کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسری

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی ” sanjesh.org ” منتشر می گردد. آزمون ورود به تمامی دانشگاه های دولتی وغیر دولتی و همینطور دانشگاه آزاد اسلامی، یک آزمون یکپارچه با مسئولیت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد، می توانند برای انجام اقدامات لازم جهت نام نویسی در این آزمون، دفترچه‌ی راهنما ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد را دریافت و مطالعه کنند. در ادامه این مقاله اطلاعاتی پیرامون زمان انتشار و جزییات دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 ارائه کرده ایم و لینک دانلود آن را نیز قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به طور همزمان با فعال شدن لینک ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد و شامل اطلاعات مهمی برای ثبت نام در کنکور سراسری دانشگاه آزاد است. لازم است در نظر داشته باشید که داوطلبانی که مطابق دفترچه راهنما واجد الشرایط باشند، مجاز به نام نویسی در این آزمون هستند.

ممکن است هدف بسیاری از متقاضیان کنکور سراسری از نام نویسی در این آزمون، صرفا فقط انتخاب رشته در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد باشد، اما با این حال نیز مطالعه دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام از اولین اقداماتی است که توصیه می گردد.

بخوانید: راهنما جامع ثبت نام کنکور سراسری

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402

تاکنون زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه ازاد ۱۴۰۲ از سوی سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد sanjesh.org ” مشخص نشده است، بنابراین لینک دریافت آن نیز فعال نمی باشد. به محض انتشار لینک دانلود دفترچه‌ی راهنما این مقاله را بروزرسانی می کنیم تا شما عزیزان بتوانید آن را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور آزاد ۱۴۰۲

معمولا دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور آزاد یا چند روز قبل و یا به صورت همزمان با فعال شدن لینک ثبت نام کنکور سراسری 1402 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. چنانچه تاریخ دقیق انتشار دفترچه‌ی راهنما منتشر گردد، در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

با توجه به اینکه تاریخ ثبت نام کنکور در 8 آبان ماه پیش بینی می شود دفترچه‌ی راهنما همزمان با فعال شدن لینک ثبت‌نام در دسترس داوطلبان قرار میگیرد.

جزئیات دفترچه ثبت نام آزمون 1402

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ شامل اطلاعات مهمی از جزئیات ثبت نام کنکور سراسری است. متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد موظف هستند در وهله اول مندرجات این دفترچه‌ی را مطالعه و بررسی کنند و سپس در صورتی که واجد الشرایط بودند، نسبت به خرید کارت اعتباری و تکمیل مراحل نام نویسی اقدام کنند. مندرجات این دفترچه‌ی را در ادامه ارائه کرده ایم.

بخش اول: راهنمای عملی ثبت نام

 • جدول زمانی مراحل آزمون
 • شرایط عمومی و اختصاصی
 • مدرک تحصیلی الزام برای شرکت در آزمون سراسری
 • انتخاب گروه های آزمایشی
 • نحوه شرکت دانشجویان انصرافی
 • تعیین وضعیت نظام وظیفه
 • ضوابط استفاده از سهمیه‌ها در دفترچه ثبت نام کنکور آزاد
 • نحوه شرکت متقاضیان غیر ایرانی
 • هزینه ثبت نام کنکور و نحوه پرداخت
 • مدارک الزامی جهت ثبت نام
 • نحوه دریافت کد های سوابق تحصیلی 
 • ورود به صفحه ثبت نام آزمون سراسری
 • مراحل ثبت نام و راهنمای عملی انجام ثبت نام
 • نحوه تکمیل تقاضانامه اینترنتی 
 • دریافت کد رهگیری
 • اقدامات پس از ثبت نام
 • امکان ويرايش وتصحیح فرم ثبت نام

بخش دوم: شرایط و مقررات شرکت در آزمون سراسری

 • شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام
 • مقررات وظیفه عمومی 
 • ضوابط استفاده از سهميه ها
 • شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی
 • آشنایی با آزمون های عمومی و اختصاصی
 • دروس و كتاب های منبع سؤالات كليه نظام های آموزشی
 • شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در دوره های مختلف تحصیلی
 • تعریف اصطلاحات دفترچه ثبت نام کنکور آزاد
 • پذيرش دانشجو در برخی ازدانشگاه ها با شرایط خاص 
 • کاربرگ ها و فرم ها
 • فرم پیش نویس ثبت نام

شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 که به صورت یکپارچه برای دانشگاه های سراسری و آزاد منتشر می گردد، بخش مهمی با عنوان شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام درج گردیده است. مطابق این شرایط تنها متقاضیانی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه آزاد می باشند، که واجد الشرایط باشند. در ادامه سعی کردیم به مهم ترین شرایطی که در دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام درج شده است، اشاره کنیم :

شرایط عمومی

👈اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان به رسمیت شناخته شده شده در قانون اساسی کشورمان

👈اعتقاد به احکام دینی وعمل کردن به آن ها

👈عدمیت دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران

👈عدم سابقه شرکت در حذب های سیاسی 

👈نداشتن سابقه فساد اخلاقی و زیر پا گذاشتن شئونات اسلامی

👈سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی انتخابی را داشته باشد

شرایط اختصاصی

✅ ثبت نام در کنکور نیازمند این است که متقاضیان دارای مدارک لازم باشند. از مهم ترین مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم، مدرک پیش دانشگاهی، مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا مدرک ديپلم نظام آموزشی جديد در يكی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و يا كاردانش است.

✅ طبق دفترچه ثبت نام کنکور آزاد داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد که در حال تحصیل در مقطع دوازدهم هستند، در صورتی که مدرک تحصیلی خود را تا پایان شهریور ماه 1402 دریافت کنند، مجاز به ثبت نام و نام نویسی در دانشگاه خواهند بود. ( داوطلبانی که تا پایان بهمن ماه 1402 فارغ التحصیل می‌شوند، فقط مجاز به انتخاب کد رشته محل‌های ارائه شده در نیمسال دوم هستند.)

✅دانشجویان در حال تحصیل در دوره های غیر روزانه برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ نیازی به انصراف از دانشگاه در حال تحصیل خود ندارند.

✅پذیرفته شدگان دوره روزانه در کنکور سال گذشته، می توانند با درخواست عدم محرومیت در سایت سازمان سنجش، در کنکور سراسری شرکت کرده و کد رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد را انتخاب کنند.

✅فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های پزشکی، برای ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد، باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه و یا 31 بهمن ماه 1400 مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را دریافت کرده و در زمان ثبت نام، گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را ارائه دهند.

سایر شرایط 

✅اتباع غیر ایرانی برای تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد باید ابتدا از طریق سامانه اتباع غیر ایرانی، کد پیگیری 13 رقمی خود را دریافت نمایند.

✅دانشجوها انصرافی طبق مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور آزاد باید حتما بند 32 فرم تقاضانامه اینترنتی را علامت بزنند.

✅داوطلبانی که جزو دانشجویان در حال تحصیل در دوره رورانه سال 99 به قبل هستند، می توانند تا تاریخ 25 اسفند ماه 1401 از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

شرایط و مقررات نظام وظیفه

متقاضیان کنکور دانشگاه آزاد که آقا هستند، باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور آزاد 1402 دارای شرایط مربوط به نظام وظیفه نیز باشند. شرایط و مقررات نظام وظیفه کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به شرح موارد زیر است: 

❌متقاضیان کنکور دانشگاه آزاد آقا باید یا کارت پایان خدمت هوشمند یا کارت معافیت دائم از خدمت و یا کارت معافیت موقت از خدمت داشته باشند.

❌متولدین سال 1354 و قبل تر با استفاده از دریافت کارت معافیت سنی، مجاز به ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد هستند.

❌متقاضیانی که در حال خدمت سربازی، موفق به کسب قبولی در مقطع کارشناسی و بالاتر می شوند.

❌دانشجویانی که از انصراف آن ها از محل تحصیلشان بیش از یک سال نگذشته باشد.

❌دانشجویان انصرافی دانشگاه ها حتما باید خدمت سربازی خود را به پایان برسانند و یا کارت معافیت دریافت کنند، تا مجاز به ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ شوند. برای اطلاع از کد نظام وظیفه کنکور کلیک کنید.

سهمیه ها

سهمیه‌ی مناطق: تقسیم تمامی استان های کشور طبق دفترچه ثبت نام کنکور آزاد به سه منطقه شامل منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه

سهميه رزمندگان: مختص داوطلبانی که دارای حداقل 6 ماه متوالی و یا متناوب از تاریخ 31 شهریور 1359 تا تاریخ 31 شهریور ماه 1367 فعالیت در مناطق عملیاتی داشته اند، می باشد.

سهميه ایثارگران 25 درصد ظرفیت: سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت مختص جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان، آزادگان و همسر و فرزندان آنان و همچنین همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثراست.

سهمیه‌ی ایثارگران 5 درصد ظرفیت: سهمیه ایثارگران 5 درصد ظرفیت مختص جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه است.

سهميه خانواده شهدا: سهمیه خانواده شهدا مختص پدر، مادر، خواهر و برادر شهید است.

سهميه‌بهیاران: 5 درصد از ظرفیت کد رشته محل های رشته پرستاری در دوره روزانه دانشگاه های سراسری به داوطلبان با سهمیه بهیاری اختصاص دارد.

سهمیه مناطق سیل زده: پنج درصد به صورت مازاد در دانشگاه‌های استان آسیب دیده، برای داوطلبان با این سهمیه اختصاص دارد.

فرم پیش نویس ثبت نام

یکی از کاربردی ترین بخش های دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ برای دوره های مختلف دانشگاه های سراسری و آزاد، فرمی با عنوان “فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری و آزاد” می باشد که در انتهای دفترچه راهنمای ثبت‌نام قرار دارد. فرم پیش نویس ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد از این جهت کاربردی است که دقیقا مشابه فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش می باشد.

داوطلب می‌تواند برای اطلاع از مدارک ثبت‌نام و اطلاعات تحصیلی و فردی لازم جهت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ابتدا به این فرم مراجعه کند. یک بار آن را تکمیل کرده تا در زمان ثبت نام در سایت سازمان سنجش میزان خطاهای او به حداقل برسد.

مشاوره ثبت نام آزمون ۱۴۰۲

همانطور که در قسمت جزئیات دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 مطالعه کردید، در انتهای دفترچه مربوطه یک فرم با عنوان فرم پیش نویس ثبت نام وجود دارد. 

اگر دارای شرایط ثبت نام در کنکور و ورود به رشته های با آزمون دانشگاه آزاد هستید، توصیه مشاوران دانتل این است که قبل از مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی، یک بار فرم پیش نویس ثبت نام را که مشابه فرم ثبت نام اصلی است را تکمیل کنید. تا در زمان تکمیل فرم اصلی در سایت سازمان سنجش تمامی اطلاعات را در اختیار داشته باشید و بتوانید با سرعت بیشتری مراحل ثبت نام را طی کنید. 

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ و نحوه ثبت نام در این آزمون یکپارچه می باشند. برای ارتباط با مشاوران از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در چه تاریخی منتشر می گردد؟

تا کنون تاریخ دقیق انتشار دفترچه‌ی ثبت نام مشخص نشده است، اما احتمالا همزمان با شروع مهلت ثبت نام در آبان ماه منتشر گردد.

دفترچه‌ی ثبت نام کنکور از طریق کدام سایت منتشر می شود؟

دفترچه‌ی ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد از طریق مقاله می توانید دانلود نمایید.

آیا دفترچه ثبت نام به صورت مشترک با دانشگاه های سراسری منتشر می گردد؟

بله از آنجایی که آزمون سراسری به صورت مشترک برای دانشگاه های سراسری و آزاد برگزارمی شود، دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام آن ها نیز به صورت مشترک منتشر می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره