مدارسمشاوره تحصیلی دانش آموزان

ثبت نام پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ برای کودکانی که در سنین قبل از مدرسه هستند بهترین گزینه می باشد تا به این صورت با محیط مدرسه آشنا شده و مهارت های اجتماعی خود را تقویت نمایند. والدین باید در زمان تعیین شده اقدام کرده و نام نویسی فرزند خود را انجام دهند. در این مطلب به بررسی کامل جزئیات ثبت‌نام پیش دبستانی خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاع بیشتر می توانید با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

ثبت نام پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

مقطع پیش دبستان یکی از مقاطع اختیاری است که والدین در صورت تمایل می توانند فرزند خود را در آن ثبت‌نام نمایند. برای ثبت نام پیش دبستانی کودک باید حداقل 3 سال و حداکثر 6 سال داشته باشد. تحصیل در مقطع پیش دبستانی الزامی نیست اما با ثبت‌نام کودکان در این مقطع می توان آن ها را برای تحصیل در مدرسه و کلاس اول آماده کرد. از سوی دیگر با آموزش دروس ابتدایی و پایه، کودک درک بهتری از آموزش در کلاس اول خواهد داشت. 

برای ثبت نام پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ والدین باید در زمان تعیین شده اقدام کرده و به مدرسه مورد نظر در محل زندگی خود مراجعه نمایند. با توجه به اهمیت ثبت نام آمادگی و عدم اطلاع دقیق والدین نسبت به آن، در این مطلب به توضیح کامل زمان و نحوه ثبت‌نام خواهیم پرداخت. 

 

 

زمان ثبت نام پیش دبستانی 1403 – 1404

همانطور که گفته شد ثبت نام آمادگی زمان مشخصی دارد و والدین باید در بازه زمانی تعیین شده برای ثبت‌نام فرزند خود در مدرسه مورد نظر اقدام نمایند. در سال های گذشته ثبت نام در خرداد ماه انجام می‌شد اما در سال جاری زمان ثبت نام تغییر کرده است. 

با توجه به اینکه سنجش سلامت بدو ورود دانش آموزان نسبت به سال های گذشته زودتر انجام می‌شود، ثبت نام پیش دبستانی نیز زود تر انجام می‌گیرد و از این پس والدین باید در اردیبهشت ماه برای ثبت نام فرزند خود اقدام نمایند. در صورت تغییر در زمان ثبت نام این مطلب بروزرسانی خواهد شد. شما می‌توانید برای کسب اطلاع سریع در کانال تلگرامی دانتل کو عضو شوید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

نحوه ثبت نام پیش دبستانی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

بر خلاف سال های گذشته که نام نویسی به صورت اینترنتی از سایت پادا بود، در سال جاری اکثر مدارس به صورت حضوری ثبت نام آمادگی را انجام می دهند. البته که ممکن است برخی از مدارس روند ثبت نام را با دستور العمل های خود انجام دهند و لازم باشد که والدین برخی از مراحل را به صورت اینترنتی انجام دهند. 

برای ثبت نام پیش دبستانی بایستی تمامی مدارک و اطلاعات هویتی مربوط به دانش آموز و هردو والدین را ارائه دهید. شرکت در سنجش سلامت بدو ورود نیز برای ثبت‌نام پیش دبستانی الزامی می باشد. کودکانی که سنجش پیش‌دبستانی را انجام داده اند نیازی به سنجش اول ابتدایی نخواهند داشت. لازم به ذکر است که انجام مصاحبه و سنجش اختصاصی توسط مدارس ممنوع می باشد.

ثبت نام پیش دبستانی

 

ثبت نام پیش دبستانی در مدارس دولتی

همانطور که گفته شد مقطع پیش‌دبستانی برای کودکان مزایای زیادی دارد و باعث آشنایی آن ها با محیط مدرسه و آموزش می شود. به همین دلیل معمولا والدین ترجیح می‌دهند که فرزند خود را در پیش دبستانی ثبت‌نام کنند اما ممکن است هزینه های بالای مدارس و آموزشگاه های خصوصی برای برخی از والدین محدودیت ایجاد کند. 

به دلیل هزینه های بالای مدارس خصوصی، برخی از مدارس دولتی نیز در مقطع پیش‌دبستانی دانش آموز پذیرش می کنند. هزینه ثبت نام در مدارس دولتی بسیار کمتر بوده و معمولا مشکلی برای والدین به وجود نمی آورد. برای ثبت نام پیش دبستانی در مدارس دولتی، کودک باید حداقل 5 سال داشته باشد. 

 

نکات مهم در مورد ثبت نام آمادگی

در هنگام ثبت نام آمادگی فرزند خود در پیش دبستانی باید به نکات مهمی توجه نمایید. در مرحله اول مدرسه باید از آموزش و پرورش مجوز داشته باشد و همچنین اصول بهداشتی و آیین نامه های آموزش و پرورش را رعایت کند. سیستم آموزشی مدرسه باید به نحوی باشد که تاکید بیشتری بر تقویت مهارت های اجتماعی و پرورش خلاقیت کودک داشته باشد و صرفا بر خواندن و نوشتن تمرکز نکند. در صورتی که در انتخاب مدرسه مناسب برای ثبت نام پیش دبستانی فرزند خود دچار سردرگمی شده اید، می‌توانید با متخصصان مجموعه دانتل کو مشورت نمایید. 

 

مشاوره تحصیلی

پس از ثبت نام پیش دبستانی و قبل از رفتن کودک به مدرسه حتما با او صحبت کنید و در مورد محیط جدید برایش توضیحاتی ارائه دهید. از مدتی قبل خواب کودک را تنظیم کنید تا در مدرسه با مشکل مواجه نشود. تغذیه مناسب نیز در بهبود کیفیت یادگیری کودک تاثیر بسزایی خواهد داشت. 

یادگیری مهارت های دوست یابی برای کسب تجربه بهتر در مدرسه بسیار حائز اهمیت است. برای این منظور می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو کمک بگیرید تا این مهارت ها را به شما آموزش داده و در روند ثبت نام آمادگی نیز یاری تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام پیش دبستانی با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. ثبت نام پیش دبستانی 1403 – 1404 چه زمانی است؟ 

    ثبت نام از نیمه دوم اردیبهشت ماه شروع خواهد شد. 

  2. برای ثبت‌نام پیش دبستانی چه باید کرد؟ 

    به منظور ثبت نام کودک در پیش‌دبستانی باید در زمان تعیین شده به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه نمایید. 

  3. آیا سنجش بدو ورود برای پیش دبستانی الزامی است؟ 

    بله دانش آموزانی که قصد ثبت نام پیش دبستانی را دارند باید در سنجش بدو ورود شرکت نمایند. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره