ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی 1400 | پذیرش بدون کنکور

احتمالا اکثر شما از اطلاعیه ای که سازمان سنجش در خصوص ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی منتشر کرده است، تا حدودی اطلاع دارید. در سال 99، دانشگاه های سراسر کشور روند متفاوتی را برای پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع ارشد، در نظر گرفته اند. به این صورت که هر دانشگاه می‌تواند علاوه بر اینکه دانشجویان ممتاز و نمونه را با سهمیه استعداد درخشان جذب کند، مجاز است که بدون لحاظ شرط معدل، رشته های تحصیلی مقطع ارشد خود را که دارای ظرفیت هستند، به صورت بدون کنکور ارائه دهد تا داوطلبانی که سهمیه استعداد درخشان ندارند و یا تمایلی به شرکت در کنکور ارشد ندارند، بتوانند از طریق فرصتی که برای آنها فراهم شده است در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش و به تحصیل بپردازند. در ادامه بیشتر در خصوص شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی 1400 توضیح خواهیم داد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی

در تمام دانشگاه های دولتی و غیردولتی مثل دانشگاه روزانه، نوبت دوم، آزاد و سایر موسسات آموزش عالی دانشجویانی که جزو نفرات برتر دانشکده و رشته تحصیلی خود هستند، با مجوز دانشگاه و بدون شرکت در هیچ آزمونی، از طریق استفاده از سهمیه استعداد درخشان در مقطع ارشد رشته تحصیلی خود پذیرفته می‌شوند. اما امسال دانشگاه های سراسری و آزاد، روند متفاوتی را برای جذب دانشجو دارند. سازمان سنجش در اطلاعیه ای که اخیرا منتشر کرده است، جزئیات ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد را اعلام کرده است که به صورت زیر می‌باشد :

دانشگاه های دولتی و غیردولتی، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین دانشگاه های آزاد، پس از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد به بررسی رشته های تحصیلی خود میپردازند و اگر در رشته ای ظرفیت باقی مانده وجود داشت، آن رشته یا رشته ها را به سازمان سنجش اعلام می‌کنند تا برای آنها ثبت نام بدون کنکور وپذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی انجام گیرد.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی

طبق اطلاعیه فوق، شرایط ثبت نام و پذیرش دانشجو به صورت زیر است :

  • ثبت نام براساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد تمام دانشگاه های دولتی، غیردولتی، موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد را در برمی‌گیرد.
  • مهلت ثبت نام از تاریخ 25 الی 30 اذر ماه 99 می‌باشد.
  • داوطلبان یا باید دارای مدرک کارشناسی باشند و یا مدرک خود را حداکثر تا پایان شهریورماه دریافت نمایند.
  • داوطلبان با هر معدلی امکان ثبت نام براساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد را دارند اما داوطلبانی که معدل بالاتری داشته باشند، شانس بیشتری برای قبولی دارند.
  • پذیرش دانشجو در طرح ثبت نام براساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد، برای ظرفیت خالی دانشگاه ها انجام می گیرد و هیچ ظرفیت جدیدی در نظر گرفته نخواهد شد.
  • طبق اعلام رییس سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرفته شدگان احتمالا از بهمن ماه امسال وارد دانشگاه خواهند شد.

لیست رشته های دارای ظرفیت برای ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی، پس از اعلام دانشگاه ها مشخص خواهد شد و سازمان سنجش اسامی این رشته ها را به همراه شرایط و ضوابط ثبت نام را طی دفترچه ای تهیه و در سایت خود منتشر می‌کند. جزئیات بیشتر شرایط ثبت نام براساس سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد را پس از انتشار دفترچه راهنما، در این مطلب قرار خواهیم داد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا