دکتریثبت نام آزمون دکتری

نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ مشابه با نحوه ثبت نام دانشگاه های سراسری می باشد، چراکه چندین سال است آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد با دیگر ادغام شده و به صورت یک آزمون جامع و یکپارچه برگزار می شود. علاقه مندان به تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد بایستی که پس از دریافت و مطالعه دفترچه راهنما آزمون، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. در ادامه این مقاله سعی کرده ایم نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1402 را به طور کامل ارائه کنیم.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

همزمان با فعال شدن لینک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد در سایت سازمان سنجش، لینک دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون نیز فعال می شود. اولین اقدام داوطلبان دریافت دفترچه و مطالعه دقیق مندرجات آن می باشد. 

تمامی مراحل ثبت‌نام آزمون دکترا دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. در این قسمت به نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به صورت مختصر اشاره کرده ایم.

✅ مراجعه به سایت سازمان سنجش با آدرس sanjesh.org 

✅ دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402

✅ پرداخت هزینه ثبت نام دکتری با خرید کارت اعتباری و دریافت سریال 12 رقمی

✅ آماده کردن مدارک لازم جهت ثبت‌نام آزمون دکتری و تهیه اسکن از آن ها

✅ تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام آزمون دکتری

✅ دریافت کد پیگیری و رسید ثبت نام

در ادامه این مقاله راهنما گام به گام نحوه ثبت نام آزمون دکتری آزاد را بررسی خواهیم کرد. داوطلبان برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم و بررسی قوانین پیشنهاد می شود مقاله زیر را حتما مطالعه نمایید.

بخوانید: راهنما ثبت نام دکتری

مراحل ثبت نام دکتری آزاد 1402

در این قسمت از مقاله برای آشنایی بیشتر با نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ راهنمای تصویری را ارائه کرده ایم. در نظر داشته باشید بایستی تمامی مراحل فوق را به دقت انجام دهید و اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کنید تا در نهایت ثبت‌نام خود را با اطلاعات درست انجام دهید.

در ادامه به مراحل و نحوه ثبت نام در سایت ثبت نام دکتری آزاد به صورت گام به گام اشاره کرده ایم: 

1️⃣ وارد سایت سازمان سنجش به نشانی ” sanjesh.org ” شوید و سپس از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” دکتری تخصصی ” کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

2️⃣ در اولین گام بایستی که ” دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ” را دریافت کنید و به دقت مندرجات و بخش های مختلف آن را مطالعه نمایید. (این دفترچه برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه منتشر می گردد)

3️⃣ بر روی لینک فعال “ ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال ۱۴۰۲ ” کلیک کنید.

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

پرداخت هزینه

ثبت‌نام در آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد نیازمند این است که شما با خرید کارت اعتباری، هزینه نام نویسی را پرداخت کنید. برای پرداخت اینترنتی هزینه به کارت بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم و یا رمز پویا باشد، نیاز است. در ادامه به نحوه هزینه ثبت نام آزمون دکتری آزاد ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش اشاره کرده ایم. 

4️⃣ بر روی گزینه ” خرید کارت ” از منوی سمت راست سایت کلیک کنید.

خرید کارت

5️⃣ در این مرحله سریال مربوطه با عنوان ” سریال ثبت نام آزمون دکتری 1402 ”  را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید و ادامه _ گام بعدی ” کلیک نمایید. 

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

6️⃣ مشخصات خواسته شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه، پست الکترونیک را وارد کنید و سپس درگاه اینترنتی خود را انتخاب نمایید تا وارد درگاه پرداخت شوید.

دکتری

7️⃣  در این مرحله بایستی بر روی گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام ” کلیک کرده و سپس گزینه ” ادامه روند پرداخت ” را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

8️⃣ در نهایت اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کنید و سپس شماره سریال 12 رقمی ثبت نام را دریافت کنید.

ادامه روند ثبت نام آزمون

پس از پرداخت هزینه ثبت‌نام، متقاضیان بایستی که فرم ثبت‌نام اینترنتی را تکمیل کرده و مدارک خود را بارگذاری کنند. در ادامه به مراحل نحوه ثبت نام آزمون دکتری آزاد 1402 اشاره کرده ایم.

9️⃣ برای تکمیل مراحل نام نویسی در آزمون دکتری دانشگاه آزاد، لازم است مجدد وارد لینک ثبت نام شوید و پس از  مطالعه بندهای موجود، بر روی گزینه ” تایید و ادامه – گام بعدی ” کلیک نمایید.

1️⃣0️⃣ شماره شماره سریال ثبت نام و عبارت امنیتی را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ”  تایید ” کلیک کنید.

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد

بارگذاری عکس داوطلب

در این مرحله بایستی عکس داوطلب با مشخصات از پیش تعیین شده در سامانه بارگذاری شود. بارگذای عکس بایستی با مشخصات خاصی باشد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

❌ سایز 4×3 یا 4×6 با حداکثر اندازه 400×300 یا 300×200 پیکسل 

❌ تمام رخ و گرفته شده در سال جاری 

❌ اسکن شده با فرمت jpg  و حداکثر حجم 70 کیلو بایت 

❌ واضح، فاقد اثر مهر و منگنه و یا هر گونه لکه

❌ عکس رنگی و با زمینه سفید بدون حاشیه های اضافی

❌ برای خانم ها عکس ارسالی باید با حجاب باشد.

نحوه تکمیل فرم ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1402

پس از دریافت فرم ثبت‌نام، متقاضیان بایستی آن را با اطلاعات هویتی و تحصیلی شامل اطلاعات مربوط به کارت ملی و شناسنامه، مدارک و رشته دانشگاهی، نام دانشگاه محل تحصیل، اطلاعات مربوط به سهمیه مورد تقاضا، معلولیت، زبان خارجی امتحانی، نشانی محل اقامت، کد پستی، کد تایید وضعیت داوطلبان دارای معلولیت و … تکمیل کنند.

پس از اتمام مراحل نحوه ثبت نام آزمون دکتری آزاد 1402 چنانچه تمامی مراحل فوق را به درستی انجام داده باشید، می توانید کد پیگیری ثبت‌نام را دریافت کنید. برای مطالعه راهنما تکیمل فرم مقاله زیر را مطالعه نمایید.

مشاوره نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

امکان ثبت‌نام در آزمون دکتری دانشگاه ازاد برای دسته ای از داوطلبان فراهم می باشد که واجد الشرایط باشند. بهتر است قبل از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، برای کاهش خطا یکبار فرم پیش نویس ثبت‌نام آزمون دکتری را که در انتهای دفترچه راهنمای ثبت‌نام قرار دارد را تکمیل کنید و سپس آن ها را در سایت سازمان سنجش وارد کنید.

مرکز مشاوره تحصیلی دانتل دارای مشاوره تحصیلی تلفنی می باشد. می توانید در هر کدام از مراحل نام نویسی این آزمون و نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ سوالی داشتید، با مشاوران مجرب این مرکز ارتباط بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام دکترا دانشگاه آزاد 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

متقاضیان برای ثبت نام دکتری ازاد بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

تمامی متقاضیان و علاقه مندان باید جهت تکمیل مراحل نام نویسی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه کنند.

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به چه صورت می باشد؟

متقاضیان بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و پس از پرداخت هزینه ثبت‌نام، نسبت به بارگذاری مدارک لازم و تکمیل فرم تقاضانامه اقدام کنند.

آیا ثبت نام دکتری ازاد به صورت هماهنگ با ثبت نام دانشگاه های سراسری انجام می شود؟

بله، با توجه به اینکه آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می گردد و برای آزمون دکتری دانشگاه آزاد، آزمون مجزایی برگزار نمی شود، ثبت‌نام آن ها نیز همزمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره