کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

کارنامه قبولی زیست شناسی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

کانال تلگرام تحصیلی     

کارنامه قبولی زیست شناسی نشان دهنده رتبه، تراز علمی و حداقل درصد دروس امتحانی افرادی است که در سال های گذشته در این رشته پذیرفته شده اند. اطلاعات کارنامه‌ی قبولی به علاقه مندان به تحصیل در این رشته کمک می کند تا برای رسیدن به هدف و پذیرفته شدن در کنکور سراسری، برنامه ریزی هوشمندانه تری را انجام دهند. همینطور شرکت کنندگان در کنکور سراسری نیز می توانند به کمک کارنامه، از محدوده قبولی در دانشگاه‌های مختلف مطلع شوند و با آگاهی بیشتری قدم در مسیر انتخاب رشته بگذارند. در ادامه کارنامه قبولی زیست شناسی در سهمیه های مختلف را برای شما علاقه مندان ارائه کرده ایم.

کارنامه قبولی زیست شناسی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ | حداقل درصد لازم

کارنامه قبولی زیست شناسی داوطلبان سال گذشته بهترین راهنما و مبنای دقیقی برای تحلیل وضعیت داوطلبان متقاضی رشته زیست شناسی می باشد. به همین دلیل در ادامه تعدادی از کارنامه های قبولی  را مطابق قبولی‌های سال گذشته در سه سهمیه منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه برای شما عزیزان آورده ایم. برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کلیک کنید.

از ابزارهای مهمی که در اختیار داوطلبان کنکور سراسری وجود دارد و می توانند از آن برای برنامه ریزی و مطالعه برای شرکت در آزمون و همینطور انتخاب رشته کمک بگیرند، کارنامه قبولی زیست شناسی در سال های گذشته است. در واقع اطلاع از درصد های دروس امتحانی و همینطور رتبه و تراز علمی پذیرفته شدگان سال گذشته، دید خوبی به متقاضیان می دهد که برای قبولی در دانشگاه‌های سراسر کشور، حداقل چه درصد هایی را باید کسب کنند. در واقع منظور از کارنامه زیست شناسی ، همان کارنامه اولیه است که در زمان اعلام نتایج اولیه منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته

سهمیه منطقه یک

تمامی علاقه مندان می توانند برای قدم گذاشتن در این رقابت سخت و نفس گیر، از کارنامه قبولی زیست شناسی سال گذشته استفاده کنند. کارنامه قبولی راهنمای خوبی برای شرکت در مرحله انتخاب رشته است و متقاضیان به واسطه آن می توانند از محدوده رتبه قبولی در دانشگاه های مختلف مطلع شوند و بر این اساس شانس قبولی خود را تخمین بزنند. 

پذیرش داوطلبان دانشگاه ها بر اساس رتبه آن ها در سهمیه انجام می شود. در ادامه تعدادی از کارنامه های قبولی رشته زیست شناسی که در بردارنده حداقل درصد لازم قبولی زیست شناسی دانشگاه های در سهمیه منطقه یک است را مشاهده می کنید.

دانشگاه:  دانشگاه تهران رشته: زیست شناسی گیاهی
شهر داوطلب: تهران نوع دوره:  روزانه
رتبه کشوری:  29880 رتبه در سهمیه: 4567
نام درس درصد
ادبیات فارسی 53
عربی 56
معارف 89
زبان 87
زمین شناسی 11
ریاضیات 26
زیست شناسی 61
فیزیک 39
شیمی 55
دانشگاه:  دانشگاه خوارزمی -تهران رشته: زیست شناسی جانوری
شهر داوطلب: کرج نوع دوره:  روزانه
رتبه کشوری: 38179 رتبه در سهمیه: 91678
نام درس درصد
ادبیات فارسی 44
عربی 62
معارف 78
زبان 36
زمین شناسی 10
ریاضیات 8
زیست شناسی 40
فیزیک 9
شیمی 15

سهمیه منطقه دو

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری در تمامی زیر گروه ها، شرکت کنندگان باید اقدام به بررسی جزئیات کارنامه اولیه خود نمایند و با مقایسه داده های آن با کارنامه های قبولی سال های گذشته، از میزان شانس قبولی خود مطلع گردند. 

سهمیه منطقه دو یکی از سهمیه های مناطق است که دارای بیشترین جمعیت در رقابت کنکور سراسری می باشد. به همین دلیل در ادامه تعدادی از کارنامه قبولی رشته زیست شناسی با سهمیه منطقه دو را آورده ایم:

دانشگاه:  دانشگاه اصفهان رشته: زیست شناسی جانوری
شهر داوطلب: خرم آباد نوع دوره:  روزانه
رتبه کشوری:  68719 رتبه در سهمیه: 29331
نام درس درصد
ادبیات فارسی 55
عربی 42
معارف 56
زبان 25
زمین شناسی 11
ریاضیات 7
زیست شناسی 55
فیزیک 26
شیمی 61
دانشگاه:  دانشگاه فردوسي مشهد رشته: زیست شناسی جانوری
شهر داوطلب: مراغه نوع دوره:  روزانه
رتبه کشوری:  82156 رتبه در سهمیه: 35178
نام درس درصد
ادبیات فارسی 49
عربی 51
معارف 57
زبان 11
زمین شناسی 8
ریاضیات 12
زیست شناسی 40
فیزیک 16
شیمی 27

سهمیه منطقه سه

انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس سهمیه های مختلفی انجام می شود که یکی از آن ها سهمیه منطقه سه است. داوطلبانی که از امکانات آموزشی کم تری در سراسر کشور برخوردار بوده اند، در سهمیه منطقه سه قرار می گیرند. در ادامه تعدادی از کارنامه قبولی زیست شناسی در سهمیه منطقه سه کنکور سراسری را برایتان ارائه کرده ایم:

دانشگاه:  دانشگاه کاشان رشته: زیست فناوری
شهر داوطلب: فردیس نوع دوره:  روزانه
رتبه کشوری:  110897 رتبه در سهمیه: 38770
نام درس درصد
ادبیات فارسی 40
عربی 11
معارف 42
زبان 34
زمین شناسی 9
ریاضیات 18
زیست شناسی 22
فیزیک 9
شیمی 27
دانشگاه:  دانشگاه کردستان -سنندج رشته: زیست فناوری
شهر داوطلب: سردشت نوع دوره:  روزانه
رتبه کشوری:  123156 رتبه در سهمیه: 42156
نام درس درصد
ادبیات فارسی 55
عربی 24
معارف 45
زبان 11
زمین شناسی 15
ریاضیات 14
زیست شناسی 44
فیزیک 18
شیمی 24

داوطلبان برای مشاهده کارنامه قبولی تمامی رشته های کنکور سراسری مقاله زیر را مطالعه نمایید.

👈 کارنامه قبولی کنکور 👉

مشاوره کارنامه قبولی زیست شناسی

در این مقاله تعدادی از کارنامه های قبولی افراد پذیرفته شده سال گذشته کنکور سراسری را برایتان آوردیم. در نظر داشته باشید در عین حال کارنامه قبولی زیست شناسی منبع مناسبی برای برنامه ریزی کردن برای کنکور سراسری و تخمین شانس است، برای استفاده نیازمند تحلیل مناسب نیز می باشد. در کنکور سراسری باید شما حداقل 10 الی 15 درصد رتبه های این جداول را بالاتر تصور کنید؛ تا نتیجه مطلوب حاصل شود. برای مطالعه راهنما ثبت نام کنکور کلیک کنید.

شما عزیزان برای تحلیل صحیح کارنامه قبولی زیست شناسی و استفاده صحیح از آن ها جهت برنامه ریزی مطالعاتی و همینطور تخمین شانس قبولی برای انتخاب رشته کنکور سراسری، می توانید از مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل راهنمایی های لازم را دریافت کنید. تحلیل صحیح کارنامه مطابق با ظرفیت های جدید در سال جدید و همینطور جامعه آماری شرکت کنندگان و عملکرد آن ها در کنکور سراسری، سبب می شود که بتوانید الویت های خود را به درستی در فرم انتخاب رشته درج نمایید و در نهایت در رشته مورد علاقه تان متناسب با رتبه و تراز اکتسابی خود پذیرفته شوید. برای دریافت راهنمایی و دریافت مشاوره تخصصی انتخاب رشته کنکور سراسری می توانید از طریق خدمات  با مشاوران مجرب مجموعه در ارتباط باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کارنامه قبولی زیست شناسی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

شرکت کنندگان کنکور سراسری و متقاضی از چه طریقی می توانند از حداقل درصد های قبولی برای این رشته مطلع شوند؟

علاقه مندان می توانند برای اطلاع از محدوده قبولی در سال های گذشته، از کارنامه‌های در سال گذشته استفاده کنند. این کارنامه در متن مقاله فوق ارائه شده است.

اطلاع از کارنامه قبولی زیست شناسی و حداقل درصد های لازم، چه کمکی به علاقه مندان به رشته زیست شناسی می کند؟

به متقاضیان کمک می کند تادید مناسبی از محدوده قبولی در دانشگاه های مختلف به دست آوردند و انتخاب رشته دقیق تری داشته باشند.

کارنامه قبولی سال گذشته شامل چه درصد دروسی امتحانی است؟

کارنامه قبولی سال گذشته دارای درصد دروس قبولی متفاوتی در سهمیه های مختلف است که لازم است برای اطلاع از آن ها به متن مقاله فوق مراجعه کنید.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره