کارشناسی ارشدانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۱۴۰۰ یکی از روش های گزینش دانشجو برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد می باشد. دانشگاه های پیام نور علاوه بر جذب دانشجو از طریق کنکور کارشناسی ارشد، به صورت فراگیر نیز دانشجو جذب می کند. بسیاری از افراد گمان می کنند که ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور به معنی پذیرش بدون کنکور داوطلب می باشد، در حالی که این نوع از گزینش داوطلب نیز با شرایط خاصی انجام می شود. در ادامه به منظور راهنمایی متقاضیان زمان، نحوه و شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1400 را ارائه کرده ایم.

 

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور ۱۴۰۰

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در واقع می توان گفت از آسان ترین روش های ورود به این دانشگاه جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. بدین صورت که داوطلبان بایستی در زمان های اعلام شده از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام اقدام کنند. پذیرفته شدگان به عنوان دانش پذیر بایستی به دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند و در آزمونی که آن دانشگاه از دروس ترم اول رشته ها مورد نظرش برگزار می کند، شرکت کنند و موفق به کسب نمره لازم شوند.

بدین صورت که منابع امتحانی ترم اول رشته مورد نظر به داوطلب اعلام می شود و او بایستی این منابع را مطالعه نماید و در آزمونی که از آن منابع امتحانی گرفته می شود، شرکت کند. در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره لازم شود، از وضعیت دانش پذیری به وضعیت دانشجویی تغییر می کند و از ترم دوم وارد دانشگاه می شود.

 

زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور ۱۴۰۰

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور معمولا برای جذب دانشجو برای نیمسال تحصیلی دوم و بهمن ماه انجام می شود، داوطلبانی که پس از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد موفق به کسب عنوان قبولی نشدند می توانند در صورت علاقه مندی به دانشگاه پیام نور، در ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور که معمولا در آذر ماه است، شرکت کنند.

موضوعی که این روزها بسیار بحث برانگیز شده است این است که سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعیه هایی منتشر کرده است که احتمال دارد از سال 1400 آزمون فراگیر ارشد پیام‌نور برگزار نشود، البته این خبر هنوز قطعی نیست، چراکه این طرح برای بررسی بیشتر به کمیته آموزش عالی کمیسیون ارجاع داده شده است. 

تاکنون برگزاری و یا عدم برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام‌نور مشخص نمی باشد، اما در صورت دریافت اخبار جدید در این قسمت از مقاله حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد. شما عزیزان می توانید برای دریافت اخبار مربوط به ثبت نام ارشد فراگیر پیام‌نور نیز با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

نحوه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور ۱۴۰۰

در ادامه مراحل ثبت نام را به صورت گام به گام قرار داده ایم.

1️⃣ وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید. 

2️⃣ از منوی سمت راست سایت، بر روی گزینه “ پیام نور ” کلیک کنید.

3️⃣ بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم) ” کلیک نمایید.

 

پرداخت هزینه ثبت نام

4️⃣ در این مرحله بایستی که هزینه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور را بپردازید، برای این منظور بایستی از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” خرید کارت ” کلیک کنید.

5️⃣ لینک “ آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم) ” را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

6️⃣ پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، لازم است “ تایید و ادامه ” را انتخاب کنید.

7️⃣ شماره پیگیری پرداخت را دریافت و یادداشت کنید و پس از بررسی اطلاعات خود، تیک مربوط به گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام ” فعال نمایید و در نهایت گزینه ” ادامه روند پرداخت ” را انتخاب کنید.

8️⃣در این مرحله وارد درگاه پرداخت اینترنتی می شوید که لازم است اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب را وارد کنید و پس از پرداخت هزینه ثبت نام، سریال 12 رقمی ثبت نام را دریافت کنید.

 

تکمیل مراحل ثبت نام 

  • 9️⃣ جهت نام نویسی در آزمون ارشد فراگیر پیام نور بایستی مجدد به صفحه اول باز گردید و بر روی لینک فعال “ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم) ” کلیک نمایید و سپس گزینه ” تایید و ادامه – گام بعدی ” را انتخاب کنید.
  • ? سریال 12 رقمی ثبت نام را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنید.
  • 1️⃣1️⃣ در این مرحله یک قطعه عکس 4*3 که مربوط به سال جاری باشد را با فرمت jpg  اسکن و بارگذاری کنید.
  • 1️⃣2️⃣ اطلاعات لازم را وارد کنید و پس از چندین بار بررسی بر روی گزینه ” ثبت و تایید ” کلیک نمایید.

به محض فعال شدن لینک ثبت نام راهنمای تصویری را اضافه خواهیم کرد.

 

شرایط ثبت نام  

✅ داوطلبان بایستی که دارای مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشند.

✅ دسته ای از داوطلبان که جزو دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی می باشند، بایستی که تا تاریخ 30 بهمن ماه 1400 فارغ التحصیل شوند و گواهی خود را ارائه دهند.

✅ متقاضیان بایستی الویت های انتخابی خود را حداکثر در 20 کد رشته محل در فرم تقاضانامه خود وارد کنند.

✅ دسته ای از متقاضیان که دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری می باشند، بایستی از طریق ارگان های مربوطه، کد پیگیری 12 رقمی خود را دریافت نمایند و در فرم تقاضانامه وارد کنند.

✅ داوطلبان آقا نباید مشکل وضعیت نظام وظیفه داشته باشند.

لازم است توجه داشته باشید که برای اطلاع از دیگر شرایط شامل شرایط مقررات نظام وظیفه عمومی و شرایط ثبت نام اتباع غیر ایرانی و … به مقاله شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور مراجعه کنید.

 

مشاوره پذیرش ارشد پیام نور ۱۴۰۰

همانطور که اشاره کردیم کنکور ارشد فراگیر پیام‌نور دارای ساختار متفاوتی با دیگر آزمون ها می باشد و این موضوع باعث شده است، متقاضیان خاص خود را داشته باشد. اما به دلیل ظرفیت های کم و شرایط تحصیل نسبتا مناسب در این دانشگاه، رقابت تنگاتنگی بین شرکت کنندگان وجود دارد.

داوطلبان در زمان ثبت نام در کنکور ارشد فراگیر پیام نور بایستی به طور همزمان انتخاب رشته خود را نیز انجام دهند و پس از ثبت نام هر داوطلب بایستی سعی کند با برنامه ریزی درست و اصولی، منابع امتحانی خود را که همان دروس ترم اول مقطع کارشناسی ارشد رشته مورد نظر داوطلب می باشد، شرکت کند تا موفق به کسب نمره لازم شود. 

همینطور لازم است توجه نیز داشته باشید که دانشگاه های پیام‌نور نیز به صورت شهریه پرداز اداره می شوند و با اینکه دارای شهریه کمتری نسبت به برخی دوره های غیر روزانه هستند، اما بهتر است ابتدا از شهریه ها مطلع شوید تا در صورت داشتن توان پرداخت نسبت به ورود این دانشگاه اقدام کنید.

در صورتی که پیرامون ارشد فراگیر پیام نور 1400 سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مشاوران مجموعه دانتل  استفاده کنید و پس از ارتباط با مجرب ترین مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ارشد فراگیر پیام‌نور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

چه زمانی می توان در آزمون ارشد فراگیر پیام نور 1400 نام نویسی کرد؟

زمان دقیق ثبت نام کنکور ارشد فراگیر پیام‌نور 1400 مشخص نیست، اما در صورتی که این دوره امسال برگزار شود، داوطلبان می توانند در آذرماه نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام کنند.

متقاضیان از چه طریقی می توانند در کنکور ارشد فراگیر پیام‌نور 1400 شرکت کنند؟

شرکت در کنکور ارشد فراگیر پیام‌نور 1400 از طریق تکمیل فرم تقاضانامه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

آیا پذیرش در رشته محل های کنکور ارشد فراگیر پیام‌نور 1400 بدون آزمون است؟

خیر، آزمون ارشد فراگیر پیام‌نور 1400 با ساختار متفاوتی برگزار می گردد که در متن مقاله به آن اشاره کرده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره