کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

بهترین منبع تست کنکور ریاضی 1400 | کتاب های دروس تخصصی نظام جدید

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری ریاضی سال آینده را دارند باید توجه داشته باشند که در کنار برنامه ریزی برای مطالعه، باید در تهیه منابع نیز دقت کافی را داشته باشند. چرا که یکی از عامل های موفقیت در آزمون سراسری، انتخاب منابع کنکور سراسری ریاضی 1400 می باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین منبع تست کنکور ریاضی 1400 بپردازیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه بهترین منبع تست کنکور ریاضی 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

دروس تخصصی کنکور ریاضی

سازمان سنجش آموزش کشور که مسئول برگزاری کنکور سراسری می‌باشد، برای داوطلبان کنکور ریاضی سوالات را در دو دفترچه ارائه می‌دهد. دفترچه اول دفترچه دروس عمومی است که داوطلبان باید در زمان مقرر، نسبت به پاسخ به سوالات آن اقدام کنند. برای مشاهده و مطالعه کتب کمک درسی کنکور ریاضی 1400 کلیک کنید.

دفترچه دوم، دفترچه دروس اختصاصی است که از اهمیت بیشتری برخوردار است و شامل دروس ریاضیات، فیزیک و شیمی می‌باشد. داوطلبان برای موفقیت در این آزمون باید توجه داشته باشند که در زمان مطالعه برای هر درس تخصصی از چه منبع کمک آموزشی استفاده کنند، قصد ما در ادامه این مقاله معرفی بهترین منابع تخصصی کنکور ریاضی است. برای مشاهده بودجه بندی دروس عمومی کنکور سراسری 1400 کلیک کنید.

بهترین منبع تست کنکور ریاضی | درس ریاضیات

اولین درس دفترچه تخصصی کنکور ریاضی درس ریاضیات می‌باشد که در واقع مهمترین درس برای داوطلبان این آزمون است؛ قبولی در رشته های فنی و مهندسی، نیازمند کسب درصد بالا در این درس است.

درس ریاضیات کنکور ریاضی متشکل از دروس ریاضی 2، آمار، حسابان، حساب دیفرانسیل و انتگرال، هندسه 1 و 2، هندسه تحلیلی و جبرخطی و جبر و احتمال است که مجموعا از آنها 51 سوال طرح می‌شود.

اگر داوطلبان کنکور ریاضی به دنبال کسب درصد بالا در این درس هستند، بایستی برای تمامی آنها یک کتاب کمک آموزشی تهیه کنند تا به بتوانند تست های بیشتری را تمرین و تکرار کنند. در جدول زیر برای هر درس یک کتاب آموزشی معرفی شده است.

بخوانید: روش صحیح مطالعه ریاضیات کنکور ریاضی 1400

دروس امتحانی کتب کمک درسی
آمار
 1. کتاب آمار و مدل سازی | میکرو طبقه بندی گاج نقره ای
جبر و احتمال و ریاضیات گسسته
 1. ریاضیات گسسته و جبر و احتمال | میکرو طبقه بندی گاج نقره ای
 2. ریاضیات گسسته و جبر و احتمال |  انتشارات نشرالگو
حسابان و ریاضی پایه
 1. حسابان میکرو | طبقه بندی گاج نقره ای
 2.  حسابان | انتشارات نشرالگ
 3. حسابان 1 | انتشارات خیلی سبز
حساب دیفرانسیل و انتگرال
 1. حساب دیفرانسیل و انتگرال | انتشارات تخته سیاه
 2. حساب دیفرانسیل و انتگرال | انتشارات خیلی سبز
هندسه یک
 1. هندسه 1 | انتشارات نشر الگو
هندسه دو
 1. هندسه 2 | انتشارات نشر الگو
هندسه تحلیلی
 1. هندسه تحلیلی و جبر خطی | انتشارات نشر الگو

بهترین منبع تست کنکور ریاضی | درس فیزیک

از دیگر دروس تخصصی کنکور ریاضی، درس فیزیک می‌باشد که سهم آن از سوالات دفترچه تخصصی، 45 سوال با ضرایت متفاوت در سه زیر گروه است.

منبع اصلی طراحان برای طرح سوالات فیزیک کنکور ریاضی، کتاب های درسی داوطلبان شامل فیزیک (1)، فیزیک (2) و فیزیک (3)  می‌باشد. داوطلبان بایستی پس از مطالعه و کسب تسلط در این کتاب ها، حتما از یک کتاب کمک آموزشی برای فهم بیشتر و بهتر و تمرین و تکرار استفاده کنند.

پیشنهاد مشاوران دانتل برای داوطلبانی که به دنبال درسنامه و تست هستند، کتاب فیزیک جامع انتشارات گاج می باشد. اما برای داوطلبانی که فقط به دنبال یک مجموعه تست هستند کتاب نشرالگو از بهترین منابع موجود در بازار می باشد.

بخوانید: روش صحیح مطالعه فیزیک کنکور ریاضی 1400

بهترین منبع تست کنکور ریاضی | درس شیمی

آخرین درس تخصصی کنکور ریاضی، درس شیمی می‌باشد که تعداد 35 سوال از منبع اصلی آن یعنی کتاب های درسی شیمی 1، شیمی 2 و شیمی 3 طراحی می‌شود.

بخوانید: روش صحیح مطالعه شیمی کنکور ریاضی 1400

در حال حاضر کتابهای مبتکران از بهترین منابع درس شیمی در بازار می‌باشد که مولف آن نیز دکتر بازرگان است که تجربه بسیاری در درس شیمی کنکور دارد، اما نکته قابل ذکر در مورد این کتاب با کیفیت، حجم بالای آن است که نیازمند وقت می‌باشد. برای داوطلبانی که به دنبال کتاب کم حجم تری هستند کتاب خیلی سبز پیشنهاد می‌شود.

بخوانید: بهترین منبع تست دروس عمومی کنکور 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه بهترین منبع تست کنکور ریاضی 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره