کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

معرفی کامل دانشگاه امام حسین | شرایط ثبت نام و مصاحبه و مزایا

کانال تلگرام تحصیلی     

دانشگاه امام حسین یک دانشگاه وابسته به سپاه پاسداران است که از دو دانشگاه جامع و دانشگاه افسری تشکیل شده است. ثبت نام و پذیرش در دانشگاه امام‌حسین شرایطی دارد که داوطلبان باید آن ها را داشته باشند. ثبت نام در این دانشگاه از طریق آزمون سراسری و پایگاه های سپاه امکان پذیر است. در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه امام حسین را دارید، توصیه می شود این مطلب را تا انتها مطالعه کرده و یا مجموعه دانتل کو تماس بگیرید.

 

معرفی دانشگاه امام حسین (ع)

دانشگاه امام حسین یکی از دانشگاه های وابسته به سپاه پاسداران است که زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کند. این دانشگاه از دو بخش دانشکده افسری و دانشکده جامع تشکیل شده است. دانشجویان دانشگاه افسری پس از فارغ التحصیلی باید به عضویت سپاه پاسداران دربیایند.

این دانشگاه به صورت نیمه متمرکز دانشجو پذیرش می کند یعنی داوطلبان علاوه بر شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه قابل قبول باید در جلسه مصاحبه نیز شرکت نمایند. این دانشگاه در شمال شرق تهران واقع شده است. سایت اختصاصی دانشگاه امام حسین ihu.ac.ir می باشد.

 

زمان ثبت نام دانشگاه امام حسین

دانشگاه امام حسین به دو صورت دانشجو پذیرش می کند. راه اول شرکت در کنکور سراسری و انتخاب کد رشته محل مربوط به این دانشگاه می باشد. روش دوم نیز از طریق ثبت نام در پایگاه های سپاه است.

زمان ثبت نام از طریق کنکور سراسری همزمان با انتخاب رشته از طریق سایت سنجش می باشد. اما با این حال زمان دقیق ثبت نام هنوز مشخص نشده است. به محض اطلاع رسانی در مورد زمان دقیق ثبت نام دانشگاه امام‌حسین این مطلب بروزرسانی خواهد شد. برای کسب اطلاع در سریع ترین زمان می توانید در کانال تلگرامی دانتل کو عضو شوید.

 

دانشکده‌های دانشگاه امام حسین (ع)

دانشگاه امام حسین (ع) در حال حاضر با سیزده دانشکده، در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد. این دانشکده‌ها به شرح جدول زیر می باشد.

دانشکده دانشکده های زیرمجموعه
دانشکده افسری و تربیت پاسداری دانشکده امنیت، دانشکده اطلاعات، دانشکده فناوری های مهندسی، دانشکده علوم انسانی اسلامی و دانشکده علوم پایه جهادی
دانشکده های فنی و مهندسی دانشکده مهندسی صنایع، دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر
دانشکده علوم پایه دانشکده فیزیک، دانشکده شیمی، دانشکده علوم ریاضی
دانشکده علوم انسانی _

رشته‌های ارائه شده

دانشگاه امام حسین (ع) در حال حاضر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در زیرگروه‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد.

مقطع تحصیلی رشته های ارائه شده
مقطع کارشناسی مهندسی برق، مهندسی صنایع، مدیریت صنعتی، علوم اقتصادی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات حقوق، مدیریت زنجیره تامین، مهندسی مکانیک، ریاضی کاربردی، جغرافیای سیاسی، تربیت بدنی، مهندسی عمران، شیمی کاربردی، هوانوردی، علوم ورزشی، مهندسی هوا و فضا، زیست شناسی سلولی و مولکولی، میکروبیولوژی، علوم سیاسی و اطلاعات نظامی، مهندسی نقشه برداری، فیزیک هسته ای، علوم کامپیوتر، شیمی
مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق _ افزاره های میکرو و نانوالکترونیک، مهندسی مکانیک _ تبدیل انرژی، مهندسی فناوری اطلاعات _ رایانش امن، مخابرات رمز و سیستم،
مهندسی برق _ مخابرات امن و رمزنگاری، مهندسی مکانیک _ طراحی کاربردی، مهندسی فناوری اطلاعات _ شبکه های کامپیوتری، علوم و فناوری نانو _ نانو شیمی، مهندسی برق _ ماشین های الکتریکی، مهندسی عمران _ سازه ریاضی کاربردی، مهندسی هوافضا _ سازه های هوایی، مهندسی برق _ مخابرات میدان و موج، مهندسی کامیپوتر _ نرم افزار، طراحی کاربردی علوم سلولی و مولکولی، مهندسی برق _ مدارهای مجتمع الکترونیک، مهندسی شیمی _ طراحی فرایند، پیشرانه ها _ پیشرانه مایع، شیمی تجزیه، مهندسی برق _ مخابرات سیستم ، مهندسی صنایع _ لجستیک و زنجیره تامین، پیشرانه ها _ پیشرانه جامد، شیمی آلی، مهندسی هوافضا _ آئرودینامیک، مهندسی صنایع _ سیستمهای اقتصادی اجتماعی، فیزیک هسته ای، شیمی معدنی، مهندسی هوافضا _ سازه های هوایی، مدیریت بحران فیزیک اتمی و مولکولی، پدافند غیرعامل _ سازه های هوایی، مدیریت امور دفاعی _ امور آموزشی، مدیریت امور دفاعی _ امور مالی و حسابداری، مدیریت امور دفاعی _مقاومت بسیج، پدافند غیرعامل _ طراحی، مدیریت امور دفاعی _ امور نیروی انسانی، مدیریت امور دفاعی _ زمینی، مدیریت امور دفاعی _ هوایی پدافند غیرعامل/ C.C.D (آفا)، مدیریت امور دفاعی _ امورلجستیکی و بازرگانی، مدیریت امور دفاعی _ عملیات ویژه، مدیریت امور دفاعی _ دریایی علوم سیستم ها
مقطع دکتری مهندسی صنایع، فیزیک هسته ای، شیمی تجزیه،  الکترونیک راداری، مهندسی مکانیک _ طراحی کاربردی جامدات، فیزیک _اتمی و مولکولی، نانو بیوتکنولوژی،  الکترونیک _ مخابراتی، مهندسی مکانیک _طراحی کاربردی، دینامیک کنترل و ارتعاشات، شیمی آلی، مدیریت صنعتی _ مدیریت سیستم ها، الکترونبک_الکترومغناطیس

 

شرایط لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه امام حسین (ع)

تمامی دانشگاه های کشور شرایطی برای ثبت نام دانشجو دارند. دانشگاه اما حسین نیز دارای شرایط عمومی و اختصاصی است که داوطلبان باید آن ها را دارا باشند. شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین به طور کامل در سایت این دانشگاه و همچنین دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری قرار داد. با این حال برای سهولت کار شما داوطلبان گرامی در این بخش شرایط ثبت نام این دانشگاه را آورده ایم.

 

شرایط عمومی

داوطلبان برای ورود باید دارای شرایط عمومی زیر نیز باشند.

 • به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی معتقد باشد.
 • به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پایبند باشد.
 • از سلامت روانی، جسمانی و توانایی انجام کارهای مربوط به رشته انتخابی خود، برخوردار باشد.
 • دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران و ایرانی الاصل باشد.
 • سابقه محکومیت جزایی یا کیفری نداشته باشند.
 •  اعتیادی به مواد مخدر، دخانیات و الکل نداشته باشند.

 

شرایط اختصاصی

داوطلبان برای ورود به دانشگاه امام حسین (ع) باید دارای شرایط اختصاصی زیر نیز باشند.

✅ داوطلبان برای ورود به دانشگاه امام حسین (ع) حداقل باید دارای قد 165 سانتی متر و حداکثر دارای قد 190، باشد.

✅ ورود به این دانشگاه، شرط معدل دارد، بدین صورت که داوطلب باید حداقل دارای معدل دیپلم  14 باشد.

✅ داوطلبان در زمان ورود به دانشگاه، باید موافقت نامه کتبی خود را بعنوان یک افسر، مبنی بر تعهد خدمت در سپاه پاسداران به دانشگاه مربوطه تحویل دهند.

✅ داوطلبانی که عضو خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان هستند، در الویت پذیرش برای رشته های دانشگاه امام حسین (ع) قرار دارند.

✅کسب موفقیت در آزمون کتبی و مصاحبه

✅گذراندن یک ترم تحصیلی به عنوان پاسدار در مراکز آموزشی سپاه پاسداران

 

نحوه ورود به دانشگاه امام حسین (ع)

نحوه ورود به دانشگاه امام حسین (ع) در مقاطع مختلف با یکدیگر متفاوت بوده است و در سال‌های مختلف نیز متغیر بوده است. در مطلب پایین نحوه ورود به دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه شده است.

 

نحوه ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی

داوطلبان برای ورود به دانشگاه امام حسین (ع) باید در کنکور سراسری ثبت نام کنند و در فرآیند ثبت نام گزینه اعلام علاقه‌مندی به تحصیل در دانشگاه امام حسین (ع) را انتخاب کنند. پس از حضور در جلسه و دریافت کارنامه‌های اولیه باید کد رشته محل‌های این دانشگاه را در فرم انتخاب رشته خود قرار دهند.

نکته قابل توجه این است که در برخی سال‌ها دانشگاه امام حسین (ع) در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیرگروه‌های مختلف، کد رشته‌ای نداشته و از این طریق دانشجویی جذب نکرده است.

علاقه‌مندان به تحصیل در این دانشگاه که دارای مدرک دیپلم هستند می‌توانند با مراجعه به واحدهای حسب گزینش سپاه در مراکز استان ها، فرم مربوطه را پر کنند، در نهایت این فرم‌ها به واحد حسب گزینش سپاه در استان تهران فرستاده می شود و واجدین شرایط، برای شرکت در آزمون فراخوانده می‌شوند.

آزمون داخلی این دانشگاه، بصورت مجزا از آزمون سراسری، در تیرماه برگزار می‌شود و نتایج آن نیز در شهریور منتشر می شود و افرادی که دارای حد نصاب نمره قبولی باشند دعوت به مصاحبه خواهند شد.

لازم به ذکر است که اشاره کنیم، نتایج نهایی در گرو نتیجه مصاحبه خواهد بود و پس از آن پذیرفته شدگان نهایی مشخص می‌شود.

 

نحوه ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

دانشگاه امام حسین (ع) در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به دو روش دانشجو می‌پذیرد.

روش اول:  از طریق برگزاری آزمون سراسری و در برخی رشته‌های خاص دانشجو می‌پذیرد.

روش دوم: برخی دانشکده‌های این دانشگاه آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری به صورت مجزا برگزار می‌کنند که بواسطه بورسیه مستقیم سپاه و موافقت نامه کتبی سپاه شرکت در این آزمون‌ها امکان پذیر خواهد بود.

 

شرایط لازم برای ثبت نام در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه امام حسین (ع)

پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه امام حسین برای دانشجویان بورس و غیر بورس صورت می‌گیرد که در ادامه شرایط هر کدام ارائه شده است.

 

شرایط پذیرش دانشجویان بورس

 • داوطلبان برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد حداکثر باید 24 سال و برای ورود به مقطع دکتری حداکثر باید 26 سال داشته باشند.
 • مدت خدمت سربازی به حداکثر سن داوطلبان اضافه خواهد شد.
 • به ازای هر یک سال عضویت در بسیج، سه ماه به حداکثر سن داوطلبان اضافه خواهد شد.
 • داوطلبان در صورتی که فرزندان شهدا ، جانبازان ، مفقود الاثر ها و آزادگان باشند، تا مدت 5 سال به حداکثر سنشان اضافه خواهد شد.
 • داوطلبان باید جزو اعضای رسمی سپاه و یا سایر نیروهای مسلح موجود در کشور باشند.
 • همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، کارکنان رسمی سپاه برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید از بخش عملیات نیروی انسانی تعهد نامه کتبی دریافت نمایند.
 • ورود به دانشگاه امام حسین (ع) در مقطع کارشناسی ارشد، دارای شرط معدل می باشد؛ بدین صورت که داوطلبان حداقل معدل 14 در مقطع کارشناسی از دانشگاه های دولتی و معدل 15 از دانشگاه های آزاد و پیام نور،باید داشته باشند.
 • برای متقاضیان مقطع دکتری نیز داوطلبان باید  حداقل معدل 15 در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های دولتی و حداقل معدل 16 از سایر دانشگاه ها را داشته باشند.

جهت عضویت در کانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در قسمت سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

شرایط پذیرش دانشجویان غیر بورس

 • داوطلبان باید حداقل یک سال سابقه عضویت در سازمان بسیج داشته باشند
 • آمادگی برای انجام هر گونه کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که سپاه از آن ها می خواهد را داشته باشند.
 • تعهد نامه کتبی مبنی بر عدم ادعای استخدام در سپاه را امضا نمایند.

ورود به دانشگاه امام حسین در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارای شرایط خاصی می باشد. داوطلبان می‌توانند برای اطلاع از تمامی جزییات تحصیلی در مقاطع ذکر شده با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس حاصل بفرمایند.

 

مصاحبه دانشگاه امام حسین (ع)

مصاحبه دانشگاه امام حسین (ع) در چند مرحله انجام می شود‌. داوطلبانی که از طریق هریک از آزمون‌های سراسری و یا آزمون داخلی این دانشگاه موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی شوند، توسط کارشناسان دانشگاه بصورت تلفنی دعوت به مصاحبه می‌شوند.

در مرحله اول مصاحبه معاینه‌های پزشکی، تست ورزشی انجام می‌شود و سوالاتی در زمینه‌های مختلفی همچون عقیدتی سیاسی، روانشناسی، اطلاعات عمومی، احکام و … پرسیده می‌شود.

پس از اتمام مصاحبه داوطلبان، کارشناسان برای اثبات صحت کلام متقاضیان تحقیقات محلی را آغاز می‌کنند‌ و درصورتی که در کوچکترین مساله مغایرتی وجود داشته باشد، پذیرش دانشجو را لغو می‌کنند.

پس از اعلام نتایج نهایی و پذیرش، داوطلبانی که با موفقیت تمامی مراحل را مشت سر بگذارند باید یکسال دوره عمومی را طی کنند و سپس به دانشکده‌های مربوطه مراجعه کنند.  هدف از این دانشگاه تربیت افسران جزء بوده بنابراین داوطلبان پس از طی 4 سال درجه ستوان دومی دریافت می کنند.

عملکرد صحیح در مصاحبه قبولی داوطلب در این دانشگاه را تعیین خواهد کرد. موفقیت در جسله مصاحبه نیازمند کسب اطلاع کافی می باشد. در صورتی که قصد شرکت در جلسه مصاحبه دانشگاه امام حسین را دارید، توصیه می شود با مشاوران مجموعه دانتل کو مشورت نمایید تا شما را یاری کنند.

 

مزایای تحصیل در دانشگاه امام حسین (ع)

‌با توجه به سختگیری‌های دانشگاه امام حسین (ع) در پذیرش دانشجو، مزایای خوبی به همراه دارد که به شرح موارد زیر می‌باشد.

✅ داوطلبان به صورت ماهانه حقوق و کمک هزینه تحصیلی دانشجویی دریافت می‌کنند.

✅ دوره تحصیل دانشجویان این دانشگاه نیز جزو سابقه آن ها به حساب می‌آید.

✅ تحصیل در این دانشگاه، معافیت از آموزش و کسری خدمت برای دانشجویان به دنبال خواهد داشت.

✅ دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، در صورت تمایل می‌توانند بلافاصله وارد سپاه شوند.

✅ تحصیل دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) به صورت شبانه روزی است و آن ها می توانند از امکاناتی نظیر خوابگاه مجهز، امکانات فرهنگی و … استفاده کنند.

 

رتبه قبولی لازم

دانشگاه امام حسین (ع) در کنار مزیت‌هایی که دارد و فرصت‌هایی که در اختیار دانشجویانش قرار می‌دهد، طبیعی است که برای پذیرش دانشجو سخت گیری‌هایی نیز داشته باشد. داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری، دارای رتبه دو رقمی و به دنبال آن تراز علمی بالایی باشند، در اولویت پذیرش دانشگاه امام حسین (ع) قرار دارند.

 

دانشکده افسری دانشگاه امام حسین

تمامی داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف می توانند برای ثبت نام در دانشگاه افسری امام حسین اقدام کنند. داوطلبان می توانند از طریق شرکت در آزمون سراسری یا پایگاه های بسیج برای ثبت نام در این دانشگاه اقدام نمایند.

تحصیل در دانشکده افسری امام حسین به صورت تمام وقت است و دانشجویان باید ۴۰ ساعت در هفته در دانشگاه حضور داشته باشند. امکان اشتغال در حین تحصیل برای داوطلبان وجود ندارد و در غیر این صورت دانشجو از تحصیل محروم شده و یا باید خسارت پرداخت کند.

دانشجویان پس از پذیرش در دانشگاه امام حسین باید تعهد محضری بدهند که دو برابر طول مدت تحصیل به قوه قضائیه خدمت خواهند کرد. همچنین این افراد باید در هر یک از مناطق اعلام شده به خدمت بپردازند. قوه قضائیه بنابر نیاز دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین را از همان ابتدای تحصیل یا مدتی بعد استخدام می نماید. دو سال اول تحصیل در این دانشگاه شبانه روزی می باشد.

 

مشاوره قبولی در این دانشگاه

دانشگاه امام حسین از دو بخش دانشگاه افسری و دانشگاه جامع تشکیل شده است. تحصیل در این دانشگاه شرایط خاصی دارد که تمامی داوطلبان باید آن ها را دارا باشند. برای ثبت نام در این دانشگاه می توان از طریق آزمون سراسری و یا پایگاه های سپاه اقدام کرد. در نهایت پذیرش در دانشگاه امام‌حسین مشروط به قبولی در مصاحبه می باشد.

در صورتی که پس از مطالعه این مطلب همچنان سوال یا ابهامی در زمینه دانشگاه امام حسین برای تان وجود دارد و یا قصد شرکت در جلسه مصاحبه را دارید، توصیه می شود با مشاوران تحصیلی مشورت نمایید. مشاوران مجموعه دانتل کو تمامی سوالات شما را پاسخ داده و برای قبولی در این دانشگاه شما را یاری خواهند کرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دانشگاه امام‌حسین می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. برای ثبت نام در دانشگاه امام حسین چه باید کرد؟

  برای ثبت نام در این دانشگاه می توان از دو طریق شرکت در کنکور سراسری و یا مراجعه به پایگاه های سپاه اقدام کرد.

 2. آیا دانشگاه امام حسین مصاحبه دارد؟

  بله داوطلبان برای قبولی در این دانشگاه باید در جلسه مصاحبه شرکت نمایند.

 3. شرط پذیرش در دانشگاه امام‌حسین چیست؟

  شرایط عمومی و اختصاصی برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد که در طول مقاله به آن ها پرداخته شده است.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫88 دیدگاه ها

 1. سلام من 19سالگی هستم فرزند جانباز 25درصد و3 سال سابقه بسیج فعال دارم مدرک دیپلم دارم رشته کاردانش داشتم تغییر دادم به انسانی
  افسر می‌خوام استخدام بشم کجا باید مراجعه کنم

  1. سلام، روز بخیر
   دو راه برای شما وجود داره، ثبت نام در کنکور و شروع به تحصیل در دانشگاه امام حسین
   یا ثبت نام در آزمون استخدامی
   برای اطلاعات بیشتر میتونید با مشاورین ما تماس بگیربد

 2. سلام.من ورودی سال ۸۰ دانشگاه امام حسین هستم در رشته تربیت بدنی. هنوز مدرک تحصیلی خودم را نگرفتم.اگه میشه راهنمایی کنید اگر بخوام بیام مدرکم و بگیرم باید چیکار کنم چه مدارکی لازمه

  1. سلام، روز بخیر
   باید حضورا تشریف ببرید دانشگاه و فرایند فارغ التحصیلی رو انجام بدید
   اگر نقص مدرک داشته باشید یا مدرکی موردنیاز باشه حین فرایند مشخص میشه و دانشگاه بهتون اعلام میکنه

 3. سلام
  ببخشید آیا برای ورود به دانشگاه امام حسین حتما باید در کنکور شرکت کرد؟

 4. سلام آیا دانشجویان رشته های علوم انسانی دانشگاه جامع امام حسین هم لباس نظامی می پوشند و آموزش نظامی دارند؟
  سپاس

 5. سلام خسته نباشید ببخشید من دانشگاه امام حسین تهران در مقطع کارشناسی ارشد طراحی سازه ها دفاعی قبول شدم میخواستم بدونم آیا بعد از اتمام تحصیل برا سپاه استخدام میشم؟ و اینکه مدت تحصیل از خدمت سربازیم کسر میشه؟

  1. سلام؛ سلامت باشید
   بله امکان استخدام دارید
   در صورت استخدام دوره های آموزشی براتون برگزار میشه اما سربازی نخواهید داشت

 6. ایا منظورتون از آزمون سراسری برای قرولی در دانشگاه امام حسین کنکور سراسری هست یا اینکه خود دانشگاه آزمونی جداگانا برگذار میکند؟

 7. سلام
  من الان پشت کنکورم دوست دارم یه تکاور نظامی بشم البته علاقه به تحصیل هم دارم حالا یا در دانشگاه های سپاه پاسدارن یا نیروی انتظامی هر کدوم بهتر باشه(به نظر شما از لحاظ مختلف کدوم بهتره؟؟)
  الان من وارد دانشگاه امام حسین بشم رشته ای هست که من بتونم وارد یگان صابرین سپاه بشم و اونجا خدمت کنم،،،و دوست دارم جنبه کاریم عملیاتی و میدانی باشه نه فقط اداری و دفتری و….
  نتیجه:
  ۱.دوس دارم کارشناسی ارشد رشته ای رو بخونم که جنبه کاریش عملیاتی و میدانی باشه نه صرفا اداری دفتری و….شدنیه؟؟
  ۲.و سوال بعد حدودا حقوق کسی که فارغ تحصیل دانشگاه امام حسین مقطع کارشناسی ارشد(ستوان یکم) شده و تازه شرو به کار کرده چقدره؟
  ۳.امکان اینکه در شهر خودم شیراز خدمت کنم هست
  ۴.شیفت کاری پاسداران چجوره(همه جوره داره یا فقط ساعات مشخص)
  ممنون میشم اگه جواب بدین من آرزوم اینه که یک نظامی باشم

  1. سلام، با توجه به حجم سوالاتتون و نکاتی که برای جواب دادن به این سوال وجود داره توصیه میکنم با مشاورین ما تماس بگیرید تا کامل راهنمایی تون کنن

   1. سلام
    داخل دانشگاه امام حسین رشته ای هست که بعد از فارغ التحصیلی وارد یگان صابرین شد

  1. سلام، هرسال آزمون استخدامی برگزار میشه و براساس نیازمندی امکان جذب نیرو دارند اما قابل پیش بینی دقیق نیست

 8. من ۱۷ سالمه کااس دوازدهم هستم اگه همه چیزم خوب پیش بره بتونم دیپلم رو هم بگیرم بنظرتون دانشگاه امام حسین قبول میشم گیر نمیدن به خاطر سن کمم

 9. سلام. دو دانشگاه افسری و جامع جدا هستند . من میخواهم وارد دانشکده افسری و تربیت پاسداری شوم.
  1.فرق ورود به دانشگاه افسری و دانشگاه امام حسین چیست؟
  2. در دانشکده افسری میتوان وارد اطلاعات سپاه شد؟

 10. سلام خسته نباشيد من امسال كنكور دارم اگر من كنكور بدم و اين دانشگاه مهندسي مكانيك يا برق قبول بشم به عنوان يك مهندس به پايگاه هاي كه مثلا هواپيما ها يا اين ها هستن براي تعمير نگهداري و اين حرفا برده ميشم يا خير يه مثلا تكاور يا نيروي نظامي ميشم

 11. سلام کار به دانشگاه ندارم آیا طراحی در ذهن پرورش میدهیم به طور عملی نشان بدیم در مورد راکت صاعقه درمورد هزاران راکت در هوا کنترول ازراه دور به طور عملی و عملیات خارج از ایران

 12. سلام و عرض ادب
  میخواستم بپرسم من ۱۴۰۰تت خرداد معصل بودم و درسم تموم شد تا دیپلوم خوندم من فروردین ثبت نام کردم ولی قبول نشدم میخواستم بپرسم شهریور ماه ۱۴۰۱وقت دارم وگرنه باید به نظام وظیفه معرفی کنم‌خودمو یا دانشگاه ثبت نام کنم چون تا سال دیگه میشه ۱۹سالم
  میخواستم بپرسم اکه ثبت نام کنم ۱۴۰۱ برای افسری مشکلی پیش نمیاد با شرایط من که شهریور ماه سال بعدی میشه ۱۹سالم ؟

 13. چون ۱ابان ماه مثلا قبول شده باشه آدم اعضام میشه ولی من در اصل تا ۸ماه دیگه وقت دارم تصمیم گیری کنم چون ۱۸سالم شد شهریور و الان محصل نیستم
  میخواستم بپرسم سال بعدی مشکلی پیش نمیاد اکه ثبت نام کنم مثلا سر سنم
  مثلا شهریور میشه ۱۹سالم مثلا ۲ماع دیگش اعضام میشم مورد نمگیرن که شما سنت گذاشته اینا ؟

  به نظر شما اکه ایراد میگیرن بگیرم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم ؟خذاخیرتون بده اکه جواب بدین

  1. سلام رشته هوافضا دانشگاه امام حسین زیر گروه ریاضی می باشد و باید در کنکور ریاضی شرکت کنید.

 14. سلام علیکم و رحمته الله
  در صفحه فرموده‌اید رتبه دو رقمی در اولویت هستند
  پس یعنی افرادی که رتبه ۴ یا ۳ رقمی دارند نمیتوانند ثبت نام کنند و دانشجو شوند ؟

  1. سلام
   بدلیل متقاضی بالای دانشگاه امام حسین، هرچه رتبه داوطلب پایین تر باشد امکان دعوت شدن به مصاحبه شما بیشتر خواهد بود

   1. سلام وقت بخیر ببخشید من امسال دیپلم فنی ساختمان رو گرفتم سربازی هم معاف هستم تمام شرایط ش رو هم دارم میتونم شرکت کنم

 15. سلام خسته نباشید ببخشید من 20 سالمه می خوام وارد دانشگاه امام حسین(ع) شم البته در رشته های اقتصادیش و امور مالی ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام در صورت ارائه این رشته ها و داشتن شرایط لازم دانشگاه امام حسین و قبولی در کنکور سراسری و مصاحبه می توانید ادامه تحصیل دهید.

 16. باسلام.من ۲۵سالمه .لیسانس برق قدرت دارم.وسربازی هم دوسال رفتم و۵سال عضویت بسیج دارم.
  مدرک ام از دانشگاه غیر انتفاعی هست.آیا میتونم برای ارشد صنایع یا برق آزمون بدهم وپذیرش بگیران.؟باسپاس

 17. سلام خسته نباشید ، ایا امکان اخراج افسران از خوابگاه و ادامه تحصیلشان در دانشگاه وجود داره ؟

 18. و اینکه ایا افسران در صورت اخراج از خوابگاه میتونن از مکان دیگری برای ماندن استفاده کنند ؟

 19. سلام برای کسایی که انسانی خوندن چه رشته های هست اگه رتبه خوبی در ازمون بیاریم؟

  1. سلام
   رشته های دانشگاه امام حسین در هر گروه آزمایشی در دفترچه انتخاب رشته مشخص می شود

 20. سلام امکان ثبت نام بانوان در این دانشگاه و ورود به سپاه وجود داره؟
  اگر هست تمرینات نظامی هم می بینن؟

 21. سلام وقت بخیر ، شبانه روزی بودن دانشکده به چه معناست ؟ یعنی مرخصی یا اجازه خروج از دانشکده رو نداریم ؟ و اگر رشته فنی حرفه ای داشته باشیم با چه مدرکی میتونیم وارد دانشکده افسری امام حسین بشیم ؟

 22. با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید یه سوالی داشتم.میشه با دیپلم ریاضی و کنکور ریاضی در مقطع کارشناسی در رشته علوم سیاسی واطلاعات نظامی و یا جغرافیای سیاسی در دانشگاه جامع امام حسین(ع) تحصیل کرد؟

 23. سلام خسته نباشید.ببخشید ایا میشه با کنکور رشته ریاضی و پس از بدست اوردن رتبه و قبولی در مقطع کارشناسی در رشته های علوم سیاسی و اطلاعات نظامی و یا جغرافیای سیاسی در دانشگاه امام حسین تحصیل کنیم؟(با توجه به این که دیپلم ریاضی هستیم میشه در این رشته ها تحصیل کرد در دانشگاه؟)

 24. سلام خسته نباشید.ببخشید ایا میشه با دیپلم ریاضی در مقطع کارشناسی در رشته های علوم سیاسی واطلاعات و یا جغرافیای سیاسی در دانشگاه امام حسین تحصیل کرد؟(با توجه به اینکه دیپلم ریاضی داریم از طریق کنکور ریاضی میشه در این رشته ها تحصیل کرد؟)

  1. سلام برای قبولی در دانشگاه امام حسین باید دارای شرایط پذیرش این دانشگاه باشید. در صورت واجد الشرایط می توانید ادامه تحصیل دهید.

   1. بله خواستم بدونم برای تحصیل در رشته های علوم سیاسی واطلاعات نظامی ویا جغرافیای سیاسی حتما نباید دیپلم انسانی داشته باشیم و از کنکور انسانی اقدام کنیم؟
    با کنکور ریاضی ام میشه؟

 25. سلام و وقتتون بخیر ببخشید بعد از گرفتن مدرک دیپلم هم میشه ثبت نام کرد در دانشگاه افسری یعنی بدون نیاز کنکور؟

  1. سلام
   برای ورود به دانشگاه افسری باید در آزمون اختصاصی آن شرکت کنید.
   برای ورود به رشته های دانشگاه امام حسین باید در کنکور سراسری شرکت کرده و در مصاحبه این دانشگاه قبول شوید.

 26. سلام ببخشید اگر کسی در دبیرستان رشته انسانی خونده باشه در دانشگاه افسری میتونه تو دانشکده های هوافضا و یا کامپیوتر ادامه بده؟

 27. سلام خسته نباشید
  من دیپلم رشته برق دارم چطوری باید برای دانشگاه امام حسین ثبتام کنم ؟؟؟

 28. سلام خسته نباشید.من رشته تجربی ام ولی میخوام رشته کامپیوتر یا برق یا هوافضاو…
  رو تو دانشگاه امام حسین تحصیل کنم یا باید کنکور ریاضی بدم؟
  واین که تو دانشگاه جامع امام حسین هست این رشته ها یا افسری هم داره؟

 29. سلام کسانی که( کنکور ندهند )می‌تواند از طریق آزمون جداگانه سپاه پاسداران وارد( دانشگاه جامع امام حسین) شوند

 30. سلام عرض ادب
  آیا شخصی که 33باشه و مدرک دیپلم برق همراه با چندمدرک فنی و حرفه مرتبط با برق دارد و 10سال عضو بسیج باشه و درضمن پدرش ایثارگرهست می تونه وارد دانشگاه امام حسین بشود

 31. سلام ، ۲۲ ساله دیپلم تجربی معدل کل ۱۸.۸۰
  یک دندان ایمپلنت یک عصب کشی سه تا پر کردنی و یک کشیده شده آیا میتوانم وارد دانشگاه افسری امام حسین شوم

 32. سلام آیا دانشگاه افسری امام حسین از طریق کنکور سراسری پذیرش دارد یا جذب فقط از طریق دفاتر جذب سپاه است

 33. سلام آیا دانشگاه افسری امام حسین از طریق کنکور سراسری پذیرش دارد یا جذب فقط از طریق دفاتر جذب سپاه است

 34. سلام بنده دیپلم انسانی دارم معدلم ۱۴/۳۶هست و پدرم هم ایثار گر هست می تونم ثبت نام کنم برای دانشگاه امام حسین

 35. سلام علیکم الان سال دوازدهم هستم رشته علوم انسانی برای شرکت در ازمون وروردی دانشگاه امام حسین به کجا مراجه کنم

 36. سلام کسی که دیپلم تجربی دارد و به عنوان افسر محصل استخدام سپاه شود و در دانشگاه امام حسین پذیرفته شود آیا میتواند مهندسی هوافضا را انتخاب کنید یا برای ورود به رشته هوافضا باید مستقیما جذب هوافضای سپاه شود ؟

 37. از طریق کار و دانش چطور میشه وارد داشنگاه امام حسین شد آیا بعد از گرفتن مدرک کاردانی میشه ازمون داد؟

 38. با سلام من دانشجوی ارشد فیزیک دانشگاه روزانه هستم .ایا امکان ثبت نام دارم که بعد قبولی در دانشگاه امام حسین ع از دانشگاه قبلیم انصراف بدهم؟ممنونم

 39. سلام بعد از 4 سال بلافاصله میتونیم به یکی از پایگاه های سپاه بریم و مشغول شیم آیا انتخواب مکان با خودمونه
  و اینکه مدت زمان روزانه چقدره یعنی چند ساعت باید سرکار باشیم

 40. سلام این رشته های که فرمودین فقط در دانشگاه جامع هست یعنی اگه کسی با گزینش به قسمت افسری دانشگاه جذب شده باشه نمیتونه این رشته‌ها رو بخونه؟

 41. سلام ببخشید با شرایط سنی ۲۷ سال و مدرک دیپلم تجربی و دارا بودن پایان خدمت سربازی میشه برای دانشگاه امام حسین ثبت نام کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره