ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی ” sanjesh.org ” منتشر می گردد. آزمون ورود به تمامی دانشگاه های دولتی وغیر دولتی و همینطور دانشگاه آزاد اسلامی، یک آزمون یکپارچه با مسئولیت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، می توانند برای انجام اقدامات لازم جهت نام نویسی در این آزمون، دفترچه‌ی راهنما ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد را دریافت و مطالعه کنند. در ادامه این مقاله اطلاعاتی پیرامون زمان انتشار و جزییات دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 ارائه کرده ایم و لینک دانلود آن را نیز قرار داده ایم.

 

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ به طور همزمان با فعال شدن لینک ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد و شامل اطلاعات مهمی برای ثبت نام در کنکور سراسری دانشگاه آزاد است. لازم است در نظر داشته باشید که داوطلبانی که مطابق دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری واجد الشرایط باشند، مجاز به نام نویسی در این آزمون هستند.

ممکن است هدف بسیاری از متقاضیان کنکور سراسری از نام نویسی در این آزمون، صرفا فقط انتخاب رشته در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد باشد، اما با این حال نیز مطالعه دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام از اولین اقداماتی است که توصیه می گردد.

 

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

تاکنون زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه ازاد 1401 از سوی سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ” sanjesh.org ” مشخص نشده است، بنابراین لینک دریافت آن نیز فعال نمی باشد. به محض انتشار لینک دانلود دفترچه‌ی راهنما ثبت نام کنکور سراسری 1401 این مقاله را بروزرسانی می کنیم تا شما عزیزان بتوانید آن را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه ازاد 1401

 

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

معمولا دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری یا چند روز قبل و یا به صورت همزمان با فعال شدن لینک ثبت نام کنکور سراسری 1401 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. 

با توجه به اینکه تاریخ ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ از روز یکشنبه 10 بهمن ماه لغایت روز یکشنبه 17 بهمن ماه 1400علام شده است، احتمالا دفترچه‌ی مربوطه نیز قبل از دهم بهمن ماه 1400 منتشر شود.

چنانچه تاریخ دقیق انتشار دفترچه‌ی راهنما ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 منتشر گردد، در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

جزئیات دفترچه ثبت نام آزمون ۱۴۰۱

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 شامل اطلاعات مهمی از جزئیات ثبت نام کنکور سراسری است. متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد موظف هستند در وهله اول مندرجات این دفترچه‌ی را مطالعه و بررسی کنند و سپس در صورتی که واجد الشرایط بودند، نسبت به خرید کارت اعتباری و تکمیل مراحل نام نویسی اقدام کنند. مندرجات این دفترچه‌ی را در ادامه ارائه کرده ایم.

 

بخش اول: راهنمای عملی ثبت نام

 • جدول زمانی مراحل آزمون
 • شرایط عمومی و اختصاصی
 • مدرک تحصیلی الزام برای شرکت در آزمون سراسری
 • انتخاب گروه های آزمایشی
 • نحوه شرکت دانشجویان انصرافی
 • تعیین وضعیت نظام وظیفه
 • ضوابط استفاده از سهمیه ها
 • نحوه شرکت متقاضیان غیر ایرانی
 • هزینه ثبت نام کنکور و نحوه پرداخت
 • مدارک الزامی جهت ثبت نام
 • نحوه دریافت کد های سوابق تحصیلی 
 • ورود به صفحه ثبت نام آزمون سراسری
 • مراحل ثبت نام و راهنمای عملی انجام ثبت نام
 • نحوه تکمیل تقاضانامه اینترنتی 
 • دریافت کد رهگیری
 • اقدامات پس از ثبت نام
 • امکان ويرايش وتصحیح فرم ثبت نام

 

بخش دوم: شرایط و مقررات شرکت در آزمون سراسری

 • شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام
 • مقررات وظیفه عمومی 
 • ضوابط استفاده از سهمیه ها
 • شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی
 • آشنایی با آزمون های عمومی و اختصاصی
 • دروس و كتاب های منبع سؤالات كليه نظام های آموزشی
 • شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در دوره های مختلف تحصیلی
 • تعریف اصطلاحات دفترچه
 • پذيرش دانشجو در برخی ازدانشگاه ها با شرایط خاص 
 • کاربرگ ها و فرم ها
 • فرم پیش نویس ثبت نام

 

شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

در دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 که به صورت یکپارچه برای دانشگاه های سراسری و آزاد منتشر می گردد، بخش مهمی با عنوان شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام درج گردیده است. مطابق این شرایط تنها متقاضیانی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه آزاد می باشند، که واجد الشرایط باشند. در ادامه سعی کردیم به مهم ترین شرایطی که در دفترچه راهنمای ثبت نام درج شده است، اشاره کنیم :

شرایط عمومی

👈 اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان به رسمیت شناخته شده شده در قانون اساسی کشورمان

👈 اعتقاد به احکام دینی وعمل کردن به آن ها

👈 عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران

👈 عدم سابقه شرکت در حذب های سیاسی 

👈 عدم سابقه فساد اخلاقی و زیر پا گذاشتن شئونات اسلامی

👈 داشتن سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی انتخابی

شرایط اختصاصی

✅ ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد 1401 نیازمند این است که متقاضیان دارای مدارک لازم باشند. از مهم ترین مدارک لازم جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم، مدرک پیش دانشگاهی، مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا مدرک ديپلم نظام آموزشی جديد در يكی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و يا كاردانش است.

✅ داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد که در حال تحصیل در مقطع دوازدهم هستند، در صورتی که مدرک تحصیلی خود را تا پایان شهریور ماه 1401 دریافت کنند، مجاز به ثبت نام و نام نویسی در دانشگاه خواهند بود. ( داوطلبانی که تا پایان بهمن ماه 1401 فارغ التحصیل می شوند، فقط مجاز به انتخاب کد رشته محل های ارائه شده در نیمسال دوم هستند.)

✅ دانشجویان در حال تحصیل در دوره های غیر روزانه برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401، نیازی به انصراف از دانشگاه در حال تحصیل خود ندارند.

✅ پذیرفته شدگان دوره روزانه در کنکور سال گذشته، می توانند با درخواست عدم محرومیت در سایت سازمان سنجش، در کنکور سراسری شرکت کرده و کد رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد را انتخاب کنند.

✅ فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های پزشکی، برای ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد، باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه و یا 31 بهمن ماه 1400 مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را دریافت کرده و در زمان ثبت نام، گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را ارائه دهند.

✅ داوطلبانی که جزو دانشجویان در حال تحصیل در دوره رورانه سال 99 به قبل هستند، می توانند تا تاریخ 25 اسفند ماه 1400 از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

سایر شرایط 

✅ اتباع غیر ایرانی برای تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد باید ابتدا از طریق سامانه اتباع غیر ایرانی، کد پیگیری 13 رقمی خود را دریافت نمایند.

✅ دانشجویان انصرافی برای ثبت نام در کنکور سراسری دانشگاه آزاد، باید حتما بند 32 فرم تقاضانامه اینترنتی را علامت بزنند.

شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

 

شرایط و مقررات نظام وظیفه

متقاضیان کنکور دانشگاه آزاد که آقا هستند، باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور آزاد 1401 دارای شرایط مربوط به نظام وظیفه نیز باشند. شرایط و مقررات نظام وظیفه کنکور دانشگاه آزاد 1401 به شرح موارد زیر است: 

❌ متقاضیان کنکور دانشگاه آزاد آقا باید یا کارت پایان خدمت هوشمند یا کارت معافیت دائم از خدمت و یا کارت معافیت موقت از خدمت داشته باشند.

❌ متولدین سال 1354 و قبل تر با استفاده از دریافت کارت معافیت سنی، مجاز به ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد هستند.

❌ متقاضیانی که در حال خدمت سربازی، موفق به کسب قبولی در مقطع کارشناسی و بالاتر می شوند.

❌ دانشجویانی که از انصراف آن ها از محل تحصیلشان بیش از یک سال نگذشته باشد.

❌ دانشجویان انصرافی دانشگاه ها حتما باید خدمت سربازی خود را به پایان برسانند و یا کارت معافیت دریافت کنند، تا مجاز به ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد 1401 شوند.

 

سهمیه ها

سهمیه مناطق: تقسیم تمامی استان های کشور به سه منطقه شامل منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه

سهمیه رزمندگان : مختص داوطلبانی که دارای حداقل 6 ماه متوالی و یا متناوب از تاریخ 31 شهریور 1359 تا تاریخ 31 شهریور ماه 1367 فعالیت در مناطق عملیاتی داشته اند، می باشد.

سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت: سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت مختص جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و همچنین همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثراست.

سهمیه ایثارگران 5 درصد ظرفیت: سهمیه ایثارگران 5 درصد ظرفیت مختص جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه است.

سهمیه خانواده شهدا: سهمیه خانواده شهدا مختص پدر، مادر، خواهر و برادر شهید است.

سهمیه بهیاران: 5 درصد از ظرفیت کد رشته محل های رشته پرستاری در دوره روزانه دانشگاه های سراسری به داوطلبان با سهمیه بهیاری اختصاص دارد.

سهمیه مناطق سیل زده: پنج درصد به صورت مازاد در دانشگاه های استان آسیب دیده، برای داوطلبان با این سهمیه اختصاص دارد.

 

فرم پیش نویس ثبت نام

یکی از کاربردی ترین بخش های دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ برای دوره های مختلف دانشگاه های سراسری و آزاد، فرمی با عنوان “فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری و آزاد 1401” می باشد که در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام قرار دارد. فرم پیش نویس ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 از این جهت کاربردی است که دقیقا مشابه فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش می باشد.

هر داوطلب می تواند برای اطلاع از مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و اطلاعات تحصیلی و فردی خواسته شده جهت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 ابتدا به این فرم مراجعه کند و یک بار آن را تکمیل نماید تا در زمان ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد زمان نام نویسی در سایت سازمان سنجش میزان خطاهای او به حداقل برسد.

 

مشاوره ثبت نام آزمون ۱۴۰۱

همانطور که در قسمت جزئیات دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 مطالعه کردید، در انتهای دفترچه مربوطه یک فرم با عنوان فرم پیش نویس ثبت نام وجود دارد. 

اگر دارای شرایط ثبت نام در کنکور و ورود به رشته های با آزمون دانشگاه آزاد هستید، توصیه مشاوران دانتل این است که قبل از مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی، یک بار فرم پیش نویس ثبت نام را که مشابه فرم ثبت نام اصلی است را تکمیل کنید تا در زمان تکمیل فرم اصلی در سایت سازمان سنجش تمامی اطلاعات را در اختیار داشته باشید و بتوانید با سرعت بیشتری مراحل ثبت نام را طی کنید. 

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 و نحوه ثبت نام در این آزمون یکپارچه دانشگاه های سراسری و آزاد می باشند. برای ارتباط با مشاوران از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید.

بخوانید: راهنما جامع ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

تا کنون تاریخ دقیق انتشار دفترچه‌ی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 مشخص نشده است، اما احتمالا همزمان با شروع مهلت ثبت نام در تاریخ 10 بهمن ماه 1400 منتشر گردد.

دفترچه‌ی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 از طریق کدام سایت منتشر می شود؟

دفترچه‌ی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” منتشر می گردد.

آیا دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1401 به صورت مشترک با دانشگاه های سراسری منتشر می گردد؟

بله از آنجایی که کنکور سراسری به صورت مشترک برای دانشگاه های سراسری و آزاد برگزارمی شود، دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام آن ها نیز به صورت مشترک منتشر می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره