مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در داخل دفترچه ای با عنوان دفترچه راهنما درج می گردد. دفترچه نامبرده همزمان با شروع مهلت ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم به هفتم منتشر می گردد و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. مطابق مندرجات دفترچه دسته ای از داوطلبان مجاز به نام نویسی در آزمون تیزهوشان می باشند که واجدالشرایط باشند. در ادامه این مقاله به شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403 اشاره کرده ایم. توصیه میکنیم پس از این مقاله حتما مقاله راهنما جامع زیر را نیز مطالعه نمایید.

شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

همانطور که گفته شد آزمون تیزهوشان ششم یک آزمون هوش می‌باشد. همانند سال های گذشته از کتاب های درسی سال پنجم و ششم دانش آموزان طرح نمی شود. دانش آموزان با شرکت در آزمون تیزهوشان در یک آزمون سنجش هوش شرکت می کنند. شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ شامل موارد زیر می‌باشد:

✅ دانش آموزان باید دارای تابعیت ایرانی باشند. (ثبت نام دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند با شرایط خاصی انجام می گیرد)

✅ داوطلب آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بایستی در حال تحصیل در مقطع ششم باشد.

✅ دانش آموز متقاضی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم باید در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی و تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی نمره ” خیلی خوب ” کسب کرده باشد.

دانش آموزانی که فقط در یکی از دروس عنوان ” خوب ” را کسب کرده باشند نیز مجاز به ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می باشند.

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

بر اساس مندرجات دفترچه راهنما ثبت نام پذیرش داوطلبان در مدارس تیزهوشان متوسطه اول نیز با شرایط خاصی انجام می شود. مهم ترین شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

❌ملاک و معیار پذیرش متقاضیان در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، نمره ای می باشد که در آزمون سنجش هوش کسب می کنند.

❌در صورتی که دانش آموزان همزاد شامل دانش آموزان دوقلو یا بیشتر (همجنس و یا غیر همجنس) در آزمون تیزهوشان شرکت کنند و یکی از آن ها پذیرفته شود، دیگری نیز در صورت کسب 80 درصد از نمره آخرین فرد پذیرفته شده، مجاز به ثبت نام در مدرسه تیزهوشان انتخابیش می باشد.

❌حوزه برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم برای هر فرد، متناسب با منطقه آموزشی او تعیین می گردد. دانش آموزانی که در خارج از کشور هستند بایستی برای شرکت در این آزمون به کشور بازگردند.

❌ داوطلبان در زمان ثبت نام مجاز هستند مدارس تیزهوشانی را انتخاب کنند که در نزدیکی محل سکونتشان قرار دارد.

❌ در شهرستان هایی که چند مدرسه تیزهوشان وجود دارد هر داوطلب می تواند تا سه مدرسه را بر اساس معیارهای خود، الویت بندی کرده و در فرم ثبت نام وارد کند.

مشاوره قبولی آزمون تیزهوشان 

اگر متقاضی ورود به مدارس تیزهوشان در مقطع هفتم هستید، توصیه می شود که ابتدا دفترچه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را به دقت مطالعه کنید و سپس در صورتی که مطابق مندرجات دفترچه واجد شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم بودید، جهت تکمیل مراحل نام نویسی خود از طریق سایت پادا به نشانی اینترنتی ” pada.medu.ir ” تکمیل نمایید. تمامی مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان در تاریخ های اعلام شده به صورت اینترنتی از طریق سایت نامبرده امکان پذیر می باشد.

در صورتی که دارای شرایط خاصی هستید و یا برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیازمند راهنمایی بیشتری می باشید، می توانید از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل، راهنمایی های لازم را دریافت کنید. لازم است اشاره کنیم که می توانید تمامی مراحل نام نویسی خود را نیز به مشاوران مجرب این مرکز بسپارید.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام تیزهوشان

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ شامل چه شرایطی می باشد؟

شرایط ثبت نام شامل داشتن تابعیت ایرانی و همینطور کسب نمره خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی و تمامی دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی می باشد.

متقاضیان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم چگونه می توانند از شروط ثبت نام این آزمون مطلع شوند؟

متقاضیان می توانند از طریق دفترچه راهنما از شرایط ثبت نام مطلع شوند. ضمن اینکه در متن این مقاله از سایت دانتل نیز به این شرایط اشاره کرده ایم.

ثبت نام آزمون تیزهوشان از طریق کدام سایت انجام می شود؟

متقاضیان می توانند جهت ثبت نام در آزمون به سایت پادا pada.medu.ir مراجعه کنند. 

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره