بدون آزمون دانشگاه دولتی و پردیس خودگرداندانشگاه های بدون آزمون

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور سراسری 1400

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور سراسری 1400 را ادامه شرح داده ایم. دسته ای از متقاضیان ثبت نام در دانشگاه های سراسری که موفق شده اند در زمان های اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور فرم ثبت نام خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور تکمیل کنند، بایستی که در زمان های اعلام شده از سوی این سازمان نسبت به دریافت نتایج و پیگیری ثبت نام خود نیز اقدام نمایند. تمامی داوطلبان پس از اعلام نتایج بایستی که نسبت به نحوه مشاهده و زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 آگاه باشند، تا بتوانند از وضعیت قبولی و عدم قبولی خود اطلاع پیدا کنند. در ادامه این مقاله راهنمای مشاهده نتایج را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

نتایج ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم بهمن ماه ۱۴۰۰ منتشر شد.

در ادامه لینک مشاهده و دریافت کارنامه را قرار داده ایم.

اعلام نتایج بدون کنکور سراسری 1400

پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب انجام می شود و این بدین معنی است که هر چه معدل مقطع قبلی داوطلب بیشتر باشد، شانس قبولی بیشتری خواهد داشت. بنابراین سازمان سنجش آموزش کشور در یک بازه زمانی یک تا دو هفته، سوابق تحصیلی داوطلبان را بررسی می کند و سپس نتایج را از طریق سایت همین سازمان به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org” منتشر می کند.

لازم است اشاره کنیم، همانطور که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن در دو بازه جداگانه و به تفکیک اعلام می شود، نتایج نیز به صورت جداگانه و در دو بازه زمانی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

 

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

تمامی داوطلبانی که در سایت سازمان سنجش موفق به ثبت نام و دریافت کد پیگیری شده اند، بایستی با اطلاع از زمان اعلام نتایج به سایت این سازمان مراجعه کنند و نتایج خود را رویت کنند، چراکه فقط در زمان اعلام نتایج لینک دریافت نتایج فعال است.

نیمسال اول

اشاره کوتاهی کردیم که نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب پس از گذشت یک بازه زمانی یک تا دو هفته از زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش اعلام می شود.

پیرامون زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال اول (مهرماه) 1400، سازمان سنجش اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما با توجه به اینکه در سال گذشته داوطلبان توانستند تا اواخر شهریور ماه ثبت نام کنند، نتایج در اواسط مهرماه اعلام گردید، پیش بینی می شود امسال نیز در همین بازه زمانی نتایج اعلام گردد.

چنانچه سازمان سنجش پیرامون اعلام نتایج بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری اطلاعیه ای منتشر کند، زمان دقیق را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نیمسال دوم

در سال گذشته نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در تمامی رشته ها و دوره های مختلف دانشگاه های سراسری در اواسط دی ماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام گردید که با توجه به عدم انتشار اطلاعیه ای در این مورد از سوی سازمان سنجش ، در سال جاری نیز در همین بازه زمانی نتایج منتشر خواهد شد.

اگر زمان دقیق اعلام نتایج برای ورودی بهمن و نیمسال دوم دانشگاه های سراسری مشخص گردید، در این قسمت برای شما عزیزان قرار خواهیم داد.

 

نحوه مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

در سال های گذشته شاهد این موضوع بوده ایم که ثبت نام مرحله اول و در واقع ورودی مهرماه دانشگاه های سراسری به صورت اینترنتی انجام می شده است و مرحله دوم و ورودی بهمن ماه به عنوان تکمیل ظرفیت مرحله اول به صورت حضوری انجام می شده است .

اعلام نتایج ثبت نام رشته های بدون کنکور در دانشگاه های سراسری 1400 نیز وابسته به نحوه ثبت نام است و ممکن است به صورت اینترنتی و یا حضوری اعلام گردد که در ادامه برای هر نیمسال تحصیلی به تفکیک، نحوه دریافت نتایج را قرار داده ایم.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 | مهر 

چنانجه قصد دریافت نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری را در نیمسال اول و ورودی مهر ماه دارید، طبق موارد زیر عمل کنید و نتیجه خود را رویت نمایید.

سراسری

 

ورود به سایت سازمان سنجش 

نتایج ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود، بنابراین متقاضیان بایستی به سایت این سازمان به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه نمایند.

این نتایج مربوط به دانشگاه های سراسری می باشد، بنابراین متقاضیان باید از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنند.

 

کلیک بر روی لینک دریافت نتایج

 لینک مربوط به اعلام نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری در زمان های اعلام شده از سوی سازمان سنجش در سایت این سازمان فعال می شود، بنابراین در این تاریخ ها بایستی برای رویت نتیجه نهایی بر روی گزینه “ نتایج نهایی انتخاب رشته های پذيرش صرفاً براساس سوابق تحصيلی آزمون سراسری سال 1400 ” کلیک نمایید.

 

جست و جو بر اساس اطلاعات 

در این مرحله صفحه جدید برای داوطلبان ایجاد می شود که شامل دو کادر است که در واقع دو روش جست و جو می باشد. 

  1. روش اول: در روش اول داوطلب باید مشخصات فردی خود شامل نام خانوادگی و شماره شناسنامه به همراه عبارت امنیتی را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” جستجو”  کلیک کند.
  2. روش دوم: در روش دوم داوطلب باید اطلاعات ثبت نامی خود شامل شماره پرونده و شماره شناسنامه به همراه عبارت امنیتی را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” جستجو”  کلیک کند.

پس از وارد شدن به سامانه از طریق هر کدام از روش های فوق نتیجه برایتان نمایش داده خواهد شد و می توانید از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطمئن شوید.

 

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 | بهمن

در سال های گذشته این مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری به صورت حضوری انجام می شد و نتایج نیز به صورت حضوری از دانشگاه های محل قبولی به پذیرفته شدگان اطلاع رسانی می گردید.

در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در ورودی بهمن ماه نیز به صورت اینتزنتی برگزار شد و نتایج نیز همانند ورودی مهرماه، اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش اعلام گردید.

بنابراین نحوه دریافت و مشاهده اعلام نتایج بدون آزمون سراسری 1400 ورودی بهمن ماه مشابه َورودی مهرماه است. اما به محض دریافت اخبار جدید پیرامون این اعلام نتایج در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

مشاوره انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 | اعلام نتایج

متقاضیان پس از رویت نتایج ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی خود در دانشگاه های سراسری، چنانچه جزو اسامی پذیرفته شدگان باشند، بایستی که در زمان های اعلام شده از سوی دانشگاه محل قبولی، مدارک خود را به دانشگاه تحویل دهند و مراحل نهایی کردن ثبت نام خود را پشت سربگذارند، 

چنانچه پیرامون انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و نحوه دریافت و زمان اعلام نتایج بدون آزمون 1400 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور سوالی دارید، می توانید از طریق شماره زیر با مشاوران مشاوره تحصیلی تلفنی تحصیلی دانتل تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

داوطلبان رشته های بدون کنکور در دانشگاه های سراسری چه زمانی می توانند نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنند؟

زمان اعلام نتایج رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری تاکنون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نشده است، اما به استناد به رویه سال های گذشته نتایج ورودی مهر ماه در اواخر مهر و نتایج دوره بهمن ماه در اواسط دی ماه اعلام می شود.

آیا نتایج نهایی ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری از سوی سازمان سنجش منتشر می گردد؟

بله، اعلام نتایج نهایی بدون کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش خواهد بود.

متقاضیان چگونه می توانند نتایج نهایی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند؟

به نحوه مشاهده نتایج بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری در متن مقاله اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره