انتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتریانتخاب رشته و مصاحبه دانشگاه آزاددکتری

ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری 99 | راهنمای ثبت نام سراسری و آزاد

داوطلبان آزمون ورودی مقطع دکتری که در جلسه آزمون حضور داشته اند، در تاریخ‌های اعلام شده در اوایل شهریور توانستند نتایج اولیه خود را در قالب کارنامه رویت کنند و سپس با دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری از طریق سایت سنجش، انتخاب رشته خود را انجام دهند. پذیرفته شدگان در مرحله اول ابتدا باید تایید صلاحیت و سپس پذیرش نهایی شوند و ثبت نام را انجام دهند. در ادامه این مطلب به ثبت نام دکتری 99 خواهیم پرداخت.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

ثبت نام دکتری 99 | دانشگاه های سراسری

تا به امروز داوطلبانی که در آزمون ورودی مقطع دکتری تخصصی 99، شرکت کرده اند درگیر فرآیند انتخاب رشته هستند. پس از اتمام مهلت انتخاب رشته سازمان سنجش زمانی را برای بررسی فرم‌های انتخاب رشته اختصاص می‌دهد و سپس نتایج انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری را از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می‌نماید و داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده‌اند دعوت به مصاحبه می‌شوند و سپس پذیرش نهایی خواهند شد.

به فاصله کوتاهی از انتشار نتایج نهایی، اطلاعیه ای از سوی همین سایت مبنی بر ثبت نام پذیرفته شدگان منتشر می‌شود. در ادامه مطلب روال ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری ارائه شده اما امسال ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونا روند پذیرش و ثبت نام کمی متفاوت باشد و البته شاید هم طبق روال سالیان گذشته باشد. به محض انتشار اطلاعیه ای در این مورد مطلب بروز رسانی خواهد شد.

ثبت نام حضوری

تمامی پذیرفته شدگان باید به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند اما  قبل از مراجعه به دانشگاه محل قبولی برای ثبت نام حضوری ابتدا باید یک اطلاعات کلی از نحوه و مراحل ثبت نام و مدارک لازم را از طریق سایت دانشگاه مربوطه بدست آورند و سپس به دانشگاه مربوطه مراجعه کنند. زمان مراجعه حضوری هر داوطلب به صورت مجزا در سایت دانشگاه ها اعلام می‌شود.

گفتنی است عدم مراجعه برای ثبت نام حضوری به منزله انصراف از ادامه تحصیل در کد رشته قبولی تلقی خواهد شد.

ثبت نام دکتری 99 | دانشگاه آزاد

با توجه به این که داوطلبان آزمون دکتری در مرحله انتخاب رشته هستند، تا کنون اطلاعیه ای منبی بر ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون دکتری از سوی سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر نشده است. اما اگر بخواهیم طبق روال سالیان گذشته روند ثبت نام را توضیح بدیم داوطلبان باید مراحل زیر را طی کنند.

ابتدا نتایج نهایی دانشگاه آزاد از طریق سایت مربوطه منتشر می‌شود و تمامی شرکت کنندگان از وضعیت قبولی خود مطلع می‌شوند.

مرحله اول مصاحبه: پرونده تمامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی  دکتـری تخصصی نیمه متمرکز سال 99 برای احـراز صلاحیت‌های عمومی توسط هیئت کارشناسان علمی منتخب دانشگاه‌ها بررسی می‌شود و در واقع مرحله دوم و ثبت نام و به دنبال آن ادامه تحصیل پذیرفته شـدگان این مرحله منوط به تأیید مرحله  اول می باشد.

مرحله اول ثبت نام حضوری: پذیرفته شدگان باید با در دست داشتن مدارک لازم به صورت حضوری به محل دانشگاه قبولی مراجعه کنند و ثبت نام خود را قطعی کنند. در این صورت سایت انتخاب رشته دانشگاه برای ورودی های جدید باز خواهد شد و دانشجویان وارد ترم تحصیلی جدید می‌شوند.

داوطلبان برای اطلاع از زمان ثبت نام حضوری، باید به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی sanjesh.iau.ac.ir مراجعه کنند. اطلاعیه  ثبت نام دانشگاه آزاد معمولا پس از اعلام نتایج نهایی منتشر می‌شود. ضمنا داوطلبان می‌توانند به آدرس و شماره تماس محل قبولی را نیز از طریق این سایت نیز دسترسی پیدا کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام | دانشگاه آزاد

پذیرفته شدگان نهایی برای ثبت نام در دانشگاه آزاد به مدارک زیر نیاز خواهند داشت و باید قبول از مراجعه حضوری تمامی آنها را فراهم و همراه خود به دانشگاه ببرند.

  • اصل مدرک تحصیلی دوره کارشناسی ارشد.
  • ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد همراه با معدل دوره کارشناسی ارشد.
  • اصل شناسنامه عکسدار داوطلب
  • دو سری فتوکپی از تمامی صفحات شناسنامه.
  • شش قطعه عکس 4×3 تمام رخ ترجیحا مربوط به سال جاری.
  • اصل کارت ملی داوطلب.
  •  یک سری فتوکپی از کارت ملی.
  • ارائه مدرکی مبنی بر تعیین وضعیت خدمت وظیفه عمومی داوطلبان آقا.
  • ارائه فرمهای درخواست ثبت نام و تعهدات مربوط به دانشگاه پذیرفته شده به صورت تکمیل شده توسط داوطلب.
  • تکمیل  و ارائه فرم مربوط به تعهدنامه استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران برای کسانی که در پذیرش از این سهمیه استفاده کرده اند.

لازم به ذکر است داوطلب در هر مرحله ای از ثبت نام که باشد در صورت مشخص شدن مغایرت مدارک با گفته‌های داوطلب، از پذیرش ایشان ممانعت خواهد شد.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره