کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسری

هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

هزینه ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ توسط سازمان سنجش تعیین می شود. پرداخت هزینه ثبت نام شرط اصلی ثبت‌نام است. این هزینه به صورت اینترنتی پرداخت می‌شود. با توجه به ادغام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری، تنها با خرید یک کارت اعتباری می‌توان در این آزمون مشترک ثبت نام کرد. در این مقاله به بررسی هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1402 پرداخته کرده و نحوه خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد شرح داده شده است. 

هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

شرایط پرداخت هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ همزمان با آغاز زمان ثبت نام فراهم می‌شود. داوطلبان می‌توانند برای هر یک از گروه‌های آزمایشی (ریاضی، تجربی، انسانی) و همچنین هر یک از گروه‌های هنر و زبان انگلیسی کارت اعتباری خریداری کنند. لینک خرید کارت اعتباری کنکور سراسری تنها در بازه زمانی مشخص در دسترس خواهد بود.

هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ تاکنون اعلام نشده است به محض اعلام در این بخش از مقاله بروزرسانی خواهیم کرد. در جدول زیر می توانید هزینه سال گذشته را مشاهده نمایید.

کارت اعتباری خریداری شده تا پایان مهلت ثبت نام اعتبار خواهد داشت. معمولا مهلت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد تمدید شده و مهلت مجددی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. متقاضیان در این صورت نیز نیاز مجدد به خرید کارت اعتباری نخواهند داشت. این دسته از افراد با داشتن سریال کارت اعتباری خریداری و می‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد سال گذشته
ثبت نام کنکور سراسری 54/000 تومان
فعال سازی پیامک اطلاع رسانی 850 تومان
علاقه‌مندی به انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی 13/700 تومان
هزينه‌ ثبت ‌نام آزمون سراسری برای داوطلبان خارج از کشور 100/000 تومان
هزینه ثبت نام با تاخیر و تغییر حوزه امتحانی 120/000 تومان
هزینه آزمون عملی رشته‌های هنر 150/000 تومان
هزینه آزمون عملی رشته‌های تربیت بدنی 70/000 تومان

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه آزاد 1402

تمامی مراحل ثبت نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد و سراسری از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. اولین گام این می‌باشد که داوطلبان هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری که با یکدیگر ادغام شده است را پرداخت کنند . در ادامه مراحل کلی خرید شماره سریال 12 رقمی ثبت نام شرح داده ایم.

✅مراجعه به سایت سازمان سنجش sanjesh.org

✅انتخاب لینک ثبت نام آزمون سراسری 1402

✅گزینه خرید سریال ثبت نام را انتخاب کنید

✅ انتخاب نوع سریال ثبت نام:

✅تکمیل فرم خرید اینترنتی کارت اعتباری

✅ورود به درگاه پرداخت بانکی

✅دریافت شماره سریال 12 رقمی

راهنما تصویری

خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش انجام می‌گیرد. راهنما تصویری خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد در ادامه شرح داده شده است.

1️⃣ خرید کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه آزاد، از طریق سایت سازمان سنج به آدرس sanjesh.org انجام می‌گیرد. 

2️⃣ پس از مراجعه به سایت سنجش وارد قسمت ” سراسری ” شوید. لینک “ ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ ” انتخاب شود.

ثبت نام کنکور

3️⃣ در صفحه پیش روی داوطلب گزینه‌ای با عنوان «خرید سریال ثبت نام» در منوی سمت راست قرار دارد. در این مرحله این گزینه باید انتخاب شود.

خرید کارت اعتباری

4️⃣ داوطلب مطابق با علاقه‌مندی خود، می‌بایست نوع سریال ثبت نام را از میان سه گزینه در سایت انتخاب کند. پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام، انتخاب گزینه ” تایید و ادامه ” الزامی است.

سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

5️⃣ در این مرحله یک فرم خرید در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد که باید با اطلاعات دقیق تکمیل و وارد مرحله بعد شد.

تکمیل فرم اطلاعات سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

6️⃣ داوطلبان باید شماره پیگیری را یادداشت و تیک تایید اطلاعات را فعال کنند. سپس بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت ” کلیک کنید.

تایید اطلاعات کنکور سراسری

7️⃣ اطلاعات مربوط به کارت بانکی باید در کادرهای مربوطه وارد کنید. در نهایت گزینه ” پرداخت ” را انتخاب کنید.

خرید کارت اعتباری هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

8️⃣ با پایان مراحل خرید کارت ثبت نام دانشگاه آزاد، یک شماره سریال 12 رقمی دریافت می‌شود. 

مراحل پس از خرید کارت و ثبت نام

دانلود دفترچه ثبت‌نام و خرید کارت اعتباری از مراحل ابتدایی فرایند ثبت نام ورود به دانشگاه است. در ادامه این مرحله، داوطلبان باید با استفاده از دفترچه راهنما انتخاب رشته را انجام دهند. 

  1. اقدام به ثبت نام: داوطلبان پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد.
  2. حضور در جلسه آزمون: داوطلبان می‌توانند در موعد مقرر در جلسه آزمون شرکت کنند. همراه داشتن کارت ورود به جلسه کنکور دانشگاه آزاد از ضروریات ورود به جلسه آزمون است.
  3. دریافت نتایج اولیه آزمون: تمام شرکت کنندگان در آزمون دانشگاه آزاد می‌توانند نتیجه آزمون خود را از طریق سایت سازمان سنجش دریافت کنند.
  4. انتخاب‌رشته دانشگاه آزاد: داوطلبان برای انتخاب رشته باید در کارنامه اولیه مجاز شوند. در کارنامه اولیه داوطلبان در صورت کسب رتبه و تراز لازم می‌توانند در این مرحله شرکت کنند. داوطلبان مجاز با استفاده از کد دسترسی انتخاب‌رشته آزاد و پس از پرداخت هزینه انتخاب‌رشته، می‌توانند انتخاب‌رشته را انجام دهند.
  5. دریافت نتایج نهایی: نتایج نهایی از طریق سایت دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. متقاضیان می‌توانند در این مرحله از وضعیت نهایی پذیرش خود آگاه شوند.
  6. تکمیل ثبت نام دانشگاه آزاد: پذیرفته‌شدگان تنها در صورتی می‌توانند وارد دانشگاه شوند. که ثبت نام خود را تکمیل کنند. عدم تکمیل ثبت نام به معنای انصراف از تحصیل تلقی خواهد شد.

چنانچه در زمینه نام نویسی آزمون سراسری سوال بیرایتان پیش آمد و نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با مرکز  مشاوره تحصیلی تلفن دانتل تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه هزینه ثبت نام کنکور آزاد ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

هزینه نام نویسی آزمون سراسری ازاد از چه طریقی پرداخت می‌شود؟

پرداخت هزینه ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر است.

آیا متقاضیان دانشگاه آزاد و سراسری نیاز به خرید کارت اعتباری جداگانه دارند؟

با توجه به ادغام آزمون دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد، خرید یک کارت اعتباری برای هر دو دانشگاه کافی خواهد بود.

پرداخت هزینه در چه زمانی آغاز می‌شود؟

هزینه ثبت نام کنکور را می توان همزمان با آغاز زمان ثبت نام پرداخت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره