انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۹۹

رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۹۹ چقدر می باشد؟ داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 گروه ریاضی را انتخاب کرده اند می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند. رشته مهندسی معدن از رشته های فنی و مهندسی و زیرگروه کنکور ریاضی می‌باشد که در واقع از رشته های خاص و به عنوان یکی از مشاغل سخت شناخته می‌شود، به همین دلیل متقاضیان خاص خود را نیز دارد. داوطلبانی که در کنکور ریاضی شرکت کرده و به دنبال انتخاب کد رشته محل های این رشته در دانشگاه های سراسری و آزاد هستند، می‌توانند برای اینکه بدانند با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده اند در کدام دانشگاه ها شانس قبولی دارند از آخرین رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی معدن کنکور 99 در سالهای گذشته استفاده کنند. 

 

رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۹۹ | روزانه

داوطلبانی که قصد دارند رشته مهندسی معدن را در الویت های اول خود در فرم انتخاب رشته دانشگاه های سراسری انتخاب کنند، بایستی توجه داشته باشند که انتخاب های اول خود را از دوره های روزانه دانشگاه های دولتی انتخاب کنند، حتی اگر نسبت به رتبه‌ای که کسب کرده اند، خوش بینانه باشد.

از آنجایی که ملاک پذیرش در دوره روزانه دانشگاه های سراسری، رتبه داوطلبان در سهمیه است، به همین منظور در ادامه این مطلب آخرین رتبه قبولی مهندسی معدن را در سهمیه مناطق یک، دو و سه در قالب جداولی شرح داده ایم. برای اطلاع از رتبه لازم قبولی کنکور ریاضی ۱۴۰۱ در سایر رشته های گروه ریاضی کلیک کنید.

منطقه یک

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 2984
دانشگاه تهران 3459
دانشگاه صنعتی اصفهان 6672
دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) – قزوین 4100
دانشگاه شهيد باهنر – کرمان 15958
دانشگاه صنعتی همدان 17785
دانشگاه اروميه 22054
دانشگاه كردستان 2556

منطقه دو | رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۹۹

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 2179
دانشگاه تهران 3318
دانشگاه صنعتی اصفهان 7201
دانشگاه صنعتی شاهرود 6878
دانشگاه شهيد باهنر – کرمان 17877
دانشگاه صنعتی همدان 18025
دانشگاه اروميه 21452
دانشگاه كردستان 24973

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی امیرکبیر 2176
دانشگاه صنعتی ارومیه 12142
دانشگاه شهيد باهنر – کرمان 10235
دانشگاه صنعتی همدان 11205
دانشگاه اروميه 14525
دانشگاه كردستان 15820

 

رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۹۹ | نوبت دوم

داوطلبانی که در دوره شبانه پذیرفته می‌شوند از هیچ نظر تفاوتی با داوطلبان دوره روزانه نخواهند داشت و فقط ملزم به پرداخت شهریه هستند. از آنجایی که دوره شبانه نیز مشابه دوره روزانه‌ هستند، به همین دلیل ملاک پذیرش در این دوره از دانشگاه های دولتی نیز رتبه‌ی داوطلب در سهمیه می‌باشد که در ادامه تعدادی از آخرین رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۹۹ را ارائه کرده ایم.

منطقه یک 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی سهند – تبریز 16619
دانشگاه صنعتی همدان 14540
دانشگاه صنعتی سهند – تبریز 19453

منطقه دو | رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور ۹۹

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه بوعلی سینا – همدان 13445
دانشگاه صنعتی همدان 15486
دانشگاه صنعتی سهند – تبریز 20148

منطقه سه 

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه صنعتی سهند – تبریز 14320
دانشگاه صنعتی همدان 17524

برای مشاهده و آگاهی از رتبه قبولی همه رشته های دانشگاهی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان به مقاله زیر مراجعه کنید.

👈 رتبه لازم برای قبولی کنکور 1401 👉

مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۱

انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی 1401 در دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت جداگانه انجام می‌گیرد که داوطلبان باید براساس رتبه و ترازی که در کارنامه کنکور برای آنها درج شده است، نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام کنند.

هرگز با اطلاعات ناقص دست به انتخاب رشته نزنید، اگر شما رتبه بسیار خوب یا در حد متوسطی را به دست آورده باشید با انتخاب رشته غلط که نشات گرفته از ناقص بودن اطلاعات است، زحمات چندساله خود را به هدر خواهید داد و اگر هم که رتبه نه چندان مناسبی را به دست آورده باشید، موقعیت حساس تر است چرا که شانس قبولی شما در بسیاری از دانشگاه ها و رشته ها وجود دارد که از آنها غافل هستید و با ندانستن این اطلاعات، انتخاب رشته را غلط انجام می‌دهید.

بنابراین حتما از مشاوری مجرب در این امر بهره ببرید و اگر دسترسی به مشاور حضوری ندارید یا مشاوران حضوری در اطراف شما وجود دارند ولی به اندازه کافی تبحر ندارند، می‌توانید از مشاوره تلفنی استفاده کنید. مزیتی که مشاوره تلفنی دارد دسترسی آسان آن است و همچنین هزینه مشاوره تلفنی بسیار کمتر از مشاوره حضوری و تضمین بیشتری نیز دارد. جهت ارتباط با مشاوران برتر مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل و بهره مندی از بهترین مشاوره انتخاب رشته کنکور و رتبه قبولی مهندسی معدن کنکور سراسری همین حالا با شماره موجود در این صفحه تماس بگیرید.

برای اطلاع از رتبه قبولی در سال های دیگر و پردیس خودگردان مقالات زیر را مطالعه کنید.

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی معدن ۱۴۰۰

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی معدن پردیس ۱۴۰۰

بخوانید: رتبه قبولی مهندسی معدن پردیس ۹۹

برای دریافت مشاوره در زمینه آخرین رتبه لازم برای قبولی رشته مهندسی معدن کنکور 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

متقاضیان رشته مهندسی معدن برای تخمین شانس قبول شدن خود چه اقداماتی می‌توانند انجام دهند؟ 

متقاضیان رشته مهندسی معدن در کنکور سراسری 1400 می‌توانند از رتبه‌های پذیرفته شدگان مهندسی معدن کنکور 99 جهت تخمین شانس قبول شدن خود استفاده کنند.

داوطلبان کنکور سراسری که علاقه مند به انتخاب رشته مهندسی معدن هستند، چگونه می‌توانند از آخرین رتبه‌های پذیرفته شدگان جهت تخمین رتبه‌ی قبول شدن خود استفاده کنند؟

داوطلبان کنکور سراسری پس از اطلاع از آخرین رتبه‌های قبولی می‌توانند آنها را با رتبه‌های خود مقایسه کنند و چنانچه ارقام به یکدیگر نزدیک بود یعنی شانس قبولی دارند.

آیا رتبه‌های قبولی، منبع مناسبی برای تخمین شانس قبولی می‌باشد؟

رتبه‌های پذیرفته شدگان در دوره های مختلف و در سالهای مختلف به دلایل مختلفی از جمله کاهش و یا افزایش ظرفیت ها تغییر می‌کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره