۰ هزار برای هر یک از فرزندان داشته باشید. اعتبار ویزای سرمایه گذاری از این طریق ۴ سال است و در صورت حضور مداوم در سوئد و سودده بودن شرکت و پرداخت مالیات به ویزای دائم تبدیل می‌شود. توجه داشته باشید که با وجود مزایای بسیار زیاد سوئد، سرمایه گذاری در این کشور برای ایرانیان با مشکلات زیادی همراه است.

 

خرید ملک

خرید ملک یکی از روش‌های سرمایه گذاری در سوئد است اما به تنهایی روش مهاجرتی محسوب نمی‌شود. برای مهاجرت به سوئد ابتدا باید از دیگر روش‌ها اقدام کرده و سپس با خرید ملک سرمایه گذاری کنید. خرید ملک در کشور سوئد به ازاری هر متر مربع ۷۵ هزار کرون می‌باشد. همچنین برای خرید ملک می‌توان از وام نیز استفاده کرد. شرایط دریافت وام در سوئد بسیار خوب است به طوری که وام تقریبا ۷۵ درصد هزینه ملک را پوشش می‌دهد. خرید ملک در سوئد در حدود ۱۵ روز به طول می‌انجامد و هیچ گونه محدودیتی نیز برای مهاجران وجود ندارد.

 

مهاجرت به وسیله الحاق خانواده

روش دیگر برای مهاجرت به سوئد از طریق اعضای خانواده است. چنانچه یکی از اعضا خانواده شما شهروندی این کشور را دریافت کرده باشد، شما نیز می‌توانید به سوئد مهاجرت کنید. الحاق خانواده برای هریک از اعضا شرایطی دارد که به شرح زیر می‌باشد.

 

الحاق همسر

افراد دارای تابعیت سوئد می‌توانند برای دریافت ویزای همسر خود نیز اقدام کنند تا او را کنار خود بیاورند. هزینه دریافت ویزا از طریق الحاق خانواده برای همسر ۸۵۲۰ کرون می‌باشد. فرد دارای تابعیت سوئد باید از توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های همسر خود برخوردار باشد.

 

مهاجرت به سوئد |‌ الحاق فرزندان

افرادی که تابعیت سوئد را دارند و یا اقامت دائم دریافت کرده‌اند، این اجازه را دارند که فرزندان زیر ۱۸ سال‌شان را در کنار خود به سوئد بیاورند. هزینه دریافت ویزا برای کودکان تا ۶ سالگی ۲۷۵۵ کرون، کودکان ۷ تا ۱۰ ساله ۳۳۱۰ کرون، کودکان ۱۱ تا ۱۴ ساله ۳۸۶۰ کرون و کودکان ۱۵ تا ۱۸ ساله ۴۴۱۰ کرون است.

 

الحاق سایر اعضای خانواده

افراد دارای تابعیت یا اقامت دائم سوئد می‌توانند علاوه بر همسر و فرزندان خود، سایر اعضا درجه یک خانواده یعنی پدر و مادر و خواهر و برادران را نیز به سوئد بیاورند. الحاق خانواده شامل حال پدربزرگ و مادر بزرگ نیز می‌شود.

 

مهاجرت به سوئد با ازدواج

همانطور که در روش الحاق خانواده گفته شد، افراد دارای تابعیت یا اقامت دائم می‌توانند همسر خود را نیز به سوئد بیاورند. فرد اصلی باید پاسپورت سوئد را داشته باشد و از توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی برخوردار باشد تا همسر خود را حمایت کند. در صورتی که یکی از طرفین در گذشته ازدواج کرده و طلاق رفته باشد، باید حتما طلاق نامه خود را ارائه دهد. سایر شرایط مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج به شرح زیر می‌باشد.

 • رسیدن به سن قانونی
 • داشتن سلامت روان
 • عدم سوسابقه
 • تمکن مالی اسپانسرشیپ

 

مهاجرت با تولد فرزند

یکی از روش‌های مهاجرت به کشورهای خارجی تولد فرزند است اما این روش کاملا به قانون کشور مقصد بستگی دارد. برخی از کشورها برای اعطا تابعیت از قانون خاک و برخی دیگر از قانون خون پیروی می‌کنند. طبق اصل خاک هر فرزندی که در مرزهای یک کشور متولد شود، شهروند آن کشور محسوب شده و بدون هیچ قید و شرطی تابعیت دریافت می‌کند.

تولد فرزند یک روش اخذ اقامت سوئدمحسوب می‌شود. (البته در کشورهای تابع اصل خاک مثل آمریکا نیز تابعیت تنها به فرزند داده می‌شود و والدین اجازه اقامت نخواهند داشت) اما در کشورهای تابع اصل خون تنها به فرزندانی تابعیت داده می‌شود که از پدر و مادر بومی آن کشور متولد شده باشند. سوئد از اصل خون پیروی می‌کند پس مهاجرت به سوئد با تولد فرزند امکان پذیر نیست.

 

مهاجرت از طریق ویزای هنرمندی

هنر جز حوزه هایی است که در کشور سوئد اهمیت بسیار زیادی به آن داده می‌‌شود. بسیاری از هنرمندان به دلیل اقتصاد کارآمد و ثابت در این کشور مشتاقند که فعالیت هنری خود را در سوئد ادامه دهند. ویزای هنرمندی در صورت داده می‌شود که هنرمند از توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌ها بربیاد. همچنین هنر فرد باید در حدی باشد که بتواند در این کشور فعالیت کرده و به رشد اقتصادی کمک کند. داشتن مدرک زبان یا مدرک تحصیلی برای دریافت این ویزا و مهاجرت به سوئد اجباری نیست.

 

مهاجرت از طریق پناهندگی

و آخرین روش برای مهاجرت به سوئد دریافت پناهندگی است. پناهنده به افرادی گفته می‌شود که در کشور خود به دلایل سیاسی، مذهبی، عقیدتی، جنسیت، نژاد و… دچار مشکلات جدی شده و امنیت جانی ندارند. این افراد می‌توانند به اداره مهاجرت سوئد مراجعه کرده و درخوسات پناهندگی کنند.

در صورت اثبات وضعیت پناهنگی به این افراد داده می‌شود. پس از تایید پناهندگی اثر انگشت فرد گرفته می‌شود. توجه داشته باشید که برای دریافت پناهندگی سوئد نباید به هیچ یک از کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی داده شده باشد. توجه داشته باشید که برای دریافت پناهندگی باید به صورت غیرقانونی سفر کنید.

این روش بسیار خطرناک است و پس از ورود به سوئد نیز باید با مشکلات دیگری دست و پنجه نرم کنید. این روش به هیچ عنوان توسط مجموعه دانتل کو توصیه نمی‌شود. برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد می توانید با مشاوران و متخصصان این حوزه صحبت کرده و بهترین روش مهاجرتی را انتخاب نمایید.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

اخذ اقامت سوئد

پس از اینکه به سوئد مهاجرت کردید، باید کد ملی اختصاصی خود را دریافت کنید. بدون کد ملی امکان استفاده از خدمات شهروندی وجود ندارد. برای انجام ساده‌ترین کارها همچون باز کردن حساب بانکی نیز به این کد نیاز دارید. مدت اعتبار اقامت هر فرد در سوئد از زمان ورود به خاک این کشور محاسبه می‌شود.

در صورتی که برای پنج سال به صورت مداوم در سوئد زندگی کنید، امکان دریافت اقامت دائم و اخذ اقامت سوئد را خواهید داشت. همچنین برای دریافت پاسپورت سوئد نیز باید ابتدا شهروندی این کشور به دست آورید.

 

هزینه مهاجرت به سوئد

یکی از مهم‌ترین سوالات و دغدغه اصلی متقاضیان، هزینه مهاجرت به سوئد است. هزینه مهاجرت با توجه به روش مهاجرتی هر فرد متفاوت است. برای مثال فردی با ویزای تحصیلی باید شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی را پرداخت کند اما فردی با ویزای سرمایه گذاری باید مبلغی نسبتا بالا برای سرمایه گذاری در اختیار داشته باشد. علاوه بر این متقاضیان باید هزینه‌هایی همچون هزینه صدور ویزا، هزینه مصاحبه در سفارت و انگشت نگاری و استخدام وکیل (در صورت استخدام) را نیز پرداخت نمایند.

 

هزینه ویزای تحصیلی

 • 12 تا 18 هزار یورو برای پرداخت شهریه دانشگاه
 • 12 هزار یورو برای اثبات تمکن مالی و گردش حساب
 • 1000کرون برای صدور ویزا

 

‌هزینه ویزای کاری

 • 13 هزار کرون برای اثبات تمکن مالی و گردش حساب
 • 2 هزار کرون برای صدور ویزا

 

هزینه ویزا سرمایه گذاری مهاجرت به سوئد

 • 100 هزار کرون برای سرمایه اولیه  (50 هزار کرون برای خرید سهام شرکت)
 • 200 هزار کرون توانایی مالی برای استارتاپ
 • 2 هزار کرون برای صدور ویزا

 

هزینه زندگی در سوئد

پس از دریافت ویزا و مهاجرت به سوئد بخش بزرگی از هزینه‌ها شروع می‌شود. در این مرحله باید هزینه‌های زندگی در این کشور را بپردازید. همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، سوئد یک کشور گران قیمت است و نسبت به هزینه زندگی در سایر کشورهای اروپایی به صورت چشم گیری بالاست. البته هزینه‌ها با توجه به شهر محل زندگی و سبک زندگی هر فرد تغییر می‌کند.

برای مثال استکهلم گران‌ترین شهر سوئد است و برای اجاره اپارتمان در این شهر باید ۱۵ تا ۳۰ درصد بیش‌تر از سایر شهرها هزینه کنید. بیش ترین هزینه‌های زندگی در سوئد به اجاره مسکن اختصاص دارد که در شهر استکهلم در حدود ۸ تا ۱۲ هزار کرون است. دانشجویان با اجاره خوابگاه می‌توانند هزینه‌های خود را تا ۹ هزار کرون کاهش دهند. خرید از فروشگاه‌ها و غذا خوردن در رستوران نیز هزینه زندگی را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد.

 

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به سوئد

مدرک زبان برای مهاجرت به سوئد با توجه به روش مهاجرتی متفاوت است. بیش‌ترین سخت گیری بر مدرک زبان برای روش تحصیلی است. در صورتی که متقاضی ثبت نام در دانشگاه‌های دولتی باشید باید مدرک زبان سوئدی و در دانشگاه‌های خصوصی مدرک انگلیسی ارائه دهید. حداقل نمره آیلتس برای مقطع کارشناسی ۵.۵، ارشد ۶.۵ و دکتری ۷ است. در روش‌های دیگر مهاجرتی نیازی به مدرک معتبر زبان نیست و تنها تسلط نسبی بر زبان انگلیسی کافیست.

 

امتیاز لازم برای مهاجرت به سوئد

برای مهاجرت به سوئد باید امتیاز کافی داشته باشید تا ویزای به شما تعلق گیرد. امتیاز های لازم برای مهاجرت با توجه به راه مهاجرتی هر فرد تعیین می گردد. مثلا در صورتی که قصد اخذ اقامت سوئد با روش تحصیلی را دارید، باید امتیاز مدرک زبان و توانایی مالی برای پرداخت شهریه را داشته باشید. 

با کسب امتیاز لازم، درخواست شما برای دریافت ویزا پذیرفته خواهد شد و پس از مدتی ویزای تان متناسب با روش مهاجرتی صادر خواهد شد. تمامی ویزاهای مهاجرتی مدت محدودی دارند و لازم است که افراد پس از پایان اعتبار مجددا برای تمدید آن اقدام نمایند. 

 

وسایل لازم برای مهاجرت

پس از اتمام مراحل دریافت ویزا می‌توانید بلیت خود را تهیه کرده و برای سفر به سوئد آماده شوید. در هنگام آماده شدن برای سفر ممکن است دچار هیجان و اضطراب شوید و برخی از وسایل خود را فراموش کند. در هنگام آمادگی برای سفر حتما فیش واریزی دانشگاه، پاسپورت و ویزای خود را بردارید. بلیت هواپیما، مدارک شناسایی، بیمه درمانی، دارو‌ (در صورت استفاده)، پول، وسایل بهداشتی و لباس از دیگر وسایل ضروری برای مهاجرت به سوئد هستند. در صورتی که قبل از سفر دچار احساس ناراحتی یا هیجان زیاد شده‌اید، می‌توانید با کمک گرفتن از روانشناس به خود کمک کنید.

 

دریافت تابعیت سوئد

سوئد کشوری با امکانات بسیار زیاد است و شهروندان این کشور در رفاه کامل به سر می‌برند. اکثر افرادی که با روش‌های مختلف به سوئد مهاجرت می‌کنند، به دنبال اینند که اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کنند. اما باید بدانید که امکان اخذ تابعیت سریع وجود ندارد.

تابعیت تنها زمانی داده می‌شود که فرد برای مدت 5 سال در این کشور به صورت مداوم زندگی کرده باشد و شغلی داشته و مالیات پرداخت کند. ویزاهای مهاجرت به سوئد قابل تغییر هستند مثلا مهاجر تحصیلی می‌تواند کاری برای خود پیدا کرده و ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند. پس از ۵ سال کار و پرداخت مالیات نیز می‌توانید برای درخواست تابعیت اقدام نمایید.

 

دلایل مهاجرت به سوئد

در بالا به مزایا و معایب کشور سوئد اشاره شد. با وجود معایب جدی این کشور اما همچنان افراد بسیار زیادی از سرتاسر جهان به این کشور مهاجرت می‌کنند که دلایل بسیار زیادی دارد. این کشور سرد و برفی از چشم اندازهای بسیار زیبایی برخوردار است. همچنین نظم در شهرهای مختلف و حمل و نقل عمومی گسترده زندگی در این کشور را راحت می‌کند.

خدمات شهروندی از کیفیت بسیار عالی برخوردارند و شرایط کار به گونه‌ای مهیاست که افراد بتوانند در کنار کار کردن برای خود و خانواده‌شان نیز زمانی را کنار بگذارند. در سوئد تبعیض اجتماعی وجود ندارد و افراد با مذهب، ملیت، جنسیت و باورهای مختلف می‌توانند با آرامش کامل در کنار یکدیگر زندگی کنند.

 

مشاوره مهاجرت به سوئد

برای مهاجرت به سوئد روش‌‌های مختلفی وجود دارد و تقریبا تمامی افراد می‌توانند روشی را متناسب با شرایط خود انتخاب کنند. کیفیت زندگی بالا، دانشگاه‌های برتر، موقعیت‌های شغلی مختلف و اقتصاد کارآمد از مزایای این کشور است. از سوی دیگر سوئد قوانین مالیاتی سنگینی دارد و زمستان‌های آن بسیار طولانی و سرد است.

مهاجرت به سوئد شرایط و ضوابط خاص خود را دارد و در صورت عدم آگاهی ممکن است بعد از مدتی به خود بیایید و متوجه شوید که دچار ضرر مالی زیادی شده‌اید و به هیچ نتیجه‌ای هم نرسیده‌اید. به همین دلیل ضروری است که برای مهاجرت از افراد متخصص کمک بگیرید تا فرایند مهاجرت را برای‌تان تسهیل کنند. مشاوران مرکز مشاوره تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا یاری‌تان کرده و در این مسیر همراه شما باشند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت به سوئد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید

 

سوالات متداول

 1. آیا با تولد فرزند می‌توان اقامت سوئد را به دست آورد؟

  خیر کشور سوئد از قانون خون پیروی می‌کند و تنها به فرزندانی تابعیت می‌دهد که از پدر و مادر سوئدی متولد شده باشند.

 2. هزینه مهاجرت به سوئد چقدر است؟

  هزینه مهاجرت با توجه به روش مهاجرتی هر فرد متفاوت است و نمی‌توان مبلغ دقیقی برای آن مشخص کرد. میزان هزینه تقریبی هر روش مهاجرتی در طول متن گفته شده است.

 3. آیا برای تحصیل در سوئد باید زبان سوئدی بلد بود؟

  برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی باید مدرک زبان سوئدی داشته باشید اما تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی با مدرک آیلتس امکان پذیر است.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره