انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزادکارشناسی ارشد

اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

مقطع کارشناسی ارشد مقطعی است که کمتر در آن شاهد جذب دانشجو به صورت بدون کنکور هستیم. اما دانشجویان چنانچه از شرایط خاصی برخوردار باشند، می توانند که به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند. یکی از راه های ورود به مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور در دانشگاه آزاد که از گذشته وجود داشته است، شرایط مربوط به استعداد درخشان می باشد و دیگری که از سال گذشته جذب دارد، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب است. متقاضیانی که به هر روش در پذیرش بدون آزمون ارشد آزاد کرده اند، موظف هستند در زمان اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 ، نتایج خود را دریافت و در صورت پذیرفته شدن اقدامات لازم را جهت نهایی کردن ثبت نام انجام دهند.

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و استعداد درخشان به صورت مجزا از یکدیگر اعلام می گردد. که در ادامه به تفکیک به زمان اعلام آن اشاره کرده ایم.

 

زمان نتایج بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400 | پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی

پیش تر نیز اشاره کردیم که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در واقع مرحله ای بود که به منظور تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد برگزار شد. بنابراین این مرحله پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد و شروع نیمسال تحصیلی اول صورت می گیرد.

سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد در سال گذشته نتایج را تا اواخر دی ماه منتشر کرد و متقاضیان در سال گذشته توانستند پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد در صورت پذیرفته شدن مراحل ثبت نام نهایی خود را انجام دهند و از ترم بهمن ماه وارد دانشگاه شوند. 

پیش بینی می شود چنانچه کنکور کارشناسی ارشد 1400 طبق تقویم آموزشی و بدون تعویق برگزار شود، در سال جاری نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی یک ماه پس از اعلام نتایج نهایی در مهرماه اعلام شود.

تا کنون زمان دقیق اعلام نتایج ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 اعلام نشده. به محض انتشار زمان اعلام نتایج در این مقاله قرار میگیرد

 

زمان نتایج بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400 | استعداد درخشان

برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد که دارای سهمیه استعداد درخشان هستند، نتایج قبل از شروع نیمسال تحصیلی اول اعلام می شود، چراکه شروع ترم تحصیلی برای این دسته از داوطلبان مهر ماه است.

در سال های گذشته نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نهایتا در اواسط شهریور ماه اعلام می شود. در سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا و تعویق برگزاری کنکور کارشناسی ارشد نتایج در آبان ماه اعلام شد و به طور کلی ثبت نام پذیرفته شدگان به تعویق افتاد.

با توجه به عدم انتشار اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مبنی بر زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور آزاد، چنانجه در سال جاری در برگزاری کنکور کارشناسی ارشد تعویقی ایجاد نشود، نتایج در شهریور ماه اعلام خواهد شد. با این حال نیز به محض دریافت اخبار جدید مطلب را بروزرسانی خواهیم کرد.

تا کنون زمان دقیق اعلام نتایج ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 اعلام نشده. به محض انتشار زمان اعلام نتایج در این مقاله قرار میگیرد

 

❌❌چنانچه ظرفیت دانشگاه آزاد برای پذیرش بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی در مهرماه تکمیل نشود، دانشگاه از طریق برگزاری تکمیل ظرفیت، این ظرفیت های خالی را برای بهمن ماه تکمیل خواهد کرد.❌❌

 

نحوه اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه‌ آزاد معمولا به صورت اینترنتی و از طریق سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد اعلام می شود. متقاضیان جهت دریافت نتایج خود می توانند طبق مراحل زیر عمل کنند.

 

دریافت نتیجه بر اساس سوابق تحصیلی

متقاضیان پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بایستی جهت دریافت نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت گزینه ” کارشناسی ارشد ” را انتخاب نمایید.

3️⃣ اگر در تاریخ اعلام شده اعلام نتایج به این سایت مراجعه کرده باشید، می توانید بر روی لینک فعال ” اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی  مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته 1400 ”  کلیک کنید.

4️⃣ در این مرحله بر اساس دو روش می توانید نتیجه خود را دریافت کنید. در روش اول باید نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد و عبارت امنیتی و در روش دوم نیز باید شماره پرونده، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی را وارد کرده و نتیجه را دریافت کنید.

 

دریافت نتیجه بر اساس استعداد درخشان

چنانچه متقاضیان بر اساس سوابق تحصیلی در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد شرکت کرده اند، می توانند طبق مراحل زیر نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنند.

1️⃣ به سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.net ” مراجعه کنید.

2️⃣ بر روی لینک فعال ” اعلام نتایج بدون آزمون کارشناسی ارشد 1400 (ویژه استعداد درخشان) ” کلیک نمایید.

3️⃣ برای دسترسی به نتایج کارشناشی ارشد، بایستی که در کادر ایجاد شده اطلاعات خود را شامل شماره شناسنامه، سال تولد و شماره ملی وارد  کنید.

4️⃣ پس از طی مراحل بالا می توانید نتیجه را رویت نمایید و در صورت پذیرفته شدن جهت ثبت نام نهایی خود در دانشگاه محل قبولی اقدام کنید.

چنانچه نتایج کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد 1400 از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشجو اعلام شود، در این قسمت از مقاله راهنمای تصویری را نیز به مطالب فوق اضافه خواهیم کرد.

 

مشاوره کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

دسته از متقاضیان که پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی و بر اساس سهمیه استعداد درخشان 1400 جزو اسامی پذیرفته شدگان هستند، توجه داشته باشند که چنانچه پس از دریافت نتیجه خود نسبت به ثبت نهایی اطلاعات فردی و تحصیلی در تاریخ های اعلام شده به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نکنند، به معنای انصراف تلقی خواهد شد.

لازم است اشاره کنیم که تنها تفاوتی که بین دانشجویان با آزمون و بدون آزمون کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد وجود دارد، این است که این دسته از دانشجویان نمی توانند تقاضیای انتقالی داشته باشند. چنانچه پیرامون پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سوالی دارید، می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام می شود؟

زمان نتایج بدون آزمون دانشگاه آزاد 1400 از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام نشده، اما به زمان تقریبی آن در متن مقاله اشاره شده است.

نحوه اعلام نتایج بدون آزمون ارشد آزاد بر اساس سهمیه استعداد درخشان به چه صورت است؟

نتایج بدون کنکور ارشد آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.net اعلام می شود.

در صورت قبول شدن به صورت بدون کنکور دانشجویان امکان انتقالی دارند؟

خیر، داوطلبان پس ا قبولی امکان درخواست انتقالی به سایر دانشگاه های آزاد را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره