ثبت نام آزمون دکتریدکتری

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ مشابه با نحوه ثبت نام دانشگاه های سراسری می باشد، چراکه چندین سال است آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد با دیگر ادغام شده و به صورت یک آزمون جامع و یکپارچه برگزار می شود. علاقه مندان به تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد بایستی که پس از دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. در ادامه این مقاله سعی کرده ایم نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 را به طور کامل ارائه کنیم.

 

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

همزمان با فعال شدن لینک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در سایت سازمان سنجش، لینک دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون نیز فعال می شود. اولین اقدام داوطلبان دریافت دفترچه و مطالعه دقیق مندرجات آن می باشد. 

تمامی مراحل ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. در این قسمت به مراحل ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 به صورت مختصر اشاره کرده ایم.

✅ مراجعه به سایت سازمان سنجش با آدرس sanjesh.org 

✅ دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1401

✅ پرداخت هزینه ثبت نام دکتری با خرید کارت اعتباری و دریافت سریال 12 رقمی

✅ آماده کردن مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون دکتری و تهیه اسکن از آن ها

✅ تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام آزمون دکتری

✅ دریافت کد پیگیری و رسید ثبت نام

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام دکتری

 

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

در این قسمت از مقاله برای آشنایی بیشتر با نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401 راهنمای تصویری را ارائه کرده ایم. در نظر داشته باشید بایستی تمامی مراحل فوق را به دقت انجام دهید و اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کنید تا در نهایت ثبت نام خود را با اطلاعات درست انجام دهید.

در ادامه به مراحل و نحوه ثبت نام در سایت ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ به صورت گام به گام اشاره کرده ایم: 

1️⃣ وارد سایت سازمان سنجش به نشانی ” sanjesh.org ” شوید و سپس از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” دکتری تخصصی ” کلیک نمایید.

2️⃣ در اولین گام بایستی که ” دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری 1401 ” را دریافت کنید و به دقت مندرجات و بخش های مختلف آن را مطالعه نمایید. (این دفترچه برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه منتشر می گردد)

3️⃣ بر روی لینک فعال “ ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1401 ” کلیک کنید.

 

پرداخت هزینه

ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد نیازمند این است که شما با خرید کارت اعتباری، هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.  برای پرداخت اینترنتی هزینه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد به کارت بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم و یا رمز پویا باشد، نیاز است. در ادامه به مراحل پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش اشاره کرده ایم. 

4️⃣ بر روی گزینه ” خرید کارت ” از منوی سمت راست سایت کلیک کنید.

5️⃣ در این مرحله سریال مربوطه با عنوان ” سریال ثبت نام آزمون دکتری 1401 ”  را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید و ادامه _ گام بعدی ” کلیک نمایید. 

6️⃣ مشخصات خواسته شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه، پست الکترونیک را وارد کنید و سپس درگاه اینترنتی خود را انتخاب نمایید تا وارد درگاه پرداخت شوید.

7️⃣  در این مرحله بایستی بر روی گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام ” کلیک کرده و سپس گزینه ” ادامه روند پرداخت ” را انتخاب کنید.

8️⃣ در نهایت اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کنید و سپس شماره سریال 12 رقمی ثبت نام را دریافت کنید.

 

ادامه روند ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

پس از پرداخت هزینه ثبت نام، متقاضیان بایستی که فرم ثبت نام اینترنتی را تکمیل کرده و مدارک خود را بارگذاری کنند. در ادامه به مراحل ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401 اشاره کرده ایم.

9️⃣ برای تکمیل مراحل نام نویسی در آزمون دکتری دانشگاه آزاد، لازم است مجدد وارد لینک ثبت نام شوید و پس از  مطالعه بندهای موجود، بر روی گزینه ” تایید و ادامه – گام بعدی ” کلیک نمایید.

? شماره شماره سریال ثبت نام و عبارت امنیتی را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ”  تایید ” کلیک کنید.

 

بارگذاری عکس داوطلب

در این مرحله بایستی عکس داوطلب با مشخصات از پیش تعیین شده در سامانه بارگذاری شود. بارگذای عکس بایستی با مشخصات خاصی باشد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

❌ سایز 4×3 یا 4×6 با حداکثر اندازه 400×300 یا 300×200 پیکسل 

❌ تمام رخ و گرفته شده در سال جاری 

❌ اسکن شده با فرمت jpg  و حداکثر حجم 70 کیلو بایت 

❌ واضح، فاقد اثر مهر و منگنه و یا هر گونه لکه

❌ عکس رنگی و با زمینه سفید بدون حاشیه های اضافی

❌ برای خانم ها عکس ارسالی باید با حجاب باشد.

 

نحوه تکمیل فرم ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

پس از دریافت فرم ثبت نام، متقاضیان بایستی آن را با اطلاعات هویتی و تحصیلی شامل اطلاعات مربوط به کارت ملی و شناسنامه، مدارک و رشته دانشگاهی، نام دانشگاه محل تحصیل، اطلاعات مربوط به سهمیه مورد تقاضا، معلولیت، زبان خارجی امتحانی، نشانی محل اقامت، کد پستی، کد تایید وضعیت داوطلبان دارای معلولیت و … تکمیل کنند.

پس از اتمام مراحل ثبت نام، چنانچه تمامی مراحل فوق را به درستی انجام داده باشید، می توانید کد پیگیری ثبت نام را دریافت کنید.

به محض فعال شدن لینک ثبت نام، راهنمای تصویری را اضافه خواهیم کرد.

 

مشاوره نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

امکان ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه آزاد برای دسته ای از داوطلبان فراهم می باشد که واجد الشرایط باشند. بهتر است قبل از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، برای کاهش خطا یکبار فرم پیش نویس ثبت نام آزمون دکتری را که در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام قرار دارد را تکمیل کنید و سپس آن ها را در سایت سازمان سنجش وارد کنید.

مرکز مشاوره تحصیلی دانتل دارای مشاوره تحصیلی تلفنی می باشد. می توانید در هر کدام از مراحل نام نویسی این آزمون و نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ سوالی داشتید، با مشاوران مجرب این مرکز ارتباط بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

متقاضیان برای ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

تمامی متقاضیان و علاقه مندان به ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 بایستی جهت تکمیل مراحل نام نویسی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه کنند.

نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 به چه صورت می باشد؟

متقاضیان بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و پس از پرداخت هزینه ثبت نام، نسبت به بارگذاری مدارک لازم و تکمیل فرم تقاضانامه اقدام کنند.

آیا ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401 به صورت هماهنگ با ثبت نام دانشگاه های سراسری انجام می شود؟

بله، با توجه به اینکه آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می گردد و برای آزمون دکتری دانشگاه آزاد، آزمون مجزایی برگزار نمی شود، ثبت نام آن ها نیز همزمان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره