انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

زمان تکمیل ظرفیت کنکور 1400

زمان تکمیل ظرفیت کنکور 1400 با تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر برگزاری و یا عدم برگزاری این مرحله، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد. چنانچه پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۰ ظرفیت برخی کد رشته محل ها از طریق انتخاب رشته کنکور سراسری در زیرگروه های مختلف پر نشود، این کد رشته محل ها را از طریق مرحله تکمیل ظرفیت، تکمیل می شود که در واقع فرصت مجددی در اختیار متقاضیانی قرار می دهد که‌ از طریق انتخاب رشته، موفق به کسب نتیجه قبولی نشده اند. در ادامه این مطلب سعی کرده ایم اطلاعاتی پیرامون تاریخ و نحوه تکمیل ظرفیت کنکور 1400 ارائه کنیم.

 

زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1400

همانطور که اشاره کردیم برگزاری تکمیل‌ظرفیت وابسته به مجوز وزارت علوم می باشد. در سال 1397 با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش داشنجو، مرحله تکمیل‌ظرفیت کنکور سراسری حذف شده و تا سال گذشته نیز این مصوبه اجرا شده است.

به همین دلیل پیرامون زمان برگزاری تکمیل‌ظرفیت کنکور 1400، نمی توان نظری داد چراکه با توجه به اینکه چندین سال است این مرحله برگزار نمی گردد، احتمال دارد امسال نیز شاهد حذف مرحله تکمیل ظرفیت باشیم، از طرفی دیگر با توجه به اینکه  واحد های دانشگاهی مختلف و همینطور داوطلبان تاکید بر برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت دارند، احتمال اینکه این مرحله برگزار شود نیز وجود دارد.

تاکنون اطلاعیه ای از برگزاری یا عدم برگزاری تکمیل‌ظرفیت کنکور سراسری 1400 از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است.

به هر حال بایستی منتظر اعلام نتایج نهایی کنکور 1400 و اطلاعیه های سازمان سنجش باشیم. به محض مشخص شدن زمان تکمیل ظرفیت کنکور 1400 زمان دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد. 

لازم است اشاره کنیم پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400، شما عزیزان می توانید از طریق تماس با مرکز مشاوره تحصیلی دانتل از برگزاری و یا عدم برگزاری تکمیل‌ظرفیت در سال جاری مطلع شوید.

 

مشاوره کنکور 1400

توجه داشته باشید همانطور که مرحله انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا از یکدیگر انجام می شود. چنانچه تکمیل‌ظرفیت کنکور 1400 برگزار شود، این مرحله نیز برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا از یکدیگر خواهد بود. 

بنابراین اگر قصد شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور 1400 را دارید، می توانید از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد با آدرس الکترونیکی “ azmoon.org ” مراحل انتخاب رشته خود را در این تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد انجام دهید.

شما متقاضیان گرامی می توانید در صورت داشتن سوال پیرامون زمان برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور 1400، با مشاورامرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل در ارتباط باشید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان تکمیل ظرفیت کنکور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

زمان برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۱۴۰۰ چه تاریخی می باشد؟

در صورت برگزاری، پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری انجام می شود.

متقاضیان برای ثبت نام و انتخاب رشته باید به کدام سایت مراجعه کنند؟

متقاضیان باید به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه کنند.

آیا احتمال برگزاری تکمیل‌ظرفیت کنکور 1400 وجود دارد؟

با توجه به حذف تکمیل‌ظرفیت در سال 97 و ادامه این روند تا کنکور 99، احتمال حذف در کنکور 1400 نیز می باشد. البته باید منتظر اطلاعیه سازمان سنجش باشیم تا به طور قطع مشخص شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره